Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlt


mrlt
tag

Most akkor komolyan, orulsz hogy vege az egesz Neo Fm-nek?
En a reggeli musorokat kifejezetten szeretem, ellenben a napkozben jatszott, ugyan azt a 30-40 zenet, neon is, klasszon is ki nem allhatom. Ezert szol itthon mindig az MR2 Petofi.

Go Pack Go!

(#2) danih


danih
addikt

Nem fognak hiányozni ezek az emberek. Gondolom megint elindul majd a sírás, mint anno amikor megszűnt a sláger. Mint a tinipicsák, nyomták a hisztit, hogy aztán pár napra rá egy másik rádió színeiben ugyanazt nyomhassák.
"Alsós" szakközépiskolás koromban hallgattam őket reggelenként, akkori értelmi szintemen bejött.
Másik oldalról pedig elítélem azt, hogy bizony vannak tiltólisták, és bizonyos körök céltudatosan próbálnak tönkretenni médiumokat.

[ Szerkesztve ]

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek. Elég nagy port kavart amikor megszerezték a Sláger rádió helyét. Mindezt azzal indokolták anno, hogy ők jóval többet fizetnének éves szinten. Ami persze már akkor is irreális volt. Most legalább kiderült, hogy tényleg az.
Itt jön le igazán, hogy semmi értelme nem volt a váltásnak. Az elmúlt ~ 20 évben jó volt a Danubius és a Sláger, most nem érem mi szükség volt cserére. De ez már a politikai rész lenne.

A reggeli műsor nem volt rossz tényleg. De azért annyira nem estem tőle hanyatt. Több esetben inkább egymást szórakoztatták, mint a hallgatókat. Ez viszont rohadtul idegesítő volt egy idő után.

(#4) DeFranco válasza danih (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Istenem, az de undorító volt... jó lenne, ha ezt az egész borosbocskorvoga témát lehúznák már a WC-n, és nem is beszélnének róla többet, mert már 5-6 éve is vállalhatatlanul igénytelen sz*r volt, ami azóta sem változott. Az meg külön röhej, hogy ha a (nagyon-nagyon mélyen tisztelt) hallgatóközönség tisztában lenne lalikirály egyébként publikus, csak elhallgatott viselt dolgairól, nagy valószínűséggel előkerülne pár főnév (Duna, lámpavas, golyó, stb.).

(#5) madgie válasza DeFranco (#4) üzenetére


madgie
titán

+1

MR2-t hallgatok néha, semmi mást nem bírok huzamosabb ideig.

(#6) banhammer válasza mrlt (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Évek óta nem hallgatok, rádiót.
A Bumerángot is csak azért voltam kénytelen hallgatni, mert a munkatársam azt hallgatta.
Voltak jó műsoraik, de az esetek döntő többségében inkább magukkal voltak elfoglalva.
Boros, Bochkor duó együtt elviselhetetlen volt a számomra.
Külön, külön valahogy értelmesebben voltak, főleg a Boross.

A hitelüket meg akkor játszották el előttem amikor megrendezték a nagy búcsú partit aztán x idővel később újra hakniztak.

Zárószóként csak annyit, hogy szép volt, jó volt, de nem lehet mindent a végtelenségig csinálni.

U.i.: aztán még az is előfordulhat, hogy a sok sírásnak köszönhetően a végén a Magyar Királyi Rádióban fognak kikötni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) danih válasza DeFranco (#4) üzenetére


danih
addikt

Érdekes, nem először hallom hogy "lalikirálynak" viselt dolgai lennének - bár távol áll tőlem a sztárvilág, simán el tudom képzelni hogy ennek az embernek perverz hajlamai vannak.
Amúgy nem akart pár hónapja "nyugdíba menni" (értsd: eltűnni)?

