Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Ricardo válasza joey04 (#400) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha jól látom eddig sokat tettél hozzá a topikho. Ja nem. :DDD

(#402) Ricardo válasza g4mer (#399) üzenetére


Ricardo
félisten

Mivel a forma maradt, pár új szín valóban sokat dobott volna az "új széria" érzésen. Én például megnéztem volna hogy mutatna sötét bordó köntösben.

Szerk:
A fehér változat kicsit sárgásabb mint az előd, illetve a keret színe is eltér.

[ Szerkesztve ]

(#403) loncsika válasza HujperPatrik (#27) üzenetére


loncsika
tag

Ez még azoknak sem készült. Nekem 6S van, de nem cserélném erre, az akksi miatt. Nem vagyok egy power user, De ha elmegyek kirándulni, azért fél órát had tudjam már bekapcsolni a GPS-t, meg megnézni pár vonat és buszmenetrendet időközben. A 6S hez már akkumulátoros tokot is vettem, meg külső 10 000 mAh akkumulátort. Mert egyszer jártam úgy, hogy a pusztában megnéztem egy kastélyt, és taxit kellett hívnom, hogy visszajussak 10 km-re a szálláshelyre, este. Majdnem ottragadtam a pusztában. Már csak 8 % volt a telefonon, éppen hogy üzenni tudtam a taxisnak. Ha ingyen adnák, akkor is meggondolnám, mert egy kirándulás alkalmával nem pálya, hogy 2 óra múlva, pár fotó, egy kis net és egy pici GPS után tölteni kell. És A képernyő fényerejét fel sem tudom venni, mert akkor 1 óra alatt lemerül. Így alacsony Fényerőn tartom, úgy meg semmit nem látok. Legalábbis 1-1,5 éves korában már ez volt. Meg power bank-et kell cipelnem. Néha visszasírom a Nokia Lumia735-öt kamerában és üzemidőben egyaránt.

[ Szerkesztve ]

If you want to fuck the sky, you must teach your dick to fly.

(#404) 7Heads Drago válasza kisvak (#395) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Rosszul tudom hogy elég erősen visszavették az előre betervezett darabszámokat??? Mert akkor valahol csak igaza van neki.
A másik meg hogy nézzük már meg hogy mennyibe kerül egy 64 gb memória chip, vagy egy 128-as.... Szinte semmibe se került volna a bővítés.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#405) Luck Dragon válasza 7Heads Drago (#404) üzenetére

Jól tudod [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#406) #52931072 válasza 7Heads Drago (#404) üzenetére


#52931072
törölt tag

Véleményem szerint nem a háttértár és vagy a kijelző a gyenge pontja a koncepciónak, hanem a gyatra üzemidő. Megerősítem az előttem szólót, pl a waze úgy meríti, hogy egy alap 2 amperes szivargyújtós töltő szinten tartani sem tudja. Valamit fékezhettek volna szoftveresen a rendszeren, mert így nem lett megugorva a szifon 7 + aksicsere sem. ;] Mivel alacsonytöltöttségű módban sokkal tovább bírja, mennyi fölösleges szar futhat eleve a háttérben? A többi összetevőt meg nagyobb telefonhoz tervezték, pl a gps ku..a sokat vesz fel.

[ Szerkesztve ]

(#407) kisvak válasza 7Heads Drago (#404) üzenetére


kisvak
kezdő

A gyártási volumen csökkentése egy marketing szempontú döntés, ami önmagában a készülék minőségéről, sem az ár-érték arányáról, sem a kereslet-kínálat mértékéről nem mond semmit. A meglévő alkatrész készlet nyilván korlátos, tehát üzletileg ésszerűbb lehet egy drágább, több profitot termelő modellben elsütni.
Az ontopik készüléknek van egyébként 128 gigás verziója is, mindössze 20.000,-Ft.-tal kell többet fizetni érte, de még így is 55.000,-Ft.-tal olcsóbb, mint egy 12 Mini hasonló tárhellyel.

(#408) Ricardo válasza kisvak (#407) üzenetére


Ricardo
félisten

" ami önmagában a készülék minőségéről, sem az ár-érték arányáról, sem a kereslet-kínálat mértékéről nem mond semmit. "
A hozzá tartozó jelentés viszont igen.
[link]

"Apple analyst Ming-Chi Kuo echoes the low demand report.
Shanghai lockdown doesn’t affect the iPhone SE production. However, the new iPhone SE demand is lower than expected (the delivery status “in stock” as one of the proofs), and I cut my shipment estimation in 2022 to 15-20M (vs. 25-30M previously).
This could potentially see the 2022 iPhone SE sell fewer units than the 2020 model."

