Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Shing


Shing
őstag

A Windows gyors és stabil, csak iszonyat sokan használják. A nyugdíjas nagymamától a 4 éves óvodásig. Ha Linux vagy OSX-t kicserélnénk erre a felhasználói bázisra még több embernek lenne problémája, így is elég sokan panaszkodnak fórumokon az arányokhoz képest.

Most voltam szomszédnál és meglepődésemre Pentium 4-es gépen volt fent a Win10. (Azt hittem, hogy ott már utasításkészlet hiány van, de biztos vmi újabb változat...) Feltettem neki a legújabb Skype-t, szinkronizáltuk a telefonos változattal, megkérdeztem lassú-e, de azt mondta simán használja.
A gépben akkori alaplapi integrált GPU van, 2GB RAM-al, ősHDD-vel. Megnézném egy modern OSX mit csinálna egy ilyen gépen (alapból kilövik a supportot ennyi év után).

Szüleim gépén Win8.1 van E2160 proci, integrált GPU, 2GB RAM-al, ugyan úgy tizenéves lassú HDD-vel, simán használják... Nem azt mondom, hogy tökéletes élmények ezek, de Linux vagy OSX sem tudna csodát csinálni, sőt még lassabbak is lehetnek.

Meg van a pszihológiája, hogy a kevésbé elterjedtre miért mondjuk, hogy jobb, pedig értelmetlen. Windows annyi telemetriát összegyűjtött, hogy alapból jobb statisztikák alapján optimalizálhatják az op. rendszert. Látni, hogy sokkal jobb náluk a driver support is, működik simán tizen éves hardverekkel, stb. Ezer érv van a Win mellett, a többi mítosz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.