Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) nTom


nTom
aktív tag

hoppá, a vezetékes számot tudom hívni, ez okés
viszont kifelé nem működik. Még.

(#352) nTom


nTom
aktív tag

huhh, eddig tartott, működik, aktív a vezetékes teló.

el lehet menteni valahol a beállításokat a boxon? Ha valami reset lenne, ne kelljen ennyit görcsölnöm megint

(#353) nTom válasza nTom (#352) üzenetére


nTom
aktív tag

erre is rájöttem.

viszont a fritzappfon a mobilon nem megfelelően akar működni

vezetékesről tudom hívni a mobilt - mobilról tudom hívni a vezetékest

de a mobilon levő appról, ha próbálom, "a hívott szám átmenetileg nem kapcsolható" szöveget hallom. Tehát valamit biztos hívna, csak nem jó számot.

(#354) Fricu válasza nTom (#353) üzenetére


Fricu
tag

Szia
az APP-ot használó telefont fel kell venni a 7390 telefonkészülék-listájára, LAN/WLAN csatlakozással.
Ha ez megtörtént az adatok szerkesztésénél be kell állítani, hogy melyik vonalat használja kifelé (pl. a Voip-os számot vagy a vezetékest) és azt, hogy minden csörgésre reagáljon-e vagy csak az egyik vonalon bejövőkre.

Fricu

(#355) biga-csiga


biga-csiga
csendes tag

Nekem úgy tűnik hamarosan eladósorba kerül a routerem Fritzbox 7390.
Ha valakit érdekel, szóljon.

(#356) carlitoska


carlitoska
csendes tag

Sziasztok,

Vateráztam egy 6490-est, amit csak a a szolgáltató tud frissíteni, és most 6.31-es kdg firmware-n áll. Tudja valaki, hogyan lehetne avm szoftvert rárakni? Onnantól a VOIP, DVB-C funkciók nem lennének korlátozva és a firmware frissítések is érkezhetnének.

Van ötletetek?

Köszi,
Árpi

(#357) Fricu válasza carlitoska (#356) üzenetére


Fricu
tag

sehogy, próbáltam

Fricu

(#358) fujifilm1 válasza Fricu (#357) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Én épp most debrandingeltem a 6490 kdg t. mostmár avm ként jelentkezik be.
Mostmár FRITZ!OS 6.87 - A legfrissebb firmware wan rajta, és minden funkciot tud amit a nem szolgáltato fuggok.
Nagyon brutál volt amig sikerult. nem viccelek. :)

ezt kell végigcsinálni.
[link]

egy nagy bánatom van ez nem tudja a PPPOE-t. most kerhetem a szolgáltatot, hogy router modba kapcsolja az ONT-t

Egyébként brutál ez a 6490. 2G RAM. 2 proci. 1 ARM és egy intel Atom proci van benne.
70- 85 EURO a német helyi ebayen. ebay-kleinanzeigen.de/

(#359) Fricu válasza fujifilm1 (#358) üzenetére


Fricu
tag

Ok,
és a szolgáltató engedi használni? Az enyém kategorikusan elzárkózik tőle (Tcom, és most a HWR is) - innentől kezdve mindegy, milyen FW-vel áll a sarokban.
Vagy?

Fricu

(#360) nTom válasza Fricu (#359) üzenetére


nTom
aktív tag

telekomosként, egy cisco mögött van a fritz. Fél éven belül lejár a hűség, akkor ki akarom próbálni hogy a ciscot "bridge" módba rakatom, (ha van iptv, akkor nem kérhető a hűségidőben) így állítólag a fritz kilát a netre és használhatom azokat a funciókat amiket most nem tudok

(#361) Fricu válasza nTom (#360) üzenetére


Fricu
tag

Én a 6490-re írtam.
A kábeles netet adó cégek eddig nem engedték a saját modemet, a tcom se. Ha most változtattak, örülj neki, de kötve hiszem.
Én is használtam FB routert a tcom modem mögül, azzal nem volt gond. A net maga volt sz@r, ezért kellett váltani.
Nyomták feljebb és feljebb a csomagokat (1M, 5M, aztán 10M), de ha gond volt és panaszkodtam, gyorsan kiderült, hogy a garantált csak 1M. Legutóbb ugyanazon az érpáron már 25-öt ígértek, de mikor rákérdeztem kiderült, hogy annak is csak 1M a garantáltja. Csendesen megkérdeztem, hogy akkor miért nem kínálnak 100-at vagy nem is: 500-at? Hát nem mindegy? Ha úgy is csak akkor reklamálhatok, ha 1 alá esik? Erre azt mondták, hogy ne komolytalankodjak. Mire én: Az a komolytalan ahogy maguk ezt meg akarják etetni a néppel!

