Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Laci.M válasza tibcsi0407 (#8300) üzenetére


Laci.M
senior tag

Én ezt azért nem érzem problémának, mivel akit érdekel a telefon szoftvere az addigra lecseréli mire megszűnik a támogatás, akit meg nem érdekel azok meg alapból nem is frissítenek.

Nem egy ismerősöm telefonján van fent az értesítés, hogy frissítés elérhető a telefonjukra, ők meg nem foglalkoznak vele. (java részt nők). Én meg mint foglalkozásomból is eredendően technológia mániás csak kaparom a falat. Minthogy nővérem is megkapta a OP3-amat, és hogy "mennyivel jobb volt a G4". Mondom miben? Mondott két-három dolgot amit 3 kattintással megodottam neki. Jaaa- hát az akkor is jobb volt :W :W

Lesz rá szoftver, emlékszem anno a Galaxy S-re még 5 év után is volt talán Lollipopp.

Munkatársam mai napig G2-t használ asszem MM-al. Engem egyálétalán nem izgat a treble, és hidd el a felhasználók kb 90%-át nem érdekli, sőt nem is tudja, hogy mi az. Mi itt a ph-n egy szűk közösség vagyunk, bőven átlag feletti "tudással" és érdeklődéssel.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#8302) tibcsi0407 válasza Laci.M (#8301) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Olvass utána annak, hogy mi a Treble. Most nem az ismerős telefonjáról van szó, hanem szubjektív véleményekről egy IT fórumon.

https://utdetailing.hu/

(#8303) Laci.M válasza tibcsi0407 (#8302) üzenetére


Laci.M
senior tag

Treble jó dolog, meg minden, de eddig is megoldották a dolgokat, és eddig se volt meg max 2 évnél tovább egy telefonom sem, addig meg úgyis jön rá a frissítés.

[link]

Elolvastam mégegyszer, de továbbra sem érzem magam nagyon átverve, hogy kimaradok belőle, pont a felhasználói bázis miatt. Korábban volt THL-em, Sonym, Samsungom, LG-m, ZTE-m, Motoroláim androiddal és mindenhol volt romolás. Volt ahol sok, volt ahol szinte semmi.

Aláírás

(#8304) tibcsi0407 válasza Laci.M (#8303) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem az átvertség a lényeg, hanem a profizmus hiánya.
Régen figyelmeztettek, hogy a Oneplus nagyon sok amatőrből álló cég, de nem értettem miért mondják.
Ezt olyan ember mondta nekem, aki komoly üzleti kapcsolatban állt velük, nem csak a fórumos tapasztalatai alapján állítja.
Én szeretem még így is az OOS-t, meg a telefont is, de őszintén szólva én az az ember vagyok, akit még az is zavar, ha egy sarok a házban nem derékszögű, vagy valami, ami vízszintesnek kellene lennie és lejt.
Így különösen b*ssza a csőröm ez a töketlenkedés, amit a Oneplus művel.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8305) Laci.M válasza tibcsi0407 (#8304) üzenetére


Laci.M
senior tag

Tökéletes megfogalmazás! :R :R
Bár ettől még nem áll szándékomban elpártolnom, mivel mint írtam sajnos máshol se jobb (mégeygszer írom, ez nem mentesíti egyik gyártót sem a felelősség alól)... :W

Aláírás

(#8306) Mr.C válasza Laci.M (#8299) üzenetére


Mr.C
őstag

Először is:
Én tiszteletben tartom a véleményed, úgy érzem te is az enyémet. Ezt azért irtam, mert szöveges bejegyzés és sokszor félre lehet érteni :R

"- Csak engem nem zavar? Nem tökmindegy minlyen színű a telefon, vagy hogy a hátulján más a festés? ..."

Hát ha eredetileg lettek volna ilyen opciók, lehet nem feketét vettem volna mert tetszik mind a fehér, mind a piros is. Használtam volna akkor ultravékony szilikontokkal, nem pedig dbrand-et ragasztok rá és még jobban is véd. Én ezt úgy fogom fel, hogy egy olyan eszközt veszek, amit minden nap nézek, kontaktusba vagyok vele, igy a tökéletest keresem, mert sokáig tervezem használni. (tény, hogy anno muszáj voltam telefont venni, pedig akkor még nem akartam, ehhez képest júliusban nem a legjobban döntöttem, hanem a körülményekhez képest a legoptimálisabban)

"Ennyi erővel sose vegyél semmit, mert kijön majd az új."