(#409) kisvak válasza Ricardo (#408) üzenetére


kisvak
kezdő

Tehát, ha jól értem, 15-20 M eladott példányra számítanak. Ez rettenetes bukás.

(Ja, nem) :)

(#410) Ricardo válasza kisvak (#409) üzenetére


Ricardo
félisten

A hozzászólásban amire reagáltál szó sem volt bukásról. Azt te hoztad szóba.
Erre volt reakció.
" sem a kereslet-kínálat mértékéről nem mond semmit. "
Tehát lehet tudni a gyártás kapacitásának csökkentésének az okát, mert elmondták.

A 15-20 millió önmagában (és sok más gyártóhoz viszonyítva is) valóban sok, de a várt 25-30 millióhoz képest jelentős elmaradás.
Arról nem is beszélve hogy ez a csökkentett szám is csak egy elvárás, nem eladás. Ha továbbra sem fogy, majd jön a hír, hogy tovább csökkent az elvárás.
Majd a végén kiderül végül mennyi ment el.
De ha már szóba hoztad.
"Tehát, ha jól értem, 15-20 M eladott példányra számítanak. Ez rettenetes bukás."
Mivel nem hozza azt amit elvártak tőle így tekinthető annak.

Egy olimpikon, aki éremért ment oda majd, ha csak egy századdal is lemarad a döntőről, ő azt bukásként fogja megélni, pedig gyorsabban fut a világon több milliárd másik embernél.
;)




(#411) kisvak válasza Ricardo (#410) üzenetére


kisvak
kezdő

Oké. :R

(#412) jerry311 válasza csƵ (#366) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem a logo számít, hanem az egész Apple szolgáltatás csomag.

(#413) jerry311 válasza Ricardo (#410) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz, részben azért kisebb az érdeklődés, mert a 24 hónapos hitelek és/vagy szolgáltatói hűségek még nem futottak ki. Az SE 2020 április végén jött ki, az előbb említett hitelek/hűségek utolsó 1-2 hónapja tehát még hátravan. Beindul ez majd, amint beindul a 2 éves készülékek cseréje.

(#414) Ricardo válasza jerry311 (#413) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez logikus érv. Ha így van, akkor hamarosan növekszik a kereslet. Majd kiderül.

(#415) Luck Dragon válasza jerry311 (#413) üzenetére

Vajon mennyi országot érinthet ez a 24 hónapos hitelek és/vagy szolgáltatói hűségek dolog ? Szerintem a modellnek nem teszi ki világszinten 5-8%-át .
Bár tény , hogy mai fogyasztói társadalmunk két év után szinte biztosan cseréli készülékét de inkább az egy év már a gyakoribb . De nem hinném , hogy 2020-as SE után szinte ugyan arra az eszközre cseréli (SE2022) amit már egyszer megunt .
Én se tennék így mert nekem is ilyen készülékem van.
Inkább Apple mércével nézve és az ár sávokat végignézve I12 Mini ha a márkánál maradunk . Vagy éppen mást.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#416) #52931072 válasza jerry311 (#413) üzenetére


#52931072
törölt tag

Vagy észlelték, hogy emelkedik az igény se2020 kompatibils aksikra. :DDD

(#417) jerry311 válasza Luck Dragon (#415) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem tévedsz, amikor azt gondolod, hogy az emberek (vagy cégek) megveszik kp-re, és csak 5-8% körüli a hiteles/hűséges készülékek aránya.

(#418) joey04 válasza loncsika (#403) üzenetére


joey04
titán

amúgy igen. ismerősöm sem power user, ios kell neki, mert a droidtól tépte a haját, de ha lehet olcsón, mert tényleg nem kéne neki egy 13 pm tudása. eddig az első generációs se-t használta, most készül váltani. mondtam itt van az új. mondta szó sem lehet róla, el lehet képzelni mit tud most az a készülék gyári teleppel, de új korában is az volt vele az egyetlen baja, hogy gyorsan merül. szóval csak 12 vagy 13 érdekli.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#419) Fall-N válasza jerry311 (#413) üzenetére


Fall-N
veterán

Vagy nem. Másrészt egyáltalán nem biztos, hogy hitelre venné valaki. Mennyi lehet a céges policy miatt a szolgálati telefon aránya például?