[ Szerkesztve ]

(#8) Dany007 válasza DeFranco (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Én is hallottam róla. Igazából apám mesélt 1-2 dolgot a régi rendszerben betöltött szerepeiről. Ha esetleg tudnál valami forrást adni érdeklődve olvasnám! :K

(#9) DeFranco válasza danih (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

...ahogy Dany007 mondja, több évtizeden és politikai berendezkedésen átívelő móka ez. :)

Írásos anyagom persze nincs, lehet hogy találnék róla egy gyűlöletbejegyzést valami blogon, de az attól még nem bizonyíték, hogy nyomtatott betűvel van írva. :)

(#10) Picike8


Picike8
aktív tag

Én mindig MR2-t hallgatok, de mostanában nem jönnek be az általuk sugárzott zenék. :( Szerintem internet-rádiót fogok hallgatni. :K

(#11) Domxc


Domxc
senior tag

MR2, Jazzy. Szvsz náluk jelengleg nincsen jobb rádió. (ja, de a Klubrádió ;] )

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#12) Dany007 válasza DeFranco (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Értem. Végülis nekem épp elég a két teljesen különböző forrásból történő megerősítés is. Csak a részletekre lettem volna kíváncsi.

Igazából engem nem zavartak. Addig hallgatok rádiót amíg beérek a céghez meg onnan haza. Az kemény 2x10 perc. Persze kapcsolgatom a Neo és a Class között. Mikor hol beszélnek valami értelmesebbet.

(#13) adalbert1 válasza danih (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

+1
Remélhetőleg ezen túl nem szennyezik tovább az étert sehol máshol (szerintem a rendszeres hallgatók is rájönnének hogy mekkora igénytelenség az egész műsor, ha nem minden nap ezt hallgatnák, illetve kicsit távolabbról szemlélnék a dolgokat). Egy ideális világban egy percet nem szerepelhettek volna, a nagy sláger - másik rádió megszűnés körülötti rinyálás is gusztustalan volt.

(#14) DeFranco válasza Dany007 (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi class-ra kelünk, az is há-rom-hülye* (főleg a Sebesfény Húzódjálleatragacsoddal Balázs), de a reggeli kínálatból egész vállalható, és kelni jó arra a 15-20 perc fetrengésre, amíg mindkettőnknél bebootol a robotpilóta. Egyébként nem hallgatunk rádiót.

szerk: 10 perc alatt bent vagy a munkahelyen? :Y állat. Nekem 40 oda, 40 vissza.

*vonatkozó bëlga mű: huszonkét férfi (súlyos, de megéri végighallgatni)

[ Szerkesztve ]

(#15) Lauda válasza DeFranco (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Varjal, valami nem jo. 1-1.5 millio ember hallgatja nap mint nap. Miert akarod elvenni ennyi ember oromet?

(#16) Dany007 válasza DeFranco (#14) üzenetére


Dany007
veterán

"szerk: 10 perc alatt bent vagy a munkahelyen? :Y állat. Nekem 40 oda, 40 vissza."

Tudod Budapesten kívül ha abban a városban dolgozol, ahol laksz is kb ennyiből kijön! :)
szerk.: 40 perc alatt én Veszprémből Székesfehérváron vagyok. Ami ~ 50-55km.

[ Szerkesztve ]

(#17) DeFranco válasza Lauda (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kb. ugyanennyi ember gyakorló alkoholista, drogfogyasztó, vagy veri a családot. Az ő örömüket se vegyük el?

(#18) Mr X válasza DeFranco (#17) üzenetére


Mr X
veterán

Azért ez kicsit erős párhuzam. :DDD

(#19) Lauda válasza DeFranco (#17) üzenetére


Lauda
félisten

De most mirol beszelsz? Szerintem magad sem tudod mi a koze a kettonek egymashoz. Azt a radiot/a boomerangot ennyien halgatjak. Ha Neked nem tetszik, ne halgasd, ettol meg a masik had lelje mar benne oromet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) madgie válasza Lauda (#19) üzenetére


madgie
titán

Honnan tudod, hogy ennyien hallgatják? Végeztek egy reprezentatív felmérést 125 ember bevonásával és felátlagolták a végeredményt?

(#21) DeFranco válasza Lauda (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Döntsd el, hogy tudsz kulturáltan vitatkozni, vagy átmész személyeskedésbe. Közöld a végeredményt, és attól függően folytathatjuk.