Nem, nem erről van most szó, hanem a külcsinyről. Én egyike voltam azoknak, akik nem puffogtak az 5T miatt. Azt az eszközt azért raktam bele, mert (ha az emlékeim nem csalnak) júliustól kezdve állandóan dobálnak ki valami újat úgy, hogy az előzőt már nem is forgalmazzák. Na azért az csúnya, mivel ha gondolkozol a vásárláson (és ismered az eddigi stratégiájukat) nem igazán szabad várni, hogy hátha jön valami szebb/jobb, mert hamar két szék közé ülhetsz. Tipik marketing stratégia, mint amikor leszólitanak a "parfümösök": "csak neked csak most csak itt, de siess, mert nekem mennem kell. Kell? nem? na dönts gyorsan!"

"- Ezt akkor játszották el amikor kiadták a frissítést, és valami bug benne maradt."

És a mostani? De ha jól emlékszem a 11., 12., és 13 végű update se volt pontos, nem beszélve a mostaniról. Nem az első eset és szvsz nem is az utolsó...

"Miért, máshol nem így csinálják?"

Igen, vannak példák, választ is kaptál rá. Az, hogy az android gyártók zöme nem ezt képviselni, azt értem, de több, jobb alternativa van (Xiaomi, főleg az Android One projektek). És ez az összes többire is igaz, amiket ezzel kezdtél. Pont azért van ez a Treble, hogy végre felhagyjanak a 2 éves ciklussal és ne kelljen emiatt elkülöniteni erőforrásokat a cégeknek. Igen, nevetséges még az Oreo elterjedtsége, de ennek pozitiv hatása hosszútávon fog jelentkezni. Természetesen a HW ettől függetlenül elavul hamar, de legalább foltoznak be biztonsági réseket.

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#8307) tibcsi0407 válasza Mr.C (#8306) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tudod mi a bajom?
Az AMOLED-et szeretem, a stock-közeli Droid-ot szeretem. Csak OEM rendszer érdekel, mert 3rd party ROM-okon a kamera rosszabb.
Így vagy Oneplus, vagy Pixel maradt. A Pixel most is elég zűrös lett. Maradt a Oneplus.
Ha a stock-közeli rendszert dobom, akkor rögtön ott a Mate 10 Pro. Minden igényemet kielégítené és van Treble is, szerintem szép támogatás lesz, ha kiismerik a fejlesztők. Talán a kamera sem romlik Treble-lel, bár erre még nincs konkrét adat. Mindenki mást mond.
Xiaomi-t nem vennék soha többet, mert mindig elqrnak valamit Ők is..

https://utdetailing.hu/

(#8308) sutszi válasza Mr.C (#8295) üzenetére


sutszi
veterán

Én próbáltam kihámozni ebből melyik érinti a napi telefonhasználatod, de nem sikerült. Nekem O3 van, az asszonynak meg O5. Update esetén mindig várok 1-2 hetet, hogy a béta teszterek az első sorban áldozatul essenek egy esetleges komoly bugnak. Eddig még semmi komolyba nem futottam bele. Egyszerűen csak használjuk a telefont a mindennapi dolgokra... Még ha meg is áll valahol a frissítés mindkét készülékre, akkor is kb 3 éves korára fogjuk cserélni az adott készüléket.. Abszolút nem bántásból, de nagyon ráérsz felesleges dolgokkal foglalkozni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8309) Mr.C válasza sutszi (#8308) üzenetére


Mr.C
őstag

Nem tartom magam átlag felhasználónak :) Nektek elég, ha működik ezek szerint, nekem viszont igény az, hogy pl meglegyen a legfrissebb bulletin. Tudod, Monthly device updates are an important tool to keep Android users safe and protect their devices...

Amúgy disclaimer: beneztem, azt hittem októberi sec. patch volt végig, közben kimerült, hogy az official kernelbe csak a szeptemberit forgatták csak be. Így a changelog nem eliras, bocsánat érte

tibcsi: HTC?

