Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phvhun


Phvhun
őstag

A minimed inzulinszenzor invazív vagy valahogy a bőr felületéből számítja az értéket?

(#2) Napfénysüti

Nagyon érdekes és hasznos cikk volt. Édesapám is cukorbeteg, de eddig nem is tudtam hogy létezik ilyen inzulinpumpa. :R

Més que un club!

(#3) Scroll Lock válasza Phvhun (#1) üzenetére


Scroll Lock
tag

Szia!

Invazív, a bőr alatti testfolyadékban méri a vércukorszintet. Amikor belövik a szenzort akkor a kis műanyag csőben egy tű található, ez vág utat a szervezetbe, majd a belövéskor ezt a tűt kihúzzák.

(#4) Lenry


Lenry
félisten

ma is tanultam valami újat.
főnökömről tudom, hogy cukorbeteg, és mindig látok egy ehhez hasonló cuccot az övére csíptetve, meg sejtettem is, hogy ennek köze van a betegségéhez, de azt nem tudtam, hogy mi ez.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) MBazsee


MBazsee
tag

Milyen elemet használsz benne? Érdemes megvenni bele a drágább lítium elemet, vagy ezt még nem tapasztaltad ki?

(#6) snake1977


snake1977
őstag

Hasznos cikk, köszönöm hogy könyen érthetően megírtad, most már van némi fogalmam hogy mire készüljek ha a tabletta nem lesz már elegendő. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#7) Scroll Lock válasza MBazsee (#5) üzenetére


Scroll Lock
tag

AAA-s Duracell Turbo Max vagy Energizer Ultra+ elemet használok, lítium elemmel (nem aksival) még nem próbáltam. Az elem kapcsán egyébként hivatalosan ezt írja a használati útmutató: "A pumpához újratölthető és szén-cink elemek nem használhatók. A legjobb eredmény új, E92-es méretű, Lr03-as típusú, AAA Energizer alkáli elemmel érhető el."

(#8) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Érdekes és hasznos írás!Megboldogult öregfater volt cukorbeteg,de akkor még csak manuálisan hasba ment az inzulin...Én is szedtem hasba injekciókat,de nem cukorra és nem inzulint...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9) Balathruin


Balathruin
veterán

Nekem a bátyám cukorbeteg, de ő injekciót használ. Az volt a gáz, hogy egy jó pár évig a rosszabbik fajtát használta, az meg összegyűlt a szervezetben és görcsroham.... Gyönyörű évek voltak, sorozatos életmentés... Szerencsére ennek vége, azóta van normális amelyik rögtön hat.

(#10) atiapa válasza Scroll Lock (#3) üzenetére


atiapa
tag

Üdv!

Kis pontosítás, nem vércukrot hanem szöveti cukrot mér. Ez az egyik legnagyobb hátránya, ugyanis ez a vércukorhoz képest kb 20 perc késésben van.

Üdv:
atiapa

-----Ivy-----

(#11) snake1977 válasza Balathruin (#9) üzenetére


snake1977
őstag

Rosszabbik fajtát?? Apám is inzulinozza magát, melyik az a bizonyos rosszabbik fajta?:F
Szerk.: A kórházban nem adtak túl sok felvilágosítást, az edukátor nővér meg...amennyire utánanéztem az analóg inzulin talán jobb választás mint a humán, de lebeszéltek róla, ez a napi 3+1 szúrás meg...kiborító neki néha.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#12) LordX


LordX
veterán

Mennyi idő alatt lehet megszokni, hogy egy tű folyamatosan benned van? Én nem tudom elképzelni, és inkább maradok a 3+1 szúrásnál.

(#13) Balathruin válasza snake1977 (#11) üzenetére


Balathruin
veterán

Ezt nem tudom milyen volt, de nagyon sz@r volt. Várni kellett egy csomót beadás után és mint írtam, összegyűlt egy idő után...

(#14) snake1977


snake1977
őstag

Szerintem az csak egy "branül" szerűség lehet, a tű csak a szúráshoz kell, utána ahogy írta csak a müanyag cső van bent, amit 3 naponta cserélni kell. Végülis relative ezzel az egy szúrással kivált 3x4-et ha jól értelmeztem.

