Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

nagyon erdekes iras :R

sajnalom, hogy kezzel nincs lehetoseg valos idoben vezerelni az orajelet, csak ujrainditas utan ( ez olyan vindozos eljaras :DDD )

tetszik az automata orajel vezerles is, kerdes mennyire mukodik intelligensen ;)

arrol van tapasztalatod, hogy alacsonyabb allando frekvencian ( pld 225mhz ) mennyivel lehet kitolni az akku uzemidejet a 900mhz-hez kepest? :)

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

"ami lehet 1024x768, de akár 1920x1200is" WTF? :Y

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) fkenny válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


fkenny
senior tag

Nekem Eeepc 701 4G-m volt, ahhoz csináltam egy modolt BIOS-t amivel a proci a rendes 900MHz-n megy a 630 helyett. De csináltam még 1-et amivel 1.1GHz-n megy azzal már szárnyalt. BIOS-ban természetesen lehetett váltani mit akarok. De jó kis cikk grat

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#4) noisia


noisia
aktív tag

Igen az engem is érdekelne, hogy mennyivel nőtt az üzemidő. Szívesen láttam volna egy táblázatocskát, ami taglalja, hogy x megahertz = y óra/perc üzemidő! Jó ezt lemérni sok idő, de igencsak sok plusz információval szolgált volna.

Még az is érdekelne, hogy ez a megoldás más netbook/notebook-ok esetén is használható-e, vagy ez csak itt?!

Egyébként jó cikk!

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#5) DraXoN válasza mghltm (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Szia
A vezérléshez nem kell újraindítani, hanem a parancssorba beírva a megfelelő parancsot átlehet állítani az órajelet üzem közben is. Próbáltam az írásban is ezt megfogalmazni így, úgy gondoltam lejön, de ezek szerint mégsem :( ... majd megnézem mit tehetek, hogy átfogalmazzam ezt.

Mivel konkrétan ez az első (nagyobb) cikkem, így lehet, hogy egy-két dolgot nemsikerül annyira tisztán leírnom.

Lényegében a 3. és 4. oldalak erről szólnak, a 3.oldal, hogy hogyan állítsuk az órajelet menet közben, míg a 4. oldal ezt kívánja egyszerűbbé tenni (már akinek szükséges, és igénye van rá), hogy létrehozunk rá egy szkriptet amit elérhetünk akár grafikus felület alól is és kirakhatjuk az asztalra vagy tálcára a szkript indítóját.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) manoarc


manoarc
senior tag

Érdemes felhúzni kicsit a prociját aki tudja , mert úgy már egész "normális" játékok is élvezhetően futnak rajta. Mondjuk nem erre való ez a kis masina , de ha már lehet rajta játszani is , miért ne.

Ügyes írás grat! :C

{。^◕‿◕^。}

(#7) lapa


lapa
veterán

semmi alulfeszelés? de kár.

(#8) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Normális játékok? Pl?

(#9) DraXoN válasza noisia (#4) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Az üzemidős tesztet megcsinálom majd, csak elég sokáig tart, mert nagyjából sokáig bírja egy feltöltésen, és még tovább tölt a gép.. mert ügye ezen 701eseket legendásan gyenge adapterrel adták...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon hasznosnak találtam a cikket, igaz pár dolgot nem értettem (az igazsághoz hozzátartozik hogy nem nagyon használtam még linuxot).

Nekem is egy hasonló problémám van, én egy ASUS R2h UMPCt használok amiben egy 900 Mhz-s Celeron M processzor van. Az órajelet szeretném állítgatni én is, de még sosem csináltam ilyet (viszont nagyon jól jönne néha az 1 Ghz feletti teljesítmény vagy a hosszabb üzemidő. Ha valaki esetleg tudna valamilyen formában segíteni, kérem küldjön egy privátot.

Forward thinking. كرر

(#11) DraXoN válasza Silentfrog (#8) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom mennyire normális de ezen a gépen wine-al az AngryBirds windowsos verziója nagyon jól elfut, próbaként raktam fel, hogy vajon bírja-e (ennek a játéknak pl. kell az 1024x600as felbontás amit a kijelző nem tud, de a következő írásomban leírom a mikéntjét és akkor képes lesz megjeleníteni), és jól megy, ezen kívül a húgom imádja.. de játszottam már rajta pl Diablo-val, warcraft III-mai is... de számos dos-os régi játék is található a gépen, bár azok gond nélkül mennek (Dosbox-nak köszönhetően).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) Silentfrog válasza DraXoN (#11) üzenetére


Silentfrog
veterán

A "mérges madarakat" én is kijátszottam,az valoban "normális" játéknak számit nálam is! :)

[ Szerkesztve ]

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat! Ügyes! :)

Asszem ez egy olyan dolog, amit winnyóz alól nem lehet megoldani :)

