Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Nem tudom. Lehet én vagyok túl casual gamer, de nekem sem a két újabb Wolfenstein játékkal, se a Dying Light-al nem volt semmi gondom...a Doom esetében kellett csak Vulkan API-t beállítani, attól viszont azonnal befagyott a Steam overlay, ha be akartam lépni. Tuti én vagyok túl casual gamer, mert például fogalmam sincs, mi a Force head bobbing, és a DOF. FOV értéket egyszer, ha állítottam, mióta játszok. Nem vagyunk egyformák.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) Mister_X


Mister_X
nagyúr

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3) danih


danih
addikt

Én (30 felett) ezért vettem konzolt. Nincs már időm/kedvem ilyenekre (a driver jellegű problémákat még nem is említetted).

[ Szerkesztve ]

(#4) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A legjobb az amikor turkálsz a neten hogy mi a k a******* nem indusz, vagy crashelsz random... Fél napot is akár.

(#5) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Hát igen, ezert nem szabad ilyen jatekokat megvenni.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#6) ->Raizen<- válasza Feruendios (#5) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Konzolos meg 20+k kösz nem... Marad a tákolás pc-n. Írom ezt úgy hogy szoktam eredeti játékokat venni és van is rengeteg, meg féláron szoktam kb kulcsokat szerválni leglálisan.

[ Szerkesztve ]

(#7) Blindmouse válasza Feruendios (#5) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az is biztos, hogy Bethesda játékért többet pénzt nem adok, amíg nem képesek ilyen amatőr hibákat megoldani.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Red Alert 2 + Windows 10. Nem tudod, hogy miért nem indul, aztán rájösz, hogy XP kompatibilásra rakva már a hang van, csak kép nincs. Erre le kell tölteni 2 fájlt, és az egyikben az értéket még át is kell írni.

(#9) kemotox válasza Tamás88 (#8) üzenetére


kemotox
addikt

Mikor a RA2 megjelent, akkor még XP volt. Ugye megérted, ha azt mondom, hogy örülj neki, hogy legalább ennyivel megúsztad, és ennyivel elindul :D

Posthoz meg: Érdekes nekem semmi ilyesmi nem szokott lenni soha. Elmondom a titkot, most ingyen még. 7 éves hulladék gépem van ami már akkor is szar volt. Játék elindít, minden levesz minimumra és csóka család nem kell gondolkodni se, hogy mit hogy állítgassak. Ennyi ;] ;] :C
Jobb esetbe még így sem megy, és akkor aztán végképp nincs min stresszelni :D

[ Szerkesztve ]

(#10) waccamár válasza ->Raizen<- (#6) üzenetére


waccamár
senior tag

20+k? :D

A legújabb játékok MAX. felmennek 20k fölé, de általában 17 körül vannak. Ami persze még mindig brutál sok szerintem.

De nem kell megvenni mindent a megjelenés napján, ha meg mégis akkor szeretnél vele játszani, hát akkor ez az ára.

1-2 hónap múlva 10k használtan.

A régebbi játékok meg nyilván még olcsóbbak.

Én nem tartogatom meg a játékaimat PS4-re. Játszok vele ameddig van kedvem, utána eladom, elcserélem.

Statisztikát vezetek arról, hogy melyiket mennyiért vettem, vagy mire cseréltem, stb.

Ebből kijön, hogy most kb. 2500 Ft / játéknál vagyok.

Erre én azt mondom, hogy deal.

Ha a megjelenés napján akarod megvenni a játékokat 20+k-ért, és nem vagy hajlandó eladni/cserélni, mert gyűjtögető vagy, akkor tényleg drága.

És ami a legjobb az az, hogy berakom a lemezt, nem kell mókolni semmit, működik minden.

(#11) ->Raizen<- válasza waccamár (#10) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Akkor örülgess a fix 30 fps-nek. Meg a pc-hezt képest lebutított grafikának lásd pl gta 5. Ingyen se kéne konzol, meg 3-4 évente vehetsz újat mert qva gyorsan elavulnak már. Sosem fogják már a pc-t erőben lenyomni az új xbox scorpio sem képes rá. Vettem egy xbox one wireless kontrollert a pc-hez és a konzolt port játékokkal elvagyok. Ezzel letudtam a dolgot. A konzol fíílinget. :U :N Verekedős játékokhoz meg autós játékokhoz kell max, meg fifához. Fps meg tps-be nagyon kell az auto aim kontrollerrel a konzolosoknak. :DDD Én meg egy 800 ft-os egérrel + billel olyanokat művelek hogy ilyet ti sose fogtok tudni a konzol csodátokkal. ;) Míg 3,5 év múlva a csoda konzolod annyit nem ér majd mint egy rossz videómagnó addig én csak belepattintok egy combos friss vga-t a vasba és elvagyok megint jó sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#12) lezso6 válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, a napi önigazolás megvolt. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Silεncε válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