@Mr X: nem találtam jobbat, kicsit sánta, de ez van. A bumerángot egyszerű emberek alpári és igénytelen szórakoztatásának tartom, amire lehet hogy van igény, de ettől még nem hogy nem támogatom, hanem egyenesen ellenzem. Úgy tartom, hogy hiába volna rá igény, van egy színvonal, amit a szórakoztatásban is tartani kell, és ez a műsor azt már nagyon régen nem ütötte meg, éppen ezért semmi helye egy rádióadón. Ha úgy tetszik nép-mentál-egészségügyi szempontból káros. És akkor nem kellett leírnom azt a szót, hogy néphülyítés. Oh wait... ;]

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr X válasza DeFranco (#21) üzenetére


Mr X
veterán

Én sem szeretem őket, de felőlem elférnek. Én nem hallgatom, akinek meg ez tetszik, hallgassa. Szórakozni nem csak a kultúra legmagasabb fokain lehet. :)

(#23) danih válasza DeFranco (#21) üzenetére


danih
addikt

Jajj vigyázz az ilyen kijelentésekkel, mert mindjárt jönnek a vv-n edződött emberkék megmondani a tutit :)
Amúgy engem érdekel, hogy akkor ki merre és hova, mert mindkét nagy reggeli show a leghallgatottabbnak kiáltotta ki magát...

[ Szerkesztve ]

(#24) DeFranco válasza Mr X (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért az átlagot próbálhatjuk fentebb tornászni azzal, hogy az alját megnyessük :)

Éppen elférnének felőlem is, de nem férnek, mert tapasztalom, hogy a médiának komoly befolyása van az átlag tömegre. Felfelé kisebb, lefelé nagyobb. A média: minta. Ha ott lemennek alpárba, a való életben is többen megengedik maguknak, hiszen más is csinálja. Ha ott tombol az igénytelenség, IRL sem lesz igény. A plebs az plebs. Ez nem változik, de talán egy kicsit minőségibb imputtal az output is kellemesebb lesz.

@danih: várom őket szeretettel, úgyis bevettem a vicces beszólások és frappáns válaszok pezsgőtablettámat ;] Na jó, nem, megfogadtam, hogy Tárgyilagos János leszek, mert így is túlteng bennem a kezeletlen agresszió. :))

[ Szerkesztve ]

(#25) Mr X válasza DeFranco (#24) üzenetére


Mr X
veterán

Fogd fel úgy, hogy minél több a buta ember körülötted, te annál inkább kitűnhetsz. :D

(#26) DeFranco válasza Mr X (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, én vagyok a vakok között a féleszű :DDD

(#27) Lauda válasza DeFranco (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Idezd legyszi hol szemelyeskedtem.

Temara visszaterve. Ha nem tetszik ne halgasd. Ettol meg sok sok ember vidaman kezdi a napjat tole.

(#28) DeFranco válasza Lauda (#27) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mint ahogy a reggeli felestől is.

Károsnak tartom. Alpári, közönséges, színvonaltalan szar. Ócska, harsány, üres. Le vele. Ez a véleményem. Nem kell Bibliával, Ady összessel és Schuberttel kezdeni a napot, sőt... de van egy határ, egy abszolút lent levő nívóminimum amit ez a műsor már rég nem teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#29) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Várom már hogy vége legyen ennek az igénytelen sz*rnak amit ezek a borosék csinálnak évek óta... néha munkatársam bekapcsolja reggel, de annyira felb*ssza az agyam hogy általában 10 perc után kinyomom. Sebestyén baluka dettó.

MR2-t szoktam hallgatni, de azt is csak autóban amikor munkába megyek, vagy hazafele tartok.

DeFranco: :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30) Lauda válasza DeFranco (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Tudod az emberek nem egyformak es ez igy van jol. Mellesleg kerdezd meg az ismeroseidet/munkatarsaidat, hogy boomerangot, vagy schubertet akar -e halgatni reggelente es egybol ra fogsz jonni, hogy a Te velemenyed/izlesed kulonbozik erosen a tobbi emberetol. Ami egyaltalan nem baj, csak ne akard rajukerolteni, mert az senkinek sem lesz jo.

[ Szerkesztve ]

(#31) danih válasza Lauda (#30) üzenetére


danih
addikt

Ennek a fenenagy mindenkimás ígyalegjobb filozófiának köszönhetjük azt, hogy a gyermekeink generációja síkhülye funkcionálisan analfabéta biorobotokból áll (respect a kivételnek), nincs minimum szint, az oktatás szétverve. Hülye vagyok és büszke rá, hajrá lalikirály!

