Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dyj


dyj
csendes tag

De régi vágyam nekem is egy házi CNC építése!

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

A címet olvasva azt hittem, hogy egy sima kézi vezérlésű marógépet változtatott valaki CNC géppé. Erre kiderült, hogy teljesen nulláról épült. Hát izé, fejet hajtok, nagyon szép munka!!! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Évek óta gondolkodom én is házi CNC gép építésében, de egyelőre ez csak terv maradt! Mivel sajnos még néhány évig albérletbe kényszerülök, így egy rendes műhely híján még továbbra is tologatni fogom a dolgot.
Amúgy nagyon szép munka, tényleg a semmiből.

Minden szavam magánvélemény!

(#4) catalano


catalano
tag

Ez kemény... Nekem is régi álmom egy ilyen masina! :R :R :R

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#5) ZolkoW


ZolkoW
őstag

kemény, gratula!

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#6) ncc1701


ncc1701
veterán

Ez nagyon állat lett! És ez a régi belinea monitor, régi emlékek. :)

(#7) kelly416


kelly416
veterán

Le a kalappal. Gratulálok! :C Nem semmi teljesítmény. :R

(#8) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Nagy vagy, pöpec lett, elismerés :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#9) norbert1998


norbert1998
veterán

Köszönöm szépen :R

(#10) Pug


Pug
veterán

Mester, le a kalappal! :R

(#11) Loresz


Loresz
tag

:R ....a találékonyság!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#12) copass


copass
veterán

művvvészet! gratula!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13) ZolkoW


ZolkoW
őstag

lehet, hogy csak átsiklottam felette, de mekkora a megmunkálható nettó méret?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#14) devbence


devbence
tag

Ez nagyon popec lett.
Koszi a share! :Y :R

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#15) perempe válasza dyj (#1) üzenetére


perempe
addikt

+1

*5

* Brahms: 4. szimfónia *

(#16) DonElvis


DonElvis
tag

+1,

Respect.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#17) XuChi


XuChi
addikt

Minden tiszteletem, nagyon komoly munka :R

(#18) toeki


toeki
senior tag

esküszöm dejavum van, olyan mintha már olvastam volna ezt a cikket pár hónappal ezelőtt :))

(#19) Destructo


Destructo
aktív tag

Ügyes, gratulálok! Én is tervezek építeni, de még várat magára a project sajnos. :(

(#20) aram01


aram01
nagyúr

Érdekes

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) norbert1998 válasza toeki (#18) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem a blogra gondolsz, ami ennek a vázlataiból készült, míg ez publikálás alatt volt? :)

(#22) toeki válasza norbert1998 (#21) üzenetére


toeki
senior tag

simán lehet, de az tuti hogy olvastam már :D

(#23) deadelon válasza toeki (#22) üzenetére


deadelon
aktív tag

4-ik tengely minek?az körösztal lehet max! vagy 3 vagy 5,de ahoz fej vagy asztal döntés kell!
mekkora marók kellenek ?írd meg küldök!

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#24) KisTücsök


KisTücsök
addikt

:R

(#25) Praston


Praston
tag

Le a kalappal. :R

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#26) norbert1998 válasza deadelon (#23) üzenetére


norbert1998
veterán

Negyedik tengely: ugyanez a felállás, csak, mint egy esztergan, az anyag is forog egy tengely mentén.

(#27) b. válasza norbert1998 (#26) üzenetére


b.
félisten

Nagyon szép munka. mekkora méretben tudsz vele dolgozni? Mik a határok?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) MuFFo


MuFFo
tag

Jó minőségű gravírtűket innen tudsz rendelni vagy venni ha elmész hozzá. Nagyon rendes és profi ember, még ha elektronikai (meg mechanikai) problémáid vannak abban is tud segíteni. Én is tőle rendeltem egy előző életemben. [link]

Alkatrészekért meg itt nézz szét: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#29) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Ez igen, szép munka! ;)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#30) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Wow :Y

Nem semmi, további sok sikert a finomításokhoz, fejlesztésekhez! :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#31) norbert1998 válasza b. (#27) üzenetére


norbert1998
veterán

Le van írva minden tengely építésének leírásakor a mozgástér az adott tengelyen:B

Köszi mindenki, mégegyszer :R

(#32) b. válasza norbert1998 (#31) üzenetére


b.
félisten

Valóban, köszi. Szuper, a méretek is jók :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Akinek itt a topicban nagyobb tapasztalata van e téren, attól kérdezném, hogy egy olyan géphez, amivel már esetleg puhább fémeket (alu, réz, stb) is lehetne marni, mennyivel kellenének erősebb motorok (pl Nema34 - 8,5 Nm?), erősebb lineáris csapágyak, orsók (átm. 20?), stb. Természetesen magának a gépnek a felépítésénél ezesetben már csakis vas jöhetne szóba, de vajon mennyivel dobná meg a büdzsét, ha ilyesmire is szeretném használni?

Az a baj, hogy így fejben nem nagyon tudom belőni, hogy mekkora különbség van a marószárra (és ezáltal az egész konstrukcióra) ható erők között mondjuk egy keményfa (pl akác, tölgy), vagy egy kisebb aluminium kocka marása között...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#34) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat! Ez nekem is nagy álmom, irogykedek, hogy neked van :)

Szép munka!

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) MongolZ


MongolZ
addikt

Szép munka, le a kalappal! Különösen tetszenek a házi megoldások, még ha annyira nem is strapabíró a szerkezet :) Gratulálok!!!

Csak nekem nem jönnek be a képek?