Balathruin én ezt szeretném elkerülni, ugyanis egy deka felvilágosítást nem adtak hogyha baj van mit kell csinálni. :(

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#15) Scroll Lock válasza atiapa (#10) üzenetére


Scroll Lock
tag

Köszi, javítottam

(#16) Scroll Lock válasza LordX (#12) üzenetére


Scroll Lock
tag

Szia!

Ahogy előttem snake1977 is írta, nincs tű az embere szervezetében, csak egy kis műanyag cső. A tű csak ahhoz kell, hogy be lehessen lőni a belövő szerkezettel a kanült. A tűt ezután ki kell húzni az infúziós szerelékből. Egyébként nem lehet érezni, hogy bennem van, csak fontos, hogy 3 naponta cseréljük az infúziós szereléket, mert különben bőr irritációt okozhat.

Bár itt jegyzem meg, hogy lehet olyan infúziós szereléket is kapni, amiben acél tű van. Én ezt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#17) cigam


cigam
félisten

Hiányzik az első http://logout.hu/dl/upc/2014-07/213396_insulin-pump-for-blog-40.jpg kép.

mely nem régiben ünnepelte a születésnapját.

De hanyadikat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18) LordX válasza Scroll Lock (#16) üzenetére


LordX
veterán

A kérdésre, mely szerint mennyire nehéz megszokni, nem válaszoltál :)

(#19) Scroll Lock válasza LordX (#18) üzenetére


Scroll Lock
tag

Szerintem nem nehéz megszokni. Az emberek manapság hordanak mindeféle eszközt: telefont, mp3 lejátszót stb, akkor miért ne hordhatnának egy eszközt, mint az inzulinpumpa. Mármint az arra rászorultak. Egyedül talán az alváshoz való alkalmazkodás ment nehezebben, de pár hónap alatt meg lehet szokni az inzulinpumpa-terápiát.
Egy szó mint száz, ki kell próbálni. Én is először kipróbálásra kaptam az első pumpámat.

[ Szerkesztve ]

(#20) Scroll Lock válasza cigam (#17) üzenetére


Scroll Lock
tag

Én is kerestem, hogy hol van a képem. Most már remélhetőleg jól jelenik meg. Egyébként a 31-et ünnepelte.

(#21) BigManus


BigManus
addikt

Én napi ötször szúrok, de maradok ennél a megoldásnál. Valahogyan nincs bizodalmam efféle dolgokhoz.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#22) pcnet


pcnet
addikt

Szia!

Nagyszerű írás! :R Én 2003 januárja óta vagyok cukorbeteg és kezdetektől fogva ingadozik a vércukorszintem. Hol nem tudom 10 mmol/l alá vinni, hol meg 3 fölé, hol két hétig viszont tökéletes 4-6 közötti értékeket mérek. Emiatt már jogsimat is korlátozták és munkát sem találok, mert nem mernek alkalmazni, főleg több műszakban. (Vagy csak ez a kifogás a munkáltatók részéről.) Utolsó munkahelyemen pl első éjszakás műszakomban éjjel 2kor kellett haza telefonálnom, hogy hozzanak be valami kaját, mert ami nálam volt, mindent megettem és 2es cukrokat mértem. Persze akkor még nem tudtam, hogy éjszaka más a szervezet inzulin érzékenysége és kevesebb inzulint kellett volna adnom étkezéshez. Mivel diabetológusom nem ajánlotta (tiltotta) a több műszakot, így ezt nem is mondta el.
No, de a lényeg! Diabetológusom említette az inzulinpumpát mint alternatív lehetőséget, de azt is mondta, hogy hosszú elbírálás van, nem is mindenkinek használ és drága. Csak kötelessége megemlíteni, hogy tudjak róla. Ezen kívül centrumban tanítják meg használni blablabla... Macerásnak is találtam, pl. fürdésnél leveszem, de ha épp folyamatban van inzulin adagolás, akkor még időhöz van a fürdés is kötve? Még több kötöttség, kevesebb szabadság. Nehezen nyitok új dolgok felé és nehezen szoknám meg szerintem. Ahányszor átöltözök, mindig rakosgatni pl. Viszont legutóbbi szemészeti kontroll vizsgálatkor rám ijesztettek, hogy valószínűleg szem szövődményem van és el kellene mennem számítógépes szem vizsgálatra, akkor tudnak biztosat mondani. Szerencsére nincs még szövődményem, de nagyon elgondolkoztam az inzulin pumpán, mert alapból egy szemes látó vagyok és nem szeretném elveszíteni a látásom.
Most nagyon jól jött ez az írás! :) Köszönet érte! Azt szeretném kérdezni,hogy lehet inzulin pumpához jutni? Diabetológuson keresztül, vagy van direkt inzulin pumpára szakosodott doki akinek a magánrendelésére el kell menni pl.? Támogatás van e rá? Mégis kb. milyen összegre kell számítanom? Mennyibe kerül? Milyet érdemes venni?
Bocs, ha itt nagyon off, jöhet privátba is a válasz!

