Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) hcl válasza 7Heads Drago (#295) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az mondjuk igaz :) De 4G azért szokott lenni.
Az e-sim meg f0s :D Teszteltük melóhelyen, nagyon gagyi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#302) 7Heads Drago válasza #32839680 (#300) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Viszont a 64-be már nem férnél bele ezek szerint. Mintahogy én se.
És ugye az SE-nél a legkisebb 64 gb ami már tavaly is gáz volt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#303) Tibee86 válasza 7Heads Drago (#302) üzenetére


Tibee86
veterán

De ezt úgy mondod, mintha nem lenne lehetőséged nagyobb tárhellyel venni. :F
Mondjuk ha az ios is 32GB-ot elfoglalna akkor úgy valóban nagyon felháborító lenne a 64Gb-os verzió.

(#304) hcl válasza 7Heads Drago (#302) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én meg beleférnék. Most akkor?

Mutogatni való hater díszpinty

(#305) csƵ válasza 7Heads Drago (#302) üzenetére


csƵ
őstag

Eléggé elférek.

(#306) A Molyember válasza 7Heads Drago (#302) üzenetére


A Molyember
tag

Csatlakoznék a bulihoz, ha már. :)

(#307) Luck Dragon válasza hcl (#304) üzenetére

De ha nem férnél el, akkor is ott van havi 300-Ft 50GB Apple tárhely . :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#308) PuMbA válasza Ricardo (#291) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ráadásul a mai Android csúcstelefonok, mint ahogy 1-2 hete a Samsungról, illetve pár napja a Xiaomi-ról kiderült, korlátozzák a CPU teljesítményt 20-30%-kal, mert amúgy úgy leszippantaná szegény akksit, hogy nem lenne köszönet. Közben meg a melegedéstől elégne a telefon :) Úgy könnyű hosszú üzemidőt csinálni, hogy csak bencsmárkokban megy 100%-on a CPU, de például játékok alatt nem.

[ Szerkesztve ]

(#309) csƵ válasza PuMbA (#308) üzenetére


csƵ
őstag

Arra kíváncsi vagyok, hogy egy A15 mit tud SE-ben üzemidőben és teljesítményben alacsony töltöttségű módban. Lehet kipróbálom,

(#310) hcl válasza Luck Dragon (#307) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na a franc töltse a cuccait az Apple-hez :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#311) 7Heads Drago válasza Tibee86 (#303) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kezdjük ott hogy az SE nekem vicc. 3,5h sot-al.
Ha 128-ast veszed annak már más az ára kérlek. Érdekes hogy egész eddig így volt a 64gb-os SE hasonlítgatva droidosokhoz (mármint ezen az áron). Most hirtelen vegyek nagyobbat?
Ha adott a 4k a videónál akkor akkor gyorsan fog fogyni a tárhely. Droidon amúgy jóval nagyobb az app kínálat. Az én telomon egy játék sincs és így 17 gb csak az app. A jó grafikájú játékok nagyon megnyomják.
50gb Apple tárhely: onnan indultunk hogy a streaming se mindig jó. A mobil lefedettség vicc sok helyen. Sőt van jó pár cég már ahol szándékosan árnyékolják is vagy az acél szerkezet szól bele. Arról nem is beszélve hogy ahányszor megnézel valamit annyiszor letöltöd. Nekem pl nincs korlátlan netem. Nálam net és előfizu nélkül is minden ott van a telon...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#312) PuMbA válasza 7Heads Drago (#311) üzenetére


PuMbA
titán

"3,5h sot-al."