(#33) tothmaxy182: Ez nagyon, nagyon sokmindentől függ. Előtolás, fogásmélység, szerszám, stb.

[ Szerkesztve ]

(#36) tothmaxy182 válasza MongolZ (#35) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Persze, de ilyen alapon minden CNC gép felépítése sokmindentől függ... Ha a cikkben szereplő géppel is belerongyolsz valami nagyon durva előtolással egy darab fába, akkor ez is tönkre fog menni.

Én ésszerű keretekre gondoltam, mondjuk egy 100x100x100-as alutömb felső síkjára marni egy 10mm mély hornyot. Nem kell gyorsan, szép lazán, lassú előtolással, apró fogásmélységgel. A lényeg, hogy képes legyen rá, mert azért ha a hobby cnc-d képes monjuk aluminiumot is marni, akkor már 1000 dologgal többre használható, mintha csak fát és műanyagot...

Minden szavam magánvélemény!

(#37) norbert1998 válasza tothmaxy182 (#36) üzenetére


norbert1998
veterán

Ha nem lotyogne a teteje, simán mehetne ezzel is alura, rézre szerintem. Mármint a motor, orsók, biztos elég erősek hozzá. 4-es menetemelkedessel nem bírom kézzel megállítani az x tengelyt, pedig az viszonylag szoros is.

Mivel viszont fából van, nem elég masszív, így nem mernék vele olyan nagyon alumíniumot.

Viszont toltam már véletlen butorlapba 8-as ujjmarót 15000-es fordulattal és 6m/perc-es sebességgel. A marót hajtó motor kicsit megfulladt, de maga a Z tengely minden gond nélkül be lenyomta. Én meg csak néztem hogy mi a fenét műveltem :Y

(#38) MongolZ válasza tothmaxy182 (#36) üzenetére


MongolZ
addikt

Alumínium és keményfa között nincs óriási különbség, anyagminőségtől, stb függően ~2 (max 3) szoros forgácsolóerő különbség szokott lenni. Innen az acél egy újabb ugrás az alumíniumhoz képest 4-5x-től a csillagos égig. Öntött vas 3x-tól indul aluhoz viszonyítva.
De ezekhez már olyan vázszerkezet is kell, ami bírja.

De egy nagyon gyenge géppel is lehet acélt forgácsolni, nagyon alacsony előtolással és fogásmélységgel, persze lehet, hogy a szerszám élettartamára nincs éppen pozitív hatással egy ilyen beállítás :)

[ Szerkesztve ]

(#39) nalaca000


nalaca000
tag

Minden elismerésem. Gratula.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#40) hege8888


hege8888
aktív tag

Csak ismételni tudom az előttem szólót. Respect! :C

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#41) BatchMan


BatchMan
senior tag

Most, hogy van cnc-d, tudsz vele csinálni egy komolyabbat :)

(#42) Ribi


Ribi
nagyúr

Nem ártana feltenni a képeket PH-ra, mert kepfeltöltés már be is darálta őket. Így meg nem sok értelmezhető az egész cikkből. :(

(#43) norbert1998 válasza Ribi (#42) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát akkor sajna már nincs milyen képeket feltenni :O
Ki lett mind törölve, és elfelejtettem onnan levenni őket mikor javasolták nekem :O

(#44) norbert1998 válasza Ribi (#42) üzenetére


norbert1998
veterán

Úgy tűnik, most jók még a képek. De elmentettem őket, most megvannak, ha kell majd, áttöltöm máshova. De idegen gépről is megnyílik az összes képem.

[ Szerkesztve ]

(#45) Ribi válasza norbert1998 (#44) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahh, most néztem, hogy a képfeltöltést megfogja a tűzfalunk... :R
Szerintem akkor is érdemes PHra felraknia képeket, mert ha nem is ilyen gyorsan, de eltűnnek máshonnan a képek.

(#46) norbert1998 válasza Ribi (#45) üzenetére


norbert1998
veterán

Az lesz, ha kelleni fog. Nem egyszerre lettek feltéve a képek, ha az elsők kezdenek eltűnni, felteszem újra, de 0.5 MBit-tel elég nehéz 13 MPx-es képeket feltölteni, főleg, ha közben a család megeszi a fejem, amiért nincs internet tőle.

(#47) Ribi válasza norbert1998 (#46) üzenetére


Ribi
nagyúr

FHD képnél nagyobbat felesleges felrakni. Konvertáld át és mindenkinek jobb lesz. :K

(#48) norbert1998 válasza Ribi (#47) üzenetére


norbert1998
veterán

Rendben, ha ma jut és időm, akkor meglesz :)

[ Szerkesztve ]

(#49) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

De jó, hogy ráakadtam erre a bejegyzésre!

Köszönöm, hogy megosztottad velünk ez a művet! Csak gratulálni tudok! Nagyon ötletes, és kreatív kivitelezés, kívánom, hogy legalább olyan öröm legyen vele dolgozni, mint amilyen örömmel én olvastam az írást!

(#50) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Szia! A képek a szoláltató miatt eltűntek, ha lesz időd és ki tudod cserélni a linket, az jó lenne! :))

(#51) norbert1998


norbert1998
veterán

Sajna már nincsenek meg a képek :(

(#52) Maximusz válasza norbert1998 (#51) üzenetére


Maximusz
aktív tag

hiányoznak nekem is a képek :(

(#53) kymera válasza norbert1998 (#9) üzenetére


kymera
senior tag

Ezügyben írtam neked egy privit :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#54) kovgab


kovgab
aktív tag

Grat, és várom a képeket :)

Ká Úr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.