(#420) jerry311 válasza Fall-N (#419) üzenetére


jerry311
nagyúr

A telefonok többsége a mai napig szolgáltatókon keresztül kerül a felhasználókhoz, általában kedvezményesen cserébe a szolgáltató magához láncolja az előfizetőt 1-2 évre. Továbbá az Apple saját webshopja is 2 éves 0%-os hitelre ad lehetőséget, már amelyik országban ez elérhető.

Szvsz, mindegy a céges telefonok aránya, azok többsége nem cserélődik évente, de kétévente sem. Majd amikor elhasználódik, vagy összetöri a felhasználó, stb.

(#421) Tibee86 válasza loncsika (#403) üzenetére


Tibee86
veterán

"De ha elmegyek kirándulni, azért fél órát had tudjam már bekapcsolni a GPS-t, meg megnézni pár vonat és buszmenetrendet időközben.
mert egy kirándulás alkalmával nem pálya, hogy 2 óra múlva, pár fotó, egy kis net és egy pici GPS után tölteni kell. És A képernyő fényerejét fel sem tudom venni, mert akkor 1 óra alatt lemerül."
Uhh, azért ilyen kijelentések előtt szerintem nézz körül az interneten, mert rengeteg tesztet találsz már arról, hogy mennyit bír ez a telefon.

(#422) PuMbA válasza Tibee86 (#421) üzenetére


PuMbA
titán

Sajnos dől a negativitás sokszor az emberekből :K [link]
3 óra 43 perc SOT (ebből 1 óra 4K videó felvétel volt!) után még 27% maradt az akksiban. Teljesen valós használati körülmények között egy egyetemi hallgató által. GsmArena tesztben is a pozitívumok köze sorolták az akksi időt, ami mindent elmond, hogy mennyire jó. Nem tudom mit lehet még hozzá tenni, csak azt, hogy tessék szépen körülnézni és infórmációt magunkba szívni.

[ Szerkesztve ]

(#423) jerry311 válasza PuMbA (#422) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az 1 óra 4K videó felvétel messze nem valós általános használat. :U

(#424) csƵ válasza PuMbA (#422) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem kb. Kétszer annyira bírja, mint a 7.

(#425) PuMbA válasza jerry311 (#423) üzenetére


PuMbA
titán

Tudom, valójában azért raktam be, mert itt a topikban a megkérdőjelezők csak így hiszik el, hogy használták is a telefont, mert akkor jönnének a kommentek, hogy na de alig használták a telefont. Ezt akartam megelőzni :) Erre nem lehet kifogásként mondani, hogy nem használta a csávó vagy hogy bent a szobában egy helyen kuksolt egész nap, nem kellett váltania a mobilhálózati tornyok között és így is a nap végére 4 óra 41 perc SOT lett a végeredmény 5%-os akksival, amelyből majdnem 2 óra 4K videó felvétel volt.

[ Szerkesztve ]

(#426) Noukoum válasza #52931072 (#406) üzenetére


Noukoum
veterán

Teljesen rendben van ez, csak nem az átlagnak. Céges telefonnak, gyerekeknek akik ráérnek tölteni a telefont, öregeknek akiknek minden mindegy, olyanoknak akik nem használják semmire.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#427) Tibee86 válasza Noukoum (#426) üzenetére


Tibee86
veterán

Idéznélek az SE2020 topikból, aminél ugye lényegesen jobb lett az újnak az üzemideje:
"alacsony energiaigényű felhasználás mellett (böngészés, telefonálás, youtube, zenehallgatás stb wifin, egy simen) kb. 5 órát tud."
"Akkumulátor méretéhez képest kiváló."
"De internetezésre, facebook, insta, zenehallgatásra meglesz az 1 nap, persze ha nem egész nap rajta ülsz."
"Szia!
Ilyen használttal 4-5 óra képernyőidő simán meglesz. Igen, érdemes "

:U

(#433) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Sziasztok, segítsetek, volt se2020 az tetszett, az akksi kissé kicsit volt de ha ez kb +1 óra sot hozzátesz az nekem bőven elég :-) akár a 30 perc is
nyugtassatok meg kissé jobb az akksi mint az elődben? akinek van a mostani mennyire van akksival megelégedve?

(#434) csƵ válasza Zozo0525 (#433) üzenetére


csƵ
őstag

Én elégedett vagyok. A hetessel nagyon nem voltam elégedett.