Maci: sztem ezt a topikjában kérdezd, biztos tudják rá a választ

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#8310) Macika66


Macika66
addikt

Valaki tudja, hogy a november 10 körül kijött utolsó frissítésben mikori a biztonsági frissítés az S8+ -nál?
És hogy a közvetlenül előtte megjelent augusztus 10-i frissítésben?

(#8311) f3rdzs0 válasza Mr.C (#8309) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

jelenleg váltok HTC-re, és lehet hogy az U11 topic szerint túl lihegem, de ami jelenleg az u11+ preorderjével megy shitshow azalapján nem hiszem hogy a HTC-ben gondolkodni akarna :D

ennyiből jó az OP, mert megrendeled és itt van (ha épp nem a következő verzióra generálják a keresletet készlethiánnyal). Honor V10 is erős versenytárs lesz OP5T-nek, de nem kapható mindenhol, úgyhogy OP marad a legegyszerűbben megszerezhető telefon ilyen kategóriában. ez számomra egy hatalmas pozitívuma az OPnek

f3rdzs0

(#8312) tibcsi0407 válasza Mr.C (#8309) üzenetére


tibcsi0407
félisten

HTC-ben IPS van. Ha IPS is jó lenne, akkor Honor View 10 inkább. Előlapi FP és kiskávás design.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8313) sutszi válasza Mr.C (#8309) üzenetére


sutszi
veterán

Ez az átlagfelhasználózás annyira elcsépelt már. Mitől lesz valaki átlag?! Attól, hogy nem romolok hetente 3-szor? Hogy nem rootolok helyből? Mert nem nyitok bootloadert? Mert nincs fent a magisk, meg még vagy 32 framework?
Nem egy laikus jóskapista vagyok, a fotelből. Egyszerűen csak nem csinálok olyasmiket aminek nincs hozadéka... Kinyilvánítottad a nem tetszésed nekem ezzel nincs gondom. De egyik sem érintette a telefon használhatóságát mégis ezen érvek miatt akarsz megválni tőle. Lehet ez csak nekem érthetetlen.

A virus bulletin fontos, de általában nem iparkodnak vele a gyártók. Viszont van ez a fura helyzet, hogy mennyivel vagy előrébb ha már októberben megkapod az októberit, ha most még decemberben is a szeptemberivel kellett beérned, de nem származott belőle hátrányod? Nem azt mondom, hogy ez így jó, de már párszor igazolták azt a tényt, hogy akármilyen védelmi szoftver meg patch lehet a egy gépen, ha nincs felelős felhasználói magatartás...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8314) Mr.C válasza sutszi (#8313) üzenetére


Mr.C
őstag

valóban... hw ügyileg jó a telefon, szoftveresen nincs a toppon, de szerintem én ezt fejtettem ki.

Nem attól vagy superuser, mert tudsz telepiteni, vagy épp képes vagy twrp-ben jöbbra húzni egy csúszkát és már megy is a reboot, hanem hogy tudod, mit miért csinálsz. Én megvalósitom azt amit szeretnék a telefonon, nem pedig a telefon korlátaihoz alkalmazkodom (mint egy átlag user). Nekem kell, hogy legyen init.d, kell busybox. Megoldottam, a HEVC encoding-ot, root álcázva van, hogy a banki és egyéb fizetős alkalmazások fussanak és még sorolhatnám a saját sysctl-től kezdve az iptables-ön keresztül sokmindent, miket használok és alkalmazok de ne menjünk bele. Szvsz SzomszédGéza nem csinál ilyeneket és nem fúrja magát ennyire bele az oprendszerbe. És nem, nem kellett októberben és novemberben szeptemberi patch-el beérnem... tudod vannak custom kernelek :)) az IT biztonságtechnikáról meg tudok 1-2 dolgot, bejegyzést is irtam róla.

