Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) tibcsi0407 válasza rankesz (#8200) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Telegram-on azt írták, hogy sz@rnak a pofon. :)

https://utdetailing.hu/

(#8202) HardRic válasza rankesz (#8200) üzenetére


HardRic
addikt

Nem érzek jelentős változást. De mostanában elvagyok, sötétben jó a google camera, nappal meg egész korrekt a gyári automata.

(#8203) Mr.C válasza tibcsi0407 (#8201) üzenetére


Mr.C
őstag

A cikkben ezt írják:
"XDA Member txx1219 created a mod for the OnePlus 5 that brings the internal JPEG quality number — the number that determines how much compression’s applied after a photo’s taken — all the way up to 100 (from its default of 95 percent). Granted, increases of a few percentage points won’t dramatically improve picture quality, but it cleans up a few spots that’d pose a challenge for most photo-editing applications."

Ha tényleg javít a tömörítésen, akkor sokaknak megérheti (akik nem nagyítóval nézik a képeket :P )

sudo rm -rf /*

(#8204) tibcsi0407 válasza Mr.C (#8203) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Általában pont a 90% fölötti JPEG tömörítés nem szokott dobni a minőségen. Ezért is van a legtöbb alkalmazás 90-95%-ra belőve.
Jó képeket lő a Google Camera, szerintem érdemesebb azzal szöszölni. :)

https://utdetailing.hu/

(#8205) aPoFa


aPoFa
tag

Oreon profi módban rawra állítva nektek is két képet csinál? Egy jpg-t és egy 31MB-os rawot. Vagy eddig is így volt csak nem vettem észre?

[ Szerkesztve ]

(#8206) Blizzardking válasza Mr.C (#8203) üzenetére


Blizzardking
őstag

A 100% kisebb tömörítés, jobb minőség, nagyobb fájl. Pont hogy aki nem nagyítóval nézegeti a képet, annak 90 körüli tökéletes.

aPoFa - igen, ez így működik.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8207) HardRic válasza aPoFa (#8205) üzenetére


HardRic
addikt

Eddig is így volt, csak a gyári galéria nem tudott raw-ot megjeleníteni korábban.

Szerk.: Asszem.

[ Szerkesztve ]

(#8208) Mr.C válasza tibcsi0407 (#8204) üzenetére


Mr.C
őstag

Ezzel egyet értek, mármint a Google camera alkalmazással.

A petíciód végül sikertelen lett, nem szeretné az op a treble-t :((

sudo rm -rf /*

(#8209) tibcsi0407 válasza Mr.C (#8208) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, megosztottam egy frissítést, most elárasztották a kommentek a fórumot. Kicsit még hagyom ott forrni a dolgokat, aztán megköszönöm mindenkinek a közreműködést, egy próbát megért. :)
Elég egyértelműen kimutatták, hogy totális amatőrök és leszarják a közösség akaratát annak ellenére, amit mondanak.
Bort isznak, vizet prédikálnak.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8210) lmisi válasza tibcsi0407 (#8209) üzenetére


lmisi
senior tag

Aláírtam Én is. Sajnálom a Oneplus hozzállását. Szerintem ott lesznek gondban ha a Google a 9esben kötelezővé teszi a treble-t. Akkor valószínűleg nem kerül 9es az 5-ösre, csak patchelnék a 8-t kb. 1 évet. Ráfognák support-nak 😒, de ne legyen igazam....

(#8211) Mr.C válasza lmisi (#8210) üzenetére


Mr.C
őstag

Még mindig az a vigasz, hogy az unofficial support nagyon jó, így biztos sokáig lesz rá rom. Én (többek között) ezért (is) vettem ezt a telefont. A sikerül rendbehozni a laptopomat (mert betegecske szegény) valószínűleg én is csinálok majd egy romot... De nem ígérek semmit

sudo rm -rf /*

(#8212) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#8209) üzenetére


mjani1172
addikt

A kínával való kereskedelmet, és a hozzáállásukat már ismerem.
Persze biztos vannak kivételek, úgy mint a r.ma autóneppereknél is, de én még nem igazán találtam.
Ha ők akarnak valamit, akkor erőszakosak és mindent megígérnek, ha te szeretnél valamit akkor le se.......

(#8213) tibcsi0407 válasza lmisi (#8210) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Már a 8-asban is kötelező a Treble, ha azzal jelenik meg a telefon. Viszont amikor az 5 kijött, már tudható volt, hogy mi a Google ajánlás.
Mindenki tudta, hogy szükség lesz arra, hogy a Vendor ne a System partíción legyen. A Huawei és az Essential már készült rá.

