Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) hcl válasza Zozo0525 (#340) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De egy csomó embernek tényleg mindegy, mi adja a képet, ha az megüt egy szintet... Nekem is.

BTW érdemes lenne retro módon értelmes mondatokat fogalmazni, hogy érteni is lehessen ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#352) kokloffolo válasza janeszgol (#320) üzenetére


kokloffolo
újonc

"Ja és mínusz 4 év támogatottság."

Szerintem ezt elszámoltad. Az I11 még csak 2,5 éves!

Iphone 11 and Samsung Galaxy S21

(#353) 7Heads Drago válasza Tibee86 (#324) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az Apple tényleg alma, viszont a droid sose volt körte. Kötözködni én is tudok. :P
Akkor téged már függőnek vagyis alma fannak hívnak. Mondjuk sztem meg sose jó ha bármitől is függsz és kötődsz hozzá.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#354) 7Heads Drago válasza janeszgol (#320) üzenetére


7Heads Drago
veterán

4 év???
Az SE-ben az i13-as soc-ja van ami az ősszel jött ki. A támogatást meg mindig a soc-hoz kötötte eddig az Apple. És tudtommal ahogy írták is előttem 2,5 évvel ezelőtti kiadás az i11. Szóval sztem max 2 év lesz az a különbség. Mondjuk én sose használok 2-3 évig egy telot és az updatekben se hiszek. Szóval pont nem érdekel mi lesz 3 év múlva. A jelenlegi telomon is 1,5 éves update van és semmi baja sincs. (pedig ez droid)
Az 5G kit érdekel? Engem biztos nem érint. Én annak örülnék ha a 3/4G lefedettség javulna. Habár a 3-at már megszüntetik lassan.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#355) Tibee86 válasza 7Heads Drago (#353) üzenetére


Tibee86
veterán

Az azért erős túlzás, de az i4 óta a privát telefonom iPhone. Mondjuk sose adnék ki 300-400-500 ezret egy iPhone-ra, mert nekem nem ér meg semmilyen telefon ennyit, így mindig jól le is vagyok maradva a szériákkal, most is egy 11 pro-m van amit tavaly év végén vettem 200-ért újonnan. Ezt is csak azért, mert mikor megjelent már tudtam, hogy erre akarom majd lecserélni a 7-est, és mivel kivezették és az újabbak nem tetszenek be kellett szerezni amíg még lehet. Ezzel is minimum 3-4 évre tervezek. Nem vagy hardcore user, se facebook-om se instám se titktokom nincs, a napi sot-om 2 óra alatt van. Nem függök tőle, de lehet nyomógombos telefont használnék ha most azt mondanák nincs többet iOS. :D
Cégesként meg ismerősi körben volt több andoridos telefon is, de nekem nagyon fekszik a felülete akármennyire is testreszabható, de nyilván van aki meg pont fordítva van ezzel. Nem
Rengeteg mindent utálok magában a gyártóban és annál több hülyesége van a rendszernek is, csak azokat nyilván nem itt fogom felsorolni és taglalni, erőltessék meg magukat a kollégák akik minden hír meg teszt alatt csak fikázni járnak be. ;]

#354: A 11 szerintem ebből a szempontból olyan lesz mint a 6S, mivel még mindig árulja az Apple így biztos jó sokáig lesz támogatva. Persze kihagyva pár dolgot amit az újak megkapnak, mint pl. a maszkos feloldást már csak a 12 és a 13 kapta meg.

[ Szerkesztve ]

(#356) Fall-N válasza PuMbA (#336) üzenetére


Fall-N
veterán

Az OLED-et utálom, egyáltalán nem tartom semmilyen téren jobbnak. Főleg, hogy beég idővel, a legtöbb a PWM vezérlés miatt vibrál, nincs fehér szín, csak valami sárgás-zöldes valami. Igen a fekete az valóban az, de leszarom, inkább legyen helyette szürkés. Szóval az IPS előny. Így is úgy kell vadászni telefont nekem, hogy ne legyen OLED-es.

