Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) nyunyu válasza eastsider (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

amúgy meg szerintem ami full fölösleges, az a Delphi... :W akkora egy szart... nem tudom minek kell tanulnunk.. jó OOP alapjai... de pff.. lehetne valami értelmesebb, nem rég kihalt nyelven is tanulni.. sokkal jobban szeretem a Pascalt.

Nem lett volna olyan rossz cucc a Delphi, gyakorlatilag egy OOP-sitett Pascal csilivili fejlesztokornyezettel, csak a Java nagyon betette a kaput a Borlandnak, raadasul amikor kijott az elso .NET framework, akkor evekig nem tamogattak, aztan mire megcsinaltak a .NET-es Delphi-t, addigra teljesen kiszorultak a piacrol, maradt a Visual Studio 20xx, meg a kulonbozo Java cuccok.

Sok helyen Delphiben irogattak a programokat, azokat tovabb kell fejleszteni, javitgatni, igy arra is van meg kereslet, meg ha nem is tul sok.

Bar ahol most dolgozom, a rendszer kritikus komponensei meg Visual FoxPro-ban irodtak 7-8 eve, anyazunk is eppen eleget, ha eles szerveren borul a foxos futtato kornyezet, mert mondjuk mstsc /console-lal fel kellett menni a Win2003-ra.
Emiatt meg mindig van a cegnel FoxPro programozo, mert muszaj tamogatni a regi rendszereket, ugyfeleknek meg folyamatosan vannak uj igenyei.
Vagy peldaul mult heten telepitett 64bites Win7-et az egyik programozo a ceges laptopjara, aztan napokig csak karomkodott, mert a fox akkora hatast dobott tole, hogy ihaj. :DDD

Ujabb cuccok meg programozofuggoen Javaban vagy C#-ben irodnak, kifejezetten kellemes idotoltes banyaszni a logokat, ha valamiert elakad a kommunikacio a kulonbozo nyelven irodott komponensek kozott. :W
Elvileg tervbe van veve, hogy egysegesitenek, es minden at lesz irva .NET-re, de az meg evek kerdese, annyira komplex a rendszer, es anno nem lett rendesen megtervezve, elegge adhoc lett fejlesztve, ahogy az ugyfeleknek jottek az ujabb igenyei. :(

Access? Mar azt sem tudom mi az. :DDD
Elozo melohelyen Interbase 5.5-tel szivtam, most ugyfelfuggoen MSSQL 2000 vagy 2005 a soros.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.