Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Shyciii válasza hcl (#149) üzenetére


Shyciii
veterán

managertelefon az SE2020? Nálatok miket csinálnak a manager-ek?

(#152) Zozo0525 válasza Shyciii (#151) üzenetére


Zozo0525
őstag

miért, manager csak 13promax lehet valaki, vagy samu fold 2? komolyan nem értem a kérdést.

(#153) Adee_91 válasza PuMbA (#148) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Pont nem rád gondoltam,te helyén tudod kezelni,hogy kinek lehet jó választás ez a telefon.

(#154) hcl válasza Shyciii (#151) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát a legtöbbnek nem adnék egy 3310-et sem :D
De amúgy ja, mezei user droidot kap, manager SE 2020, de azok már néha kérnek durvább cuccokat is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#155) Shyciii válasza hcl (#154) üzenetére


Shyciii
veterán

hcl

Most komolyan kérdem, hogy nálatok mit csinálnak a managerek, mert azt tudom, hogy előző munkahelyemen mit csináltak, és ezért miért esett ki kapásból az SE változat. Az egy dolog, hogy 3310-et se adnál neki, én se nagyon, mert nem vigyáznak semmilyen cuccukra. Még emlékszem, hogy anno milyen hibákkal, sérülésekkel adták át a telefonjaikat, hogy küldjük szervízbe. A töltőkről nem is beszélve... :)

Zozo0525

ha nem érted, akkor miért értetlenkedsz? Voltál életedben bármilyen manager? Dolgoztál nekik éveken keresztül? Ha nem, akkor egyszerűbb az értetlenkedésed helyett csendben maradnod.

[ Szerkesztve ]

(#156) 7Heads Drago válasza Tibee86 (#113) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hol vágják utánad ingyen az iPhone?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#157) Zozo0525


Zozo0525
őstag

:DD :DD :DD :DD
dolgoztam ilyen helyen , milliárdos cégnél a manager ezer éves nokiat használt.(butatelefont.) míg a szíve el nem vitte szegényt.
legközelebb majd megkérdezem tőled posztolhatok-e, rendben?

(#158) hcl válasza Shyciii (#155) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nemtom :D Levelezés megy rajta, meetingek mennek rajta, riportokat tudnak nézegetni. A gyárigazgatónak asszem iPhone 6-osa van, és nem akar másikat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#159) 7Heads Drago válasza csƵ (#114) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kecskemét az egy lyuk szerinted? Kérdés hogy akarjuk látni a problémát, vagy átlépünk rajta.
A lányom telenoros, neki bent a városban az egyetem épületében is kétséges hogy van-e net. Pedig Kecskeméten már jól halad az 5G kiépítés is, épp csak teli van vak foltokkal.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#160) Shyciii válasza Zozo0525 (#157) üzenetére


Shyciii
veterán

dolgoztam ilyen helyen , milliárdos cégnél a manager ezer éves nokiat használt.

Aham. Te meg a monacói hercegnő vagy. Csak úgy mellékesen ha már milliárdos cégekről beszélünk:

- Microsoft managerek: iphone, android (amíg volt windows phone, addig tiltva volt az iphone)
- SAP managerek: javarészt iphone, de vannak androidosok is

nem mellékesen egy manager nem tud mit kezdeni a buta nokiákkal. Ha volna fogalmad hogy pontosan mit csinál most egy manager, és milyen elvárások vannak egy milliárdos cégnél, akkor ilyen baromságot nem hordtál volna össze.

(#161) Zozo0525 válasza Shyciii (#160) üzenetére


Zozo0525
őstag

értem, magad égeted ezek szerint.
legyen szép napod.
:R

(#162) csƵ válasza 7Heads Drago (#159) üzenetére


csƵ
őstag

Mi köze a 4G/5G lefedettségnek az iPhone-hoz?

(#163) jerry311


jerry311
nagyúr

Április végén le is cserélem az SE 2020-at.

