Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Az elegancia előszobája, KIVÉVE ha lila zakóhoz arany nyakkendő társul. :)

(#3) BloodRay


BloodRay
veterán

Érdekes kis írás. :) Köszönet érte.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4) tsii_H


tsii_H
tag

van egy nyakkendom amit kb 8 eve megkotott valaki, azt azota ha kell csak siman belebujok :) ki nem bontom, mert akkor ugymarad. bar ma eleg csoves, az nem vitas. hehe. mindenesetre kosz az infot, legkozelebb lehet atkotom, azt raszokok hogy gyakrabban csavarom ujra. mondjuk 5 evente.

(#5) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nagy köszönet érte, gratula! :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6) Egorov


Egorov
aktív tag

:R Nekem olyan kérdésem van, hogy hogyan kell a nyakkendőt tárolni? Megkötve vagy kibogozva? Valaki azt mondja, hogy ki kell kötni valaki azt, hogy nem. Nekem őszintén szólva nem sok kedvem van kikötni a youtube video alapján megkötött nyakkendőmet, mert nem biztos, hogy sikerülne megint. :)
A többi nyakkendőmet nagypapi kötötte meg :K

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#7) Hebry


Hebry
senior tag

Nekem a Windsor jön be, azt kötöm már nagyon régen, előtte meg a half Windsor volt.

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó cikk! :R
Már a címéből tudtam, hogy te írtad. :))

(#9) jorden06


jorden06
senior tag

Nóbel-díj! :U

Szerintem is hasznos (attól függetlenül, hogy tudok nyakkendőt kötni), érdekes, hogy minden alkalomnak van egy külön kötési módszere - bár csak nem néznek ki egy alkalomról, ha nem megfelelően van megkötve a drágaság. Mindenesetre érdemes egy gyors/könnyű változatot betanulni, hogyha véletlen elalszunk a vizsga előtt, kibontott nyakkendővel a széken, és nincs otthon senki, akkor legalább egy vitorláscsomót tudjunk kötni rá :)

Egorov: Kíváncsi lennék, hogy mér mondják azt, hogy nem érdemes kikötni. Egy idő után nagyon trógerül tud kinézni -főleg, ha minden egyes viselésnél jóóól meghúzod. Bár ha nem adsz magadra, csak arra, hogy legalább kinézz valahogy az alkalomra akkor mindegy.
Vannak külön nyakkendőtartók a ruhásszekrénybe, és külön a falra. értelemszerűen itt is ki kell kötni.

(#10) dabadab válasza jorden06 (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Kíváncsi lennék, hogy mér mondják azt, hogy nem érdemes kikötni."

Azert, mert akkor nem kell bekotni :U Ha az ember csak evente egyszer (vay meg ritkabban) vesz nyakkendot, akkor nagyon gyorsan feledesbe tud am merulni a nyakkendokotes tudomanya.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) Lenry


Lenry
félisten

Szerintem fantasztikusan néznek ki a férfiak nyakkendőben! :-) Ez nem csak az én véleményem. Akármelyik nőt megkérdezhetitek, legtöbbjük ugyanezt fogja mondani,

Párom is ezen a véleményen van, hogy jól nézek ki ingben és nyakkendőben

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Goose-T válasza jorden06 (#9) üzenetére


Goose-T
veterán

Nobel-díj, ha nagyon pontosak akarunk lenni. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) jorden06 válasza dabadab (#10) üzenetére


jorden06
senior tag

Jogos, de akkor sem szép :) Vegyél elő egy nyakkendőt, amiről tudod, hogy már huzamosabb ideje nem volt kikötve, és most bontsd ki. Elég csúnya, és arról nem is beszélve, hogy a sok gyűrődéstől nem is lehet újra megkötni. Aztán mehetünk az asszonyhoz/anyuhoz, hogy vasalja ki.. Szerintem kellemetlen,hogy ilyen hamar elfelejtjük(a férfiak) a nyakkendőkötés tudományát. Mint ahogy a cikkben is írják marha sokat dob egy mellfekvenc a férfin. Persze, ha az asszony tud kötni, nem gond, de nem jó, ha mindig rá támaszkodunk. Nekem ha olyanom van a városba intézkedéshez is veszek fel (hogy ha már nem vagyok fontos, had nézzek ki úgy ;] )