Én már leirtam, mi nem tetszik nekem (többek közt), ha neked nem jött át, lehet én fogalmaztam rosszul. Kérlek értsd meg, hogy különbözőek az igények és bár többeknek igen, nekem nem elégiti ki az OP. Magasak az elvárásaim? Lehet. Baj? Majd később, mikor kiégett nyugger leszek megtudom, mennyire érte meg ezeket a követelményeket betartanom saját magammal szemben és nem-e lett volna jobb több kompromisszumot kötni....

sudo rm -rf /*

(#8315) Blizzardking válasza tibcsi0407 (#8304) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem annyira vágom, de most nem az történt, hogy kiszivárgott egy open beta? Nem a stabil oreót adták ki nugát fiemware-rel, hanem pontosan tudta mindenki hogy gumicsontot kap. Aki elhitte hogy velő, az így járt. Beszámolóid alapján jobb lett a kamerája, jobb lett az üzemideje, és gördülékenyebb a rendszer. Hivatalos oreóval még nem jöttek ki. Akkor mi a probléma? Egy közbülső, pozitív lépés lett beiktatva a hivatalos oreó eljöveteléig. De ha rosszul látom, elfogadom mert annyira nem ástam ebbe bele magam.
Az meg hogy sokan itt- és külföldi fórumokon is kényszeresen a legújabb vason/romon/security patch-en akarnak lenni, az egy ilyen geek kényszerbetegség, olyan mint a bélyeggyűjtés. Valamiféle szenvedély, aminek nem megmagyarázható racionális oka van, hanem valami érzelmi, (talán a biztonságérzettel és a mellőzöttségel kapcsolatos, de nem vagyok szakember).
A Máté 10 Pro-t én is néztem, remek vas, de rootolással, romolással nem bukod a garit? Vagy ez is változni fog a PT-lel, hogy ha valaki csak a felső réteget cseréli le, de a firmware, driverek maradnak, akkor nem jár garivesztéssel a romolás? Meg kéne várni a gyártók állásfoglalását ezzel kapcsolatban, mert hurá hogy a Mate 9-en egy aosp romot futtattak, de ha ezzel is bukod a garit, akkor pont annyit ér a project treble az összes telefonon mint az eddigi összes rom. (És pont ezért hülyék a 1+ nál, hogy a geek telefonjukba nem alapból belerakták, hatalmas gyomrost adhattak volna a többieknek ezzel a közösséggel).
Vagy nem jól látom? :U

Mr.C - Ha mindent megoldottál, akkor pont neked nem tök mindegy? Akkor megvagy, nem?

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8316) Mr.C válasza Blizzardking (#8315) üzenetére


Mr.C
őstag

Már leirtam mi a gondom. A gyártóval van és a hozzáállásával. Tudod ismerőseim, mikor meglatják a telefont, és tudják, hogy otthon vagyok android terén mindig kérdezik, hogy ezt akkor megéri-e venni és már nem tudom tiszta szívvel ezt ajánlani nekik.

sudo rm -rf /*

(#8317) tibcsi0407 válasza Blizzardking (#8315) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van kiszivárgott closed beta, meg hivatalos open beta is.
Mindkettő alapja Nougat, kvázi ráhúztak egy Oreo rendszert.
Működni működik, a szakszerűsége megkérdőjelezhető annak fényében, hogy a firmware, a hardverek Nougat fájlokkal vannak vezérelve.
Én sem tervezek alumiumból csomópontokat az acélszerkezetekhez, mert nem szokás. Őszinte leszek, én a kontároktól agyf@szt kapok mindenhol, elég sokkal találkozok nap, mint nap, mikor a sz@rból kell állandóan várat építeni, de a telefonomnál ez ugyanúgy zavaró számomra.
Ne kérdezd miért, én ezt cikinek tartom.

A Treble-lel kapcsolatos állásfoglalást én is várom. Amennyire én tudom, a Huawei nem annyira agresszív a szoftveres berheléssel kapcsolatban. Root már van rá egyébként, TWRP még nincs tudtommal.
Tudod miért? Mert az új partíciókiosztás a Treble miatt kicsit megzavarja a developereket. Majd belejönnek. :)

https://utdetailing.hu/

(#8318) Blizzardking válasza tibcsi0407 (#8317) üzenetére


Blizzardking
őstag

Értem, és elfogadom. :R
Várjuk meg a hivatalos Stable Oreót, és az alapján ítéljük meg szvsz. Ne a béta alapján.