(#164) 7Heads Drago válasza csƵ (#162) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek szerint te sim nélkül használod a telot. Akkor tényleg semmi.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#165) csƵ válasza 7Heads Drago (#164) üzenetére


csƵ
őstag

Továbbra se értem, hogy ez miért iPhone felőli probléma.
Valami életszerű gond lenne esetleg, vagy ennyire már nincs mibe kapaszkodni?
Szar az iPhone, mert a kecskeméti egyetemen vannak lyukak, ahol nincs lefedettség.
LOL

(#166) hcl válasza 7Heads Drago (#164) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hm, eSIM? :D

@Shyciii : Ne már, annyi főnököt látok okostelefon mellett füzetbe jegyzetelni, meg állandóan mindenkit felhívogatni, hogy még :D Ezeknek nyűg az okosteló.

"Ha volna fogalmad hogy pontosan mit csinál most egy manager, és milyen elvárások vannak egy milliárdos cégnél, "
Hát, ezek nagyon változóak. Nem lennék benne biztos, hogy mindenhol csak és kizárólag csúcsteló jó ezeknek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#167) Zozo0525 válasza hcl (#166) üzenetére


Zozo0525
őstag

ezt mondom én is :R

(#168) Shyciii válasza hcl (#166) üzenetére


Shyciii
veterán

hcl

Én utoljára főnököt 2002-ben láttam jegyzetelni (CHS Hungary), de akkor még nem voltak okostelók. Amióta van okostelefon, azóta mindegyik főnököm, vagy középvezető okostelefont (és tabletet...) használ/használt. Az már más kérdés, hogy vegyesen iphone, android, sőt nano volt blackberry is (bár az nem sokáig. gyorsan rájöttek, hogy nem az kell nekik).
Arról nem beszélve, hogy 2022-őt írunk. Már legalább 10 éve, hogy az a cég, aki nem tud modernizálni IT terén, az a cég meghalt, versenyképtelen. Ezt azért nem nehéz belátni.
És itt most nem olyan ínyencségekről beszélek, hogy a tárgyalóba csak úgy lehet belépni, ha előtt a tárgyaló falán levő tabletbe bejelentkezel, és lefoglalod (a'la Microsoft), de az aki még jegyzetel, és butatelefont használ, az a cég erősen le van maradva, és biztosan nem, meghatározó a saját piacán. És egy szóval nem mondtam, hogy csak csúcstelefon. Azért az SE és csúcstelefonok között elég sok modell jöhet még szóba. Akármelyik cégnél voltam, minden manager, középvezető (feljebb nem is szólva) mind elvárás volt, hogy a telefonon kvázi élt, tehát alap az excel, word, pdf-ek megnyitása, vpn kezelés, onedrive tartalmak megnyitása, saját fejlesztésű programok futtatása stb. Tehát nem kis tartalomfogyasztásról beszélünk. Ezeket egy miniatűr kijelzőjű telefonon használni napi szinten sokszor gyakorlatilag használhatatlan egy SE-n. És akkor még nem beszéltem a jegyzetek készítéséről, rajzolásról. nem véletlen, hogy nálunk sokan pont ezért nem kértek iphone-t, hanem Note-ot anno, mert kellett a ceruza.

Az meg végképp nevetséges, amit a most is földön térdeplő Zozo0525 állít, hogy van milliárdos cég, aki még buta telefonokat használ manageri szinten. Persze céget nem nevezett meg, mert a végén még gyorsan ellenőrizhető lenne, dehát ez már az ő szegénységi bizonyítványa, és gyerekes viselkedése.

[ Szerkesztve ]

(#169) hcl válasza Shyciii (#168) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nokia Communicator meg a mesében? :D
De jó neked amúgy... én mindenhol mindenki cetlikre meg füzetekbe látok jegyzetelni.