(#435) Zozo0525 válasza csƵ (#434) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszönöm szépen :R :R :R

(#436) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
A Google Pixel 3a telefonom már lassúcska (akadozik, elkezdtem megutálni), és az akku is keveset bír (és már épp lejár a szoftveres frissítése is), így idén mindenképpen lecserélem. A feleségem Samsung S7 telefonja pedig egyrészt évek óta nem kapott frissítést, másrészt már túl keveset bír az akkuja annak is. Így idén az ő telefonját is cseréljük.

Mivel nem vagyok hajlandó nagyméretű telefont venni, és a feleségem sem, felmerült az OS váltás.

Kérdésem, hogy vajon miként viszonyul a mostani telefonjaink kameráihoz a SE 2022 kamerája, ha nem ideális fényviszonyok között (pl. télen beltéren lámpafénynél) fotóznánk mozgó témát (gyerekek)? Lazán hozza ilyenkor az S7 és a Pixel 3a szintjét? E telefonok képminőségéből semmiképp nem akarunk engedni. Offtopic itt, de hátha tudjátok: a Mini 12 fotóban hol van vajon ezekhez képest?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#437) Zozo0525 válasza Laslow (#436) üzenetére


Zozo0525
őstag

se2020, pixel 3, pixel 4,pixel 6 készülékeim voltak. Ezekhez képest az se2020 kicsit gyengébb, nappal de nem vészes jó fényviszonyok között. Este már nem az igazi szerintem. (de vállalható még)
az új se-t én is nézegetem a méret a lényeg :-)

(#438) Laslow válasza Zozo0525 (#437) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#439) g4mer válasza Laslow (#436) üzenetére


g4mer
senior tag

12/13 mini, ha belefér a keretbe, ha a kamera minősége nagyon fontos.

Bár elnézve ezeket a képeket nem rossz egyáltalán [link]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#440) Zozo0525 válasza g4mer (#439) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez azért meggyőző.
:Y

(#441) 7Heads Drago válasza g4mer (#439) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Youtube videóból kép minőséget nézni? :)
Semmi garancia nincs rá hogy azonosak-e a feltételek és eleve szar a felbontás a megítéléshez. Sokkal jobb egy értelmes teszt vagy a userek véleménye a fórumon.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#442) Zozo0525 válasza 7Heads Drago (#441) üzenetére


Zozo0525
őstag

pont a userek véleménye szerintem nem ok, vadidegen leír valamit honnan tudni user error vagy készülékhiba? minden topic tele síró userekkel akkor egyik készülék sem jó?

(#443) Laslow válasza g4mer (#439) üzenetére


Laslow
senior tag

Igazából a tepsinél kisebb méreten kívül 2 dolog fontos: a jó fotóképesség mozgó gyerekről nem ideális fényviszonyok között is, és hogy az akkuja bírja, hiszen ez az egyik ami miatt épp készüléket cserélünk.
A 12 Mini mintha akkuban kifejezetten gyenge lenne - vagy az az SE 2020? (Nem vagyok otthon iPhone-ban, csak valahol ezt olvastam, de nem emlékszem, melyik készülékről.)

Ár alapján ezek jöhetnek szóba, fentebb semmiképp nem mennék:
SE 2020 64GB - ez már procira régi is és RAM-ban is kevesebb, így nem tűnik túl jövőálllónak
SE 2022 64GB - nekem ez tűnik a favoritnak
12 Mini 64GB - ennyire kompakt nem feltétlenül kell legyen
12 64GB - ez meg kicsit nagy

Tárhelyből több szerintem nem kell, mert csak fotók/videók foglalnák, meg esetleg egy darab Candy Rush típusú játék, plusz Waze, netbank, és hasonló apróságok.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#444) g4mer válasza Laslow (#443) üzenetére


g4mer
senior tag

én tesztekben azt néztem, hogy 12 mini jobb akku időben, árban nincs olyan nagy különbség (főleg aprón), kijelző, új design, én ezt venném :)

Tárhely nekem is 64 gb, ha kevés lenne, icloud 50 gb havi 300 ft.

Én azt mondom nézz el egy mediamarktba, ott kivannak rakva, hogy egyáltalán tetszik-e élőben az SE2022, amoled androidról mekkora váltás lenne stb.

Sic Parvis Magna

(#445) jerry311 válasza Laslow (#443) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyugi, időtálló az. Ez nem android, hogy ha kétévente nincs új flagship telefonod akkor belassuljon minden.

