Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz --HARDCORE-- #2 üzenetére

    "Azért kíváncsi lennék hogy +2GHz processzor oldalon (nyilván K-sal) akkor semmit nem jelentene, ha most is "pihen" és a VGA-ra vár az alap 6500-as?"

    Unigine tesztek alatt 100-200 pontnyi eltérés volt csupán a végeredményen mikor valaki i7-esel mérte. Ez 2-3 FPS növekedést jelentett csupán és főleg a minimum értékeknél.

    Persze ha valaki tud kölcsön adni egy i7-6700-at akkor lefuttatom újra a teszteket ;] :P

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz TBT #8 üzenetére

    Nem érdekes, inkább érthető. Az i7-2600k (3600 - 3800Mhz) a magyarázat. DX12 kimondottan szereti már a jó sok magot, jó nagy sebességgel. Ezért itt most ennyit jelenthet a +4 mag és a +600Mhz-en. Ez van... ha lesz pénzem rá akkor én is fogok cserélni i7-re (6700), mert már nem csak a spéci programok fogják szeretni hanem a játékok is képesek lesznek kihasználni akár a 10-12 magot is és ennyi többletet is jelenthet majd: ~25% -nyi FPS-t.


    (#4) kolopele
    "Sosem értettem, hogyan lehet lelkesedni 20-30 fps - nek manapság. A 60 a minimum, amikor már egy kis riccenést sem tapasztal az ember."

    Szerintem ezt kitárgyaltuk másik topikban már. Eltérő igények, eltérő ingerküszöb, eltérő megszokások. Nekem a 30-40 FPS már olyan simának érződik hogy csak az FPS számlálóra pillantva tudom megkülönböztetni a 60 vagy a 60+ FPS-től. Komolyan.
    Ráadásnak én mindig V-Sync-el játszom, mert inkább menjen lassabban de ne essen szét a kép minden megmozdulásnál. Így pedig a minimum 60 FPS valóban csak a megfelelő hardverekkel érhető el.


    (#16) XuChi

    A GTX 1060 3Gb egyenlő a GTX 1050 -el. Kevesebb ram, kevesebb számolóegység, alacsonyabb frekvenciákon. Csak a marketing miatt maradt meg a 1060 jelzés.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz TBT #20 üzenetére

    Nos a CPU az CPU, ráadásul az Intel-nél csiga tempóban megy a fejlődés és inkább az energiatakarékosságon javítanak generációnként mint a bivalyerőn. A DX12 nagy előrelépés a forrásfelhasználás tekintetében. Végre nincs olyan hogy 4 magos CPU-ban is max kettő van használva.

    Mindjárt megnézem a Tomb Ridert DX11-ben mennyit megy (mondjuk csak TeamViewer-en keresztül tudom tesztelni jelenleg, az nem tudom mennyit ront rajta :) )

    szerk:
    FXAA - Very High Preset - DX11 - 1920x1080


    (#21) deja vu:

    Húz volt ha jól rémlik. 4554 a graphics scoreom míg átlagban 4200 körül van az alap modellben egy i7-essel.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz electrodoki #33 üzenetére

    Egy megjelenés napján 225$ -os kártyát hasonlítok egy megjelenés napján 180$ -os kártyával.

    Amúgy meg azért hasonlítom ahhoz mert olyanom volt előtte szóval kézenfekvő. De az R9 270-et ha jól rémlik még 70 ezerért vettem (a custom hűtéssel együtt), ezért a kártyáért pedig ~80-at csengettem ki (boltban 1 hónapja még 115-120 körül osztogatták ezt a konkrét típust).


    (#30) scope2007
    Engem meg az hogy miért nincs Steam-en vagy simán csak webről letölthető telepítőkészletben... Origin-t nem fogok feltenni a gépemre az 1000+1% (bojkottálom) ;]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz syler123 #54 üzenetére

    "Mondjuk ár / érték arány bajnoknak nem nevezném a kártyát"

    ASUS STRIX-RX480-O8G-GAMING RX480 8GB GDDR5 PCIE 105.703
    vs
    ASUS STRIX-GTX1060-O6G-GAMING GTX1060 6GB GDDR5 PCIE 114.002

    Tényleg nem egy bajnok mert 8.299 forinttal drágább mint az AMD hasonló kategóriában indított kártyája ;]

    "R9 270 van itt 27k környékén. 270x pedig 34k környékén. Az 1060 pedig ebben a felállásban 100k+. Szerintem ezt figyelembe véve, meg hogy mennyivel újabb kártya mint a 270 ez szerintem lehangoló teljesítmény. De kinek mi..."

    Most te komolyan egy használt kártyát hasonlítasz össze egy zsír újjal?

    Az R9 270 megjelenése után 180$-al nyitott. Akkori árfolyamon 39.060 HUF (217HUF/USD), amit itthon én 70 ezerért vettem meg. Jelenlegi bolti ára amúgy 50 körül mozog, már ahol még kapni.