Silεncε
őstag

Örülünk, hogy te elvagy a PC-vel, mi meg nagyon szeretjük a konzolunkat. Mindenki azzal játszik és ott ahol akar. De már megint ott tartunk, hogy konzol vs. PC...

(#14) Viktor77 válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


Viktor77
titán

3 év múlva a 200K-s 1080-ad annyit ér mint egy "rossz videómagnó ".

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) ->Raizen<- válasza lezso6 (#12) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Írnák cifrábbat de itt újabban divat a semmiségekért az örök ban a topicokból. ;)

(#14) Viktor77: Köszi a tájékoztatást de már eladtam jó áron hála a bányászoknak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) waccamár válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


waccamár
senior tag

Örülök is a fix 30 fps-nek :D Nem gyerek vagyok már, néha leülök szórakozni a konzol elé, bőven elég. Van jobb dolgom is, mint hogy naponta órákat játszak. Élvezem a játékot, amikor tehetem, nem pedig azon bosszankodok, hogy kettőt droppolt az fps. Abszolút elégnek tartom a konzol grafikáját, teljesen jól néz ki. Azért nem egy pixeles f*shalmaz, még ha a te csoda pc-hez szokott szemed annak is látja.

Egyértelműen szebbek a játékok PC-n, sokkal durvább teljesítményre képes, mint egy konzol. Mondtam én ennek az ellenkezőjét? Egy szóval sem. De te meg jössz itt oltogatni, mintha ez lenne a téma. Mindenkinek más az igénye, nem jobb vagy rosszabb az egyik a másiknál, csupán MÁS. Te PC-vel szeretsz játszani, nekem mások az igényeim, amit kielégít a konzol. Te meg költs 4X annyi pénz pc-re, mint én konzolra. Tényleg, nyugodtan! De látod, ettől én nem nézlek le, meg nem oltogatlak feleslegesen. Normális intelligens emberként elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák, és mások az igényeink. Javaslom hogy próbáld te is ezt tenni, boldogabb lesz az életed.

(#17) Blindmouse válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Haggyuk már ezt a mi mennyibe kerül témát. Van egy Logitech G910 billem és egy G502 egerem. A kettő együtt többe kerül mint egy Xbox1. És? Ugyanúgy szopok vele, mert ini filet kell szerkeszteni és hekkelni a játékokat hogy normálisan fussanak. Konzolon meg nem akarok játszani, mert nem szeretem a gamepados irányítást. Nem intuitív, nem elég pontos vagy gyors.

De kezd elegem lenni a helyzetből. Kb egy éve, retrós kedvemben voltam, gondoltam játszok GTA vice cityt. Vagy lehet három volt. Nem tudtam megcsinálni az egyik küldit, amiben az volt az egyik rész, hogy nyomogasd nagyon gyorsan az egyik gombot. Mert a zsenik megírták úgy, hogy a vagy az FPS-től vagy nemtudom mitől függött a gombnyomás sebessége, lényeg, amit régi géppel meg lehetett csinálni, azt az újjal nem. Szóval autohotkey-el kellett makrót írnom hogy tovább tudjak menni a főküldetésen. És ez nem normális. Gulágba az ilyen programozókkal.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#18) kemotox válasza Blindmouse (#17) üzenetére


kemotox
addikt

Ha ilyen drámai a helyzet akkor rakj össze fillérekből egy retró gépet, 10-15 éves elemekkel, 10-15 éves oprendszerrel, és azon nyomd a 10-15 éves játékot. És akkor szegény programozónak sem kell kínhalált halnia, amiért nem egy jövőbeli rendszerre fejlesztett.