[ Szerkesztve ]

(#32) DeFranco válasza Lauda (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mondom, nem kell Schubert, olvasd el még egyszer, és mondom, mi is class FM-re kelünk, az sem az intellektus csúcsa, de vállalható, vállalom is. A bumeráng az komoly mértékben tengerszint alatt van.

b) hála a magasságosnak a jelenlegi kollégáim közül egy sem bumerángos, viszont volt olyan munkahely, ahol a többség az volt. A véleményemet jelentős mértékben alapozom erre is. A különbség zongorázható.

c) senkire nem erőltetek semmit, mindenhol ott van, hogy "véleményem". Szerintem sóval be kellene hinteni a bumeráng stúdióját, és ehhez a véleményemhez jogom van. Remélem te sem akarod rám erőltetni, hogy ne ez legyen a véleményem. :)

@danih: +99 ó, de nagyon örülök, hogy ezt valaki leírta helyettem :R

[ Szerkesztve ]

(#33) Dany007 válasza danih (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Ezen mondjuk érdemes elgondolkodni. :K

[ Szerkesztve ]

(#34) Lauda válasza DeFranco (#32) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, dehogy akarom, szo sincs errol. De ami nekem tetszik, a masiknak nem es forditva. Egesz egyszeruen, ami nem tetszik, nem kelti fel az erdeklodesem, azt elkerulom, de nem mondom azt, hogy szunjon meg, mert a masik embernek meg az a favorit. ;)

(#35) Mr X válasza danih (#31) üzenetére


Mr X
veterán

Azért tegyük hozzá, hogy a reggeli műsoroknak nem az oktatás a célja. Az iskolarendszer olyan, amilyen, ez nem a rádiók hibája. A média alkalmazkodik a tömegek igényeihez. Ha színházi darabokra lenne igény a Barátok közt helyett, azt adnának.

[ Szerkesztve ]

(#36) DeFranco válasza Mr X (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A média alkalmazkodik a tömegek igényeihez. Ha színházi darabokra lenne igény a Barátok közt helyett, azt adnának.

Ez így ebben a formában nem igaz. Sokszor hangzik ez el sok helyen, de ez nem igaz, sem elméletben, sem a gyakorlatban.

1: van igény színházi darabokra. Viszonylag széles, még sem adnak ilyet, állami tévében sem, marginális műsorsávban sem.

2: barátok köztre technikailag nem volt igény soha, a német anyacég által kitalált és Németországban befuttatott műsort tolták be a magyar RTL-re is. Senki nem kérte, hozták. A mostani gyanú árnyékában ugyan ez, meg az egész ker. tv. műostruktúra úgy általában.

3: nézz meg egy német RTL-t, vagy SAT1-et. a 2) ben említettek alapján ugyanazok a műsorok de egy teljesen más nívón. Ég és föld a kettő, pedig ugyanúgy pl. Magellán, csak ott Gallileo-nak hívják. Mégis 5 perc alatt többet tudtam meg belőle, mint egy nap TV-zéssel itthon. Mert ismeretet terjeszt.

4: a jelenlegi gazdasági szférában senkinek sem érdeke a tájékozott, aktívan gondolkodó, történelmi politikai és szociológiai alapismeretekkel rendelkező, cselekvőképes állampolgár. Itt sem, máshol sem. Éppen ezért semmit nem tesznek, ami ebbe az irányba hatna. És akkor finom voltam.

[ Szerkesztve ]

(#37) Mr X válasza DeFranco (#36) üzenetére


Mr X
veterán

Mire alapozod? Én ugyanis azt látom, hogy kipróbálnak valamit, aztán ha vevő rá a nép, akkor nyomatják orrvérzésig. Mikor csökken a nézettség-hallgatottság, akkor keresnek újat, és ha az is bejövős, azt tolják onnantól. Ami nem lesz közönségkedvenc, azt hamar elsüllyesztik.

(#38) Dany007 válasza Lauda (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából ez ugyan az a téma, mint amit a Mónika sónál, valóvilágnál és hasonló eget rengetően "színvonalas" műsoroknál leszoktunk vágni itt a fórumon.