(#14) Mr.Csizmás válasza CsíkosMókus (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Lakodalom Lajos effekt? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) dabadab válasza jorden06 (#13) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem kellemetlen,hogy ilyen hamar elfelejtjük(a férfiak) a nyakkendőkötés tudományát."

Valoban az, de ugy latszik, ez nem olyan, mint a biciklizes. :) Tizenpar evvel ezelott almombol felkeltve is megkotottem (akkor meg ideologiailag kevesbe kepzett voltam, igy fogalmam sincs mar, hogy milyen csomot), most meg mar csak nezek ra butan - meg szerencse, hogy idokozben feltalaltak a youtube-ot.

DRM is theft

(#16) ^Clown válasza Egorov (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Természetesen kibontva kell tárolni egy nyakkendőt. A legegyszerűbb az, hogyha egy vállfára teszed (a nadrágtartó részére), pont a nyakkendő felénél legyen a tartó. A kötéskor meggyűrődött nyakkendő így szépen ki tud simulni ("kihúzza magát").

(#17) talmida válasza jorden06 (#9) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Thanks a "Nóbel-díj"-at!! ;] Mindjárt javítom.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásait!!! :R ;)

Most sajnos nincs időm érdemben reagálni, mert el kell mennem, de este benézek, ígérem. :K

IN GOD WE TRUST!

(#18) jerry311


jerry311
nagyúr

Szép, szép, de póráz kutyákra való, nem emberre.

(#19) Goose-T válasza talmida (#17) üzenetére


Goose-T
veterán

Mint már fentebb említettem, rövid "o"-val kell írni, megmutatom még egyszer: Nobel-díj. :U Legalább ne egy másik hibás verzióra javítottad volna át. Ezt meg nézegesd, művelődj.

[ Szerkesztve ]

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) jorden06 válasza Goose-T (#19) üzenetére


jorden06
senior tag

Ne mérgelődj, én voltam a hibás, én is elírtam! :K

jerry: Te is farmerbe, meg D&G pólbóba mész színházba? :(

[ Szerkesztve ]

(#21) Goose-T


Goose-T
veterán

Visszatérve a témához: szívesen hordanék néha én is nyakkendőt, de valami miatt abnormálisan vastag a nyakam, így a legkisebb ingméret, aminek be tudom gombolni fulladáveszély nélkül a legfelső gombját is, az a 43-as. Viszont a 40-41-es méretű ingek állnak jól nekem, a 43-as már túl buggyos. Most fogyózzak a nyakamból, vagy mi? :D

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22) R


R
aktív tag

utálom a nyakkendőt, meg a borotválkozást, meg...

(#23) talmida válasza Goose-T (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ezer köszönet, :R de, ha tudnád, hogy milyen sok dolgom van, és mennyire rohanok, megértenél :U

IN GOD WE TRUST!

(#24) Lexerxist


Lexerxist
csendes tag

"A nőket erről nem kell meggyőzni, mert ők "alapjáraton" is igyekeznek tetszetősen kinézni."

Vannak férfiak, akik nem adnak magukra, ápolatlanok, kulturálatlanok. Szerintem az olyanok ássák el magukat a kertben vagy valahol. Persze van aki nem teheti meg, hogy adjon magára, mert nem olyan körülmények között él...

A nőkben azért terjedt el az, hogy a férfiak nem adnak magukra, mert természetüknél fogva, az izzadt, koszos, magára nem adó, "vagánykodó" férfiakra "buknak". Erről leáltalánosítottak az összes férfira. Ezért terjedt el az is, hogy minden pasi csak a szexre hajt, meg köcsög.