"Azért az SE és csúcstelefonok között elég sok modell jöhet még szóba. Akármelyik cégnél voltam, minden manager, középvezető (feljebb nem is szólva) mind elvárás volt, hogy a telefonon kvázi élt, tehát alap az excel, word, pdf-ek megnyitása, vpn kezelés, onedrive tartalmak megnyitása, saját fejlesztésű programok futtatása stb. "
Ezek mind elmennek egy SE-n :) A51 4GB a cégesem, az Intune megöli, de mindez megy rajta - és egy Alma 6S-en nem hogy megy, de gyorsabb :D

"Az meg végképp nevetséges, amit a most is földön térdeplő Zozo0525 állít, hogy van milliárdos cég, aki még buta telefonokat használ manageri szinten. "
Nem feltétlen úgy kéne érteni, hogy minden manager azt használ, csak hogy van olyan.
Amúgy mi a különbség a csak telefonálásra használt okostelefon meg a buta között? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#170) Shyciii válasza hcl (#169) üzenetére


Shyciii
veterán

nem mondtam, hogy nem megy, de egy 4,7"-os kijelzőn te milyen excel file-t nézel, szerkesztesz, digaramozol? vagy egy 50 oldalas pdf-et megszerkeszteni? Vagy pl azt kihagytam, hogy a mostani cégnél egy több emeletes biztonsági rendszer térképét nézni, és beaktíválni ezen eszközöket a térképen. 4,7"-on ezek és ennél rafkósabb munkák egyszerűen kényelmetlenek a használhatatlansági szinten. Teljesen mindegy innentől kezdve, hogy a legerősebb proci van benne, és X GB ram, mikor nem tudod kihasználni. A mobilaréna cikk is azt írja, hogy annak jó, aki alap szinten használja a telót. Na de könyörgöm, aki alap szinten használja, annak meg minek a legerősebb processzor? Azért egy ios esetén az alap dolgokra elég egy 5 évvel ezelőtti hardver is :) Arról nem is beszélve, hogy ha én csak telefonálásra keresnék telefont, ritkán egy-egy weboldalt megnézve, akkor meg pláne nem 200eFt-ért keresnék telefont...

(#171) Solten


Solten
addikt

Retro fanonknak, retro kulso retro felbontassal.

Saor Alba

(#172) csƵ válasza Solten (#171) üzenetére


csƵ
őstag

Be ne meséld már nekem, hogy látod a pixeleket. :DDD

(#173) odani


odani
tag

SoT ... van bárki, aki még hivatkozik erre az "értékre", referenciaként tekint rá és döntést hoz ez alapján?
Annyi féle SoT van, ahány user összesen, szorozva az összes mobiltípus számával. Értelmes mutató, valóban...

(#174) hcl válasza Shyciii (#170) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát ezeket egy A51-esen sem tudom kényelmesen megcsinálni, onnantól mindegy. A managereink nagy része amúgy sztem vagy hotspotnak használja a telót, vagy csak nézegeti rajta ezeket.

"Arról nem is beszélve, hogy ha én csak telefonálásra keresnék telefont, ritkán egy-egy weboldalt megnézve, akkor meg pláne nem 200eFt-ért keresnék telefont..."
Managerekről van szó, ők kapják a cégtől. Persze kérheti az aktuális standard Androidost is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#175) aujjobba válasza Shyciii (#170) üzenetére


aujjobba
addikt

'Na de könyörgöm, aki alap szinten használja, annak meg minek a legerősebb processzor? Azért egy ios esetén az alap dolgokra elég egy 5 évvel ezelőtti hardver is :)'

Pontosan ez az, errol beszelunk!
Emberunk megveszi ezt, es a kovetkezo 5 evre le van tudva a telefoncsere, mert eleg lesz akkor is még ez a hardver.

Melyik eri meg jobban szerinted?
- venni egy ilyen draga telefont 200ert, majd 5 evig hasznalni amikor mar nulla erteke van, es akkor lecserelni egy uj alaptelefonra
- venni egy olyat amit max. 2-3 evig tudsz normalisan hasznalni, gombokert tudod eladni, es veheted a kovetkezot

[ Szerkesztve ]

(#176) PuMbA válasza aujjobba (#175) üzenetére


PuMbA
titán

Igen. Inkább kifizetek 5-6 évre 200k-t, mint 2-3 évre 100k-t és akkor még a telefon cserét megjátszani is időt vesz el tőled, tehát az előbbi éri meg jobban.