A nagy kávák viszont nekem soha nem tetszettek, így nekem az az elavult, meg a kis kijelző is inkább kínzás használat szempontjából. Már régen is a kis kávás LG G2 volt az etalon, akkoriban előremutató volt. Pedig már hány éve volt.

Ricardo: Ilyen nincs, hogy valaki "hater", ez egy óvodás bohócság. Ezek használati tárgyak. Másrészt attól, hogy az SE nem teszik, attól más Apple termékek tetszhetnek még. Nem kell vallást csinálni belőle. Praktikussági okok miatt viszont nem használom az iOS-t, mert rohadtul nem nekem való. De attól még nem tartom vacaknak. Manapság azért mindkét rendszer bőven túl van a használható kategórián. Android és az iOS is stabil, hiába ferdíti mindkét oldal a maga javára ezt a tényt. :U Innentől fogva már csak a használati szokásokon múlik ki melyiket választja.

Az ujjlenyomat olvasó részével egyetértek. Bele kéne tenni a telefonokba. Ha másnem ott a bekapcsológomb. Kijelző alá fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(#357) Ricardo válasza Fall-N (#356) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ricardo: Ilyen nincs, hogy valaki "hater", ez egy óvodás bohócság. Ezek használati tárgyak. Másrészt attól, hogy az SE nem teszik, attól más Apple termékek tetszhetnek még. Nem kell vallást csinálni belőle. Praktikussági okok miatt viszont nem használom az iOS-t, mert rohadtul nem nekem való. De attól még nem tartom vacaknak. Manapság azért mindkét rendszer bőven túl van a használható kategórián. Android és az iOS is stabil, hiába ferdíti mindkét oldal a maga javára ezt a tényt. :U Innentől fogva már csak a használati szokásokon múlik ki melyiket választja."

Egyetértek. Sajnos sokan vannak akik egy használati tárgy birtoklásától hiszik magukat többnek másoknál. Elég a green bubble jelenséget megnézni :(

A kijelzőkkel én úgy vagyok, hogy mindkét típusnak megvan a maga előnye és hátránya. Nálam nem fő szempont vásárlásnál hogy Oled vagy IPS.

(#358) Fall-N válasza Ricardo (#357) üzenetére


Fall-N
veterán

Nyomon követem az iOS fejlődését is, például a kategorizált app drawer meg a widget támogatás tetszik. Azt is láttam, hogy van már valami kiskapu arra, hogy egy telepített alkalmazással lehet már ikoncsomagokat is használni.

(#359) Atee94


Atee94
csendes tag

Én kényszerűségből váltottam anno IOS-re(13 mini), mert sajnos az Apple-n kívül senki nem árul 130 mm hosszúságú kompakt csúcstelefont...Bár android vonalon nemhogy csúcstelefont, semmit se. Az asus zenfone-ja a maga 150 mm-es hosszúságával már nekem minden,csak nem kompakt.Mondom úgy hogy az összes eddigi telefonom hosszra súrolta a 130 mm( Sony Xz1 compact,z1 compact, zte blade III)
Az IOS vs Android-ról csak annyit tudok elmondani, hogy személy szerint én mindkettővel elégedett vagyok, mindkét rendszernek vannak apróbb hülyeségei, de semmi ami miatt fáklyát és vasvillát ragadnék.
Szolgálati telefonnak én egy SE 2020-t kaptam, és a 13 mini-hez képest bizonyos dolgokban van visszalépés persze, de számomra nem zavaró.E-mailt olvasgatni, Spotify-t hallgatni, reportokat készíteni, fotózni ennél jobb készüléket nem tudnék elképzelni.
Ami viszont dicséretes és az se 2022 számlájára írható, hogy bár sok ember számára réginek számító design-nal, de relatív olcsóbb, bizonyos szempontból csúcstelefont pakolt le az asztalra KOMPAKT méretben, és ha nem lenne a 12-13 mini vonal nekem ez DÖNTŐ lenne ahhoz hogy megvásároljam.

Edit:Az IOS mellett szól hogy fotókat beintegrálni képes reportokat készítő alkalmazás (Site Report Pro) androidon nincs.

