Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dany007 válasza Lauda (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Fogalmam sincs ki és milyen jogkörben mondhatná meg 10 millió másik embernek hogy mit nézhetsz és mit nem. Ezért is mondtam, hogy kényes a kérdéskör. :)

Egy biztos a TV képes befolyásolni a fiatalok. Az idősebbeket is, de leginkább a fiatalokat. Innentől kezdve már társadalmi felelősségvállalás szinten megy a dolog, hogy mit engednek nézni és mit nem. Meg persze a szülő felelőssége is, mondják sokan. Ez részben igaz de az állami kontroll is besegíthetne mindebbe. A gyereket se lehet non-stop felügyelni. Ha nem otthon nézi meg a valóvilágot de kíváncsi rá, majd megnézi egyik havernál a neten. Szóval ebben a mai információs száguldásban az utólagos kontroll csaknem lehetetlen feladat.

"Szerintem egy ertelmes ember/fiatal egy monika showbol nem a rosszat fogja leszurni, hanem tanulsagkent kezeli."

Szerintem a "fiatalt" ki lehet húzni és úgy egyetértek. De attól még, hogy egy fiatal értelmes, befolyásolható. Nem véletlenül van olyan, hogy a szülő "neveli" a gyereket, az oktatási rendszer pedig tanítja a gyereket. Mert szüksége van rá. De mind hiába, ha megnézi a valóvilág 153 részét és abban azt látja, hogy az a f***szagyerek aki káromkodik, csömörködik, esetleg balhét kezdeményez vagy ütő a nőket. A mindennapi lerészegedésről nem is beszélve. És mint mondtam hiába tiltod el tőle a gyereket ha ő akarja valahogy úgyis megfogja nézni.

Ezért én is amellett vagyok, hogy szükséges meghúzni egy minimum szintet amit nem szabadna átlépni. És ha azt átlépi egy műsor akkor azt ott helyben beszüntetni. Nem nevetséges 1-2 milliós bírsággal sújtani egy milliárdos árbevételű céget.
Persze azt továbbra sem tudom ki és milyen alapon húzzon meg egy minőségi alsó határvonalat, de nem is az én tisztem ezt eldönteni. De abban is biztos vagyok, hogy az átlag fiatal nem képes eldönteni milyen szintű műsor hogyan befolyásolja majd az ő személyiségét 5-10 év múlva. Erre egyébként szerintem biztos vannak már tanulmányok, statisztikák.

Ja és még annyit, hogy felvetődött, hogy a médiának (kereskedelmi) nem az oktatás a célja... Persze hogy nem az! Ezt nem is kellene elvárni tőlük (bár mért ne?). De akkor legalább rombolni nem romboljon!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.