Elhiszem, hogy firstworldproblem, de azért nem kell a fullkretént tolni :C

(#19) mcsabee


mcsabee
senior tag

Felejtsük már el ezt a 30 fps témát, ha egy játék rossz, az ötmillió fps-sel, egy hatvanmiliós forintos pc-n is pontosan olyan rossz lesz, mint a 135 ezer forintos ps4 prón, vagy a 170 ezer forintos xbox one x-en... Annyira utálom, mikor a hithű pc-sek, tisztelet a kivételnek, elkezdenek vergődni az fps-en... ha egy játék jó, az felbontástól és fps-től független is jó lesz, ha egy játék rossz, az alá a világegyetem legdurvább pc-jét is lehet tolni, nem kesz hirtelen jó....

A játék egyetlen dologról szól, az élményről, hogy ezt ki milyen hardveren tartja kielégítőnek, az már totál mellékes. Persze nem egyes, önigazolásra vágyó gamer huszárnak...

A témához is szólva, játszok pc-n, de nagyjából mindig defaulton nyomok mindent, max a grafikai beálításokkal játszok, hogy számomra ne akadjon, ennyi. Casual vagyok így 32 évesen, nem érdekel a grafika, meg az fps, le is húzom magam a wc-n.

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#20) #00137984


#00137984
törölt tag

Grid 1-2 játékokat az írányitás miatt hagytam a fenébe, mert mindegyik gamepad-on játszhatatlan volt. Érzékenységet nem tudtam beállitani megfelelően, mert vagy nem akkor kanyarodott amikor kellett volna vagy egy apró mozdulatra egyből kitért és a falban kötöttem ki. CoD AW pedig a játékbeállitások hatására is az FPS dropok mindenkori bajnoka marad. Ilyenkor előbb-utóbb delete... és nem pazarlom az időmet ilyen játékokra ahol a fejlesztők ennyire optimalizálatlanul adnak ki valamit.

[ Szerkesztve ]

(#21) Shing


Shing
őstag

Én valahogy mindig szerencsés voltam a PC-vel. Mindenki fikázta az AMD-s drivereket, 5 éven keresztül frissítgettem a HD6870-t mindig a legújabb WHQL-re. Sem játékban, sem máshol nem volt gondom. Ja és megélt egy Win7-8.1-10 váltást. Amikről szintén azt tudom mondani, főleg a 8.1-ről, hogy nem hogy stabil volt, de gyorsabb mint a Win7. Most GTX1060+Windows 10. Hiába teljesen más szoftverkörnyezet, aláteszek egy 15 éves Battlefield 1942-t és vígan multizok vele.

Pár tipp értelmes PC használathoz:
Windows update legyen bekapcsolva.
Ne csak a videokártya drivert frissítsd. (Bár alapból mindent frissítenie kellene a win-nek, érdemes magadtól is végignézni, főleg az alaplapi drivereket)
Ne használj "tisztító" programokat, semmit sem érnek.
Vírusírtó mellett, érdemes legalább egy adwcleaner-t használni, főleg ha hülyeségeket telepítesz, mert lazán eltávolít egy gagyibb registry cleanert is a gépről. Mert tudja, hogy nem kell.

Másik dolog, hogy sokaknak virágbolti játékokkal van dolguk. Ezeknél az a gond, hogy egyedi telepítőt írnak, aztán a szükséges Visual C++, Directx frissítések már nem biztos, hogy felmennek. (Lehet hogy belehet őket pipálni, de te nem figyelsz oda, stb.) Másik, hogy ezekhez már nem készülnek el a krekkelt javítások. Így játszol egy 1.00-s sz@rral, miközben kijött 15 frissítés a játékhoz.

Ezt csak azért írom le, mert szvsz ennyire stabil még sohasem volt a PC géming vagy a driver/windows support mint most.

(#22) Silεncε válasza waccamár (#16) üzenetére


Silεncε
őstag

Egyébként a PC-s tábor gálánsan elfelejt két elég fontos tényezőt: konzolon nincsenek csalók/cheaterek, se pedig vírusok. Ezek is döntő tényezők lehetnek valakinek.

(#23) waccamár válasza Silεncε (#22) üzenetére


waccamár
senior tag

Sokkal szomorúbb az az általános hozzáállás, hogy önigazolni akar mindegyik tábor, ahelyett, hogy szimplán elfogadná a másik döntését.

Van először is a konzol vs PC.

A PC-n belül Intel vs AMD.

Konzolon belül Xbox vs PS.

De még a PS-en belül is ugyan úgy megy a szájkarate a sima PS4 és a Pro között.

Egy vicc az ilyen.