(#8212) mjani1172

Itt magukat köpték szemen. Én személy szerint sikerként élem meg, hogy majdnem 13k ember egységként összefogott. :)
A legutóbbi update-em után pedig lerohanták a fórumot.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8214) axlfsi válasza tibcsi0407 (#8213) üzenetére


axlfsi
veterán

... de most akkor ez mar biztos? ... Tuti nem kapja meg a tamogatast?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#8215) tibcsi0407 válasza axlfsi (#8214) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Innentől kezdve már 0.1% esélyt sem adok neki, hogy megoldják.
Az egyértelmű, hogy nem szeretnék, ha a felhasználóknak tiszta telepítést kellene, mert akkor minden rizikó nélkül megoldható lenne a Vendor partíció létrehozása az updater scipt-ből.
Elméletileg adatvesztés nélkül is megoldható, de előfordulhat, hogy pár telefonon adatvesztés lenne és ezt nem akarják megkockáztatni.
Gyakorlatilag ez bullshit. Ott a beta team, simán ki lehetne tesztelni, de nem akarják.
Adhatnának egy offline telepítős alternatívát is azoknak, akik szeretnék esetleg, de nem adnak. Nincs itt miről beszélni, egyszerűen nem szeretnék megcsinálni.
Ami igazán érdekes az az, hogy amikor a Oneplus 5 készült, akkor már a Treble-ről mindenki tudott. Simán indíthatták volna úgy a telefont, hogy elő van rá készítve és még sem tették.

Miért nem tették? Mert akkor hosszabban kellene támogatnia, valamint sokkal minőségibb és gyorsabban frissülő custom ROM-ok is lennének, ergo hosszabb élettartamú lenne a telefon szoftveres támogatás terén.
Na ezt nem akarják.

https://utdetailing.hu/

(#8216) yanesz


yanesz
tag

VR szemüveggel használja valaki a op5t-t?
Mi a vélemény róla?

(#8217) tibcsi0407 válasza yanesz (#8216) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Minek? FullHD kijelzővel egy pain in the ass a VR. Egyébként az 5T-nek van ám saját topikja. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8218) Kris87 válasza yanesz (#8216) üzenetére


Kris87
aktív tag

Én próbáltam, nem rosszabb, mint másik 1080p-s telefonnal.

Szerk: ja hogy "t", akkor bocsi, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#8219) lmisi válasza tibcsi0407 (#8213) üzenetére


lmisi
senior tag

Jaja kötelező, ezért is jelentik be a még ki sem adott telefonjaikat 7-el a kínai gyártók még a húavej is (kivéve top kategória). A 8, de inkább 9 remálom nekik. Eddig lehetett nyafogni csúnya Google nehéz update, de itt az új színes szagos és új verzióval vedd meg hamar. Sajna o+ is mintha erre tartana. Az xda support persze super. A készülék gyors továbbra is, szeretem azoxygent is os ben is. Support decays....

(#8220) batabe válasza tibcsi0407 (#8215) üzenetére


batabe
senior tag

érdekes, mert a Xaomi MI3/MI4 esetén is volt gyári - hivatalos partíciómókolás (ott partíciókat kellett összevonni, hogy eflérjen a rendszer) asszem android 6-ra váltáskor. és az is úgy emlékszem tiszta telepítéssel járt.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#8221) tibcsi0407 válasza lmisi (#8219) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A probléma az, ha jön az SD845, arra nemigen lesz lehetőségük nem 8-ast tenni. Nem ússzák meg, csak halogatják..

(#8220) batabe

Így van. LeEco-n pedig OTA is méretezett át partíciókat. Volt, hogy új TWRP-t kellett készíteni, mert a recovery partíció mérete változott menet közben.

Itt is egyszerű lenne, hiszen most a Vendor a system-ben van. Ha kikerülne a system-ből, akkor ugye annyival kisebb partíció is elég lenne neki.
Ergo fennmaradna annyi hely, hogy létrehozzanak egy vendort és belerakják. Ezt egy updater script mindenféle adatvesztés nélkül el tudná végezni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8222) kano válasza tibcsi0407 (#8215) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem inkább kapacitásbeli problémát nem szeretnének. Szerintem nincs túl sok fejlesztőjük és nem is akarnak nagyobb többet. Így inkább halogatják amíg tehetik. Ez gazdasági megfontolás nyilván.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8223) tibcsi0407 válasza kano (#8222) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Olyan nagyon sok saját fejlesztőjük nincs is. Az Oppo-nak viszont k*rva sok van. :)
Sok ember nagy tévhitben él a "Oneplus kis cég" dologgal kapcsolatban. Ők akarják, hogy Te azt hidd, hogy kicsik és családiasak. De a látszat csal.
Itt van például az 5T kamerás "nagy dobása" az egyesített pixelekről. Amit saját fejlesztésnek adnak elő. A gond az, hogy Oppo fejlesztés ez is. Ahogy a DASH charge és elég sok minden más is.
Az egyik dev mondta is a Oneplus csoportban, hogy elkezdte bontogatni a bootloader-t és egy pár fájlt a rendszerből és a legtöbben Oppo volt..
Olyan ez, mintha a Tescotol többszáz kilóméterre a Tesco nyitna egy kis csemegeboltot és Tesco-s termékeket árusítana jó áron, közben pedig állandóan azt hangoztatná, hogy Ő nem egy nagy csúnya multi, ad a vásárlók véleményére.
Egyébként belépett egy XDA szerkesztő a Telegram csoportba és azt mondta, hogy egy bullshit, amit a Oneplus mond, simán kis ráfordítással is megoldható. Na ezt add össze.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8224) f3rdzs0 válasza tibcsi0407 (#8223) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