Én nem nézem le azokat, akik nem tudnak nyakkendőt kötni. Van akinek életében csak párszor kell nyakkendő és nem tanulja meg, és van aki egyszerűen nem szereti... Én meg tudom kötni és hordom is, de van aki nem, nem vagyunk egyformák. Nem minden nő szereti pl. a kosztümöt sem.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lexerxist válasza Goose-T (#21) üzenetére


Lexerxist
csendes tag

Nem muszáj teljesen "feltolni" a nyakkendőt. Elég, ha csak lazán ott van, az ingen pedig 1-2 gomb ki van gombolva. Bár úgy nem lesz elegáns, inkább divatos, de tudod hordani.

(#26) Lenry válasza Goose-T (#21) üzenetére


Lenry
félisten

én sunyi módon a legfölső gombot nem szoktam begombolni... a nyakkendő úgyis összefogja, nem is látszik, és én se fulladok meg
mindenki boldog

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) Goose-T válasza Lenry (#26) üzenetére


Goose-T
veterán

Én már próbáltam úgy, de mindig hülyén állt. Gondolom azért, mert a vastag nyakam szétfeszíti az ing nyakát.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) Dany007


Dany007
veterán

Taps :)
Én nem is tudtam, hogy külön kötési fajtái is vannak. Bár ebben a világban már bármi lehetséges :)
Én se tudok nyakkendőt kötni. Kb évente 1 talán 2x van rá szükségem. Így már tudni fogom hol keressem :D

(#29) Solten válasza Dany007 (#28) üzenetére


Solten
addikt

En sem vagtam... :D Apam a Windsort tanitotta meg. Most mar legalabb tudom hogy igy nevezik... :D

Cikkert: :C

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#30) #06658560 válasza Goose-T (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Keress ejtett nyakú ingeket, amik az ádámcsutkád alatt gombolódnak. Én is olynaokat hajtok, s nem fulladok meg bennük. Azokkal a nyakkendő is lejebb lehet, s csak kissé feltűnő, ha még ki is gombolod.

#2 CsíkosMókus: azért ez az árnyalatoktó is függ, vagyis általánosságban nem szerencsés kijelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#31) jerry311 válasza jorden06 (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nincs D&G pólóm. Nem járok színházba se, meg operába se. Nem az én világom. Nem köt le néhány színész. Nem érdekel, hogy az eredeti műből mi lett X rendező keze alatt, Z főszereplésével. Inkább elolvasom a könyvet.

Mellesleg magyarázd már el, hogy a nem kötök pórázt kijelentésből, hogyan következik, hogy D&G pólóban és szakadt farmerben megyek színházba?
Komolyan érdekelne az az asszociációs sor, ahogy eljutottál ide.

(#32) #06658560 válasza jerry311 (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

diplomaosztóra, esküvőre miben mész, ha nem kell póráz?
A póráz egyébként eléggé lekezelően hangzik ebben a témában, ebből lehet erre következtetni. Általában akik a nyakkendőt, mitn ivseletet lehúzzák azok szoktak ilyen módon megjelenni dress code helyeken.

(#33) jorden06 válasza jerry311 (#31) üzenetére


jorden06
senior tag

Osztom az előttem szólót. Nem értem mér kell lehozni, egy elegáns megjelenést. Ebből jön az, hogy ha így vélekedsz egy ilyen viseletről akkor valószínű jobban kedveled a lazább,vagányabb, lezserebb dolgokat, és erről a szokásról nem fogsz lemondani a színház kedvéért.
Na mindegy, sajnos itt tartunk most..

(#34) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Én sokkal egyszerűbben szoktam csinálni. Mondjuk nem is néz ki annyira jól, ezeket is megfogom tanulni.
Nagyon vékonyhoz melyiket ajánljátok?

Szerk.: a Four in hand az én módszerem.