Mondjuk a Bumerángot én nem minősítem. Napi 10 perc hallgatás alapján nem is lehetne. A másikat sem.
De ez a "kinek mi tetszik mi nem" téma érdekel. Ugyanis egy igen érdekes helyzetet eredményez. Az egyéni szabadság avagy jogod van hülyének lenni, kontra cenzúra.
Vagyis nem biztos, hogy jó ez a fene nagy demokrácia. Persze van egy NMHH ami kb semmit sem tett ezek ügyében. És ugye az egyén döntse el, hogy akarja-e nézni a mónika sót vagy sem. De én nem vagyok benne biztos, hogy az átlag"paraszt" képes eldönteni mi neki a jó és mi nem. Mert a mónikasó meg a valóvilág biztos hogy negatív hatással van a fiatalságra csak ezt még nem lehet érdemben felmérni.
Meg persze itt jön közbe a szülő dolga, meg hogy ki döntse el mit lehet nézni és mit nem.
Szóval komplikált a kérdéskör. De ez a Neo Fm-es mizéria is idetartozik.

(#39) DeFranco válasza Mr X (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

beszerkesztettem.

1) -hez kiegészítés: régen volt. Akkor sem drámát adtak általában, hanem valami könnyen emészthetőt, de kultúrát, világirodalmat. Színházi közvetítés. Ha már a segged nem emeled fel, vagy nincs pénzed a jegyre, akkor hazavisszük neked. Nézzed. Páholyból.

Most miért nincs? Igény volna rá.

2)-höz kiegészítés: tudod hol találták fel a szappanoperát? Brazíliában. Miért? Hogy azzal foglalkozzon a nép, és ne azzal, hogy egy közmű sincs a nyomornegyedben, ahol a nép túlnyomó többsége lakik, és villany is csak 12 órát egy nap. Amikor van, akkor lehet nézni a szappanoperát, utána meg beszélgetni róla. Olvass utána. Nem akarok túlzásokba esni, de most abba fogok: Kína, ópium, mond valamit?

[ Szerkesztve ]

(#40) Lauda válasza Dany007 (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem mire gondolsz, de ki tudja mi a megoldas? Ki tudja mi a karos es mi nem az emberekre, ha meguk az emberek sem? ;) Szerintem egy ertelmes ember/fiatal egy monika showbol nem a rosszat fogja leszurni, hanem tanulsagkent kezeli. Tudod ez olyan, mint mikor a gyerek batmanruhaban kiugrott az emeletrol. Velemenyem szerint ott nem a filmel es a ruhaval volt problema, hanem az egyennel, mert erdekes modon nem szazaval ugrottak ki az ablakokon, hanem csak az az egy. ;)

(#41) Mr X válasza DeFranco (#39) üzenetére


Mr X
veterán

Biztos vagy benne, hogy lenne egy színházi előadásra akkora kereslet a tévében, hogy megérje leadni?

Nem konkrétan a Barátok köztre volt igény, hanem az ilyen és hasonló semmirevaló szappanoperákra. Talán nem kimondva, de a sikerükből látszik, hogy ez kellett az embereknek.

[ Szerkesztve ]

(#42) DeFranco válasza Mr X (#41) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A Marslakókra mekkora a kereslet? A szlovák regionális híradóra mekkora a kereslet?

Van egy tűrhető minőségű köztévénk, akinek többek között pont az lenne a feladata, hogy kérdéses rentabilitású de társadalmilag hasznos műsorokat is leadjon. 4 csatornán ~0-24-ben sugároz. Valahol csak lenne hely, ha nagyon akarnák. Legyártani sem volna drága. Ott vannak a színészek, eljátsszák úgy is, mert ez éles színházi előadás, közönségnek, csak fel kellene venni, és leadni. A színházaknak adott támogatási normatíva csak fedezi.

re:szerk: beszerkesztettem ezt is :D

[ Szerkesztve ]

(#43) danih válasza Mr X (#35) üzenetére


danih
addikt

Nem az oktatás a célja - nem is mondtam, hogy az lenne. A média alkalmazkodik is, és alakít is, hol ezt, hol azt csinálja, de én azt mondom hosszú távon alakít.

(#44) Mr X válasza danih (#43) üzenetére


Mr X
veterán

Ezen nem is vitatkozom, bár én inkább úgy mondanám, hogy rögzíti az emberekben azt a színvonalat, amelyhez eredetileg ő, a média alkalmazkodott.

DeFranco:

A Marslakókat hamar le is vették főműsoridőről, a regionális híradóra meg nincs előírás?

[ Szerkesztve ]

(#45) DeFranco válasza Mr X (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És ki írja elő? 20 éve is volt. Akkor ki írta elő?

