Viszonylag hosszú ideje mactértem és egy macbook pro volt a társam mindenféle buhera nélkül a mindennapokban. Viszont mostanra elértük azt az állapotot hogy nem nagyon mozdulok laptop nélkül és a 2012mid (nem retina) gép kezdett terhes társ lenni a mindennapokban. Egy hónapja- másfél nézegetem hogy mivel, hogy tudnék könnyíteni a mindennapokon, és minden alkalommal szívrohamot kaptam a frissebb gépek árától. így a mai nap megtörtént a könnyes búcsú- és egy HP Envy ultrabook lett a társam.
A váltás fura és érdekes. a kijelző csodálatos (3200x1800 pixel) bár ezt egy új mac is megadta volna.
Windows fura módon hiba nélkül megy
A proci előrelépését érdekes módon nem érzem, pedig jelentős, 3gen i5-ról 7gen i7.
A gép ára pedig valami végtelen kellemes volt. Ha csak az új árát néznénk a dolognak, akkor is van a HP-nak az aktuális pro-val 200ezer forint árelőnye úgy hogy a hardvere erősebb, a hardverapró csodáinak köszönhetően a végeredmény még jobban sikerült.
Szóval will see windows, will see...
Back to Windows
-
Írta:
Blasius0704
[ ÚJ bejegyzés ]
-
"ahol már a 15W-os procik is 4mag/8szál jellegűek."
hja, kiadós throttlinggal! Mert az hóttziher, hogy a legújabb 4c8t mobilproci is többet fog enni 30W-nál, ha rendesen leterheljük mind a 4 magot és 3GHz felett futtatjuk.
Sajnos tesztelni nem tesztel senki, kíváncsi lennék, hogy TÉNYLEGESEN mennyire tud többet valós Fogyasztás/teljesítményben egy új, 4c ULV proci a melós i7 5600u-mnál.
-
joysefke
veterán
válasz
Krugszvele #5 üzenetére
A hiba az ön készülékében van.
Olyan szépen, fokozatosan lett a windows 10 belassítva, hogy már ssd-vel, 12 giga rammal, Kaby Lake i5 processzorral is lassúcska.
Nekem ilyesmi géppel (több ram, gyengébb proci) repül a Win10. Vagy tönkrement valami a rendszereden, vagy egy rejtett kézifék húzza vissza. Ettől eltekintve sem találkozom semmilyen hibával amelyeket itt felsoroltál.
-
domos
senior tag
A 2. generációtól a 7. generációig alig fejlődött a proci rész mobil fronton, főleg a 2mag/4szál vonalon, kivéve ugye a fogyasztáscsökkenést. Az IGP viszont sokkal erősebb lett, és támogat egy csomó hardveres gyorsítást. Ha igazi előrelépést akar az ember, akkor a 8. generációt ideális választani, ahol már a 15W-os procik is 4mag/8szál jellegűek.
-
válasz
Krugszvele #5 üzenetére
Utoljára nekem kb. az XP-vel voltak gondjaim amit nem oldott meg a google első találat másodpercekben kifejezhető idő alatt.
Mondjuk a legmeredekebb az volt, hogy a L R csatorna nem cserélhető meg egyetlen kattintással Windowson belül. WTF?
Nem akartam elhinni. -
Krugszvele
senior tag
Részvétem.
Én 20+ év windows után váltok linuxra.
Elegem lett ebből a használhatatlan trágyarakásból.15 évig én voltam az, aki minden nap elmondta "csak az szidja a windowst, aki nem ért hozzá."
Innen eljutottunk oda, hogy nem telik el nap, hogy ne cseszne ki velem a rendszer, valamilyen módon. Eltűnő hálózati megosztások, egyáltalán a hálózatkezelés úgy-ahogy-van. Frissítések utáni beállításáok defaultra visszaállítása, gép újraindítása munka közben figyelmeztetés nélkül.
A napokban össze kellett rakni pár socket 775-ös gépet, 2008-as alkatrészek. Core2Duo processzor.
Kíváncsiságból az egyikbe raktam egy tök alap 120-as ssd-t, majd úgy ment fel rá a windows 7.
Hát, az állam leesett. A tízezer forintos gépen legalább ugyanolyan gyorsan működött minden, mint a százezresen.Olyan szépen, fokozatosan lett a windows 10 belassítva, hogy már ssd-vel, 12 giga rammal, Kaby Lake i5 processzorral is lassúcska.
Persze ezekre az új gépekre már vagy nem, vagy trükközve lehet windows 7-et telepíteni.Kíváncsiságból raktam többféle linuxot (fedora, mint, ubuntu, kubuntu) is, a tapasztalatom ugyanaz volt: jobb, mint a windows. Sajnos az adobe termékek linuxos megfelelőit újratanulni az általam igényelt szinten több hét lenne, így kétséges a linuxra váltás előnye, viszont a háztartás összes többi gépe már linuxot futtat.
Feleségem a munkahelyén - mikor baj van a windwos gépekkel - mindig mondja, hogy neki linux van és sosincs baja.
Megtért.
Végszóként a nyomtatás: a régi nyomtató windows 10-en már nem működött (WTF ugye). Új nyomtató. Mikor windowsban rányomtam a nyomtatásra, akkor kb 5 másodperc múlva kezdett nyomtatni. Belefért, fel se tűnt. Aztán feleségem linuxon akart nyomtatni, de nem volt telepítve. Kattintgatott valahogy, pár perc múlva elkezdett nyomtatni. Tapasztalatok:
- egyedül telepítette (!!!)
- nem 5 másodperc múlva kezd nyomtatni, hanem azonnal
- és a windowsban üresnek jelzett színes patronból elkezdett színesen nyomtatni. Mint kiderült, szoftveresen tiltja a windows driver, hogy nyomtass, ha üresnek akarja mutatni. Igaz, sok színes oldal már nem jött ki, de nagyjából 7 db még igen!Ezen kívül tucatszámra akadnak kisebb-nagyobb bajai, amiket már vagy elfelejtettem, vagy nem jut eszembe [default programválasztás-nyomor, indexkép-megjelenítés a fájlkezelőben]
-
Ha összevesztek a winfosxch-al (nem nehéz...) még mindíg rakhatsz rá egy Mint-ot