(#24) nemlehet válasza Silεncε (#22) üzenetére


nemlehet
őstag

Jajj már a vírust hagyjuk már... Komolyan? Ezt te sem gondolod komolyan... Ok, PC-n meg nincs Red Ring of Death.

Cheater meg dehogynincs konzolon. Kevesebb (bár ezt is játéka válogatja, hogy PC-n mennyi van), de azért bőven találkozni vele.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#25) Silεncε válasza nemlehet (#24) üzenetére


Silεncε
őstag

Jó én senkit nem akarok meggyőzni, én nagyon jól elvagyok az XO-mal (meg a 360-al), azt meg hogy ki min játszik, hát kb. lesz@rom. Mindenki amin akar.

Egyébként RRoD utoljára kb. 2007-8 környékén volt, az utolsó FAT X360-ak se kaptak már rrod-ot. A Slim és E pedig egyáltalán

[ Szerkesztve ]

(#26) Tamás88 válasza nemlehet (#24) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Dehogyis nem voltak vírusok ám a konzolokra, igaz home made tuning flash keretében történtek, de voltak.

(#27) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Konzol vs. PC topik #125

Majd vége lesz egyszer. ;]

Live-Die-Respawn

(#28) ->Raizen<- válasza Silεncε (#22) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Cs goban lazan falon keresztuk szednek ki awpvel. Azzal se jatszom mar nem bannoljak ki. Amugy vki irta nincs problema konzolos gameokkal ez nem igaz ps en meg boxon nem egy game ugy jott ki hogy be nezett 22 fps ala is. Meg a dishonored 2 is dadogott konzolon mig pcn sokkal tobb volt az fps.

(#29) waccamár válasza ->Raizen<- (#28) üzenetére


waccamár
senior tag

persze h van tré játék konzolra is, de arról a fejlesztő tehet, nem maga a konzol.
de erre is van elég egyszerű megoldás: az ilyenek már review-kból kiderülnek, szimplán nem veszem meg azt, ami ennyire rosszul van megírva. Nem halok bele, van rengeteg másik játék, amit lehet tolni.

(#30) ->Raizen<- válasza waccamár (#29) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De erted dishonoredet nem garazs csapat csinalta... Am kivalo jatek pcn dobbenet szep problemak nelkul sok patch utan. Ez a tendencia varok fel evet egy vetellel mire kikalapaljak.

[ Szerkesztve ]

(#31) Blindmouse válasza oriic (#27) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Fogalmam sincs hogy csináltak ebből PC vs konzolt, meg sem említettem. De azt mondom, ha most nem hagyják abba, letörlöm a bejegyzést a fenébe. PC játékról lehet beszélgetni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#32) Redneck


Redneck
veterán

Nekem ezek közül egyikkel sem volt szopás, pedig több konfigon próbáltam őket:

Wolfenstein: New Order
Rage
Dead Island
Alien Isolation
Kane and Lynch 2

A RAGE-nél nagyobb textúrafelbontásra állítottam valamit átírva, de össz-vissz ennyi. Egyébként értem a problémát, pár játékkal furulyáztam már, de azok inkább single címek voltak és jellemzően a vertikális szinkronnal ment a szopódás. :W

->Raizen<-: Majdnem vettem egy PS4 Slimet 65-ért akcióban a héten. Lebeszéltek róla, haverok is, és a fórumozók is. Szerettem volna hogy Plug and Play legyen, és igaziból az exklúzivok érdekeltek elsősorban, de gyenge. A Pro pedig jelentősen drágább, és arra is van játék ami szarul van megírva. Jellemzően multiplatform cím, de akkor is szomorú!

Silenc3Hun: PS4-es haverom pl a GTA V Onlinera panaszkodik, tele van csalóval. PC-hez hasonlóan egyébként...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#33) <Lacy85> válasza Redneck (#32) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Épp az exkluzívok azok, amik gyönyörű grafika mellett is akadás mentesen futnak.
Ezeknél nagyon figyelnek, hogy minden frankó legyen.
A Horizon Zero Dawn-on konkrétan még mindig ámulok több 10 óra játék után is, hogy hogy a bánatban nézhet ki ilyen jól.

Szóval szerintem elbuktál egy marha jó vételt. :)

(#34) Blindmouse válasza Redneck (#32) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mindegyiknek baja volt a FOV-al. Mondjuk nem is értem hogy képesek FOV csúszka nélkül egy játékot kiadni. Az embereknek különböző méretű monitoruk van, különböző távolságra ülnek tőle. Arról nem is beszélve, hogy egyesek különbözőképp reagálnak a dolgokra.
Pl szabályosan rosszul vagyok attól, ha 50hz-en vibráló világítás van valahol. A gagyibb LED-ek szokták ezt csinálni. Látogatóban voltam valakinél, felkapcsolta a villanyt, megkérdeztem tőle, hogy mindig villogni szokott a világítás nála? Nem értette miről beszélek. Benyomtam a telefonom, ott a vibrálás-csíkok a kamera képén. Mondom erről.
Azt nem értem, miért kell visszafele fejlődni. Ott van a Hald Life 2. 2004-ben jött ki. Semmi problémája nincs a grafikai beállításokkal. Ott a FOV csúszka. Nem mozog a fejed. Nem tudom ti hogy jártok, de én nem szoktam jobbra balra dülöngélni fél métereket mint egy pingvin.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#35) Redneck válasza Blindmouse (#34) üzenetére


Redneck
veterán

Persze mert az még PC-re készült. Egyébként a FOV tényleg fontos dolog, de már sok multis címből is kihagyják sajnos. A billegés és a villogás valóban idegesítő dolgok.

EclipseGT: Az exklúzívok többnyire mentesek ettől, de ha már vettem volna, nem csak azt tolok, hanem néha elmentem volna velük multizni. Elvégre annak semmi értelme ha csak a GT miatt fizetek multira.
Haverok azt mondták ismernek, és a Slim nekem nem lenne elég smooth, Pro alatt ne vegyek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#36) Silεncε válasza Blindmouse (#34) üzenetére


Silεncε
őstag

Ez a vibrálás egyébként engem is halálra idegesít, egy csomó helyen vettem már észre, de eddig nem tudtam, mi az oka.

(#37) CJ4567 válasza Blindmouse (#17) üzenetére


CJ4567
veterán

Fallout 4-nél csak az érzékenységet kell átírni iniben(mert a függőleges legyen a fele a vízszintesnek, miért ne), mondom ezt 70+ telepített moddal, aztán meg meghal random helyeken a CPU, máshol meg nincs is kihasználva. (Ugyan azon helyen másfele fordítva a kamera), vagy a random 30FPS lock(fal=30FPS, kinézek=40+), volt már olyan hogy csak kilépéskor omlott össze a játék, de akkor mindig. :D

Dying Light az egyből ment, nem kellett semmit állítani, ugyan úgy ahogy az Alien Isolationnál se.

#21 Shing: általában elkészülnek a virágboltihoz is a javítások, még kisebb játékoknál is. Persze vannak kivételek.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#38) ->Raizen<- válasza CJ4567 (#37) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Dying light elég jó de a dead island jobban bejött.

[ Szerkesztve ]

(#39) CJ4567 válasza ->Raizen<- (#38) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem a Dying Light jobban tetszett, nem tudott a Dead Island annyira megfogni.

#32 Redneck: FO4-ben a VSync volt a halálom... VSynccel random 30FPS lesz, VSync nélkül olyan képtörés van amit még sose láttam, mintha elvágnák a monitort ketté, hány FPS-sel ment a játék. (Vault 111-ben teszteltem, ott van jelenleg csak 60FPS vagy több. :DDD) (60FPS lockkal is)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#40) Redneck válasza CJ4567 (#39) üzenetére


Redneck
veterán

Köszi az infót, kihagyom. Pedig egyik ismerősöm nemrég mondta hogy mekkora game. Elhiszem de ő nem érzékeny az ilyesmire, én meg már nem akarok több szart venni amivel aztán bűvészkedni kell. Inkább tolok mást. :K

Utolsó ilyen a The Crew volt, az egy életre kiégetett. Vagy képtörés vagy akadás...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#41) proci985


proci985
MODERÁTOR

a Rage volt az a pont, amikor Carmack es az iD ugy altalaban elvesztette azt a statuszat, amit anno meg a Doom-Quake eraban kiharcolt.

nekem akkoriban egy 6950 2GBm volt, hat sose futott rajta elfogadhatoan (azota se vittem vegig). a wolfenstein ugyanaz az engine, nem is probalkoztam vele. a dead island - dying light szinten egy (masik) engineer alapul.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) Jhonny06


Jhonny06
veterán

pc "master" race, ugye.