[ Szerkesztve ]

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#360) bostone válasza Atee94 (#359) üzenetére


bostone
addikt

Ezt az érvelést sosem értettem.
Átlagos magassággal rendelkezem, a tenyerem hossza jóval meghaladja a bemutató ujjam hosszát. Szóval jó rövid ujjak a nagy tenyéren.
Anno a hangszeres zene tanulástól is eltanácsoltak (és milyen jól tették).
Nekem utoljára a Sony Ericsson Xperia mini volt kényelmesen használható méret. Azóta nem létezik számomra a kompakt kategória.
A SE is nagy, így úgy vagyok vele, hogy akkor legalább elférjen a kijelzőn a tartalom. Az SE mellett egy péklapát méretű mobil teljesít szolgálatot (böngészés, tartalom fogyasztás, levelezés).
Még rövidebb szöveget is keservesen lehet az SE-vel megejteni. Inkább diktálok, abban viszont piszok jó.

(#361) Atee94 válasza bostone (#360) üzenetére


Atee94
csendes tag

197 cm, kilencvenvalahány kiló, és mégis vékony, kicsi kezem van.A telefon jó ha elfér a zsebben, és a 130 mm körüli magasság az még amivel a hüvelykujjammal tudom érinteni a kijelző jobb felső oldalát, amivel fogásváltás nélkül le tudom húzni az állapotsort.
Ennél nagyobb készüléknél már fogásváltás nélkül nem érem el. Ez SZEMÉLYES preferencia.
Tartalomfogyasztás nekem telefonon szar...Szöveget olvasni mindegy mekkora átmérőjű telefonon csinálom, az egérmozi minden telefonképernyőjén ugyanaz.
Amire nekem kell, hogy kényelmesen, egykézzel kihúzva a zsebből a telefont normálisan meg tudjam fogni és ha úgy van zenét tudjak indítani, vagy valamit elolvasni, nekem tökéletes, youtube meg a többi vagy laptop, vagy pedig otthoni nagy gépen. Utazás közben havi egyszer meg kibírom rajta.
Nekem maga a kezelhetőség ezerszer többet ér bármiféle képernyő átmérőnél ami a tartalomfogyasztást hatványozottan nem növeli, viszont a kezelhetőséget annál inkább nekem rontja.
Ami a legfontosabb itt, hogy ÉN leírtam a saját preferenciámat, szerintem miért van jogosultsága a telefonnak, de egyben elismerem hogy amit Te mondasz, meg az összes többi fórumtárs, azt is egy preferencia más ember szemszögéből.
Szerencsére a mai világban mindenki megtalálja az igényeinek való készüléket, és kifejezetten örülök hogy még gyártanak a saját ízlésemnek megfelelő készüléket.
Szomorúbb az hogy ezt csak az apple lépte meg max 130 mm magassággal és ez miatt váltottam én is androidról ios-re.

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#362) 7Heads Drago válasza Fall-N (#356) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+1
Ilyen nincs, hogy valaki "hater", ez egy óvodás bohócság. Ezek használati tárgyak. Másrészt attól, hogy az SE nem teszik, attól más Apple termékek tetszhetnek még. Nem kell vallást csinálni belőle. Praktikussági okok miatt viszont nem használom az iOS-t, mert rohadtul nem nekem való. De attól még nem tartom vacaknak. Manapság azért mindkét rendszer bőven túl van a használható kategórián. Android és az iOS is stabil, hiába ferdíti mindkét oldal a maga javára ezt a tényt. :U Innentől fogva már csak a használati szokásokon múlik ki melyiket választja.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#363) bostone válasza Atee94 (#361) üzenetére


bostone
addikt

Azért is tettem ezt a buta megjegyzést, mivel én nem érem el a kijelző felső harmadát egyetlen ma forgalomban lévő készüléknek sem.

Ugyanakkor egy kedves barátom a mai napig nem hajlandó belépni az okostelefont használók táborába, mert nincs olyan funkció, amit szívesen használna. A tartalomfogyasztás jelen formáját kifejezetten elítéli, mint időrabló tevékenység. Számára a PC vagy noti kizárólag munkaeszköz. Még tv sincs a lakásban.