Előre is köszönöm szépen a segítséged! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#23) PistiSan


PistiSan
addikt

Szerencsére nekem nincs ilyen problémám, bár amikor falom az édességet és hízom, gyakran eszembe jut hogy ezt nem kéne.
Sajnálatos hogy ilyen betegségek vannak, de szerencsére már együtt lehet vele élni. Nem is tudom mi lenne velem ha cukorbeteg lennék, ráadásul írtózom a tűtől.

(#24) Mice_007 válasza MBazsee (#5) üzenetére


Mice_007
tag

Lithium elem nem javasolt, mert a hátralévő elem élettartam kijelzés pontatlan lehet.

AIDA64.com

(#25) Mice_007 válasza pcnet (#22) üzenetére


Mice_007
tag

Célszerű olyan orvos / diabetológia keresése, ahol van pumpa centrum is, ott fogják tudni a beállítást stb. Pár napos bentfekvés és megtanítanak az alapokra. 80%-os támogatással kb 200 rugó a pumpa, illetve 40-50k hozzá a szerelék (cső, tartály, kanül) fél évre. A pontos árakat az orvostól vagy a medtronic-tól tudsz kérni. Medtronic szintén tud orvosokat ajánlani, ahol tudnak mindenben segíteni, vidéken nem tudom mi a helyzet, Budapesten van több ilyen kórház. Az ilyen fürdés-strandolás stb kérdésekre is tudnak pontosan válaszolni, a pumpát persze ezekre az időkre le lehet venni, kb 1 óra nem okoz semmi galibát.

AIDA64.com

(#26) beleszólok válasza PistiSan (#23) üzenetére


beleszólok
senior tag

Amikor falod az édességet, gondolj rá, hogy ha egyes nem is, kettes könnyen lehetsz.
Nekem már ráment a szemem.
Én is rettegtem fiatal koromban a tűtől, egy vérvétel említése is elég volt ahhoz, hogy el akarjak ájulni.
Aztán jött a cukor, vele az inzulin (mert az orvos úgy tűnik, nem hallott olyanról, hogy harminc év fölött igen ritka az I-es típus, akiknek azonnal inzulin kell), az inzulin mellé a cukor mérés, ami szintén bökdöséssel jár és mostanra megszoktam.
Szerencsére inzulint csak két hónapig használtam, utána találtam olyan orvost, aki tablettával is és II-es tip. cukorbeteggel is találkozott pályája során. :)
Viszont a vércukormérés azóta szinte napi rutin. És már nem zavar. Sem az, amikor én mérek, sem az, amikor a laborban vért vesznek (bár ott a poén kedvéért mindig eljátszom a nővérkéknek, hogy jajjderosszulvagyokavérvételgondolatától! - amelyik ismer, az tudja, hogy csak szórakozom, a többiek meg vagy veszik a lapot vagy elhiszik, de mindig nagyon kedvesek :) )

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#27) pcnet válasza Mice_007 (#25) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi a választ! :R Hozzám legközelebb Zalaegerszegen van ilyen intézmény, és állítólag egy doki, aki inzulin pumpában nagy guru. Kicsit nyomozgattam. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#28) jézusom válasza Scroll Lock (#7) üzenetére


jézusom
addikt

Újratölthető akksik nem is tudják a 1,5 voltot, mind 1,2-1,3v.

