Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) konyi79


konyi79
addikt

Le a kalappal végig küzdötted. PS+ korábban adta ingyen, letöltöttem, de én feladtam félúton, nem volt időm kiismerni ennyire a játékot. Bár kétségtelen, egyedi hangulata van.
Köszi a cikket. :R

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

A hét elején voltam egy tréningen, és a tréningvezető német srác pont úgy nézett ki, mint a második oldalon lévő meredt szemű figura. Lehet ennél rosszabb? :DDD

#tarcsad

(#3) Jeanne d'Arc

Ehhez van Move támogatás is nem? Valaki próbálta már "nyalokaval" hadonaszva vegigvinni? :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#4) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Mik ezek a japcsi fejű lények ? :-)

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#5) Crydan válasza Jeanne d'Arc (#3) üzenetére


Crydan
senior tag

Őszintén szólva nem is hallottam volna, hogy lenne, de majd utánajárok.

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#6) zoltszalay


zoltszalay
tag

Hogy lehet az atlus nevét nem ismerni? Shin megami tensei és persona meg etrian odyssey sorozatok kiadója :Y

Néha nem térek magamhoz mennyire csak az amerikaias médiavilágot ismerik itt sokan manapság.

(#7) Cythyel válasza zoltszalay (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

Odin Sphere-t kihagytad, az is nagyon toppos Atlus cím.

(#8) kelly416


kelly416
veterán

Az ötödik oldalon az "Ezt mindenkinek a saját ízlésére bízom" aláírású kép csak nálam nem töltődik be?
Háromszor újra töltöttem az oldalt, semmi. Megírtam ezt, vissza néztem megint, ott a kép. Szóval minden rendben, csak engem szívatnak megen. :P
És mire megírtam ezt, addigra megjött a Te válaszod is kedves Crydan. Kösz, minden ok.

Amúgy érdekes kombó, kipróbálnám, de a Bayonetta után inkább maradok a megszokott stílusoknál most egy ideig. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) ldave


ldave
félisten

Nekem csak annyi volt a bajom vele, hogy nem kedvelem ha egy logikai játék időre megy, ráadásul itt nagyon szük tud lenni a keret.

A Slime draws near! Command?

(#10) Crydan válasza kelly416 (#8) üzenetére


Crydan
senior tag

Pont most javítottam, nem tudom mi volt a baj vele, szerkesztésnél még működott :F

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#11) Ghoosty válasza zoltszalay (#6) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Néha nem térek magamhoz mennyire csak az amerikaias médiavilágot ismerik itt sokan manapság."

Pedig ebben semmi meglepő nincs.

1. Az amerikai kultúra nagyon hasonlít az európaira, a távol-keleti meg eléggé eltér
2. Ha nem keresed, elég ritkán van lehetőséged belefutni véletlenül más médiavilágba, így ha nincs aki megmutassa, kicsi eséllyel fogsz találkozni vele
3. Vannak olyanok, mint én, akik alapvetően szeretik pl az anime-okat, de nem fogékony a háttérre (ki írta, rendezte, rajzolta stb)

Ha ezekbe belegondolsz, már egyáltalán nem meglepő, hogy nem ismerik sokan atlus nevét. John Carmack nevén kívül nem tudok megnevezni még egy játékokhoz kapcsolódó személyt az amerikai-európai kultúrkörből sem. (Illetve egy másik napon talán még beugrana egy ember neve, aki a Godus-t csinálja/csinálta.)

(#12) Plazmacucci válasza Ghoosty (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Romero :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13) MongolZ válasza Ghoosty (#11) üzenetére


MongolZ
addikt

Peter Molyneux

(#14) Ghoosty válasza MongolZ (#13) üzenetére


Ghoosty
őstag

Igen, rá gondoltam.

Ki guglizhattam volna, de pont az volt a mondandóm lényege, hogy még az ő neve se jut eszembe kapásból pedig sok játék készítésében vett részt.

(#15) zoltszalay válasza Ghoosty (#11) üzenetére


zoltszalay
tag

Myamoto Shigeru -> super mario, zelda, Uematsu Nobou ->zeneszerő final fantasy, omega quintet, Suzuki Yu-> Shenmue, Kojima Hideo->metal gear (solid) Horii Yuji (nem biztos hogy így írják) -> Dragon Quest
Mindezt fejből írtam, csak annyi, hogy a siliconera.com oldalon követem a videojátékos eseményeket ^_^

...az internet idején kultúrálisan mindegy hol vagyunk ha médiafogyasztásról van szó az ember azt néz - hallgat -játszik-olvas stb ami tetszik.

(#16) Ghoosty válasza zoltszalay (#15) üzenetére


Ghoosty
őstag

...az internet idején kultúrálisan mindegy hol vagyunk ha médiafogyasztásról van szó az ember azt néz - hallgat -játszik-olvas stb ami tetszik.