Fricu

(#362) nTom válasza Fricu (#361) üzenetére


nTom
aktív tag

olvasom a telekomos fórumot is, vannak akik a saját rúterüket szeretnék használni. Van rá megoldás, DE csak ha nincs iptv az előfizetésben. És talán az sem mindegy, a szolgáltató milyen típusú rútert adott kezdetekkor.
Mivel nekem még van néhány hónapom a hűségből, amint lejár, az iptv-t nem hosszabbítom, és kérem a Telekomtól hogy a routert tegyék "bridzs" módba. Ha ez sikerül, akkor a saját routerem lesz a fő egység, és mivel ez kapja meg az ip-t, olyan funkciókat tudok majd használni, amit most nem. Nagyon kíváncsian várom, mit sikerül majd összehozni.

(#363) Plucas válasza Fricu (#361) üzenetére


Plucas
csendes tag

Sziasztok! Egy hete kötötték be a DIGI 1000 csomagot (net+tv+telefon). Behúzták az optikát, erre jött egy kütyü ami leválasztja az optikáról a TV-t, az megy koax -on tovább a TV k -hez. Az optika tovább (zöld csatikon) a DIGI modem/router (ONT) kütyübe, ezen van két port (1000 és 100 mbps), és egy RJ11 ajzat a telefonvonal kimenetnek. Tegnap kértem, hogy állítsák a routerüket (ONT) "Brigde" módba, nem kérdeztek (telefonos ügyfélszolgálat), és kb. 2 perc múlva már nem is volt net :) Ezt a kütyüt nem lehet kihagyni (kivenni) az optika és a telefonvonal miatt.
Az 1000 -res portjára csatlakoztattam az FB 7390 -s LAN1 portját, nem volt egyszerű, de sikerült beállítani a PPPoE kapcsolatot. Most az FB építi el a kapcsolatot a központtal, a WIFI megy 2,4 és 5 GHz is. Maradt 3 db 1 Ghz port az FB-n amire kábelen csatlakoztatom a laptop/PC -ket, ill. a TV okosító boxot.

A telefon vonalat kellene még valahogy bekötni az FB-be, és akkor teljes lenne a boldogság. Fricu kollegát már megkerestem PÜ-ben, remélem tud segíteni.
Az FB -t még a nyáron vettem piacon a lomisoktól, de a dobozban még az "Y" kábel is benne volt, tökéletesen működik.
Érdekes, hogy a DIGI nem kérdezett, és szó nélkül lekapcsolta a készülékét "buta" üzemmódba.Nem érdekelte őket, hogy saját készüléket akarok-e használni. Kábelről simán megy a 700/320 le/feltöltés. A WIFI is tolja a laptopomon 300 mbps kapcsolatot. Az előző Invitel kapcsolatomhoz képest (30 mbps, IPTV) ez már királyság :)

[ Szerkesztve ]

(#364) nTom


nTom
aktív tag

A fritzekben hogy van a tűzfal? Megpróbálom a szolgáltatói hgw helyett elsődlegessé tenni a 7390-et.
A telekomosban van firewall menü, bekapcsolom vagy nem, gyenge vagy erős, de a fritz német menüjében nehezen igazodom el. Esetleg alapból van, és a portforwad segítségével tudom szabályozni a ráakasztott eszközök elérését?
Van vpn is benne, na ez most azért van hogy a fritz szoftverekkel biztonságosan elérjem bárhonnan a boxot, vagy lehet általánosan is használni, hogy minden kimenő adat vpn-en keresztül menjen?

(#365) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni a T-s speedportot egy Fritzbox-ra. Szereztem egy 7390-es típust, tudja a VDSL-t, sikerült is beállítani a netet a 32-es VLAN id-t megadva. A telefonra van valamilyen megoldás? Annyit találtam a neten, hogy mi a regisztráló szerver címe és a saját usernevem,de persze jelszó az nincs meg. Nem lehet kikérni sehogyan a tré-től, h adják meg? Azért se kellene az ő cuccuk, mert így akkor csak 1 eszköz lenne ami mindent intéz nem 2 adapter...
Az ADSL-es időkben ez jól működött, akkor egy másik Fritzbox volt beépített adsl modemmel, csak utána muszáj volt váltani mert mindenkinek digitális telefont kell használni. :((( Csodás, csak nem hiányzott ez a hulladék zte eszköz...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#366) biga-csiga


biga-csiga
csendes tag

(#367) garga01 válasza biga-csiga (#366) üzenetére


garga01
senior tag

Lan1-en lehet hozzá kötni külső routert, így lehet optikai gpon-al is használni, telefon is megy y kábellel.
Viszont én pont fele ennyiért vettem nem rég dobozosan minden tartozékkal.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#368) Fricu válasza garga01 (#367) üzenetére


Fricu
tag

Persze, és nem adtad a 10-est, hanem kaptad, csak elvidd már!
Haggyaddd mááá!
Miért rontod más boltját?