[ Szerkesztve ]

(#35) Daneeka


Daneeka
senior tag

:C

Mentettem is könyvjelzők közé.

(#36) Z-o-t-y


Z-o-t-y
tag

Nagyon hasznos írás köszönjük :D

http://instagram.com/_doublez_

(#37) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Azt, hogy, hogyan kell professzionálisan kinézni. :-)"
Hát, kérlek, informatikusoknál szakadt póló-hosszú haj-szakáll-farmer-bakancs. Ha felvételiztetnék, és öltönyben jönne be, az mínusz 1000 pont :D

Ja, hogy computer science-business. Azok hátulgombolósak gondolom :P
(Én sem úgy nézek ki mint amit írtam, de nem is vagyok profi :U )

Amúgy respect a cikkért, sajnos én sem tudok nyakkendőt kötni, de sokszor hasznos lett volna.
Ígérem, megtanulom :)

Másrészt, vannak helyek, beosztások, ahol tényleg követelmény a kulturált kinézet.
Persze azért, mert valaki nincs ingben-öltönyben, nem kell lenézni, mint néha szokás, de az izompólós "vállalkozók" se veendők komolyan, mondjuk más okból.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Napfénysüti

Érdekes írás. Én béna vagyok a nyakkendő kötéséhez. Viszont öcsém vagy 15 féleképpen tudja megkötni így mindig rá bízzuk. Mondjuk régen origamizott. :D
Lehet egyszer már én is megtanulok valami egyszerűbb fajtát. :B

Més que un club!

(#39) Thunderzolee

Hát... most biztos eretneknek gondoltok, de én a gumis nyakkendőre esküszök. Elölről olyan, mint egy normál nyakkendő, de a "csomó" után véget ér, és egy gumival kell az ing gallérja alá rögzíteni. :D

Nagy találmány! :C

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#40) phoebe326 válasza Thunderzolee (#39) üzenetére


phoebe326
csendes tag

Sziasztok!

Gratulalok, jo az iras, es sok igazsag van benne :D

Peldaul, hogy egy ferfin mennyit dob ha oltonybe-nyakkendobe latjuk meg. Es akarki akarmit mond az elso benyomas fontos.. Plane a mai vilagban :D

Szerintem az ilyen gumis megoldas jobb mint a semmi, de eleg kiabrandito...

Ugyhogy hajra fiuk, eljen az oltony-nyakkendo-borotvalt arc kombinacio!!

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing!

(#41) #06658560 válasza Thunderzolee (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Aztán vedd le a főnökeiddel közös focizás előtt az öltözőben. /Fönök helyén az üzleti partner szabadon behelyettesíthető/.

(#42) R válasza #06658560 (#41) üzenetére


R
aktív tag

majd megsürgetem őket...

(#43) Depression


Depression
veterán

De meglepődtem a hsz-eken, hogy ekkora problémát okoz a nyakkendő az embereknek.
Pláne azokén, akik inkább egy nőre bízzák.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#44) jerry311 válasza jorden06 (#33) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szóval ha negatívan nyilatkozom a nyakkendőről, az elegáns(?) öltözködés egy részéről, akkor nyilván csak szakadt farmerban jelenhetek meg bárhol, meg valami mainstream pólóban. Mert úgy tűnik, aki póráz nélkül jelenik meg valahol, az már nem is lehet elegáns. Nem értem miért kell suttyó parasztnak tartani valakit, aki szerint a nyakkendő nem része az elegáns megjelenésnek. Mindenesetre érdekes.

Na mindegy, itt tartunk most.

(#45) aphra2


aphra2
aktív tag

A nyakkendő kötésnél mindig az dühit fel, hogy nem lesz arányos, azaz felül széles,
alul meg keskeny a kötés, és akkor a sok próbálkozás után, már eltelt egy fél óra is.
Gondolom nyilvánvaló, hogy nem mindennap viselem, és google, vagy youtube barátom is segít :D .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#46) mob_zzz válasza jerry311 (#44) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

A klasszikus eleganciának igenis része a nyakkendő viselete.
A határok persze egyre tágulnak, de a hagyományok azért megmaradnak...