Mr.C - "Nagymama! nem tudok igazán tiszta szívvel ajánlani egy olyan készüléket, amin 5 hétnél régebbi security patch van, és az Xposed framework csúnyán összeakad a SecureSettings-szel!" :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8319) tibcsi0407 válasza Blizzardking (#8318) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én is így vagyok vele. :)
Az a baj, hogy komoly hozzá nem értést vélek felfedezni ezekből a jelekből. Főleg a Treble hiánya. Én azt hittem itt valami elit fejlesztőcsapat van, de szerintem maximum egy maréknyi emberről van szó.

https://utdetailing.hu/

(#8320) Mr.C válasza Blizzardking (#8318) üzenetére


Mr.C
őstag

Nem csak nagymamákat ismerek 😑
Megfogtam a lényeget, mi? :D

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#8321) HardRic válasza Mr.C (#8316) üzenetére


HardRic
addikt

Vicc amúgy, hogy nem tudok mit ajánlani az embereknek. Ami szép, jó, megérné, az vagy szoftverben, vagy hardverben iPhone copy. Nem tudom az imerősöket lebeszélni az iPhone-ról, ha nem a 40-50k-s Xiaomi rétegbe tartoznak.

(#8322) Laci.M válasza tibcsi0407 (#8319) üzenetére


Laci.M
senior tag

Amely fejlesztők nagy része már a 6-on dolgozik nagy erőkkel (és hidd el, már megy a 6T/7 projekt is).

Amíg ilyen ütemben fejlődnek a mobiltelefonok, ne várjatok teljesen kiforrott, optimalizált rendszert. Egyszerűen nincs idő rá. Ha tényleg addig nem adnák ki a telefont akkor lehúzhatnák a rolót pár éven belül, mivel mire kiadják már elavult lesz. Ez egy ördögi kör.

Hardic a Oneplus5 miért is nem ajánlható? Én eddig ajánlottam mindenkinek (igaz nem is vett senki).
OIS hiányzik nekem csak belőle, meg extra fényerő nyáron.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#8323) tibcsi0407 válasza Laci.M (#8322) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van valószínűségalapja.
A napokban volt Oppo R13S leak, nagyon erős iPhone X copy. Ha a Oneplus 6 úgy fog kinézni, akkor előttem el is ássák magukat egy életre.
Ott volt a 3/3T, nem volt semmilyen copy, még is tök jól nézett ki szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#8324) Albigator


Albigator
őstag

Hali!
Én átlagos felhasználónak számítok, nem is rootoltam még soha, még az OP5ömet se. Szóval lehet hülyeséget fogok mondani/ kérdezni. Például itt van ez security patch dolog, h még mindig "csak" az októberi javítás szerepel a dec 12-ei legújabb OOS-ben. Ez persze nem a legjobb dolog biztos, de véleményem szerint (ha nem így van cáfoljatok meg) nem ebbe van a legtöbb biztonsági kockázat, nem? Ott a rootolgatás, a rengeteg féle ROM (persze tudom, vannak megbízhatóak), ismeretlen forrású appok, de még a playáruházba is néha bekerül olyan alkalmazás, aminek nem kellett volna. Meg ha nem ésszel netezik az ember: nem megbízható v flash alapú oldalak, ismeretlen mellékletek megnyitása, összevissza letöltögetés, torrentezés stb. Szóval ezek ellen úgy se védene a legújabb decemberi security patch sem, ugye? Eleve ha root jogosultság megszerzése nélkül használom a telót, az biztonságosabb úgy tudom.
Üdv: Egy mezei felhasználó, aki nem szándékozik (még) rootolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#8325) LógaGéza válasza Mr.C (#8314) üzenetére


LógaGéza
addikt

De, csinálok ilyet...

;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8326) kano válasza Albigator (#8324) üzenetére


kano
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy amikor még nem volt külön security patch, senki sem nyekergett állandóan. Most meg...
f3rdzs0
Jelenleg én is úgy állok, hogy valószínű U11+ lesz. Mi megy az előrendeléssel? Azt írták, hogy decemberben postázzák, az ugye dec 31-el zárul. Állítólag 20-tól adják már fel, de én inkább dec 31-re számítok. Viszont kellene több felhasználó véleménye a vásárlás előtt, mert azért elviekben az OP5(T) is jól nézett ki, erre...