(#29) Sanya


Sanya
nagyúr

Írod:

"A vércukor koncentrációja kb. 3,5-7,0 mmol/l között változik az egészséges ember esetében"
Ez nemigaz. Ezen a tartományban van éhgyomorra. Étkezést követően effölé is emelkedhet, de a veseküszöböt nem éri el (12mmol/l)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) Szabikaa20 válasza jézusom (#28) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ezt ki mondta? :) igo green Már régóta vannak 1,5v-os tölthetös elemek...Ugy kell keresni,hogy Ramcell elem...az igaz,hogy nem bír 1000töltést mint a lítium hanem 100-250-et,de akkor is megéri!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#31) snake1977 válasza PistiSan (#23) üzenetére


snake1977
őstag

Nagyon figyelj oda, én így lettem 2-es tipusos cukorbeteg, vedeltem a kolát, kávét tejszínnel cukorral, és napi szinten az energia italt is, édességet ugyan nem túl sürün de mindez tönkreverte a vérnyomásom, hiztam több mint 30 kilót másfél év alatt, elmetem a dokihoz és 18 felett volt a cukrom, a vérnyomásom az egekben, most küzdök hogy normál szinten tartsam őket, szerencsére komoly szövődmény nem alakult ki még, és vigyázok hogy ne is legyen, bár tudom hogy x év mulva ha megérem jön majd a szúrkálás.
Egyszóval lehet mindent, de fontos hogy csak mértékkel fogyaszd ezeket, és a mozgás nagyon fontos.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#32) SzaboZE válasza Balathruin (#13) üzenetére


SzaboZE
addikt

A régi inzulinoknál várni kellett a felszívódással, de hogy felgyülemlik (?), ilyet nem hallottam. Én apámnak is voltak görcsrohamai, de ott ő volt a ludas, mert pl beadta az inzulint és elaludt. Én szívesen láttam volna a cikkben a költségeket is, mivel ugye csak az előnyökről írt a cikkíró. Nem véletlen nincs minden második cukorbetegen ilyen kütyü, több tízezer is lehet havonta a fenntartása, nem beszélve a többszázezres készülékárról, amit aztán pár év után szintén érdemes cserélni. Ehhez képest az ingyenes pen a legjobb alternatíva.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#33) Scroll Lock válasza SzaboZE (#32) üzenetére


Scroll Lock
tag

Írtam a hátrányokról is, pl.: a magas ár, a pumpa állandó viselése, a szenzor viselése meletti ujjbegyes mérés stb. A pumpa 195000 HUF, az infúziós szerelék félévre 30000 HUF, az inzulin tartály szintén félévre pedig 10000 HUF.

[ Szerkesztve ]

(#34) Kozmonauta


Kozmonauta
tag

Van egy jó hírem a cukor betegséget a parlagfű kigyógyítja! :K

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#35) BigManus válasza Kozmonauta (#34) üzenetére


BigManus
addikt

Azta... Nem is értem, hogy fogja a nem működő hasnyálmirigyeket beindítani a parlagfű...
Hogy erre eddig senki nem gondolt... Viszont akkor légyszíves, valami tudományos bizonyítékkal támaszd alá ezen állításodat, mert én is beírhatnám ennyi erővel, hogy a pipacs gyógyítja a rákot.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#36) pcnet válasza BigManus (#35) üzenetére


pcnet
addikt

Gyógyítani sajnos nem lehet a tudomány jelen állása szerint. Viszont bizonyos növények tartalmaznak olyan enzimeket, amik segítik az inzulin sejtekbe való bejutását. Pl fahéjnak is vércukorszint normalizáló hatása van.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#37) snake1977 válasza pcnet (#36) üzenetére


snake1977
őstag

Az alma héjában is megtalálható pektin is jótékony hatású.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#38) Balathruin válasza SzaboZE (#32) üzenetére


Balathruin
veterán

Pedig csak összegyűléssel lehetett, hisz mindig akkor volt amikor nem adott még be. Elképzelhető, hogy rosszul adták meg neki a beadandó mennyiséget.

(#40) BigManus válasza pcnet (#36) üzenetére


BigManus
addikt

Tudom, 16 éve napi ötször szúrom magam...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#41) MBazsee válasza Mice_007 (#24) üzenetére


MBazsee
tag

Csak emiatt nem javasolt, vagy van más oka is?

Eddig asszonykának a pumpája azzal ment és semmi probléma nem adódott, azon kívül, egyik beadásról a másikra leesett az elem kapacitása, de ez tartalék elemmel orvosolható.