viszont azt is add hozzá, hogy kis ráfordítással (ami így is ráfordítás!) megoldható. viszont utána nekik kell frissítgetni a telefont is. így hogy ha nem jön ki security patch gáz, de mondhatják hogy nehéz. ha ezek után nem jönne ki security patch az még gázabb lenne. egyszerűen nem akarnak ebbe pénzt és időt ölni, hogy frissítgessék a telefonjukat

ráadásul elég sokan most már úgy vannak vele hogy lehet Treble telefonok még egy extra update-t kapnak majd (Q vagy R), amibe aztán végképp nem akar belemenni OP, mert akkor hogy adnak el jövőre telefonokat? :D

f3rdzs0

(#8225) tibcsi0407 válasza f3rdzs0 (#8224) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem csak a második érved miatt nem teszik. Az időtállóságán csökkenteni szeretnének. Ezzel a hardverrel 3-4 évig is ki lehet húzni. De itt az O után még kap egy főverziót és viszontlátásra.

https://utdetailing.hu/

(#8226) LógaGéza válasza tibcsi0407 (#8225) üzenetére


LógaGéza
addikt

De nézd meg mi lenne akkor ha megcsinálnák? Kijön a Treble-s frissítés, a partíciómódosítással, tegyük fel, hogy a userek 90%-ának probléma nélkül lefut, de akkor a maradék 10%-nak lesz szar szemét a cég, hogy elvesztek az adataik. Hiába volt ezerszer elmondva, hogy minden update előtt backup, főverziócserénél meg főleg...
Akkor hogy ne legyen ebből balhé, nem ártana csinálniuk egy olyan verziót is, amin nincs Treble, hogy azok, akiknek ez nem fontos, csak használnák a készüléket, és nem szeretnének biztos adatot veszteni, azoknak is legyen opció... Azt nem tartom kizárnak, hogy buildnál ez a konfigfájlban egy betű átírásával megoldható, de na...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8227) f3rdzs0 válasza tibcsi0407 (#8225) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát az időtállóság az biztos. ha adnak Treble-t a telefonhoz, akkor onnantól kezdve lehet hogy csak P-t kap hivatalosan a telefon, viszont ROM-okkal valószínűleg azonnal stabil Q-t is kapna.

sőt esélyes hogy P ROM-ok hamarabb lennének stabilan a telefonon mint hivatalosan. csak magukat hoznák rossz helyzetbe ha bekapcsolnák azonnal a Treble-t.

f3rdzs0

(#8228) tibcsi0407 válasza LógaGéza (#8226) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az XDA-s srác szerint nem muszáj a full wipe sem. Szerinte a kockázat sem nagyobb, mint egy átlagos OTA frissítéssel.
Ez valami, amit a Oneplus nem akar megcsinálni.

https://utdetailing.hu/

(#8229) a man


a man
tag

(#8230) tibcsi0407 válasza a man (#8229) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ne hergelj. Így is a Mate 10 Pro-n agyalok.
V9-ről váltottam OP5-re, kb egálban vannak. Szerintem a V10 már nyújt annyival többet, hogy el lehessen mondanó róla, jobb telefon, mint a Oneplus.
Viszont nekem a következő telefonomban legyen OIS is, ezért nézem a Huawei-t.

https://utdetailing.hu/

(#8231) kano válasza tibcsi0407 (#8223) üzenetére


kano
nagyúr

Én sehol sem olvastam olyan szöveget a OP-tól, hogy a Dash saját fejlesztés lenne, és a kameráról sem olvastam olyan nyilatkozatot. Mindenki tudja, hogy pl a Dash=VOOC. Nem is tagadták ezt. De ha az OPPO fejleszt nekik akkor pedig nyilván akkor lesz csak, ha az OPPO is így határoz.
LógaGéza
Pontosan. Azért tömeg igények kiszolgálásánál erősen tervezni illik.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8232) ati3738


ati3738
aktív tag

Smart lock eltűnt. Valaki tud segíteni?

Forever Young

(#8233) ati3738


ati3738
aktív tag

Ez van

Forever Young

(#8234) kano válasza ati3738 (#8233) üzenetére


kano
nagyúr

Wipe.