@Plazmacucci : A dolog lényege az, hogy a kijelzőn csak az asztal egy részét látod, és amikor kimennél róla az egérrel, akkor csúszik az aztal oébb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) DraXoN válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A kijelző fizikai felbontása nem változik ugyan, de lesz egy "virtuális" felbontás, amire 2 módszer is van, illetve lehet vegyesen is használni őket.
Az egyik az a képernyő pixeleinek összenyomása lesz, ez képminőségromlással jár ugyan, de elfér a nagyobb kép is (ezzel tapasztalataim szerint nem érdemes 1024x600 felé menni, mert bár megjelenik de nagyon mosottak lesznek a betűk és nehéz lesz olvasni, ha nem lehetetlen ép).
A másik módszer az lesz amikor a képernyő arrébb mikor az egér a képernyő széléhez ér, így mindig csak egy kis szelet látszódik a képernyőből. Anno windows95ben volt ilyen üzemmód még, mert akkoriban nagyon sok volt a kis felbontású monitor és így több minden elfért a képernyőn.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#15) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, meg annyit még, hogy "MHz-es", "...-es". Cikkben illene erre figyelni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Vladi


Vladi
nagyúr

Az órajel szabályozás automatikusan azért egyszerűsíti a dolgokat. A cpuspeed programot ajánlom én inkább.

Egyébként volt hasonló bug valamelyik Ubuntuban, ott nem állította be rendesen a minimum sebességet.

Elvileg a szorzó által megengedett sebességekre bármelyik procit be tudod ezzel állítani, csak ha nem támogatja az energiatakarékos üzemmódot - nem veszi vissza a voltot - akkor semmit sem ér. :))

De jó kis írás, köszönet érte. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) DraXoN válasza Vladi (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Igen sajtos az én rendszerem olyan kernelt használ ami tartalmazza ezen bugot, így az automata szabályzást nem tudom használni, mert elvileg megoldható.

Egyébként gyanítom a feszültséget valóban nem veszi vissza, mert nem sokkal lesz hűvösebb a gép legkisebb órajelen.

(egyébként most találtam valami leírást amivel lehet, hogy teljesen visszalehetne kapcsolni a speedstepet (elvileg a feszültségszabályzást is), bár a bug miatt nem működne jól ezzel a kernellel, de majd azért letesztelem, hogy van-e valami különbség üzemidőben...)

A részletes üzemidős tesztet meg csinálok hozzá, csak sokáig tart és az időm is csak kb. napi egy érték letesztelésére elég így eltart pár napig a teszt (de napi 3nál nehezen lehetne több tesztet megcsinálni.. a gyenge adapter nagyon sokáig tölti a gépet)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) Plazmacucci válasza DraXoN (#14) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi, értem, várom a részletes írást :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) manoarc válasza Silentfrog (#8) üzenetére


manoarc
senior tag

GTA Vice City simán megy rajta , meg az Unreal Tournament , Quake III , stb.

{。^◕‿◕^。}

(#20) NathanCullen válasza DraXoN (#14) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Megemelt órajellel, FullHD felbontásban készítenél egy tesztet a Crysis 2-vel? :DD

Viccen kívül: nem hallottam még erről a CrunchBang-ről. Mekkora a gépigény, RAM érdekelne a leginkább. Egész komoly és letisztult kinézete van így alapból is, Ubuntut meg a többit is moddolgatni kell, ha az ember valami komoly témát akar.

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#21) lapa válasza DraXoN (#17) üzenetére


lapa
veterán

egyébként ezt nem teljesen értem. ubuntu például magától kéne állítsa a sebességet.

nekem a c2d alatt legalábbis működik a dolog. elképzelhető viszont, hogy az eredeti telepítés már meg lett változtatva, erre nem mernék megesküdni.

érdemes lenne kipróbálni phc kernellel, azzal elvileg lejjebb lehet venni a feszt ezeken is. legalább annyit használ, mint az órajel váltás, ha nem többet.

[ Szerkesztve ]