    A GTX 1060 megjelenése után 225$-al nyitott. Akkori árfolyamon ez 62.550 HUF (278HUF/USD). De ha R9 270 kori árfolyamon nézem akkor 48.825HUF. Azaz 8 ezer forint a különbség dollárban számolva. Ma a 1060-ast te megkapod itthon 80 ezer forintért már, de ha 90-el számolunk is alig 20 ezer forint a különbség.

    Ha nekem nem ér meg +20 ezer forintot azért hogy 2x-es teljesítményt kapj... akkor vedd úgy hogy most furcsállva nézek rád

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz greggs #99 üzenetére

    "ha meg fullon játszol akkor már 30-40 ezerrel többért 8 gigás GTX1070, ami még gyorsabb is..."

    Ez egy olyan dolog hogy aki 80-100 között keres, az nem fog 140-ért VGA-t venni. Igen a 1070 gyorsabb, jobb, de pont ezét már egy másik árkategória amit nem mindenki engedhet meg magának. Meg nem is biztos hogy annyival többet kap pl FHD-n.

    Amúgy ha a DX Mankind Divided-et nézem akkor nincs az a RAM vagy VRAM mennyiség ami elég lenne neki. Egyik teszt szerint a Titan X 12Gb-jából FHD-ban simán elfoglalt 9-10 GB-ot is (+25Gb RAM-ot). Szóval azt is játéka válogatja hogy mivel elégszik meg vagy mire van szüksége. A DX12 térnyerésével majd inkább a CPU és CPU közötti különbségek mutatkoznak meg, hiszen már a Rise of the Tomb Raider-ben is 20-25%-ot nyer egy 8 magos CPU egy 4 magossal szemben DX12-ben, míg DX11-ben elhanyagolható a különbség.

    Amúgy ez a kártya tényleg 6 gigás és minden modul teljes értékű nem úgy mint a 970 esetében.
    Annak érdekében, hogy a memóriaforgalom kezelése optimális lehessen a GTX 970-ben, a mérnökök szegmentálták a VRAM-ot, azaz a 4 GB-nyi teljes mennyiséget egy 3,5 GB-os és egy 0,5 GB-os részre osztották. Értelemszerűen a nagyobbik, 3,5 GB-nyi résznek van magasabb prioritása, így optimális esetben, amíg nem lépünk át a 3,5GB-os határon, addig nincs probléma. A kezdetben kikerült specifikációkkal ellentétben a nyolcadik ROP blokk, és a hozzá tartozó L2 cache le van tiltva, így az összes ROP száma "csak" 56, az elérhető L2 cache mérete pedig 1,75MB. Ez még nem is jelentene problémát, mert a 8 ROP kiesése, ha utánaszámolunk, nem okoz teljesítménycsökkenést, az viszont már gond, hogy normális esetben a memória-hozzáférése a shader tömböknek az L2-gyorsítótár és ROP blokkok duóin keresztül történik, amiből egy le van tiltva. A hetedik és nyolcadik össze lett kapcsolva, ha hozzá akarunk férni a nyolcadik által kezelt memória területhez, akkor az a hetedik csatornáján keresztül tudja csak küldeni az adatokat. Innentől kezdve egyértelmű, hogy szűk keresztmetszet az utolsó adatcsatorna a crossbar vezérlőhöz, hiszen nem tud kétszer annyi kérést kiszolgálni, mint a többi és ez érezhető lassuláshoz vezet.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz greggs #109 üzenetére

    Aha UHD-ban 5,5 persze....

    bal felső sarok

    Meg a Batman Arkham Knight-nak sem kell 3GB-nál több VRAM

    bal felső sarok

    Szóval lehet hogy ár tekintetében a 3GB-os verzió nagyon jó, de érték tekintetében biztosan nem. Ha megnézel kapásból 5 újabb játékot akkor láthatod hogy a legtöbbnél 4GB alatt nem is rakhatsz fel mindent maxra. Az ember nem azért vesz új kártyát hogy fél év múlva megint vegyen egyet mert már akkor kevés volt mikor ellépett a pénztártól.

    Az meg hogy 90-ért veszel 1060-ast vagy 140-ért 1070-est... nem egy kategória. Ennek a 110 ezer forintos kártyának a 1070-es változata 160... és szerintem a jövőben nem is nagyon fognak közel kerülni egymáshoz és megtartják a 40-50 ezer forintos távolságot.

    De persze kinek a pap, kinek a papné

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz AxBattler #111 üzenetére

    Igen, az valóban jobb ötlet lenne. Eleve 4Gb és itt az a +1 egy is sokat számít, ráadásul tesztek szerint nincs sokkal lemaradva a 480-tól sem, ami azért elég erős kártya. Azt 40-50 ezer forintos áron már szerintem érdemes lehet vásárolni. Inkább mint a 3Gb-os 1050-et 1060-at.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés