Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) massaf válasza vzsryl (#100) üzenetére


massaf
csendes tag

Szia!Azt nem lehet a baja mert tegnap smikor sikerült elinditanom akkor játszottam és ment tehát legalább a bootolást birnia kell,de nem piros vonal hanem fehér ami normális ,hogy ott van csak nem lép tovább,ez a nyil szokott lenni mikor a cd-ről bootolsz akkor is gondolkodni szoktak a gépek ,ez akkor szokott lenni!Van további tipped?

(#102) vzsryl válasza massaf (#101) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Eressz rá egyszer a gépre egy CPU+VGA stressztesztet, pl prime95 és Furmark.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#103) massaf válasza vzsryl (#102) üzenetére


massaf
csendes tag

köszönöm megcsinálom még ma!De lehet a táp a baja,vagy nem valószinű?

(#104) massaf válasza vzsryl (#102) üzenetére


massaf
csendes tag

Semmi baja !nINCS MÁR TIPPEM!MA SZÉT KAPOM AZ EGYÉSZET ÉS AKKOR HÁTHA LÁTOK VALAMIT!

(#105) vzsryl válasza massaf (#104) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mióta van fent a Windows?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#106) massaf válasza vzsryl (#105) üzenetére


massaf
csendes tag

nem régen 1-2 hóapja,de másik vinyorol sem bootol mert akkor kiirná ,hoyg hiányzo boot mgr vagy micsoda!!Holnap visszaviszem az alaplapom mert még garis!Ma megnéztem minden más megy tehát csak ez lehet a ludas!

(#107) bognar110


bognar110
őstag

Nagyon hasznos és jó olvasmány :R

(#108) kpal


kpal
veterán

Jó kis írás :K
Annyit szólhatok hogy a videokártyák fogyasztása résznél GTX285 TDP -je 183w akkor nem a 200-as táborba tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#109) vzsryl válasza kpal (#108) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ebben a tesztben megtalálható a GTX285 is. 214W-ot eszik maximálisan leterhelve.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#110) kpal válasza vzsryl (#109) üzenetére


kpal
veterán

Lehet eszik annyit de ahány oldal annyi eredmény :) [link]

(#111) vzsryl válasza kpal (#110) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Max-on 250,6W. Mondjuk az FTW egy tuningolt változat, nem?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#112) kpal válasza vzsryl (#111) üzenetére


kpal
veterán

Kicsit tuningolt de játék közben 190 köröl megáll . (Nekem 285 Matrix van és ez már 8+6pines)

[ Szerkesztve ]

(#113) vzsryl válasza kpal (#112) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én a maximális fogyasztást tüntettem fel a cikkben, hogy bármi történik is, a táp vigye a gépet. Tehát csak olyan tápot ajánlok, ami a VGA-t max-ra terhelve is biztosan ellátja elegendő árammal.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#114) kpal válasza vzsryl (#113) üzenetére


kpal
veterán

Jó is az ha kicsit túl van méretezve a táp biztos ami biztos.

(#115) vzsryl válasza kpal (#114) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez nem túlméretezés, hanem a maximális fogyasztáshoz igazodás. A túlméretezéssel nem értek egyet, és a cikkben le is írtam miért nem.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#116) kpal válasza vzsryl (#115) üzenetére


kpal
veterán

Ok tiszta minden :R :K

(#117) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Grat a cikkhez, mentve a kedvencekbe ;)

(#118) CNC-VelMart


CNC-VelMart
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy akkoriban még nem igen nevezhető réginek, akkor ez kb (2006 év végén alkatrészekből rendelt és -2007 elejéig volt alaplap cserék, akkoriban úgy tudom még a PCIexp. foglalat alig volt kitapasztalva "mennyire válik be"), de most már régi gép amit alig használtam a következő ok miatt. Az utolsó alaplap cserém '07/3/9. 2 év alatt feladtam a gép használatát. kb. ha fél évet tudtam használni összeségében. Folyamatosan elszállt benne valami. És a garanciát a nagyker mint csere alkatrész idő, azt nagyon kivárta, így volt, hogy heteket kellett várnom mire adtak egy másikat, a rossz cseréjébe. Sajna ha nem nagykertől szereztettem volna be akkor gyorsabban kaptam volna meg a cuccokat, de így alakult.

Az alaplap 4x lett cserélve, azok után pedig a video kártya 2x. (most ami rossz az a 3. benne.) meghibásodás miatt.
Első alaplap a bekapcsoláskor vitte magával az Procit is csere gari-ban...
Aztán a következő alaplap cserék hangkártyás meghibásodások voltak asszem 3x. Elgyengült benne a kimeneti hang kb. a felére, és volt hogy zajos lett a csatorna.