Fricu

(#369) Jann


Jann
friss újonc

Sziasztok!
Én most szereztem be használtam egy ilyen Fritz!box 7170-est.
A PSTN hálózathoz kötöttem a fórumban is ajánlott adapter kábel segítségével.
Kötöttem rá egy vezetékes telefont is a FON1-re, amellyel tudok hívni a PSTN hálózatba.
Viszont hiába próbáltam átirányítást állítani erre a telefonra, a PSTN hálózat felöl érkező hívásokat nem tudom fogadni. Már próbáltam a legújabb német és angol firmwaret is.
Tudna valaki segíteni, hogy milyen beállítást kell ehhez végrehajtani?
A nyilvános telefonhálózat felöl érkező hívásokat szeretném fogadni valamelyik belső telefonon.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#370) petoth válasza Jann (#369) üzenetére


petoth
csendes tag

Szia,

A PSTN vonaladat be kell kötni a DSL portba, ami ugyan UTP port nagyságú, de a közepébe szépen bepattintod a telefonkábelt. Az nem tölti ki a teljes UTP portot, de az nem gond...attól még működik. Tehát a PSTN vonalad ezen a porton megy a be a routerbe.

Magát a telefont/telefonokat a TEL1 és/vagy TEL2 portokba kötöd. De gondolom az utóbbit biztos így csináltad.

Ha ADSL/VDSL-en jön a net, akkor Y kábel kellhet.

https://www.dsl-forum.de/threads/19436-fritzbox-7170-analogport-fax-tele-problem

https://www.inter-comp.pl/?strona=opis_produktu&id=711

(#371) garga01 válasza Jann (#369) üzenetére


garga01
senior tag

Ha kábelezés jó, akkor:
Telefonie->
Rufnummern

Itt adj hozzá egy újat, Anschluss: Festnetz (vezetékes), számod beírod neki, nekem 06...formában van. Utána ezt választod majd ki a többi beállításnál.

Telefonie->Eigene Rufnummern
Festnetz
Festnetz aktiv ->pipa legyen
Ausgehende rufnummer->legyen kiválasztva saját vezetékes szám

Telefonie->Telefoniegeräte
Itt a FON1 és FON2-nél ceruza gomb:
Ausgehende anrufe (kimenő hívások): itt kiválasztod a korábban beállított nevűt
Ankommende Anrufe (bejövő hívások): auf alle Rufnummern reagieren (minden számot fogadjon)

Ha kell Y kábel DSL és telefon bekötésre, írj tudok csinálni, szívesen küldök egyet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#372) Jann válasza garga01 (#371) üzenetére


Jann
friss újonc

Nagyon köszönöm a segítségeteket!
Kipróbáltam egy másik hálózaton is (Digi) és ott egyből működött.
Úgy tűnik, hogy az általam használt telefonhálózattal van valami.
Mintha a telefonhálózat csörgetési jelzését nem észlelné a Fritz!box.
Pedig állítólag szabványos. Ha jól tudom egy régebbi Siemens analóg alközpont végzi a kapcsolásokat.
Olvastam, hogy a csengetési jel frekvenciája 25Hz vagy 50Hz lehet:
https://avm.de/service/fritzbox/fritzbox-7170/wissensdatenbank/publication/show/1129_Klingelspannung-an-analogen-Nebenstellen-der-FRITZ-Box/
Nem találtam a Fritz!boxon erre beállítási lehetőségeket.
Bekapcsoltam, hogy telnettel elérhessem a konfigurációs fájlokat. De itt meg nem tudom, hogy mit keressek.
Valakinek van ötlete?

(#373) garga01 válasza Jann (#372) üzenetére


garga01
senior tag

Milyen szolgáltatóval próbálkozol? Gondolom a vonal amit a Fritzbox-ba kötsz, az egy szolgáltatói hgw-ből vagy modemből jön. Cseréld ki a kábelt esetleg, és figyelj arra, hogy hogy a fritzbox előtt ne legyen elosztva a vonal.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#374) Jann válasza garga01 (#373) üzenetére


Jann
friss újonc

Munkahelyi analóg belső telefonhálózaton vagyok. Egy Siemens alközpont melléke a bemenő vonalam.
A hagyományos telefonkészülékkel rendben működik. A Fritz!box hívni tud rá, de hívás fogadni nem.
Próbáltam másik vonalról is, de sajnos sikertelenül.

(#375) garga01 válasza Jann (#374) üzenetére


garga01
senior tag

Érdekes, hogy a telefonnal megy a fritzbox-al meg nem. Esetleg messze van a központ, hosszú a kábel? Esetleg az jutott eszembe, hogy a vonal és a fritzbox közé betenni egy "erősítő" jellegű cuccot, hátha az a gond neki. Nem tudom van-e ilyen, de pl. a üzenetrögzítők és faxok ilyen felfűzhető eszközök, lehet azok erősítenek a jelen.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#376) Jann válasza garga01 (#375) üzenetére


Jann
friss újonc

Egy külső faxmodemen átfűztem a bejövő vonalat a router előtt, de sajnos ez sem segített.
A telefonhálózatunk csengetési frekvenciáját és feszültségét megpróbálom megmérni.

[ Szerkesztve ]

(#377) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Részben csatlakozik a témához a kérdésem. Van egy FritzBox 7390-es router, 2 vezetékes telefon van rákötve a házon belül. Kaptam egy Fritz!X ISDN cuccot. Jól értem, hogy ha ezt a Fritzbox S0 portjára kötöm, akkor kapok még +2 analóg vonalat a 7390-esre? (Sajnos az adaptere nincs meg az ISDN doboznak, azt még szereznem kell)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.