(#22) DraXoN válasza NathanCullen (#20) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ez a rendszer egy egyszerű lényegében debian, aminek az alaptelepítése lett változtatva és a kinézetét lecserélték (indítókép, bejelentkezés, háttér).
A felület Openbox, ebből kifolyólag igen gyors még gyenge gépen is, és beéri kevés memóriával. Az 512MBram mellett nekem nincs swap terület (azt hiszem viruális memória windowson a neve? .. nem jut mos eszembe). Ebből pár megabájtot levesz a grafikusvezérlő (nekem 16MBot, hallottam, már, hogy valaki említette, hogy neki csak 8at.. nem értem mi alapján van ez, biosban nincs beállítás rá.. mind1), a rendszer miután felált 90MB memóriával megelégszik, böngészőnek a chromiumot használom a gépen (ez jön alapból a rendszerrel) több oldal megnyitása után is beéri 200-220MB körüli memóriával jópár órás használat után..
Mivel nincs swap így fennáll a veszélye annak, hogy elfogy a memória.. ha ez megtörténik bezárul az az alkalmazás ami épp kifutott a memóriából.. ez eddig egyszer történt meg velem, és akkor is szándékosan idéztem elő... Meglepő de nagyon jó el tudok férni a rendszeren ennyi memória mellett is.. Ubuntu-Gnome felülettel többet kért, sokkal, akkoriban az 512MB-os memória helyett egy 2GB-osat kellett használnom, mert nem akartam swapot akkor se..
Eleinte Ubuntuval használtam a gépet (10.04el), csak elkövettem azt a hibát, hogy mikor a 10.10megjelent és kérdezte frissítsen-e, a frissítésre nyomtam, és frissítés közben elfogyott a hely az SSD-n... így lett egy használhatatlan rendszerem, mert onnantól be se bootolt a gép.. mivel nem voltam elégedett az ubuntuval ezen a gépen (a nagyobbik laptopomon azt használom) kerestem valami kisebbet.. Mivel főként a debian vonalat ismerem és van tapasztalatom ez ügyben (na meg az archlinux telepítése nem sikerült sehogy se sikerült pendriveról.. külső cd/dvd meghajtóm meg nincs), így kényszerből lett eleinte ez a rendszer, de azóta megszerettem.. A beállítása nem túl felhasználóbarát ezt nem is tagadom, de azt csak úgy is (jobb esetben, és itt most erről van szó) csak egyszer kell megtenni.

VirtualBoxban elmegy, ki lehet próbálni, a debian linuxot érdemes kiválasztani hozzá akkor a telepítéssel és használattal se lesz gond (elméletben.. bár nekem anno ment).

A Crysis 2ős tesztel sok gond lenne, egyik, hogy az SDkártyámat belevéve sincs neki elég hely a gépen :D (4GB SSD+8GB SD card), a grafikuskártya "csak" Dx9es, de Linuxon ennek nincs értelme, azaz nincs értelme beszélni róla. Azt hiszem OpenGL 2.0ás, de nem vagyok biztos benne.


#21 lapa:
A rendszer állítaná is, csak hogy a Celeron M vonalban a SpeedStep le van tiltva, ez egy módszer az (utólagos) engedélyezésére.. persze nem olyan mint ha aktív lenne.. De elvileg van most egy leírásom amivel a valódi SpeedStep-et belehet kapcsolni Celeron M alatt is, csinálok majd összehasonlítást, és ha van értelme, lehet átírom (vagy kiegészítem) arra a cikket.. bár az általam használt kernelben levő bug még okozhat gondot..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23) gtamate2


gtamate2
veterán

Nekem asus 1005ha-h-n windows xp alatt lehet a profilokat váltani 667mhz és 1.7ghz között.

*Sn0w

(#24) blackydan válasza Silentfrog (#8) üzenetére


blackydan
senior tag

Szerintem ez félreírás volt, nem igazán férnek meg az ilyen netbookokon a játékok egyik munkatársam próbálta ilyen gépen (age of empires 2) majdnem kigyulladt a gép...odahűtés is kell :N

Amúgy grat a cikkhez

[ Szerkesztve ]

(#25) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Érdekes írás, grat. :R

(#26) lapa válasza DraXoN (#22) üzenetére


lapa
veterán

megtennéd, hogy linkeled / elküldöd privátban ezt a leírást, amid van? a sors úgy hozta, hogy épp jókor jött a cikked, egyébként elsiklottam volna a dolog felett... épp egy celeron m 723-as gépet lestem ki. köszi.

(#27) DraXoN válasza lapa (#26) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Küldöm privátban, az ok, hogy azért az komolyabban belenyúl már a rendszerbe, és míg nem próbálom ki, hogy működik-e vagy milyen eredménye lehet semmiképp nem akarom megosztani, de ha kéri másnak is elküldöm privátban a leírást amiből szándékozom majd kiindulni.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#28) GIJoe


GIJoe
addikt

Remek írás köszönjük! :R Várok egy hasonlót Lenovo IdeaPad S205-el... :U

(#29) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis cikk lett, köszönöm. Tetszett! :R

(#30) Gercsa


Gercsa
senior tag

A cikk jó és érdekes, viszont egy dolog számomra nem derült ki.

Nem minden gépben ugyanez a celeron processzor van, vagy hát más paraméterekkel.
Bizonyos tipusoknál (Eee 700 , illetve 700x) a proci csak 570MHz-en megy, és L2 cache sincs bennük (vagy le van tiltva).

