Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) DraXoN válasza NathanCullen (#20) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ez a rendszer egy egyszerű lényegében debian, aminek az alaptelepítése lett változtatva és a kinézetét lecserélték (indítókép, bejelentkezés, háttér).
A felület Openbox, ebből kifolyólag igen gyors még gyenge gépen is, és beéri kevés memóriával. Az 512MBram mellett nekem nincs swap terület (azt hiszem viruális memória windowson a neve? .. nem jut mos eszembe). Ebből pár megabájtot levesz a grafikusvezérlő (nekem 16MBot, hallottam, már, hogy valaki említette, hogy neki csak 8at.. nem értem mi alapján van ez, biosban nincs beállítás rá.. mind1), a rendszer miután felált 90MB memóriával megelégszik, böngészőnek a chromiumot használom a gépen (ez jön alapból a rendszerrel) több oldal megnyitása után is beéri 200-220MB körüli memóriával jópár órás használat után..
Mivel nincs swap így fennáll a veszélye annak, hogy elfogy a memória.. ha ez megtörténik bezárul az az alkalmazás ami épp kifutott a memóriából.. ez eddig egyszer történt meg velem, és akkor is szándékosan idéztem elő... Meglepő de nagyon jó el tudok férni a rendszeren ennyi memória mellett is.. Ubuntu-Gnome felülettel többet kért, sokkal, akkoriban az 512MB-os memória helyett egy 2GB-osat kellett használnom, mert nem akartam swapot akkor se..
Eleinte Ubuntuval használtam a gépet (10.04el), csak elkövettem azt a hibát, hogy mikor a 10.10megjelent és kérdezte frissítsen-e, a frissítésre nyomtam, és frissítés közben elfogyott a hely az SSD-n... így lett egy használhatatlan rendszerem, mert onnantól be se bootolt a gép.. mivel nem voltam elégedett az ubuntuval ezen a gépen (a nagyobbik laptopomon azt használom) kerestem valami kisebbet.. Mivel főként a debian vonalat ismerem és van tapasztalatom ez ügyben (na meg az archlinux telepítése nem sikerült sehogy se sikerült pendriveról.. külső cd/dvd meghajtóm meg nincs), így kényszerből lett eleinte ez a rendszer, de azóta megszerettem.. A beállítása nem túl felhasználóbarát ezt nem is tagadom, de azt csak úgy is (jobb esetben, és itt most erről van szó) csak egyszer kell megtenni.

VirtualBoxban elmegy, ki lehet próbálni, a debian linuxot érdemes kiválasztani hozzá akkor a telepítéssel és használattal se lesz gond (elméletben.. bár nekem anno ment).

A Crysis 2ős tesztel sok gond lenne, egyik, hogy az SDkártyámat belevéve sincs neki elég hely a gépen :D (4GB SSD+8GB SD card), a grafikuskártya "csak" Dx9es, de Linuxon ennek nincs értelme, azaz nincs értelme beszélni róla. Azt hiszem OpenGL 2.0ás, de nem vagyok biztos benne.


#21 lapa:
A rendszer állítaná is, csak hogy a Celeron M vonalban a SpeedStep le van tiltva, ez egy módszer az (utólagos) engedélyezésére.. persze nem olyan mint ha aktív lenne.. De elvileg van most egy leírásom amivel a valódi SpeedStep-et belehet kapcsolni Celeron M alatt is, csinálok majd összehasonlítást, és ha van értelme, lehet átírom (vagy kiegészítem) arra a cikket.. bár az általam használt kernelben levő bug még okozhat gondot..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.