én benyomom a joystick-on a gombot, amire nyitok egy áfonyalevet, már bekapcsolt és játszom. ne szerencsétlenkedjetek már.. ;]

(#43) Redneck válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


Redneck
veterán

Azért nem vettem PS4 Slimet egy hete, mert csomó játék élvezhetetlenül (30fps alatt) fut rajta. A Prot majd megkockáztatom esetleg, ha olcsó lesz.

Az Xbox One X nem pálya, Forza lesz PC-re is, szóval elég a PS. :)

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44) ->Raizen<- válasza proci985 (#41) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A rage az híresen sz@r volt amd kártyákkal. Geforce-on jól futott és viszonylag hamar betöltötte a textúrákat, a wolfikba meg az új doomba már nem is lehet követni szemmel olyan gyorsban betölt minden a megasuxtúrázás. Kalapáltak már ezeken annyit hogy az r9-es kazánjaiddal ki tudd tolni őket. :K Ne kerüld el őket ezek nagyon jó játékok ilyen erővel a dishonored 2-t is kerülhetnéd holott az tényleg baromira jól sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#45) kemotox válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


kemotox
addikt

Még szerencse, hogy PC-vel ezer más dolgot is lehet csinálni játékon kívül, kompenzálva azt, hogy 1 perccel tovább kell várni a bekapcsolásra. Még szerencse.

Érdekes amúgy, hogy néhány éve még az volt a fétis szöveg, hogy a pc nembírjael, most meg hogy már igazából tagadhatatlan az ellenkezője, már az a szöveg, hogy "háde jó a 30 fps nem is kell több jó az minek meg különben is hülye kocka minek az jó az".

Pont olyan, mint mikor applés ismerősöm mondta régen, hogy a custom billentyűzetek mekkora faszságok androidon, aztán persze mikor ott is megjelent ez a fícsör akkor nagyon ki volt magától :D

[ Szerkesztve ]

(#46) proci985 válasza ->Raizen<- (#44) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jaja, doom rendben volt. rage a 7850ekkel is mar ment szepen, de vontatott volt.

dishonored2 mukodott, bar a multigpu support, az nagyon kene neki. viszont egyebkent tenyleg zsenialis, meg abban a jatekban meg ertelme is van a megatexturazasnak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47) CJ4567 válasza kemotox (#45) üzenetére


CJ4567
veterán

Vagy pedig SSD, és akkor minden gyors lesz, csak nem olcsó. :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#48) Blindmouse válasza proci985 (#41) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A Rage-nél is órákig kellett masszírozni az ini fileokat amire játszható lett a játék. Ez a megatextúra nagy fail a szememben. Annyit értek el vele, hogy bármerre néztem, először értékelhetetlenül alacsony felbontásban voltak a textúrák, aztán pop! és beugrott az egész. Nevetséges, hogy ilyen guide-okra van szükség:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=385532207

"Creating cache file:
enable invisible files to see Appdata, then go to:
C:\Users\UserName\AppData\Local\ create a folder called id software , new folder called rage.(C:\Users\UserName\AppData\Local\id software\rage)."

"r_skipGlare "0"---1 disables all post-process effects inlcluding the low DoF on zooming,dark colored tones,heat haze, strong motion blur effects from explosions,HDR almost gone (big fps gain on slower cards) RAGE looks better when this is disabled"
"m_smooth "0"---disables mouse smoothing"

És ők ezt komolyan gondolták így kiadni. Jöttek ezzel a megatextúrával, hogy húde jó, fix 60 FPS, mintha odaszögeszték volna a falhoz. Nem baj, csak a játékélmény ment rá. Szeretem a randomra beugró textúrákat célozgatni, meg keresni hogy mi van ott. De nem baj, screenshot-on jól nézett ki, látod mennyi minden van a képen, mekkora textúrával, vakulj paraszt (és minden fosbarna).

A Dead Island-ból szerencsére még sikerült kihagyni a játékélményt, gyakorlatilag az egész zombik hasbarúgásáról szólt, kb fél óra után lett repetitív, két óra után élvezhetetlen. Dying Lightban meg csak annyi probléma volt, hogy nem lehetett elhúzni a fenébe a városból és lenukeozni az egészet. Annyira ellenszenves volt az összes karakter benne, konkrétan örültem amikor elhullottak, nem kell őket többet látni. Komolyan, ha csináltok egy törvény mentes open world játékot, akkor hadd lőjem képen az idegesítő karaktereket, a sztori meg majd megy onnan.
Nem baj legalább itt van a Prey, ami medium-on játszhatatlan 2GB VRAM-al. Komolyan, a HL1 szintjét nem tudja a játék hozni, amíg be nem ugranak a tárgyak nagyobb textúrában. Hogy hogy jutottunk el onnan, hogy az egész játék 500MB oda, hogy 2GB VRAM kevés hozzá, úgy, hogy van hogy az első néz ki jobban, az előttem rejtély.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#49) ->Raizen<- válasza Blindmouse (#48) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Talán 2017-ben nem 2gb vramos csodával kellene kínlódnod. Az sok mindent megoldana. Preyben nincs felugró textúra nálam 3,5 gb vrammal. Csinálj jobb zombis játékot ha semelyik nem jön be. :D