Ebből kombináltam, hogy egyeseknek fölösleges az okostelefon és itt nem a te személyedre gondoltam elsősorban, hanem általában véve lehetséges, hogy kialakulóban van egy olyan réteg, akik számára ez a digitális zűrzavar csak teher. Inkább élnek, mint néznek egy mikro monitort.

Többen jelölték meg a méretet húzó érv gyanánt, mint az árat. A napi felhasználás minimális.
Tényleg szükség van az életükhöz az iPhone SE-re?

(#364) Fall-N válasza bostone (#363) üzenetére


Fall-N
veterán

Mindkét véglet hülyeség szerintem. Akinek van élete az úgysem egész nap más faszságait nézi a Facebookon. Ettől függetlenül praktikus és sokszor időt tud spórolni az ember ha van okostelefonja. De ez ma már alap. Ha valakinek nem kell az a saját dolga, de semmi különleges nincs benne.

(#365) PuMbA


PuMbA
titán

Eközben a 350 ezer Ft-os Galaxy S22 üzemideje, amit a topikjából szedtem:

"Hat amugy az a vicc, hogy a telefonom ugyanazt hozza mint a youtuberek tesztjei, se tobb se kevesebb. Nem bir ki egy napot. Szoval egyre inkabb azt latom hogy a 3-4 oras max SOT-nal tobb nem lesz szerviz utan sem."

Ugye, hogy máris milyen jó ez az SE 2022 üzemidő 200 ezer Ft-ért ;]

[ Szerkesztve ]

(#366) csƵ válasza PuMbA (#365) üzenetére


csƵ
őstag

Jó, de az nem egy túlárazott elavult készülék, amit csak amiatt vesznek meg az emberek, mert van rajta egy alma logó. ;]

(#367) bostone válasza Fall-N (#364) üzenetére


bostone
addikt

Biztosan sok kortárs élmunkást ismersz, aki nem hord magával digitális kulcsot, vagy kétszer annyi ideig kibírja levegővétel nélkül a víz alatt, mint az átlag.

@PuMba:
Feltehetőleg impulzus vásárlás volt a részükről, de lehet csak bedőltek egy ócska koreai cég ostoba promójának.

(#368) doooo válasza bostone (#367) üzenetére


doooo
veterán

Ócska koreai cég? Azért ne legyél már ennyire, de ennyire égbekiáltóan szánalmas...

(#369) Fall-N válasza doooo (#368) üzenetére


Fall-N
veterán

Főleg, hogy ez a "sufnicég" ad létfontosságú alkatrészeket az iPhone számára. Például kijelző.

(#370) doooo válasza PuMbA (#365) üzenetére


doooo
veterán

Te meg amúgy érdekes módon megtaláltad az egyetlen embert a topicban, akinek ilyen üzemideje van azzal a mobillal (mely mobil sosem volt úgy promotálva, mint üzemidőbajnok, hisz még csökkent is a telepmérete a tavalyihoz képest). Nyugodtan belinkelheted a többi 1000 kommentet is, amit vagy ő írt, folyamatosan ismételve önmagát, vagy mindenki más, akik potenciális megoldásokkal, a sajátos probléma (mert hát gyakorlatilag csak nála van ilyen eredmény) feltárásával kapcsolatban, annak orvoslásával kapcsolatban, stb írtak.
De amúgy találhatunk 50 ezerbe kerülő mobilt is, ami az S22-t, meg az SE-t is földbe döngöli üzemidőben... és akkor mi van? Mi köze lenne ennek bármihez is? Találhatunk jóval drágábbat is, ami mindkét említett modellnél sokkal tovább bírja. És az mennyiben változtatna bármin is?

[ Szerkesztve ]

(#371) PuMbA válasza doooo (#370) üzenetére


PuMbA
titán

Pont ez a lényeg, amit eddig is írtam itt a topikban. 1 darab szám, azaz például SOT adat nem akksi adat, annyira sok változós a képlet :) Ha megnézünk 15 akksitesztet vagy adatot, azt átlagoljuk, az már egy valósághoz közelítő adat.

[ Szerkesztve ]

(#372) bostone válasza doooo (#368) üzenetére


bostone
addikt

Esküszöm legközelebb idézőjelbe teszem, amikor szánalmasan költői túlzok.

