Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) bitpork válasza Hieronymus (#40) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha ismered a dél-olasz konyhát akkor tudod milyen koszton vagyok - a párom ott élt egy ideig és tanult meg főzni. Ott azért nem ritka a 90-100 éves ember :)

Pl reggelire kifejezetten szeretem és eszem a fél literes kefirt (na jó csalok mert szoktam enni hozzá 1-2 kiflit is), de kb két hetente pizzát csinál Iza ami 1-2 napig teljes étkezés. Én pl kifejezetten gyűlölöm a sót, cukrot a csokiban esszük, de blogomban található édességeket is Iza készíti - olyan szintig h a vanília öntet is itthon készül nővéremék házi tojásából és a csokiöntethez meg a jobb fajta 60%+ étcsokikat használjuk. Kávét nem iszok csak kivételes alkalmakkor, akkor is tisztán (teát is tejjel cukor minden nélkül).
Igaz a halat nem szeretem, de hús és sok nyers saláta van.
A zsíros-mócsingos hústól azonnali öklendezés jön rám, a tiszta zsírt meg sem említem mert még tepertő formájában is undorodom tőle. Főzéshez és sütéshez használunk kacsazsírt és disznózsírt de csak az olyan dolgoknál kap nagyobb szerepet mint rántott hús - minden másnál csak aromateremtő. Olívaolaj megy, meg a hasam tőle de azért erőltetjük.
Az alkatom nem az étkezéstől olyan amilyen, hanem genetika és a ritka/ nem tartós/nem rendszeres mozgástól. Van olyan amikor napi 20 órát a gép előtt ülve töltök, van amikor 300-400 mázsa fát segítek napokig aprítani szüleimnél. Ilyen a muzsikok élete :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.