Memóriákat azért kapott ekkorát, mert úgy tűnt, hogy az Ms Paint-nak a nagy méretű katalógus képek betöltésére nem elég a 2x256 MB, és lefagyott a gép, (később kiderült, hogy a paint le van korlátozva a maximálisan felhasználható képméret memória kezelési probléma), ami nekem kevés volt sokszor, viszont amit kellet volna végezni az egyszerű feladat, és egy photoshop lassította volna a folyamatot, ugyan azt a feladatott egyszerűbb volt Painttal megoldani, gyorsabban meg tudtam csinálni, és photoshop-ot ezért kihagytam Aztán áttértem a corel photo részére, ami még ha már a paint nem a photosop túl bonyolult volt a kívánt feladatra és ezért több időt igényelt, de a Corel Photo alkalmazásával, végre tudtam haladni, de a lefagyások a ívideó kártya miatt, lehetetlenné tették a munkát,
A kezdetben az első néhány alaplap nem fogadta el igazán az éppen elérhető DD Kingmax memóriákat (talán alaplap hiba, így más memóriák kerültek bele mint szerettem volna. Eredetilek SAMSUNG-ot rendeltem, de azt a nagyker olyan méretben valamiért nem tudott beszerezni. vagy nem akart. Így kaptam helyette az infiniont.
A gép sokszor lefagyott még üresen is kb 20-30 perc üzemben a win betöltése után. Egy kis program (általában más gépeken rendesen futott le (kisebb tejesítményű képeken), és ezen pedig elinditása után kékhalál.)

Sokszor a videókártyára gondoltam, mert mikor egy kis ventit raktam a bordára, akkor tovább bírta kicsit, de akkor sem sokkal tovább. kékhalál, Kiírta, hogy valami DLL-el van gond, persze utána nézve kiderült hogy az valami Ati driver a kártyához és hiába frissítettem a gyártó weblapjáról leszedve mindet, és telepítve a probléma ugyan az maradt. Volt olyan kártya az első talán, amin még gyári venti is rajta volt, de valamiért az a kártya cserés lett és más jellegűt kaptam, másabb kimeneti csatlakozásút, bár a típusa ugyan az volt.

Gép adatai:
RAM: 2X 256 (pc400 256 88/3) infineon, és (utólag feleslegesen első félév után mikor egy egyszerű munkát kaptam rá. és kiderült nem a memória a kevés, hanem SW korlát, ami mint megszokott az MS-nél nincs dokumentálva ezért belekerült a következő a korábbi mellé párban):
2x 1GB DDR-400) kingmax (MPXD24F-D8KT4B)

Alaplap: P5GD1 pro-EAYZ (LGA775) (intel 915P+ICH6R, FSB 800Mhz, Dual-ch DDR 400, PCI-E x16, 8 ch Audio, Gb LAN,1x Ide(39pin), 1xfloppy, 4x SATA, 4xUSB 2.0 AI Nos, AI NET2 CPU Lock Free express chipset)

Proc: intel pentium 4 Processor530, 3GHz, 800Mhz FBS, 1MB L2 Chace,04A Platform Compatibility Guide, intel 925x or 915 Express Chipsets, LGA775

VGA: [1.-2. ASUS Ati radeon],
[3.] és most ez is rossz, nem ad képet)
ASUS EAX300SE/TD/128M Radeon X300SE 128MB 64-bit DDR PCI Express x16 Low Profile Video Card
1. kártya:
2. kártya:
3. kártya:

táp:
[CODEGEN SOWAH 480W ATX 2.03(P4) Model 480X]
képre nagyítva a feszültség mellett ott vannak a táblázatban az áram értékek.
Azt nem értem, hogy ha ez a táp annyira jó mint a minősítése akkor miért nyírja ki az alkatrészeimet, és miért van eleve nagyobb feszültség a kimeneten terheletlenül???
RENGETEG KÁBELLEL, ÁTALAKÍTÓVAL ÉS ELÉG HOSSZÚAK IS, BÁR INKÁBB LETT VOLNA STABIL ÉS PONTOS KIMENET ÉRTÉKŰ

HDD SAMSUNG: SP1614N állítólag 160GB gyakorlatilag kb. 142GB (Ms Windows), DC +12V(0,5A), +5V (0.6A)

SAMSUNG DVD-RAM

A gépet nem játékra használtam volna (nem is volt ez igény), hanem csak office jellegű mutatványokra, corel, paint... ilyesmi. email, net, stb. TV re kötni filmet nézni... (azért is volt jobbak az előbbi kártyák, mert azok 8(9) pin-es volt és azt alakította át 4(5)-re az S-Videóhoz, és nem Composit, mint ami most a legutóbbi. De ezt adták a nagykerben.