(#373) doooo válasza PuMbA (#371) üzenetére


doooo
veterán

Ebben egyetértünk. Ezért jók az olyan tesztek, amik konstans módszerekkel mérnek, hosszú éveken keresztül. Azok sem tökéletesek feltétlenül, de legalább a különböző gyártók, különböző modelljeit egymáshoz viszonyítva adnak egy valósabb képet az egész helyzetről, az arányokról, stb. GSMArena eredményei például ilyenek.

(#374) bostone


bostone
addikt

Bámulatos, hogy a legutóbbi frissítések a 2020-as SE üzemidejét is érezhető mértékben növelték.
Naná, hogy ezt pozitívan éli meg a felhasználó, de azért némi aggodalommal tölt el, ha ez a lehetőség adott volt, miért várt eddig a cég a kiadással?

Ugyanakkor, számtalan tesztet átnézve sem lehetünk biztosak abban, hogy a kiszemelt készülék minden igényünket maximálisan kielégíti. Patika mérlegen játszani a súlyokkal értelmetlen időtöltés ebben az esetben. Viszont véd a vásárlástól való elállás lehetősége.

És ezen nem változtat az a tény sem, ha egy másik cég elgondolása a jelenlegi csúcstechnológia megvalósításáról más eredményt mutat. Nem elegáns mások előtt lobogtatni egy általunk negatívnak minősített adatot, kiváltképp nem úgy, hogy egyes paramétereket lefelejtünk az összesítésben.

Egyik cég sem szent vagy jobb.

(#375) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Korrekt teszt lett, egyetértek abszolút a végkövetkeztetéssel.

(#376) Legendd


Legendd
senior tag

Csináltam én is videót róla: [link]
Nem tragédia, de ennyiért már vannak olyan hibák, amiket én nem tudok elfogadni.

Alea iacta est!

(#377) Coulson válasza Legendd (#376) üzenetére


Coulson
tag

Korrekt teszt lett, köszönjük! :R

(#378) sixpak


sixpak
nagyúr

Elolvastam...nekem semmi bajom a gyártóval (meg egyikkel sem), de kinézetre, hardverre, méretre való tekintettel, ez az a készülék, amit ingyen kellene osztogatni a legkisebb előfizetések mellé is...gyalázat.... :(

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#379) janeszgol válasza bostone (#360) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is rövid ujjaim vannak. Nekem nincs gondom a SE 4.7 colos kijelzőjével, tök jó méret.
Oké Excel táblázatokat, masszív Word dokumentumokat nem szerkesztek rajta, de ezt 6-7 colos telefonon sem teszem.
Régen nagyon szerettem a 4 colos méretet. El kell ismerem az már kezd pici lenni. Csetelni pl elég pici.

(#380) tubeappma válasza csƵ (#366) üzenetére


tubeappma
lelkes újonc

Nos mi számít elavultnak?, hogy valami 5-6 évvel öregebb viszont még mindig teszi teljesíti azt a feladatát amire megtervezték, nálam nem elavult. Ilyen alapon az eiffel torony is elavult.

htc desire s, xperia mini, lg g2, lg 4x, xiaomi redmi 5a, xiaomi mi 9 lite, iphone xs, xiaomi mi 10 lite, iphone 13 mini, ipad 2017

(#381) Fall-N válasza tubeappma (#380) üzenetére


Fall-N
veterán

Azt hogy valami elavult nem zárja ki, hogy használható-e. A hatékonyság viszont nagyon nem ugyanaz. Itt viszont a dizájnra írtam én például, hogy elavult, ami az ergonomikus használat ellen van. Azaz kisebb káva = kisebb méret. A gomb sem feltétlenül kell, nem véletlenül hagyták már rég el. Itt csak a költségek alacsonyan tartása miatt kapta ezt a külsőt, nem azért mert ez az etalon. Ettől még tetszhet ez valakinek vagy úgy is írhatom, hogy valakit nem zavar.

(#382) Ricardo válasza tubeappma (#380) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ilyen alapon az eiffel torony is elavult."