(#46) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Amíg az emberek tüntetést szerveznek és aláírást gyűjtenek azért hogy Tamás Atya támadjon fel, szerintem nincs miről beszélni. És igen, tényleg vannak olyan emberek akiknek az a nap fénypontja hogy bedöglik este a TV elé és feszülten várja a BK-öt vagy a csigatv-s változatát. És itt bizony milliókról van szó... Másnap erről beszélnek a munkahelyen, addig se kell arra gondolnia hogy milyen szar az élete.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47) Mr X válasza DeFranco (#45) üzenetére


Mr X
veterán

Gondolom a köztévék működtetése szabályozva van, és gondolom itt le van írva, hogy milyen műsort kell adni és mennyit. Ha nincs színházi előadás, gondolom nem véletlenül felejtették ki.

(#48) DeFranco válasza Mr X (#47) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És mi volt az oka? ;] (költői a kérdés, nem ez a lényeg)

@Motion_Blur: komoly összeget szedtek össze anno Isaura felszabadítására, és Esmeralda szemműtétére is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) Mr X válasza DeFranco (#48) üzenetére


Mr X
veterán

Mondd meg te. :P

(#50) Domxc válasza Motion_Blur (#46) üzenetére


Domxc
senior tag

;]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#51) Dany007 válasza Lauda (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Fogalmam sincs ki és milyen jogkörben mondhatná meg 10 millió másik embernek hogy mit nézhetsz és mit nem. Ezért is mondtam, hogy kényes a kérdéskör. :)

Egy biztos a TV képes befolyásolni a fiatalok. Az idősebbeket is, de leginkább a fiatalokat. Innentől kezdve már társadalmi felelősségvállalás szinten megy a dolog, hogy mit engednek nézni és mit nem. Meg persze a szülő felelőssége is, mondják sokan. Ez részben igaz de az állami kontroll is besegíthetne mindebbe. A gyereket se lehet non-stop felügyelni. Ha nem otthon nézi meg a valóvilágot de kíváncsi rá, majd megnézi egyik havernál a neten. Szóval ebben a mai információs száguldásban az utólagos kontroll csaknem lehetetlen feladat.

"Szerintem egy ertelmes ember/fiatal egy monika showbol nem a rosszat fogja leszurni, hanem tanulsagkent kezeli."

Szerintem a "fiatalt" ki lehet húzni és úgy egyetértek. De attól még, hogy egy fiatal értelmes, befolyásolható. Nem véletlenül van olyan, hogy a szülő "neveli" a gyereket, az oktatási rendszer pedig tanítja a gyereket. Mert szüksége van rá. De mind hiába, ha megnézi a valóvilág 153 részét és abban azt látja, hogy az a f***szagyerek aki káromkodik, csömörködik, esetleg balhét kezdeményez vagy ütő a nőket. A mindennapi lerészegedésről nem is beszélve. És mint mondtam hiába tiltod el tőle a gyereket ha ő akarja valahogy úgyis megfogja nézni.

Ezért én is amellett vagyok, hogy szükséges meghúzni egy minimum szintet amit nem szabadna átlépni. És ha azt átlépi egy műsor akkor azt ott helyben beszüntetni. Nem nevetséges 1-2 milliós bírsággal sújtani egy milliárdos árbevételű céget.
Persze azt továbbra sem tudom ki és milyen alapon húzzon meg egy minőségi alsó határvonalat, de nem is az én tisztem ezt eldönteni. De abban is biztos vagyok, hogy az átlag fiatal nem képes eldönteni milyen szintű műsor hogyan befolyásolja majd az ő személyiségét 5-10 év múlva. Erre egyébként szerintem biztos vannak már tanulmányok, statisztikák.

Ja és még annyit, hogy felvetődött, hogy a médiának (kereskedelmi) nem az oktatás a célja... Persze hogy nem az! Ezt nem is kellene elvárni tőlük (bár mért ne?). De akkor legalább rombolni nem romboljon!

[ Szerkesztve ]

(#52) Motion_Blur válasza Dany007 (#51) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Nem véletlenül van olyan, hogy a szülő "neveli" a gyereket, az oktatási rendszer pedig tanítja a gyereket."