Meguntam a szívásokat, és inkább vettem egy alap HP Notit, azzal legalább nem volt gond amíg a DVD-RAM pár lemez megírás után olvasás képtelenné nem kezdett válni, meg a PHILPS LCD függőleges 1 színű csíkokat teljes magasságban produkálni, és egyre több lett... volt köztük piros kék lila, stb csíkok... Valamiféle kontakt hiba a panelbe, de most lényegtellen.
Lett egy másik Noti, most ezt használom, ennek is xar a DVD-RAM-ja. 20 lemeznél többet nem írtam meg, és elvileg tud dual réteget írni, de gyakorlatilag mindet elrontotta a korábbi noti írója is. Külső íróval meg semmi gond nem volt sosem.

Viszont most kellene az asztali gép.
Kiderült a táp nem jó és az cseszi el az alkatrészeket. Egy boltba bemérettem, és nagyobb feszt ad le terhelés nélkül mint amit kéne. pl. +12V nál 12.2V.
Pedig az eladó mondta, hogy nem egy rossz táp ez, annak ellenére, hogy CODEGEN. Nos mikor szétszedtem és megnéztem... Két elko kondi elkezdett púposodni. Amilyen forrasztásokat látni rajta hát nem csodálkozom már, hogy miért voltak gondok. Nem tudom ki forrasztja a tápokat, de ilyen gánya munkát még sehol (semmilyen elektronikában) nem láttam mint ebben a tápban. Főleg ekkora szabad helyeknél. Még én is szebben forrasztok. Pedig nem szakmám része a forrasztás...

A következőre szeretném használni a PC gépet. CNC maró vezérlése G-kód Mach3 software: LPT port kommunikáció a CNC vezérlővel, talán még 1 USB, (alap win), és CAM/CAD program futtatása.
Erre kéne egy video kártya ajánlás, ami nem drága, és NVidia (a P3-as gépembe is ez volt semmi gond nem volt vele). Ati a továbbiakban többet nem kell azok után, amiket szívtam velük.

Továbbá olyan táp kéne ami a PC gépnek jó, és biztosan nem okoz kárt, sem a PC-ben sem a CNC gépben, pontosan annyi feszt adjon ki amennyit kéne. és nem többet. Nálam ez a fontos nem a márka, meg nem az, hogy 10000W-os legyen.. Még egyszer nem tudok alkatrészeket cserélni már nem garos a gép így, ha valami elszáll az megint nagy költség, ami nagyon nincs most betervezve. A CNC is k.va drága lesz, és persze hobbi gépként fog üzemelni, nem kimondottan pénzkeresési célra készül. Egy nem hobbi alkatrészű, vagyis maga a CNC minőségi cuccokból összeállított gép nagy teljesítményre, hogy ha az mégis igény lenne bírja majd a terhelést hibázás nélkül.

...Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki. - Most engem felvesz?...

(#119) vzsryl válasza CNC-VelMart (#118) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

A gépedhez bőven elég egy 400W-os, jó minőségű táp, pl FSP Hexa 400W.
A 12,2V teljesen rendben van. Az ATX szabvány 5%-os kilengést enged meg. A legjobb tápok is felmennek néha 12,2V-ra. De a Codegen egy hulladék. Terhelve valószínűleg jobban ugrálna, ráadásul említetted a púpos kondikat is...
VGA-ból végy apróról 5k környékén valami Nvidia-t.
A HDD-d 160GB-os névleges méretű. Valójában 160 milliárd bájtos, és azt le kell osztani 1024-esével a gigabájtig. Ezt a Seagate találta ki...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#120) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Nagyon jó cikk lett. :C
Már kellet egy ilyen összefoglalás a ph-ra.

(#121) Dice25


Dice25
csendes tag

Üdv mindenki!

Új vagyok it a fórumon, és a hardverek világában sem vagyok túlságosan otthon..
Bedöglött a videókártyám, és mivel eléggé gyengécske kis gépem van, inkább beruházok egy komplett gépbe.
Ami eddig megvan:
Videókártya: Sapphire Radeon HD 6790 GDDR5 1GB
Proci: AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz AM3 BOX Black
Ház: CoolerMaster Rc-430-KWN1-GP Elite 430
Memória 4GB DDR3 1600MHz, a pontos típust még nemtudom
HDD: egyenlőre marad a régi Samsung, de később tervezem SSD beszerzését

Alaplapokhoz végképp nem értek, szóval az még nem lett kiválasztva..
Viszont most még csak a videókártyát fogom megrendelni egy tápegységgel, és itt kérném a segítségeteket.
Szempontok:
-túlfeszültség és hasonló védelmek mindenképpen legyenek benne
-elbírja a konfigurációt amit írtam
-mivel alsó tápos a ház, így az is fontos hogy elérjenek a vezetékek a cuccokig
-lehetőleg fekete színű legyen(ugyebár plexi oldallap és fekete belső melett hülyén nézne k iegy fehér táp)

Előre is köszönöm! :))

(#122) vzsryl válasza Dice25 (#121) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

A konfig összeállításával kapcsolatban itt érdeklődj: Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t !
A legmegfelelőbb táp kiválasztásában pedig itt tudunk legjobban segíteni: Melyik tápegységet vegyem? /Mielőtt kérdezel, olvasd el az első hsz.-t!/

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#123) moha21 válasza Sandrew (#42) üzenetére


moha21
addikt

És hogyan mérted a multimétereddel a VGA-d fogyasztását? Mert annyira nem egyszerű dolog.