Ez igaz, de ahhoz, hogy megtetsszen valami, ahhoz előbb találkozni kell vele és nyitottnak kell lenni más kultúra befogadására. Magyarországon kevesen nyitottak, sőt egy réteg kimondottan ellenséges.
A saját példámon tudom, hogy a nyitottság sem mindig elég: Szeretem az RPG-ket, szeretem az anime-okat, de a JRPG-ket nem veszi be a gyomrom, pedig ahogy olvasok róluk a történet sokszor mélyebb, mint a WRPG-kben, de a játékmechanika meg elriaszt.
Ezt tetézi még, hogy a háttérre is fogékonynak kell lenni, ahhoz, hogy ismerd a készítőket. Én a filmek rendezőit sem igazán ismerem és így nem mond semmit, mást meg kiráz a hideg, ha meghallja, hogy x rendező készíti a filmet.
Játékok esetében még az is közrejátszik, ha nincs konzolod. Gyakorlatilag a távol-keleti játékok java részét esélyed sincs kipróbálni.

(#17) nuke7


nuke7
veterán

Régi játék, xbox-on toltam végig, egyáltalán nem 18 karikás. nincs benne semmi szex.

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) zoltszalay válasza Ghoosty (#16) üzenetére


zoltszalay
tag

Most már valami csoda folytán pcre is egyre több jrpg elérhető (az ysek közül az originst ajánlom, van valkyrie chronicles, mindhárom ff13 de az nem jött nekem be, hyperdimension neptunia és fairy fencer f is jön pcre)

Fura hogy konzolra is egyre több olyan stílusú játékot is lokalizálnak amit régebben nem (idolszimulátorok/dating simek/ecchi játékok régebben nem kaptak angol lokalizációt ma már igen) , mintha nyugaton inkább népszerűbb lenne japán mint 5 éve?

(#19) nuke7


nuke7
veterán

miért van rajta 18-as karika?!

https://youtube.com/user/nuke7

(#20) ldave válasza nuke7 (#19) üzenetére


ldave
félisten

Attól még hogy nincs benne explicit szex, a történet és a témaválasztás egy felnőtteknek szóló játékot takar.

A Slime draws near! Command?

(#21) orion1025 válasza zoltszalay (#6) üzenetére


orion1025
őstag

Mint írták, az amerikai összkép hasonlít a miénkre. Sokan nem nyelik le a japán és társaik megvalósítást, sőt, személy szerint kifejezetten undorodom a japán játékoktól, annyira tipikusak, a mangáról nem is beszélve. Persze itt is van kivétel, GT sorozat, Resident, de az ilyen jellegű játékok, hát na... De ízlések és pofonok.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#22) zoltszalay válasza orion1025 (#21) üzenetére


zoltszalay
tag

Tipikus? Amerika manapság másról sem tud szólni, mint a tömeggyilkosságról de egyre inkább csak arról úgy hogy más téma onnan egyre kevésbé van, logikusan átgondolva is ... remélem -még- érthető mi a baj ezzel, még jó hogy nem jön be az mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#23) orion1025 válasza zoltszalay (#22) üzenetére


orion1025
őstag

Mi köze ennek egy játék ténylegi tartalmához? A játékvilág a lényeg, nézz csak meg (nem, nem kell vele játszani sem)egy USA, EU vs. japán játékot, mennyire más dimenzió. Csak hát a legtöbb japcsi alkotást, sokak gyomra nem veszi be.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#24) zoltszalay válasza orion1025 (#23) üzenetére


zoltszalay
tag

Mások gyomra meg a legtöbb amerikai és hasonló címet nem veszi be, nem nagy ügy.

Konkrétan vagy undorítónak találom jobb esetben csak untatnak ... ha mindenképp olyan mai nyugati játékot kellene mondanom ami elviselek, akkor talán az age of empires 2HDt írnám vagy a tropico 3-4-5öt, fura hogy pont ez a játékstílus ma konkrétan halott itt (keletről meg ugyanúgy jönnek az srpgk, a nobunagas ambitions ma is)
Mondjuk nem csak videojátékkal, hanem az összes médiával így vagyok, de ma már nem nagy ügy a hozzáférhetőség miatt vitatkozni meg felesleges ízlésről szerintem talán a legcéltalanabb vita ami végül jelzőkkel való dobálózásba csap át, ami felesleges.

(#25) orion1025 válasza zoltszalay (#24) üzenetére


orion1025
őstag

Kinek hogy. De hozhatnám élő példának a PS2-őt, arra mennyi tipikus japán játék érkezett, ami lehet náluk hódított, de a világ többi részén kötve hiszem. Én sem vagyok a lövölde meg az agyatlan játékok híve, de az utóbbi években csak töltelék játékok születnek, persze tisztelet a kivételnek. Elég megnézni a jelenegi konzolos generációt, konkrétan egy helyben toporgás van, na meg a sokadjára lehúzott bőr. Most lenne a Sony kezében a labda, hogy épkézláb játékot rakjanak össze, ne a szokásos címeiket erőltessék.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#26) nuke7 válasza ldave (#20) üzenetére


nuke7
veterán

nem, a besoroláshoz nincs benne korhatáros tartalom... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#27) wertigo1984


wertigo1984
őstag

A videok alapjan jonak tunik a jatek. Kajak vartam hogy mikor lesz benne mesekex. ;]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#28) nuke7 válasza wertigo1984 (#27) üzenetére


nuke7
veterán

csak a végén van amúgy...
és nekem azért meg kellett néznem playthrough-kat az utolsó pályáknál gyakran ... :U :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#29) nuke7 válasza wertigo1984 (#27) üzenetére


nuke7
veterán

a játék dobozán 15-ös karika van... :U

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.