A SOT egy meghatározhatatlan mérőszám, szóval félrevezető. SOT az is, ha alacsony fényerőn a sötét szobában olvasol és SOT az is, ha teljes fényerőn játszol. Ha például képernyő nélkül hallgatsz zenét, az meg nem SOT, de ugyanúgy szívja az akksit. Egy valós mérőszám például az, hogy mennyit tudsz rajta netezni, videót nézni, játszani és ezeknek egy általános egyvelegét kell venni, mint a GSMArena. Bírom, hogy az emberek elolvasnak egy cikket, amibe bele van írva egy szám és azt kezdik el telekiabálni mindenhova, bármiféle mélyebb utánajárás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#313) 7Heads Drago válasza PuMbA (#312) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ezt miért nem a tesztelővel vitatod meg? A tesztben szerepel ez a szám.
Elvileg ez egy elfogadott mérőszám lett az okosteloknál. És nem csak az SE-nél, hanem a 13 pro max-nál is ami az egyik él lovas ebben. Az gondolom nem bánt ennyire...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#314) PuMbA válasza 7Heads Drago (#313) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem akarom megvitatni, csak szomorúsággal tölt el, hogy ma oda jutottunk el az internet árnyoldalának hála (itt a topikban többen is, de még nagyon néha velem is előfordul), hogy valaki megnéz egy cikket, elolvas belőle 1 bekezdést, amibe van egy adat megemlítve és akkor már az a 100%-os megdönthetetlen bizonyíték és elkönyvelte, hogy márpedig az annyi. Én például vettem a fáradtságot és megnéztem 15 darab SE 2022 tesztet minimum, amiknél van 3 óra és 6,5 óra SOT között mindenféle eredmény, tehát ez nem ilyen egyszerű :)

#3157 Heads Drago: Valósabb, mert azok után átlagot vonnak, tehát összekombinálják az eredményeket, hogy 2 óra netezés, 1 óra filmnézés. Másrészt a többi telefonnal relevánsan összehasonlítható, mert a tesztmódszer ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#315) 7Heads Drago válasza PuMbA (#312) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az általad említett Gsmaréna teszt az szerinted valósabb? Mennyi az esélye hogy folyamatosan 10-15-20 órát netezzel vagy filmezzel? 0! Sokkal életszerűbb ha vegyesen használod, mivel az emberek 98% úgy használja. Pont az ilyen egyoldalú szintetikus tesztekből kiszedett számok mondanak a legkevesebbet a teloról. (aida, geekbench, stb) Lásd az Samsung telok. Hiába szépek a számok, sokadik nekifutásra szépen vissza is esnek.
314#: Ezzel egyet értek. Én se egy tesztet nézzek. Viszont mivel ugyanitt van pl 13 pro max teszt is és még 1000 másik nagyon jól lehet őket egymáshoz viszonyítani. És gondolom a körülmények hasonlóak és a tapasztalatok szerint reálisak is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#316) Tibee86 válasza 7Heads Drago (#311) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha már így nekem címeztél mindent:
"Kezdjük ott hogy az SE nekem vicc. 3,5h sot-al."
Nyilván akkor nem te vagy a célközönség ahogy én se, bár a napi átlagom 2 óra alatt van.

"Ha 128-ast veszed annak már más az ára kérlek."
Ha nem elég a 64GB akkor sajnos felárat kell fizetned, ez ilyen. Itt mondjuk a rendszer nem foglalja el a 64GB-os tárhely felét. De mivel a sot miatt kiesett így ezen már nem kell aggódnod.

"Érdekes hogy egész eddig így volt a 64gb-os SE hasonlítgatva droidosokhoz (mármint ezen az áron)."
Ki hasonlítgatta itt bármilyen droidos telefonhoz? Zavar van a kavarban. :D Ez egy iPhone topik még mindig, csak a szokásos módon az android userek megymagyarázzák miért nem jó nekik és győzködik itt a népet.

" A mobil lefedettség vicc sok helyen."
Biztos sok kis utolsó zsákfaluban lehet probléma, de egyébként kishazánk elég jól áll lefedettségben. Én pl. napi 500-600km-et teszek meg mindenfelé az országban és szól a spotify.

" Nekem pl nincs korlátlan netem. Nekem net és előfizu nélkül is minden ott van a telon..."
Tök jó neked. Én filléreket fizetek a mobilnetért és bármit csinálok mindig 5-6GB megy a levesbe fordulónapon. Az tuti, hogy a 64GB-os telefonomra nem tudom letölteni otthon az egész internetet mint te, de nem is akarom. ;]

(#317) bostone


bostone
addikt

Azért itt az érvek és tesztek felsorolása mellett is tényleg csak egy vicc, amin vitatkoztok.

Milyen az ideális cici?
Milyen kor, kosár méret, bimbó méret, bimbóudvar méret, forma vagy feszesség arányszáma?