[ Szerkesztve ]

(#50) proci985 válasza Blindmouse (#48) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Ragenel ugy rament egy napom a debugra, egyebkent kutatas szempontjabol remek volt, prototipusnak tokeletes, viszont nem szabadott volna gyartasba engedni. 6950 2GBnel konkretan ugy csinalt 30 fpst a jatek, hogy kozben a texturak bealltak a legalacsonyabb szintekre, tehat ilyen quake1 szintu texturakat hasznalt kb. meg egyszer, amikor kijott a Rage ez az akkori leggyorsabb AMD chipre epulo kartya volt. a 7850ekkel megneztem, ott miutan kikapcsoltam a multiGPUt mar ment rendesen, aztan a 290Xel megint arra panaszkodott, hogy a kartya nem tud valami memoriafunkciot.

Prey 4GB rammal ultran is gyonyoru, es elso nap is remekul ment. egyebkent 2GB mar a Bioshock Infinitenek is keves volt pl 5760ra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51) Blindmouse válasza ->Raizen<- (#49) üzenetére


Blindmouse
senior tag

2 GB VRAM teljesen elég volt eddig majd mindenhez FullHDba, úgyis a GTX760 fogta meg a képkockaszámot. Amúgy tervben van új monitor meg VGA.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#52) Ed3r_X_


Ed3r_X_
nagyúr

Egyikkel se volt semmi bajom. :U Pont a listáról voltak olyan játékok, hogy telepít és megy, minden hiba nélkül..

Kiosztást nem piszkálom, már megszoktam, hogy a C a guggol sok helyzetben. 110-es FOV se létszükséglet...

[ Szerkesztve ]

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#53) Ed3r_X_ válasza Ed3r_X_ (#52) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Ráadásul pont a HL2 az, amin hiába van a FOV csúszka ott, 5 perc és instant fejfájásom lesz, akármennyire állítom.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#54) Tomi_Sci válasza Tamás88 (#8) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én pár éve 1500 Ft-ért megvettem az Origines All-In C&C pakkot, és abban lévő összes cím mókolás nélkül megy W10-en. Persze ha régi lemezes RA2-d van, akkor gondolom nem akarod mégegyszer megvenni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#55) Blindmouse válasza Tomi_Sci (#54) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Fúj Origin.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#56) Mister_X válasza Blindmouse (#55) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Működni működik gond nélkül.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#57) Tamás88 válasza Tomi_Sci (#54) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Igen, eredeti dobozos C&C The First Decade-m van (már épp az utolsó példányok voltak belőle), és abban van jó sok C&C-s játék, illetve egy unhivatalos patch is, ami lemezmentesíti, és még frissíti is.

(#58) Tomi_Sci válasza Tamás88 (#57) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Írj az Oirign supportnak, hogy akitváljanak be neked vmi Collectiont, hátha azzal nem lesznek problémák. Nekem pár régebbi lemezes EA játékomat berakták a fiókomba miután kértem (a játék serialját nem fogadta el).

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#59) kemotox válasza Tomi_Sci (#58) üzenetére


kemotox
addikt

Az mondjuk kemény, mert az Origines collectionba már a C&C3 is benne van, ha jól tudom. Basszus, kár hogy az én First Decadem meg elkallódott... :D Gondolom azért kellett bizonyítanod, hogy meg van tényleg. Egy fotóval vagy valami.

(#60) Tomi_Sci válasza kemotox (#59) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Persze, küldtem róla egy rakás fotót meg mézesmázos hangnemben javasoltam a beaktiválást :D
Ja meg gondolom az is segít ha leírja az ember hogy nem működik az eredeti játéka w10-en, de az origin-es megy, és milyen dolog, hogy ő nem kapott hozzá patchet pedig megvette anno.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.