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8327) tibcsi0407 válasza kano (#8326) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mi a bajod az 5T-vel Oneplus-fanként?

https://utdetailing.hu/

(#8328) f3rdzs0 válasza kano (#8326) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

ez elég off lesz :D ugye végig azt mondták hogy karácsony előtt itt lesz vagy december vége. aztán múlt héten már volt akinek mondták hogy feladták (nem adták fel). jelenleg a UK és DE twitterük a dec 20-at erősítette meg, míg az ES már januári kiszállításról beszél (és valakinek redditen Romániába is a januári dátumot mondták). vagy úgy nézzük hogy semmi info nincs, vagy úgy hogy 4-5 különböző. már nagyon sokan le is mondták emiatt az előrendelésüket.
amúgy valószínűleg amit feladnak, azt 15-én adják fel, de ez is csak spekuláció az előzőek alapján.

szóval azért OP után ahol bejelentik, egy óra múlva megrendeled és két nap múlva nálad a telefon ez elég kiábrándító élmény

f3rdzs0

(#8329) kano válasza tibcsi0407 (#8327) üzenetére


kano
nagyúr

Sz@r a kamera! Az OPO az egyik legjobb készülék még ma is, de sajnos azóta nem igazán sikerült nagyot alkotniuk.
f3rdzs0
Szerintem dec 31 előtt nem kell reklamálni. Az hogy egy kici kínai ügyfélszolgálatos 4 dátumot mond az valószínűleg azt jelenti, hogy ők sem tudják. Egyébként ők azt mondják mindig akkor az ügyfél hallani akar, mint tudjuk. :)

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8330) tibcsi0407 válasza kano (#8329) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Várd meg a frissítést! Nagyon sokat fejlődött a zárt bétától az enyém. Fikáztam a low-light képeket, meg a ronda festményeket is, de hidd el, nem fogsz csalódni! :K
Jelenleg a closed beta 4-es telefonomon a kamera az utolsó, amibe bele tudnék kötni 500$-ért.

https://utdetailing.hu/

(#8331) kano válasza tibcsi0407 (#8330) üzenetére


kano
nagyúr

Legyen igazad, de jött már egy kamera update ami szinte semmit sem javított. Ennyiért tényleg ezt vennék, ha legalább nem lennének a festmények. És ahogy mondtad kedvelem is az OP-t, de jelenleg vállalhatatlan kompromisszumokkal járna részemről az 5T kamera szintjén. Ha viszont a 6 tényleg olyan iPhone X-es lesz, akkor engem is elvesztettek, felőlem aztán lehet a legjobb kamerája is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8332) rankesz válasza tibcsi0407 (#8330) üzenetére


rankesz
veterán

Feltettem a Lb4 kameráját meg camservice-t, nem tom így is érzékelhető lesz e a javulás, nagyon nem olyan körülmények vannak h tesztelgessem,, vagy akár a teszt eredmények láttassák magukat

(#8333) tibcsi0407 válasza kano (#8331) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most szerintem a CB4 alatt kiteszteljük a fotózást, a Oneplus pedig figyeli az eredményeket. A 5T-nek ugyanez a fő kamerája, így a tapasztalatot ott is fel fogják használni.

(#8332) rankesz

Nem hiszem, hogy a blob-ok átmennek az APK telepítéssel, így maximum az alkalmazás külseje változhat, ha azokat felrakod, de minőségben nem lesz változás.
A service tudtommal a mosolyfelismerésért, a Oneplus vízjelért és a portrémódért felel, de a minőséget nem nagyon befolyásolja.
Ehhez a teljes ROM csere kell.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8334) kano válasza tibcsi0407 (#8333) üzenetére


kano
nagyúr

Ezt mind szép, de mire ez lezajlik már a 6 is megérkezik. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8335) tibcsi0407 válasza kano (#8334) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Oreo beta ebben a hónapban jön az 5T-re, szerintem abban már benne lesz.