(#318) Fall-N válasza g4mer (#1) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyetértek. Ez a telefon megtestesíti egyben, ami nem kell nekem. Nagyon idejétmúlt, mármár retro. Ha valakinek ez kell vegye, nekem aztán mindegy.

(#319) 7Heads Drago válasza Tibee86 (#316) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mihez hasonlítsunk egy okostelot? Nyilván egy másikhoz. Bármilyen hihetetlen a droidosak is azok. Az SE pont semmit se ad ezért az árért. Ennyiért az I11 is jobb ajánlat sztem.
Az tuti, hogy a 64GB-os telefonomra nem tudom letölteni otthon az egész internetet mint te
És ki mondta hogy le kell?
Mindegy hogy beismered e vagy se, de teli van az ország fehér foltokkal lefedetségben. A lányom is spotify user szóval felesleges a rizsa.
Az autópályán jó a lefedettség, de mi itt vagyunk a pályától 1 km-re és a 3 szolgáltatóból 1 mondható stabilnak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#320) janeszgol válasza 7Heads Drago (#319) üzenetére


janeszgol
félisten

A 11? 3 GB ram, nuku 5G, ráadásul a 64 GB-os kerül annyiba, mint a 128-as SE2022. Ja és mínusz 4 év támogatottság.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#322) PuMbA válasza janeszgol (#320) üzenetére


PuMbA
titán

Azt se felejtsük el, hogy a 11 hiába kicsi, 200g féltégla súlyú. Az SE 2022 50g-mal kevesebb, ami érzetre számottevő, negyed különbség. A 12 mini 60Hz és 250Hz között vibráló PWM-es OLED-jéről ne is beszéljünk. Az SE 2022 egy utolsó mentsvára a kicsi, könnyű, PWM mentes LCD-s telefonoknak.

[ Szerkesztve ]

(#323) csƵ válasza PuMbA (#322) üzenetére


csƵ
őstag

A 11 nem kicsi. Feleségemnek ilyen van, ő imádja, én ha a kezembe veszem, nem tudnám hosszabb ideig használni.

(#324) Tibee86 válasza 7Heads Drago (#319) üzenetére


Tibee86
veterán

Almát almához, körtét körtéhez…
Sok embernek nem alternatíva az android. Pl. felőlem lehetne 50 ezer forint egy csúcs androidos telefon akkor se kellene, mert herótom van tőle. De csak emiatt nem is megyek az androidos topikokba, hogy elmondjam mennyire nem jön be.

(#325) spider80 válasza janeszgol (#320) üzenetére


spider80
őstag

4 GB RAM. És kb még 4 evig támogatott. 3 éve jelent meg. De tény,hogy elég nehéz készülék. Az XR-ben volt 3 GB RAM.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#326) Fall-N válasza Tibee86 (#324) üzenetére


Fall-N
veterán

Hiába írod, a hitvita az hitvita. :D Android használó vagyok, de semmi bajom az iOS-szel. A kommentem is csak arról szólt, hogy ez az SE egy elavult valami. Egy méretarányos i12/13 amiről voltak renderek sokkal jobb lett volna. Esetleg a notch lemaradt volna és sokkal modernebb lett volna az összkép és nem mellesleg kompaktabb. De nem így lett, az a fránya profit. A fizikai home gombot meg már tíz éve is utáltam bármilyen telefonon. (Meg a kapacitív vezérlősávot is).

A tárhely vita is fölösleges. Van aki a telefont használja mindenre, mint én is, valakinek csak kiegészítő a Mac (vagy PC) mellé. Nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#327) #16377600 válasza PuMbA (#322) üzenetére


#16377600
törölt tag

A 6,1" kicsi? :F

(#328) Zozo0525 válasza Fall-N (#326) üzenetére


Zozo0525
őstag

milyen telón voltak még home gombok?
Most androidos vagyok én is nekem bejön az se, (volt se2020 telóm, az akksi kissé kicsi volt nekem de ezen most elgondolkodom, jó vételnek tűnik.)
nekem kifejezetten szimpatikus a home gombos megoldás.

(#329) Fall-N válasza Zozo0525 (#328) üzenetére


Fall-N
veterán

Még talán a Samsung tartotta meg az S7-ig ha jól emlékszem. Legtöbbnél az alsó káván volt a kapacitív 3 gomb. Később a világítást is kispórolták alóla.