(#446) 7Heads Drago válasza Zozo0525 (#442) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jah nyilván nem 1 user számít. De lehet azt látni hogy összességében mit hoz a telo.
Akkor én nem ezekbe a topikokba járok be ezek szerint. :)
Mellesleg a user errort a legtöbbször ki lehet szúrni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#447) 7Heads Drago válasza jerry311 (#445) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jelentem nekem 3 éves a P30 és nem lassult be. :))
Sőt a kamerával sincs bajom. (a közelség érzékelő szívat csak)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#448) jerry311 válasza 7Heads Drago (#447) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én tegnap esőben sétáltam és nem áztam el.
Előfordulnak ilyen anomáliák a mátrixban.

(#449) 7Heads Drago válasza jerry311 (#448) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Persze kérdés az hogy kinek mi, mitől számít időtállónak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#450) Laslow válasza 7Heads Drago (#449) üzenetére


Laslow
senior tag

Időtállóság: a feleségemnek az S7 teljesítménye a mai napig elég, ami egyedül annak köszönhető, hogy jó pár éve nem érkezett rá frissítés, és valami sok generációval ezelőtti Androiddal fut. Ne feledjük, ez egy több mint 6 éve piacra került telefon! Az én Pixel 3a-m hasonló teljesítményű mint az S7, de - mivel a legújabb Androiddal megy - már döglassú, és most, hogy már megszűnt a supportja, havi frissítésről frissítésre érezhetően egyre lassabb lett, ezzel kikövetelve, hogy vegyek helyette újat. És mindkettőnek az akkuja mostanra zavaróan elgyengült.

Olvasgattam ma az SE 2022 és az 12 telefonokról.

Kamerára szerintem egálban vannak: a 12 plusz optikáját ellensúlyozza a SE 2022 újabb procin futó jobb szoftvere, és az volt az érzésem, hogy nekünk inkább ez utóbbi kell, mint az ultraszéles látószög: az S7 és a Pixel egyetlen optikája is elég, nincs igényünk optikai zoomra meg ultraszélesre meg makróra... Viszont a g4mer által linkelt videó fotóin nekem a 13 Mini képei határozottan jobban tetszenek az SE 2022 képeinél - csak nem 100.000 Ft-nyival...

Akkura is ahogy néztem kb egálban van a két telefon: Az SE 2022 takarékosabb procija és kisebb kijelzője ellensúlyozza a 12 nagyobb akkuját és OLED kijelzőjét. De az igazság az, hogy alapból egyik sem valami jó akkuban, és kérdés, hogy mi lesz velük mondjuk 3 év múlva mire érezhetően elgyengül az akku bennük. (Jó pénzért cseréltessem ki újra, mondjuk.)

Kijelzőben az Andoridos telefonunkhoz képest mindenképp visszalépés az AoD hiánya, azt szeretjük. Ráadásul az SE 2022 nem is OLED, úgyhogy a sötét mód alkalmazásával sem lehet üzemidőt nyerni. Szeretjük az OLED-et, főleg a Samsungét (a Pixelé gyengébb, bár az újabb Pixeleké tudtommal már jobb).

Teljesítményre mindegy: mindkettő hozza az elvárt szintet, hiszen nem játszunk erőforrásigényes játékokkal, és nem szerkesztünk képet/videót telefonon. Facebook, böngészés, fotózás, Candy Rush, kártyajátékok - ezt bármi hozza, szerintem az SE 2020 is.

Három dolog nem tiszta most nekem:
1. Jár a telefonokhoz valamilyen töltőfej, vagy csak kábel, de fali csatlakozóba dugható töltőfejet mindenki használjon amit talál otthon, vagy vegyen hozzá pluszban? A Xiaomi 10W Qi töltő, amit most az S7-hez használunk, meg vagy működik majd, vagy nem?
2. Milyen módon van lehetőség a telefonnal elkészült fotókat/videókat Windows asztali gépre áttölteni? Azt olvastam, hogy a Lightning egyrészt lassú, másrészt akár meg is szakad az átvitel - ez mennyire igaz. Wifin valahogy esetleg? (korrekt új ASUS RT-AX58U router van itthon)
3. Hogy és hol lehet ezekre törésgaranciát is venni? Soha nem tört még el telefonunk, de soha nem is volt ilyen drága készülékünk, a méretet meg lehetőleg nem szeretnénk megnövelni egy védőtokkal. Most Spigen tokokat használunk, és kivéve belőle a telefont mindig meglepődünk, hogy tok nélkül mennyivel kisebbnek tűnnek, a kicsiség pedig előny, és meggondolnám, hogy megér-e havi x ezer forintot hogy ne kelljen tok rá...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.