Most szereztem be éppen ultrapro elemet, de eddig energizerrel is ment.

Esetleg, ha valaki ki szeretné próbálni a fenti ultrapro elemet, akkor írjon.

(#42) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Nálam jártasabbaktól kérdezném. Hogyan kezdődött ez náluk?
Nekem olyan problémám van, hogy napi 5-6 liter vizet iszok, de wc-re rendesen megyek, ez kb napi 3 alkalom. Kisdologra gondolok. Illetve néhány naponta elfog a cukor iránti vágy, de annyira, hogy még a gondolkozás is nehéz. Ezt sajnos nem tudom máshogy megfogalmazni. Lehet, nézetnem kéne a cukrom?

(#43) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hát ez durva, nem tudtam, hogy ilyen a cukorbetegek élete, hogy folyamatosan kell inzulint bevinni és étkezéshez meg egyebekhez is külön kell ez+az. Ilyen kütyüről meg végképp nem hallottam. Köszönöm, hogy a tapasztalataid megosztottad.

#23 Pistisan:
Szerintem nézz be a testsúly edzős topicba és kezdj el mozogni, a mozgás előbb vagy utóbb magával rántja a jobb étkezést. Ja és jobb közérzetet is nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#44) joysefke válasza Fr0z3n (#42) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem vagyok nálad járatosabb, de azt tudom, hogy egy kivizsgálástól még nem lesz semmi bajod...

Labor egy délelőtt alatt megvan.

J.

(#45) joysefke válasza KISDUCK (#43) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

a mozgás előbb vagy utóbb magával rántja a jobb étkezést.

Sőtt, saját példából tudom, hogy nemcsak hogy kevésbé kívánja az ember a szar kaját, de csökkenti a nyugalmi pulzust, normalizálja a vérnyomást illetve nálam észrevehetően javította a laboreredményeket is...

J.

(#46) beleszólok válasza Fr0z3n (#42) üzenetére


beleszólok
senior tag

Két variáció:
- háziorvos -> elmondod, hogy ilyen gyanúd van -> jó esetben elküld laborba, mérnek minimum vércukrot, HbA1c-t, C-peptidet és ebből a doki megmondja, hogy van-e valami problémád
- veszel egy precíz, megbízható vércukormérőt. Amihez viszonylag olcsó a tesztcsík, az általában megbízhatatlan olyan értelemben, hogy képesek egy szúrásból származó vércseppekből 2-3mmol/l eltéréssel mérni (csak a szekrényemben van négy vagy öt ilyen, néhányat meg már rég a kukába hajítottam e miatt).
Ha megvan a mérőd, akkor étkezés előtt mérsz, majd étkezés után kb. másfél órával.
Ezt eljátszod egy hétig és az eredményekkel mész a dokihoz.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#47) Kozmonauta válasza BigManus (#35) üzenetére


Kozmonauta
tag

Tessék a Teva már gyógyszert is készít belőle. Barátomat kigyógyította belőle, pedig már a lábát akarták neki amputálni. :K (Nem hinni kell!)

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#48) BigManus válasza Kozmonauta (#47) üzenetére


BigManus
addikt

Kicsit olvass vissza, vagy nézz utána.
Vannak bizonyos növények, melyeknek vannak jótékony hatásai. A 2-es típusú cukorbetegeknél.
Az 1-es típusúaknál ez nagyrészt nem segít, ugyanis a szervezet leállította a hasnyálmirigy inzulin termelését.
Amit linkeltél, abban nem esik szó a cukorbetegség gyógyításáról.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#49) snake1977 válasza beleszólok (#46) üzenetére


snake1977
őstag

Ne dobáld ki a cukormérőket, a DCont akciósan cseréli szinte minden gyógyszertárban ha jól emlékszem 3 vagy 3500ft-ért a régi cukormérőt.
Szerk.: Vagy ajándékozd rászorulóknak akik be tudják cserélni olcsóbban ezáltal.

Egyébként melyik mérők pontatlanok? Most dcont ideált használok, remélem ez nincs közöttük. :F

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#50) SzaboZE válasza Fr0z3n (#42) üzenetére


SzaboZE
addikt

A napi 5-6 liter és a rendszeres wc-re járás bizony rossz előjel, kellene egy cukor terheléses vizsgálat.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.