(#330) #16377600 válasza Fall-N (#329) üzenetére


#16377600
törölt tag

HTC U11-en volt még 2017-ben,az egy jó kis teló volt (mint az S7 is egyébként) :)

(#331) janeszgol válasza spider80 (#325) üzenetére


janeszgol
félisten

Hoppá, köszi!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#332) janeszgol válasza #16377600 (#330) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont a napokban vettem egy kiváló U11-et. Tök jó teló.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#333) g@bo


g@bo
nagyúr

ez a telefon egy hulladék. szerettem az se 2020 at, de a mini 12 óta nem néznék rá többet.

túlárazott. elavult design, kijelző, akku. :(

(#334) Zozo0525 válasza g@bo (#333) üzenetére


Zozo0525
őstag

Semmi baj, akkor nem a te topicod:-)

(#335) Ricardo válasza Fall-N (#326) üzenetére


Ricardo
félisten

"A kommentem is csak arról szólt, hogy ez az SE egy elavult valami."
Az "Apple mércével" bőven elég a hater titulushoz.
:DDD

(#336) PuMbA válasza Ricardo (#335) üzenetére


PuMbA
titán

A probléma ott van, hogy olyan dolgokra is rámondják, hogy elavult, ami nem avult el. Jó példa erre az LCD vs. OLED. LCD elavult? Nem, megvan a létjogosultsága az OLED mellett, mert nem vibrál, mint a veszedelem. Simán látható a különbség, elég volt bemennem és megnéznem egy iPhone 12-t.
Aztán ott a design. Miért lenne elavult? Akkor mondanám elavultnak, ha nehézkesebben lehetne kezelni a telefont, mint a többit, de ez sem igaz, mert egy kezes használatra pont hogy jobb, mint egy tepsifon és a touch id miatt fölé se kell hajolni a telefonnak, mint a face id esetén.
Különbséget kell tenni az elavult és a más között :)

[ Szerkesztve ]

(#337) Zozo0525 válasza PuMbA (#336) üzenetére


Zozo0525
őstag

:R :R :R így érzem én is

(#338) csƵ válasza g@bo (#333) üzenetére


csƵ
őstag

Miért elavult a design? Mert 2016-ban már piacon volt?
Miért elavult a kijelző? Mert LCD-nek hívják és nem OLED-nek? A funkcióját ugyanúgy betölti.

(#339) blackmoto válasza bostone (#317) üzenetére


blackmoto
senior tag

Persze vannak preferenciák, de az ideális ami a tenyeremben van... ;] :))

(#340) Zozo0525 válasza csƵ (#338) üzenetére


Zozo0525
őstag

akkor elavult sz@r. de mi ilyet szeretnénk, én akkor maradi vagyok. béke használj csak tepsit OLED kijelzővel. :R

(#341) Ricardo válasza PuMbA (#336) üzenetére


Ricardo
félisten

"Aztán ott a design. Miért lenne elavult?"
Ezt ne tőlem kérdezd, nem én gondolom annak.
Én leírtam mi a problémám ezzel a készülékkel. A kinézet nincs közte :N
Csak arra mutattam rá, hogy hiába nincs gondja magával az Apple-vel, és az iOS-sel, csupán ezzel a készülékkel (SE2022) az már elég hogy bizonyos tagok hater titulust aggassanak rá.
Előkerül részükről a híres kettős (apple) mérce, PL " Ez csak apple mércével nem siker" Ez apple mércével számít olcsónak"......és egyéb kínos magyarázatok
Ha nem vagy elég trendi izé bocs trendee (mindig kimegy a fejemből, hogy az "i" betűt két "e"-vel helyettesíteni olyan "menő" ), mert nem esel hasra egy alma logotól. akkor simán rádkerül a jelző.
Vannak azért jópáran, akikkel lehet normális beszélgetést folytatni, ahogy te is meg tudod fogalmazni személyeskedés nélkül a mondandódat, és tudsz a másik lenézése nélkül érvelni.
Páran nem nőttek még fel erre a szintre, és személyeskednek hatereznek, aláírásban idézgetnek. De a stílus maga az ember.
Egyébként ha már a kinézetnél tartunk, nekem is jobban tetszik a mini vonal, nem csak a kisebb kávák, hanem a szögletesebb forma miatt is. Ettől függetlenül nekem nincs bajom azzal, ha valakinek ez tetszik jobban, illetve az ujjlenyomat olvasó is hasznosabb bizonyos esetekben mint az arcazonosítás. elég az elmúlt két évet alapul venni.
A legjobb véleményem szerint a kettő együttes használata lenne a legjobb. face id, és egy ujjlenyomat olvasó a kijelző alá, vagy hátra a logoba (a tokok jó része úgyis szabadon hagyja így az sem lenne gond), és mindenki azt használ amit szeretne. Mondjuk a gyártó soha nem volt erős választási lehetőségek biztosításában, de a widgetek bevezetése jól mutatja, tudnak jó irányba változni.