Ki kellene próbálni, hogy ezekkel működik-e, mert pl. a hasonló megoldást kínáló windowsos program, az Eeectl nem működik ezekkel a procikkal, és az alacsonyabb órajel + az L2 hiánya bizony nagyon érződik.

Az ilyen gépek tulajainak nagyon hasznos lenne, ha működne ez a linuxos megoldás.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31) diablo1984


diablo1984
veterán

nekem is 701-esem van, de nekem ha hálózati üzemmódban megy(konnektorról), akkor alapból 900mhz teker, akkuról 630ról! volt ebből több változat, vagy mifene?

(#32) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jó írás, sokaknak hasznos lesz! Grat! :C

(#33) DraXoN válasza Gercsa (#30) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Igen, azon a "Surf" típusok.. sajnos részemről nem tudom kipróbálni működik-e velük (egyébként a cpu ugyan az bennük mint az erősebbekben, de az órajelet még lejjebb vették, és az L2őt is letiltották.. főleg ez utóbbi tesz be azoknak a gépeknek).

Elméletben működik a leírás azokkal is, de sok "surf" típusba gyárilag hibás cpu került (így vették olcsóbban az Inteltől), így nem tudják az eredeti órajelüket stabilat (legalábbis nem mindegyik).. az L2 feloldására úgy tudom mód nincs viszont.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#34) DraXoN válasza diablo1984 (#31) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Pontosan milyen típusod van? mert sok változata volt ezeknek is, de mondjuk ilyet még nem hallottam mint ami a tied.. elfogadom, hogy létezik ez, de nálam nem ilyen.. hiába a legfrissebb bios... vagy talán valamely korábbi biosal volt ilyesmi és aztán kivették? (mert 900MHzen eléggé tud már ez a típus melegedni, főleg ha "véletlen" letakarja az ember a szellőzést rajta (pl. a kezével).. azon az órajelen kell kicsit figyelni rá úgy vettem észre.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#35) diablo1984 válasza DraXoN (#34) üzenetére


diablo1984
veterán

eeepc 4G van ráírva a hátoldalára, de a 701-es tipusról van szó, pont mint a tesztedben az a fehér! nekem kezdetektől így működik, akkuról lassabb órajelen, hálózatról 900-on!ez nem alaptudása ezeknek?
akkuról 633-on megy, 9x70-el, hálóról a 900-on 9x100on hasít! Mobil intel celeron M ULV 353 van benne![link]

mondjuk hálóról melegszik is, sűrűn bekapcsol a ventije, akkuról kb 2-3 órát bír használattól függően! sz@r, hogy az xp hamar lefogja a prociját, memóból 1gb van benne, eddig még mindennek elég volt!

(#36) Simon02


Simon02
tag

Ha valakinek windows alá kell olyan progi, amivel az EeePC órajelét lehet változtatni, ezt ajánlom: [link] XP alatt próbáltam, tökéletesen működik.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#37) mokus1 válasza Simon02 (#36) üzenetére


mokus1
addikt

Ilyen progi nincs i3as alá ?:)

(#38) dave666


dave666
aktív tag

Köszi, érdekes írás :R

Dave666

(#39) achon


achon
aktív tag

Egy ügyfelem keresett meg nemrég, hogy szeretne EEE PC-re (2G Surf) Officet telepíteni. Addig Windows XP futott.

Sikeresen rábeszéltem a linuxra, viszont én szívtam meg, mert 2 napba került míg működő és felhasználóbarát (fontos volt, mert nem beszélt angolul) verziót találtam, ami elfér 2 GB tárhelyen.
Ezek közül lehetett választani: Crunchbang, Puppy Linux, EEEbuntu, Aurora, Little Susie, Ubuntu EEE Linux (végül ez maradt).
Xubuntu, Ubuntu, Debian sajnos már nem megy fel csak 2,3 GB-nál nagyobb tárhelyre.

Itt egy leírás az Ubuntu EEE Linux verzióról (1,2 Gb foglal): link

Tapasztalatok:
gyorsabb, mint ugyanezen a gépen az XP, felhasználóbarátabb és teljes OpenOffice elfut rajta. Még maradt is 3-400Mb szabad hely. Frissíthető. Fél éve support nélkül használja, fészbúkozásra, szkájpolásra, és böngészére (Chrome, Firefox), meg levelezésre (Evo).

A legszebb múzsa a határidô.

(#40) GIJoe válasza achon (#39) üzenetére


GIJoe
addikt

:R ez hasznos tipp!

(#41) themiert válasza GIJoe (#40) üzenetére


themiert
csendes tag

Sziasztok én Samsung n145 órajelét és a vidikártyát húznám feljebb. De nem találtam semmi normálisat ez a Counter Strike: Source-hoz kellene mivel 15fps-el nem az igazi:S

Üdv.: Gergő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.