Nem is húznak le róla még egy bőrt.
Vagy építik valahol az eiffel torony 2022-őt, csak lemaradtam róla? :D

(#383) tubeappma válasza Ricardo (#382) üzenetére


tubeappma
lelkes újonc

Elvagy a homokozoban ahogy latom

htc desire s, xperia mini, lg g2, lg 4x, xiaomi redmi 5a, xiaomi mi 9 lite, iphone xs, xiaomi mi 10 lite, iphone 13 mini, ipad 2017

(#384) Luck Dragon válasza Ricardo (#382) üzenetére

Akkor Eiffel torony ami Las Vegasban van az micsoda ? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#385) Coulson válasza Luck Dragon (#384) üzenetére


Coulson
tag

Eiffel SE

(#386) Ricardo válasza Luck Dragon (#384) üzenetére


Ricardo
félisten

Másolat. Iphone másolat is van rengeteg a világon.

(#387) Ricardo válasza tubeappma (#383) üzenetére


Ricardo
félisten

Te hozol rossz hasonlatokat, mit vártál? ;)

(#388) csƵ válasza Luck Dragon (#384) üzenetére


csƵ
őstag

Meg Kínában. Meg kitudja még hol...

(#389) csƵ válasza tubeappma (#383) üzenetére


csƵ
őstag

15 éve ezt csinálja. Elég kitartó.

(#390) Ricardo válasza csƵ (#389) üzenetére


Ricardo
félisten

A túlárazás az mindenhol túlárazás, és ezt más márka estében is annak gondolom. [link]

Az már más kérdés, hogy van olyan köztük aki régóta (igeen már 15- éve is) vastag filccel írja az árcédulákat .

Az viszont érdekes, hogy csak az Apple felhasználók borulnak ki a magas ár megemlítésén :U

[ Szerkesztve ]

(#391) joey04 válasza csƵ (#389) üzenetére


joey04
titán

15 éve etetik ezek szerint :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#392) Ricardo válasza joey04 (#391) üzenetére


Ricardo
félisten

Elég lett volna egy +1. Már megszoktuk ;)

(#393) Ricardo válasza Legendd (#376) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó videó, szépen összefoglalva.
"Mindössze 64 Gigabyte-os az alap tárhely majdnem 200ezer forintért, hát ne nevettessenek már"
Egyetértek, igaz ezért a véleményemért itt szétkapkodtak a hívek.

Teljesen egyetértek a konklúzióval. Nem rossz készülék, de ez ennyiért drága.

(#394) Tibee86 válasza csƵ (#389) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak leírja a véleményét a készülékről, azt mindenkinek szabad. Igaz, hogy 50+ kommentnél jár, de most ezért ne haragudjunk meg ragasszunk rá “alaptalanul” jelzőket, ő se teszi (ja de), mert neki ez a hobbi jutott az életben.

(#395) kisvak válasza Ricardo (#393) üzenetére


kisvak
kezdő

Szerintem teljesen igazad van, és nagyon szép dolog tőled, hogy 0/24-ben aggódsz az Apple vásárlók pénztárcájáért. Te vagy a mi hősünk. :K
Sőt, jó lenne, ha Mr. Cooknak is megírnád, hogy sok jóra ne számítson, ez egy elavult készülék, erősen túlárazva, 15 M-nál több nem is fog fogyni belőle, a 64 GB-os alaptárhely pedig már-már morális problémákat is felvet. :))

(#396) Ricardo válasza kisvak (#395) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem érdekel a pénztárcája senkinek. Nem az én dolgom. Mindenki azt vesz amit akar. Csak leírtam a véleményem,, és hidd el, negyed ennyi hozzászólásom lenne itt, ha nem akarnak meggyőzni, hogy mekkora troll vagyok, mert nem vagyok eldőlve az "olcsó" iPhone-tól.
Csak azt írtam ez ennyiért ekkora alap tárhellyel, és akku mérettel túl van árazva.
Nézdd meg Legendd videóját vagy olvass el pár tesztet. Nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel. A gsmaréna teszt tegnap jött ki, és minő meglepetés, arra a következtetésre jutottak, amire én, hogy bár a 12 mini picit drágább, mégis jobb ár/érték arányt képvisel.