Ebben az a hiba, a szülők már egyáltalán nem nevelik a gyereküket. Ilyen már nem létezik. A tanárok meg nem tehetik, akkor se ha szemközt köpi a diák vagy mondjuk megrugdossa. Ahogy korábban leírták már előttem, idióta biorobotként nő fel a mostani generáció szvsz 80%-ra. Pl. egy 12-14 éves kislánynak az a lényeg hogy legyen Facebook a telefonján, ribancként öltözhessen és viselkedhessen. Mindent megvehessen és verhesse a nyálát... hol fognak ezek továbbtanulni amikor ennyi idősen is telibeszarnak mindent, csak puszcsi, szupcsi, (L), <3 meg a többi idiótaság érdekli őket... meg a (jobb esetben) tükörben pózolás..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#53) #43960832


#43960832
törölt tag

Lájk! :K

(#54) Dany007 válasza Motion_Blur (#52) üzenetére


Dany007
veterán

Jólvan látom neked is vannak tapasztalataid :DD

(#55) danih válasza Motion_Blur (#52) üzenetére


danih
addikt

Egyetértek. A szülő nem neveli a gyereket, mert toszik rá és inkább TV-t néz (ellenben elvárja a tanártól hogy ő ezt megtegye), a tanár meg nem nevelheti, mert nincs eszköz a kezébe adva. A vége az, hogy a gyerek jól elvan, és ha véletlenül a kezébe kerül egy jó könyv és rákap az olvasásra, vagy megtetszik neki a csillagászat (vagy akármi), egyáltalán: hogy valami érdekli (és valós ingerek érik), az önnönmaga győzelme.

[ Szerkesztve ]

(#56) moonlight115


moonlight115
tag

Én mindenkivel egyetértek. ;)

Van köztetek 24, ill. Jack Bauer fan? A legjobb sorozat volt, én dvd-n néztem.
Lehet, hogy ez off topic, csak kíváncsi vagyok. :B

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#57) DeFranco válasza moonlight115 (#56) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én most hazudok. :)

Hogy jön a témához Földműves Jakab? (A plusz egy lépésen kívül at egyéni avatar felé vezető sárga köves úton...)

[ Szerkesztve ]

(#58) moonlight115 válasza DeFranco (#57) üzenetére


moonlight115
tag

Én csak kíváncsi vagyok. :)

Tudom, hogy off topic!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#59) DeFranco válasza moonlight115 (#58) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#60) moonlight115 válasza DeFranco (#59) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi a linkeket, nem is tudtam, hogy itt erről már volt szó.
Bocs a zavarásért. :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#61) danih válasza moonlight115 (#56) üzenetére


danih
addikt

A topikgyilkolás művészet.
Ne értsél már egyet mindenkivel, Blájen, te egy egyéniség vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#62) DeFranco válasza danih (#61) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most mit rángatod vissza? Mi vagy te? Scorpion? ;]

Geroveheee

(#63) moonlight115 válasza danih (#61) üzenetére


moonlight115
tag

Ohh, csak nem Kloiobrájen-re gondoltál? :DD

Úgy éreztem, a témát már kimerítettétek. Igazatok van, a tv műsor pocsék, bugyuta, a szülő nem nevel, a tanárnak nincsenek eszközei, ( a jó kemény favonalzó ugye kiment a divatból? ) mi is volt még? Ja, borosbocskor....azt régebben hallgattam, kezicsókolommártanénit csíptem. :P

DeFranco , én skorpió vagyok, de hogy jön ez ide ???????? :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#64) Vladi


Vladi
nagyúr

Olyat lehet, hogy én lesz@rom? :DDD

Isten őrizz, hogy hallgatnom kelljen. :N

jajjhát különben is. Olyanok mint az ertéleklubb. Ha azt is nézem, érzem, ahogy az agyam csöpög kifelé a fülemen. Kész pazarlás. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#65) DeFranco válasza Vladi (#64) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#66) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Vocal Trance - DIGITALLY IMPORTED, Save link as, lecsorog m3u-ban, és AIMP-ba/Winamp-ba be, utána élvezkedik.

Ja, hogy a kocsiban ilyen nicse :DDD Akkor Kowa szídí, vagy Daft Punk, vagy Queen, nem kell ezt bonyolítani. Igaz, azok nem mondanak híreket. De tévét se nézek már lassan egy éve, híradót se láttam évek óta, és mégis élek, sőt, többnyire naprakész vagyok általános témákban is.

De ha nagyon meguntuk a CD-n lévő 12 számot, és útinfóra se kapcsol át automatán a rádió, akkor legyen MR2(nem csak éjfél utána :D ) és Music FM, tucitucitucidubdubtucituci :P

mod:

De szerintem el kell menni innen, külföldön tuti jobb a reggeli műsor is a rádióban. Uccu neki, ki jön velem?