(#342) Zozo0525 válasza Ricardo (#341) üzenetére


Zozo0525
őstag

engem pont zavar a hátsó ujjlenyomatolvasó jó az se ahogy van, csak kissé nagyobb akksit szeretnék a 2020-s modellhez képest.

(#343) PuMbA válasza Ricardo (#341) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, az ára szerintem is lehetne valamivel kevesebb és jobb lenne, ha káva mentesebb, nagyobb LCD lenne benne :) De mivel más ilyen telefon gyakorlatilag nincs, így nincs más választás.

[ Szerkesztve ]

(#344) Ricardo válasza Zozo0525 (#342) üzenetére


Ricardo
félisten

A 2020-hoz képest minimálisan növekedett (2018 mAh vs 1821 mAh), és a chip is takarékosabb, ha nem használod 5G hálózaton.

(#345) g@bo válasza Zozo0525 (#334) üzenetére


g@bo
nagyúr

ahogy a tied sem, igaz?
jó lenne ha a semmitmondó hozzászólásaiddal nem fárasztanád a kollektívát. köszönöm.

(#346) Ricardo válasza PuMbA (#343) üzenetére


Ricardo
félisten

" és jobb lenne, ha káva mentesebb, nagyobb LCD lenne benne "

Ez lényegében a mini. Ott a 12. Picit drágább is ugyan, de többet is ad.
Maga a telefon kisebb, ennek ellenére az akku, és a kijelző is nagyobb. Utóbbi méretben és felbontásban is lelépi az SE-t. Az Amoledet most nem veszem bele, mert van aki szereti van aki nem. Jobb a kamera, erősebb az iP védettség....stb
A 13 miniben még jobb az akku, és a készülék mérete maradt., de az már árban megint feljebb van.
A 12 szerintem(és ez az én egyéni véleményem) alternatívája az SE 2022-nek.
Az árbeli eltérés nem akkora mint a tudás/felszereltség beli eltérés.
Két esetben jobb vétel az SE.
Ha valaki kimondottan ragaszkodik az ujjlenyonat olvasóhoz, vagy ha zavarja az amoled.

(#347) Zozo0525 válasza g@bo (#345) üzenetére


Zozo0525
őstag

Tied sokatmondó? :-)
Nem tetszik nem biztos sokat tehetsz ellene..... Lépj tovább. Mivel neked nem jön be, "szerinted egy hulladék" ez a készülék....

(#348) #52931072 válasza Fall-N (#326) üzenetére


#52931072
törölt tag

Mondjuk, ha mindenáron retró fílinget akartak, pakolhatták volna a 7plus házába az új se-t. Talán nem sírnánk annyit az üzemidő miatt (vagy mégis, mert a nagyobb képernyő többet fogyaszt?), de lehetne panaszkodni, hogy túl nagy :DDD .

(#349) csƵ válasza Ricardo (#341) üzenetére


csƵ
őstag

De akkor mit fogtok mondani, hogy 1-2 év múlva visszajön ugyanez a design full képernyővel? Mert azért erre igencsak nagy esély van, ugyanis olyan sok variálás nincs ezekben a készülékekben és mindig frissülni kell. Akkor is azt fogjátok mondani, hogy elavult, mert van rajta egy gomb?

(#350) Ricardo válasza csƵ (#349) üzenetére


Ricardo
félisten

Még mindig nem énvagyok az aki azt mondta hogy elavult. ;)

szerk:

Látod ez egy jó példa arra, hogy miért nem kellene egy közös halmaznak tekinteni azokat akik valamilyen kritikát fogalmaznak meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.