[link]
"The iPhone 12 mini is officially available, and its base model can be found at about €680 or €180 more expensive than the iPhone SE (2022). It is a smaller phone yet has a larger OLED screen with faster touch response time, which makes operations look smoother. The 12 mini offers Ceramic Shield glass, it has an extra 12MP ultrawide camera on the back and a better 12MP front camera with 4K video capturing. There is also Face ID and better battery life to consider. If you can stretch your budget that far and care about the user experience we really think the mini is the far better value for money."

Mi lehet az oka? Ők is trollok? Leszel velük is olyan vicces, és nekik is megírod hogy ők a te hőseid, vagy csak nekem ironizálsz itt burkoltan személyeskedve?
Arra gondoltam hogy pár embernek nem fog tetszeni, egy az övéktől eltérő vélemény, de őszintén szólva az már komikus, hogy pár hozzászólás után elfogytak az érveik, és jött a személyeskedés.
Nézd meg mire futotta mostanság?
Csupa észérv
"Elvagy a homokozoban ahogy latom"
"15 éve ezt csinálja. Elég kitartó."
"15 éve etetik ezek szerint"
" jó lenne, ha Mr. Cooknak is megírnád, hogy sok jóra ne számítson, ez egy elavult készülék, erősen túlárazva, 15 M-nál több nem is fog fogyni belőle, a 64 GB-os alaptárhely pedig már-már morális problémákat is felvet. "
Mint a SE2022 akkuja. Az is kifullad a nap felénél, ha használni is akarjuk, itt az érvek (a beszólogatás nem az, még akkor sem ha vicces próbálsz lenni) fogytak el félúton.

További szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#397) csƵ válasza Ricardo (#396) üzenetére


csƵ
őstag

Nem érzed enyhén szánalmasnak, hogy 15 éve minden Apple hírnél több tucat kommentben fejezed ki a véleményedet, hogy miért szar az egész, ahogy van és mindenki hülye csak te vagy helikopter?
Nekem eszembe nem jutna egy terméket ilyen kitartóan faszolni.

(#398) Ricardo válasza csƵ (#397) üzenetére


Ricardo
félisten

Inkább azt érzem enyhén annak, hogy egyesekből ilyen heves érzelmi reakciót vált ki egy egy kritika.
Még egy 15 éves hozzászólást is kikukáztál :DDD
Gondold át.

Nem a cégről írtam kritikát, hanem az SE2022-ről, ugyanis nekem a céggel nincs bajom. Egyes termékeik tetszenek, mások nem.Leírom ha tetszik, azt is ha nem. Ilyen az, ha nem az adott cég rózsaszín szemüvegén keresztül nézi a dolgokat az ember. ;)
Valamiért a pozitív hozzászólásaim nem tűnnek fel. Milyen érdekes :U
Mint ahogy az is (linkeltem is), hogy ha más gyártó készülékeinek topikjába írok be valamit ami nem tetszik, ott beszélgetés alakul ki.
Valamiért csak az Apple topikokban kezd rá a dráma szakkör a trollozásra.
Ezt is gondold végig.
Ezek tárgyak, nem kell érzelmi kérdést csinálni a rájuk érkező véleményekből.

Most hogy túl vagyunk azon, hogy megpróbáltátok rámsütni, hogy frusztrált Apple hater vagyok, vissza is térhetnék, a topik témáját adó készülékhez.

(#399) g4mer


g4mer
senior tag

Kár azért, hogy új színekben nem árusítják, pl. kékben, zöldben, valami tényleges "új" érzést is keltene. Üzemidő youtube tesztek alapján tényleg jobb lett.

Mostanában sok nyugdíjasnál látok SE2-SE3-at (vagy 7,8at amit örököltek az unokáktól ;] ), lehet tényleg ők vannak megcélozva ezzel a modellel.

Sic Parvis Magna

(#400) joey04 válasza csƵ (#397) üzenetére


joey04
titán

már kuka az egész topik szóval mindegy, lehet még off: szóval ha nem reagálsz a hülyeségekre, akkor nincs mire újra írnia. ilyen egyszerű. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.