Az írónak meg nagy köszönet az oldalért! :R

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#124) vzsryl válasza moha21 (#123) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem látok rá sok esélyt, hogy válaszolna. :DDD

Egyébként szívesen! :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#125) Gus-T.


Gus-T.
tag

Sziasztok. Kérnék segítséget.
Most rakom össze a vasat:
- core i7 2600k
- ASUS P8P67 LE REV 3. 0 vagy nem LE? még nem döntöttem
- KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8GX
- SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128D/EU
+ egy régi 9800GT (nem játékra van a gép:) DTP.
más nem is lesz benne... (adatok NAS-on)

Ehhez szeretnék Chieftec tápot (márka-hű vagyok, már bizonyított)
A lényeg, hogy nagyon régen építettem gépet és nem tudom hogy ehhez az alaplaphoz melyik típus illene - csatlakozók végett.. ill. a teljesítményben sem vagyok biztos.
Gondolom az i7 2600k max 100W
+ 9800GT max 2-300W
+ lapi, memoar, ssd, max 100W javítsatok ha hibáztam
Ez össz. max terhelésnél: 500W körül van

Ahogy tanultam tőletek, egy picit illik fölé lőni, tehát 550 v. 600W -os táp bőven elég.
De kérnék javítást ha marha-nagy hülyeségeket írok....

Tehát: Chieftec 550 v. 600-as, de melyik?
Mivel vennem kéne hozzá- alá szünetmentest, na és itt :W elvesztem az információáradatban és kompatibilitásproblémákban... :F

Erre szeretnék ajánlásokat tőletek, párban, táp és szünetmentes, akik jó barátok.

A fenti configon kívül 1db NEC Multisync PA241W lesz rádugva, más nem.
Ezt kellene elvinnie 5-15p ig, persze árfüggő, és jó lenne ha le is tudná állítani a vasat ha senki nincs a gépnél.
Bocsánat és elnézést, -Tudom ez már más topik, de ez így kerek egész.

Köszönettel, türelmetekért. (most írtam először, még tanulom:)

(#126) hernor02 válasza Gus-T. (#125) üzenetére


hernor02
tag

Szia!
Jó kis vasnak ígérkezik. A 9800GT fura lenne, ha megzabálna 300W-ot :D

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#127) Gus-T.


Gus-T.
tag

igaz.

Benéztem.

100W és 200W között:
ATI Radeon X1950XTX
ATI Radeon HD2900
ATI Radeon HD3870
ATI Radeon HD4830 - AMD HD4890
ATI Radeon HD5770 - HD5870
AMD Radeon HD6790 - HD6950

Nvidia Geforce 7950GTx2
Nvidia Geforce 8800GT - 8800ULTRA
Nvidia Geforce 9800GT - 9800GTX+
Nvidia Geforce GTS250 - GTX260
Nvidia Geforce GTS450 - GTX460
Nvidia Geforce GT550Ti - GTX560Ti

(#128) Gus-T.


Gus-T.
tag

Tehát javítva, összegezve:

Kellene nekem egy megbízható Chieftec 450 v. 500-as táp (típusszámot légyszi)
+ hozzá való szünetmentes (akik haverok egymással) esetleg APC
ami elvisz (áramszünet esetén szépen leállítja a gépet) 5-15percig egy ilyen vasat,
és persze jó az alaplaphoz (csatlakozók szempontjából)

- core i7 2600k
- ASUS P8P67 LE REV 3. 0 vagy nem LE? még nem döntöttem (javaslat jöhet:)
- KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8GX
- SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128D/EU (isten ssd :C , erre vártam)
- 9800GT (nem játékra van a gép:) DTP.
- 1db NEC Multisync PA241W
más nem is lesz benne... (adatok NAS-on)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#129) vzsryl válasza Gus-T. (#128) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Előszöris fáradj a megfelelő topicba: Melyik tápegységet vegyem?
Egyébként bőven elég 400W is.
A 9800GT fogyasztása konkrétan max. 130W.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#130) Gus-T. válasza vzsryl (#129) üzenetére


Gus-T.
tag

igaz, elnézegetést. a zöldfülü mindenemet :)
költözöm.
és bocs, de kösz.

(#131) sumermen88


sumermen88
tag

Nagyon jó cikk, kár hogy nem előbb olvastam, akkor sok kellemetlenséget elkerűlhettem volna! :) :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.