https://utdetailing.hu/

(#8336) Hujikolp válasza tibcsi0407 (#8330) üzenetére


Hujikolp
őstag

Pár ilyen szép képet majd feltudnál tenni, kérlek? :)

(#8337) ati3738 válasza tibcsi0407 (#8335) üzenetére


ati3738
aktív tag

Akkor most milyen telefonod is van, és melyik androiddal, milyen kamera appal mert elvesztettem a fonalkát? :U

Forever Young

(#8338) tibcsi0407 válasza Hujikolp (#8336) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem igazán van időm minőségi képeket feltölteni, mert év végi pörgés van. Javaslom a telegram csoportokat és az XDA topikokat követni, mások jobban ráérnek, tesznek fel képeket mindig. :)

https://utdetailing.hu/

(#8339) demike93


demike93
tag

Sziasztok!

Ki milyen üvegfóliát használ/ajánl?
Rendeltem aliról egyet, de az nem jó (a fólia kávája eltakarja a képernyő szélét...)
Most kinéztem [ezt], de nem tudom, hogy az ilyen hajlított fólia mellett ráfér-e egy szilikon tok (azt szeretem, jobb fogása van számomra).

Van esetleg valakinek valami jól bevált fóliája vagy tapasztalata erről a hajlított cuccról?

Köszi előre is!

So Long, and Thanks for All the Fish

(#8340) Kris87 válasza demike93 (#8339) üzenetére


Kris87
aktív tag

Ez sem az a rácuppanós fajta, nem ér hozzá teljesen a kijelzőhöz, emiatt szürke lesz. Továbbá az a vékony ragasztócsík tartja az egészet, egyszer zsebre teszed és le is jön magától. Szerintem felejtős.

(#8341) demike93 válasza Kris87 (#8340) üzenetére


demike93
tag

Köszi! Akkor le is teszek róla. Esetleg tudsz ajánlani valamit? Olyan kéne amit szilikon tokkal is tudok használni.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#8342) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Sziasztok!

Eddig nem gondoltam hibának, de mostanában egyre zavaróbb, hogy ha úgy esik a fény, kis foltok jelennek meg a fényképeken/videókon. Csak nekem rossz a lencsém, vagy más is tapasztalja ezt a jelenséget?

Tekmen

(#8343) Laci.M válasza Tekmen (#8342) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nincs fent véletlenül üvegfólia a lencsén?

Ha nincs akkor tudsz berakni egy képet?

Aláírás

(#8344) Kris87 válasza demike93 (#8341) üzenetére


Kris87
aktív tag

Nekem gyári van, ez elég jó, de ez is kitakar oldalt. Tokkal használom.

(#8345) Macika66


Macika66
addikt

Régóta nem értem.

Van egy 500-580 USD-s készülék.
Mindenki 2-3-400 USD-vel drágábbakhoz hasonlítja a HW-jét is és a SW-kiszolgálást is és aztán amikor nem hozzák ugyanazt, mint a 70%-kal drágábbak, akkor jön a kiábrándult, maró fikázás.

Ez korrekt?

(#8346) HardRic válasza Macika66 (#8345) üzenetére


HardRic
addikt

Igen. Nem kell hazugságokkal reklámozni. Reklámozzák azzal, hogy SD835 olcsón, és csendben leszünk.

(#8347) Tekmen válasza Laci.M (#8343) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Nincs semmi a lencsén. Leginkább éjszaka jön ki, mint pl kép1, kép2, egyiken az épület ablakainál van a két fényfolt, a másikon, miután változtattam a szöget, már az épület tetejénél vannak, de nappal is látszik, ha a nap felé fotózok.

Elég zavaró, hogy játszani kell a dőlésszöggel, hogy ne látszódjanak.. :W

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#8348) tibcsi0407 válasza Tekmen (#8347) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez a lencsén becsillanó fény. Bizonyos szögből nálam is megjelenik.

https://utdetailing.hu/

(#8349) Hujikolp válasza Tekmen (#8347) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ilyen a lencse, sajnos ez van. Egy példa rá tőlem:

[ Szerkesztve ]

(#8350) kenccsi válasza Hujikolp (#8349) üzenetére


kenccsi
tag

Mondjuk ezen a képen, még olyan mintha direkt is lenne. Jól mutat! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.