;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#67) Mr X


Mr X
veterán

Jut eszembe, a címből kimaradt "t" betűért még senki sem szólt? :DDD

(#68) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Én csak annyit mondok, hogy én megrögzött Rádió 1 fan voltam 8 évig.

Amikor bezárták jött a Music Fm, ami emberire sikerült azoknak, aki a pop-disco vonalon mozog...

De nincs meg benne pl a szerda esténkénti Morrisons közvetítés stb.

Csak egy sovány utód.

Pont mint a Sláger-Neo.

Ennél már csak szarabb lehet, ha marad ez a csapat.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#69) Dany007


Dany007
veterán

Hoppá!
Azért jó látni, hogy nem szaroznak. Bár ha már itt tartunk én azt sem értem, hogy lehet engedni, hogy ekkora tartozás halmozódjon fel...

(#70) Domxc válasza Dany007 (#69) üzenetére


Domxc
senior tag

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#71) Lauda válasza Dany007 (#69) üzenetére


Lauda
félisten

A politika megint gyozott. Hot nem szamit melyik radio a jobb, az a lenyeg melyik kie.

[ Szerkesztve ]

(#72) Motion_Blur válasza Dany007 (#69) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#73) old rocker


old rocker
veterán

Te szerencsétlen egyszikű: meghallgattattak az imáid, nem meghagattatak ... Kapcsold be a helyesírás-ellenőrzőt, ha már ekkora problémát jelent a négy té a szenvedtető igében.

Legközelebb te is kavicsokról írsz? Ne add ki az agyad titkait...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#74) banhammer válasza old rocker (#73) üzenetére


banhammer
veterán

Nem értem miről írsz.
Jól van kiírva a cím.

Kavicsokrol akkor írnék ha geológus lennék.

BTW irónia mint fogalom megvan?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#75) old rocker válasza banhammer (#74) üzenetére


old rocker
veterán

Jól. Most már jól. Tképpen megköszönhetnéd nekem, hogy kiszúrtam, a címed szenvedő igéje 3 tén bukdácsol...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#76) banhammer válasza old rocker (#75) üzenetére


banhammer
veterán

Bukdácsoljon csak.
A kis gyerek is bukdácsol mielőtt megtanul járni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#77) old rocker válasza banhammer (#76) üzenetére


old rocker
veterán

de a kisgyerek bukdácsolását is féltő, gondos kezek óvják...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#78) banhammer válasza old rocker (#77) üzenetére


banhammer
veterán

Leszel a fogadott apám?
Igérem sokáig húzom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#79) old rocker válasza banhammer (#78) üzenetére


old rocker
veterán

Rápacsáznál. Én már valszeg nem sokáig, de nem sok francot örökölnél.
Igaz, a hamvasztásra mindig azt mondtam, ne sokat flancoljanak vele: fürdőkád, két kanna benzin, gyufa.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#80) banhammer válasza old rocker (#79) üzenetére


banhammer
veterán

Tudod milyen draga egy uj furdokad?!?!?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#81) old rocker válasza banhammer (#80) üzenetére


old rocker
veterán

Tudom, de egy szóval se mondtam, hogy új kell. Egy használt, lehetőleg öntöttvas megteszi.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#82) banhammer válasza old rocker (#81) üzenetére


banhammer
veterán

Én az árokba lökésre szavazok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#83) old rocker válasza banhammer (#82) üzenetére


old rocker
veterán

Egész kreatív is tudsz te lenni, ha akarsz...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#84) banhammer válasza old rocker (#83) üzenetére


banhammer
veterán

Mindig így csináljuk.

A kertben jó pár kutya, törpehörcsög, macska, sündisznó (az utolsó állatokat a kutya nyírta ki, kicsit antiszociális típus) van elásva.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#85) old rocker válasza banhammer (#84) üzenetére


old rocker
veterán

addig, amíg arra nem jár egy szociopata kaukázusi juhász...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#86) old rocker


old rocker
veterán

egyébként nem akarok beleszólni, a ti dolgotok, de pl. döglött macskából qrvajó levest lehet főzni

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#87) banhammer válasza old rocker (#86) üzenetére


banhammer
veterán

Gondoltam rá, de nagyon girhes volt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.