[ Szerkesztve ]

(#177) csƵ válasza PuMbA (#176) üzenetére


csƵ
őstag

Ezután vezetik be, hogy bérelhetsz az Apple-től hardvert. Ennek a telefonnak 200k Ft ár esetén 5 évről havi 3300 Ft a használati díja, kíváncsi vagyok, milyen tarifát fog meghatározni az Apple, hogy mindig friss készüléked lehessen.

(#178) Ricardo válasza PuMbA (#176) üzenetére


Ricardo
félisten

"és akkor még a telefon cserét megjátszani is időt vesz el tőled, tehát az előbbi éri meg jobban."

Ez a másik esetben is benne van, csak ott ezt az időveszteséget nem az eladás, hanem az akkucsere okozza. Mert 5-6 év alatt benne van a pakliban, hogy egyszer cserélni kell, főleg ha már alapból sem acélos az üzemidő.

(#179) PuMbA válasza Ricardo (#178) üzenetére


PuMbA
titán

Nem teljesen. Adataidat kimenteni / visszarakni a telefonok között (tiszta lap csak, ami nálam szóba jöhet, semmiféle lementjük a régi beállításokat és azt visszatoljuk az új telóra) meg a régi telefon eladás / új vételt intézni akkor sem kell :) Aprón idegesítő emberek, mert írják, hogy megveszik a feléért meg küldjek róla 10 féle állásból képet, biztos nem karcos-e....ezeket kerüljem el. minél messzebbre.

[ Szerkesztve ]

(#180) Noukoum válasza Ricardo (#178) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha nem használod, nem kell cserélni aksit. Nem túl valószínű hogy tönkremenne.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#181) hcl válasza PuMbA (#176) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Időt? 5 éves távlatban az a max. 1-2 nap, amíg szervizben van (már ha nem oldod meg magad, azért egy PH!-n szerintem sokan meg tudják).

Mutogatni való hater díszpinty

(#182) Ricardo válasza PuMbA (#179) üzenetére


Ricardo
félisten

Valóban kicsit macerásabb, de az egyik esetben, lesz egy használt cuccod, ami (akármennyire vigyáztál rá), nem új. A másik esetben lesz egy teljesen új cuccod, aktuálisan friss vassal.
Ha most iPhone tulajként választanom kellene hogy most ősszel az iphone 11-emben cseréltetek akkut, vagy ugyanannyi (anyagi) ráfordítással veszek egy friss (akkor megjelenő) 14-et, én nem biztos, hogy az akkucsere mellett döntenék, csupán azért mert egy picit több macera.
Ettől függetlenül megértem azt is, aki igen.

(#184) catlaca válasza Ricardo (#182) üzenetére


catlaca
senior tag

Ez pusztán anyagi kérdés, egy aksi csere fillér az új készülék árához és időpontra vittem, egy óra alatt megvolt (néztem jutyúb videót a műveletről, de inkább szakemberre bíztam a dolgot :DDD ).
Ezt a kisképernyő /nagyképernyő konfliktust úgy oldottuk meg a páromnak tavaly, hogy SE2020 plusz egy ipad és jóccakát, 3száz alatt maradt a vége. Telefont hurcolja, otthon meg előkapja ipadet és kész.
Aki meg kivan tömve, az megveszi a legdrágább szifont és azzal nem lő mellé, legnagyobb kijelző a legnagyobb tárhellyel. az SE ott labdába sem rúg nyilván.

[ Szerkesztve ]

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#186) PuMbA válasza #32839680 (#185) üzenetére


PuMbA
titán

Így van. Ezért nem csak proci lett jobb, hanem +1GB RAM-ot is beletoltak az SE 2020-hoz képest :)

(#188) HujperPatrik válasza #32839680 (#183) üzenetére


HujperPatrik
kezdő

Persze csak akkor a gyártósórt át kellett volna állítani újra kellett volna tervezni a házat etc. Így meg minimális befektetéssel kész is volt a produktum. És ugye az Applenek nem célja a "rendes" szériát kannibalizálni.