(#47) jerry311 válasza mob_zzz (#46) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nana, általában beszéltünk az elegáns öltözködésről, nem pedig a klasszikus eleganciáról. Nem ugyanaz. :N

(#48) Xero


Xero
nagyúr

Furcsák a reakciók. Részemről ismertem ezeket a kötési típusokat.
Régebben, mikor rendszeresebben kellett nyakkendőt viselnem mindig törekedtem a legjobb formájú kötésre, ami véleményem szerint a Windsorral lehet elérni.
Mostanában ha olyan az alkalom, már nem kaparom annyira a falat, és megfelelő a "Four in hand" megoldás is.
Az igazat megvallva a Windsoron kívül, egyiknek sem tudtam az elnevezését, de tudtam hogy úgy meg lehet kötni és kinéz valahogy. :)
Másrészről, néha hiányzik az a fokú elegancia amit el lehet így érni és sajnálom hogy kevés alkalmam nyílik erre! (egyetemi rendezvényeken egyenruha, munkában még hétköznapi öltözék)

A gumis megoldásokról inkább nem is mondok semmit. Ha valakin ilyet fedeznék föl az kapásból leírná magát nálam. Egy férfinak ha arra nincs ideje/esze, hogy egy csomót megkössön, az már régen rossz. Ráadásul igazán kiváló minőségű és megjelenésű nyakkendőt nem fog vásárolni senki gumi csoda formájában!

Az írás pedig kitűnő volt! :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Xero válasza jerry311 (#44) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam pl elegancia és elegancia között is nagy különbségek vannak!
Csak hogy példákat mondjak:

keresztelő: öltöny, nyakkendő
vizsga: egyetemi egyenruha (egyetem függő a létezése nyilván:) )
állás interjú: farmer, ing, sport zakó ha hidegebb idő van

Ezeket hirtelen a mindennapjaimból ragadtam ki.
Nyilván kinek mi merül fel többet az életében, a szerint fogja megállapítani az elegancia fokát. Ha pl közép vezetőként "elegánsnak" kellene lennem, akkor első körben mindig a nadrág, ing, sport zakó kombináció ugrana be.

Minden nézőpont kérdése.

(#50) talmida válasza mob_zzz (#34) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Xero, nagyon szépen köszönöm, hogy te is elmondtad a véleményedet!! :C
egyetértek;] Sőt, szerintem az is a férfiassághoz tartozik, ha valaki ügyes. :R A tengerészek is híresek a különböző csomók kötéséről. Az se semmi ám.

Egorov
ha jól látom, a kérdésed az volt, hogy megkötve vagy "lógatva jobb-e tárolni? Azt is látom, hogy már választ is kaptál. ;)

Ettől függetlenül mutatok néhány ötletet a nyakkendő tárolására:

Nekem ez tetszik a legjobban:

..és itt van egy, amit talán sajátkezüleg is el lehet készíteni, persze nem rozsdásodó csavarokkal :DDD

Lexerxist én sem nézem le azokat, akik nem tudnak (még) nyakkendőt kötni, de szerintem jó, ha tudja a férfi nép, hogy az mégis mifán terem. Igyekeztem a legjobb videókat kiválasztani, hogy megkönnyítsem (gyorsítsam) a tanulást.

Gergő_ Nagyon örülnék, ha abból a 27 fajta kötési módból esetleg bemutatnád az érdekesebbeket. pl , ha egy linket adnál :F Egyébként én is láttam több variációt, de direkt csak a legegyszerűbbeket és legelterjettebbeket említettem.

Mindenkinek köszönöm az érdeklődéseteket és az értékes, érdekes hozzászólásaitokat! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.