Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) akaido válasza domos (#44) üzenetére


akaido
addikt

A következő probléma az iskolai hálózatunk konfigolásában:
Évek óta adott egy Synology 211j NAS-unk amin megosztottam minden osztálynak egy mappát, diákok felhasználónévvel, és jelszóval, hogy majd ide mentsenek.
2018 év elején kaptunk 42 db Fujitsu w10 Edu-s gépet. Minden gépén van diákok felhasználó jelszóval ellátva. Van olyan gép amiről simán felcsatlakozunk hálózatba a Syno megosztott mappákra, de sajnos a többségéről nem sikerül, csak a kapcsolat diagnosztizálására utaló 0x80070035 hibakódú ablakot dobja, és ez naponta változik, hogy melyikről. "Felmappelni" sem lehet a Syno mappát mindegyik munkaállomásról, mert ismét a fenti hibaüzi jön. Ping rendben!
A gépek és a Synology NAS is azonos WORKGROUP munkacsoportban vannak. A NAS fix IP-s.

Tavalyig az akkori w7 és xp munkaállomások hibátlanul csatlakoztak akár Total Commanderben is, és a néhány megmaradt régebbi windows, röccenés nélkül csatlakozik most is.

Próbálkozások:
A w10-eken engedélyeztem ill bekapcsoltam a:
- Fájl és nyomtató felfedezést
- A Funkciófelderítő szolgáltatást.
- A win10 szolgáltatások között engedélyeztem majd letiltottam az SMB 1.0/CIFS rendszerű fájlmegosztási támogatást.

A Synologyn:
- A Windows hálózat felfedést.
- Az SMB1-et a Win fájlszolgáltatások a minimumához, és az SMB2 Large MTU-t, aztán az SMB3-at is a Win fájlszolgáltatások maximumához végigpróbáltam.
- A Local Master Browsert.

- SMB protokollokkal hogy áll a w10 Edu kliens? Melyiket kellene tiltani v. engedélyezni?
- Érdemes-e egyáltalán tovább próbálkozni, mert esetleg a két rendszer nem "házasodhat" ?

Építettem prószaként egy P4 3 GHz CPu-s 4 GB RAM-mos gépet FreeNAS-sal. A W10 Edu-k absz nem látják hálózatban se egymást se a NAS-t.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.