A Huaweinél az EMUI a gond. Ha tiszta Android lenne, már vettem volna egy Mate 10 Prot. De mondjuk annak a kamerájától sincsenek hasraesve a felhasználók. Az is mos rendesen.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8235) tibcsi0407 válasza kano (#8231) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Majd egyszer nézz meg egy launch eventet, ne csak a Mobilarena színvonal alatti híreit böngészd ;)

https://utdetailing.hu/

(#8236) kano válasza tibcsi0407 (#8235) üzenetére


kano
nagyúr

Szerinted nem láttam (kb az összeset)? Soha sem mondták, hogy az ő fejlesztéseik, csak a hype ment.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8237) sonyz7 válasza sonyz7 (#8140) üzenetére


sonyz7
tag

Szia, meg is jött, minden jól működik, dash charge, otg is.

Mi 10 pro

(#8238) tibcsi0407 válasza kano (#8236) üzenetére


tibcsi0407
félisten

PÉLDA

Our exclusive technology sets a new benchmark for fast charging solutions.

https://utdetailing.hu/

(#8239) f3rdzs0 válasza a man (#8229) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát nekem redditen is és itt is nekem estek hogy mégis miért lenne ez jobb telefon mint az 5T :D az egyetlen baja hogy nem annyira elérhető, és hivatalosan itthon nem lesz kapható. ha lenne időm addig várni akkor tuti ezt venném, még külföldről is, de így marad a várakozás az U11+ra :D

f3rdzs0

(#8240) Macika66 válasza f3rdzs0 (#8239) üzenetére


Macika66
addikt

az egyetlen baja hogy nem annyira elérhető, és hivatalosan itthon nem lesz kapható

Ennek megfelelően garanciája sincs itthon.
De ez együtt is mind semmi amellett, hogy nem AMOLED kijelzős.
Szóval részemről (és elég sok ember részéről) felejtős...

(#8241) f3rdzs0 válasza Macika66 (#8240) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát a személyes bajomat az AMOLED-del ha félre teszem, akkor is az marad, hogy a felbontás egy FHD AMOLED-nek nagyon alacsony. mindennapi használatban annyira nem tűnik fel, de valamilyen zavaró. most meg ugye csak LCD-t használok, és ahogy állítgatom a telefonom nagyon feltűnik a pentile elosztás.

ez mondjuk az emberek többségét szerencsére(jükre) nem zavarja, szóval jogos, de kicsit úgy érzem hogy az AMOLED-re való váltás túl korai volt még, és nem kifejezetten kiforrott technológia

f3rdzs0

(#8242) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Tudnatok ajanlani valamilyen hazai forrast TG-re? Ami most rajta van, repedt picit az oldala es ki szeretnem cserelni, de nincs kedvem januar vegeig varni, ha nem muszaj.

Egy valaki apron arul tobb felet is, de nem tudom minek; be sem lepett napok ota, uzenetekre nem valaszol.

Koszi elore is! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#8243) fazekasb989


fazekasb989
újonc

Hello,

van valakinek tapasztalata a kiterjesztett garanciával?

(#8244) rankesz válasza fazekasb989 (#8243) üzenetére


rankesz
veterán

Biztosításra gondolsz?

(#8245) tucsok.


tucsok.
senior tag

Srácok!

Ezt a DASH Charge töltőt kábellel együtt rendeltem AliExpress-ről::: [DASH Charge] 10 nap alatt megérkezett :Y Kinából és működik a DASH Charge rendeltetés szerűen.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#8246) aerosmith válasza tucsok. (#8245) üzenetére


aerosmith
őstag

szép találat köszi én is rendelek egyet

(#8247) Nahát! válasza axlfsi (#8242) üzenetére


Nahát!
tag

Pü. ment.

(#8248) Account1995


Account1995
csendes tag

sziasztok! Nyár óta tökéletesen működik az op 5-öm. A minap viszont megijesztett, egy éjszaka alatt merült kikapcsolt wifivel 80%-ot. Kb 6 órás átlag bekapcsolt képernyőt bír, úgy hogy soha nem töltöm 90% feletti értékre. Az aksi logban nem volt semmi ami ennyit fogyasztott volna, ha összeadom az összes fogyasztást a logból az olyan 20% nagyon max.
Mitől merülhetett le?
( accubattery 95%- os aksikapacitást mutat amióta megvan-->3150mAh)

(#8249) tibcsi0407 válasza Account1995 (#8248) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Android néha csinál ilyet. Lépj be recovery-be és töröld a cache-t. Valami beragadhatott.

https://utdetailing.hu/

(#8250) Blizzardking válasza Account1995 (#8248) üzenetére


Blizzardking
őstag

Vagy elég egy restart is sokszor.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.