[ Szerkesztve ]

Szeressetek tettetés nélkül, irtózzatok a rossztól, ragaszkodjatok a jóhoz. (Róma 12,9)

(#189) PuMbA válasza #32839680 (#187) üzenetére


PuMbA
titán

Én jelenleg 2GB RAM-os Android 10-es mobilon netezek, 2-3 oldalt elbír újratöltés nélkül :) Az Apple mobilok amúgy mindig is kevesebb memóriát kaptak, mint az Androidok. A 4GB Apple ökoszisztémában a csúcs alatti szint, hiszen 6 GB a maximum.

[ Szerkesztve ]

(#192) aujjobba válasza #32839680 (#187) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezt elore nem lehet megmondani.
Mindenesetre pl. ebben a videoban az i11 4GB RAM mellett ugyanugy megtartott mindent a memoriaban, mint az S21 12GB-tal.

Nalam a Xr ujratolti a Safari-t, ha elotte Minecraft-oztam rajta :)
Najo nem csak akkor, most is ujratoltotte, de nem tudom mi miatt, de legalabb gyorsan betolt.
3GB ram

[ Szerkesztve ]

(#193) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Üzemidő elég hurka lett.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#194) Tibee86 válasza #32839680 (#187) üzenetére


Tibee86
veterán

"Csodálatos, és hány megnyitott lapnál kezdi el újratölteni a weboldalakat, meg appokat 4GB RAM mellett?"
Nagyjából annyinál, mint a kunkurencia 2-3x annyi RAM-mal.

"Ami 2022-ben minimum 6GB szerintem, de ha jövőállóság a kérdés akkor 8."
Akkor még a 13 pro/max is épp eléri a minimumot, a 13/mini meg még azt se a 4GB-tal.

Mekkora RAM-mal rendelkező iPhone-t használsz egyébként? Mert ugye ezeket a következtetéseket nem az androidos telefonok után vonod le.

[ Szerkesztve ]

(#195) csƵ válasza Tibee86 (#194) üzenetére


csƵ
őstag

A 13 Pro Max-ot ki lehet dobni a kukába jövőre. :DDD

(#196) hcl válasza Ricardo (#182) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"A másik esetben lesz egy teljesen új cuccod, aktuálisan friss vassal."
Már ha szükséged van rá.

"vagy ugyanannyi (anyagi) ráfordítással veszek egy friss (akkor megjelenő) 14-et,"
WTF, az vagy egy drága akkucsere, vagy óccó telefon :D

@PuMbA : "Én jelenleg 2GB RAM-os Android 10-es mobilon netezek"
Nemtom, az S5-ösöm (4 mag, 2,5GHz, 2,5GB RAM) már elég lassúka a 10-es droiddal (Lineage-el). Ettől függetlenül, ha nem egy törött gagyi kijelző lenne rajta, simán azt használnám még mindig.

Mutogatni való hater díszpinty

(#197) Ricardo válasza hcl (#196) üzenetére


Ricardo
félisten

"WTF, az vagy egy drága akkucsere, vagy óccó telefon"

Régi elad, új megvesz. Költség a különbözet.

(#198) Tibee86 válasza Ricardo (#197) üzenetére


Tibee86
veterán

"Ha most iPhone tulajként választanom kellene hogy most ősszel az iphone 11-emben cseréltetek akkut, vagy ugyanannyi (anyagi) ráfordítással veszek egy friss (akkor megjelenő) 14-et, én nem biztos, hogy az akkucsere mellett döntenék, csupán azért mert egy picit több macera."
HA-ra ránézve ~120-160 között mennek a 11-esek. Tegyük fel, hogy a 14 is annyi lesz mint most a 13 ami 335 ezer forint. Legjobb esetben is 175 ezer forintba kerül a váltás.
Hivatalos szervizben az akkucsere 25.900.-
Hogy jött ki nálad a matek ugyanannyira?

[ Szerkesztve ]

(#200) xsjado93 válasza #32839680 (#187) üzenetére


xsjado93
senior tag

Windowsos notikat is adnak ki a mai napig ennyi memóriával (igaz ott jobban megoldható lehet a bővítés), pedig ott még az oprendszer sem olyan kisétkű mint egy iOS.

Your life is a lie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.