Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) -Ben- válasza Ed Parker (#2850) üzenetére


-Ben-
veterán

„horror áron egy csatival ami semmivel nem kompatibilis, még magával az egy hónapja megjelent i7-el sem.”

Na amikor ezt olvastam, akkor nekem is kipattantak a szemeim... :K Ezek után már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mit alkotnak 2017 -ben. Csak aztán nehogy meglepődjünk, ha jön a 7S, ami annyiban tér el a jelenlegi i7 -től, hogy nem lesz rajta lightning csatlakozó.. ;] Na meg nem lesz elérhető fekete színben, mert újfent hámlik .. Tehát visszatér a forradalmian nagy innováció: a space gray szín! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2852) joey04 válasza Ed Parker (#2850) üzenetére


joey04
titán

Az a durva, hogy a Pro vonal is ilyen, csak 4 csatival. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2853) Ricardo válasza Ed Parker (#2848) üzenetére


Ricardo
félisten

Az már csak hab a tortán, hogy aki a karcosodó JetBlack készülékét lefóliázza, az sem biztos hogy olyan jól jár :U [link]

Azért kíváncsi lennék miben különbözik a fekete festék a többitől? Az 5-nél is a fekete szériával volt a gond.

(#2854) Ed Parker válasza -Ben- (#2851) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De most nem vicc?
Van 1M-m bemegyek a bótba, kell egy notesz meg egy telefon, hogy kötöm össze?
Őőő, egy ilyen adapter vegyél még hozzá, zenét akarsz róla hallgatni?
Igen, akkor egy ilyen adapter is kelleni fog.
Pendrive?
Igen, akkor egy ilyet is venni kell, arra figyelj hogy egyszerre csak dolgot tudsz rákötni, vagy töltöd, vagy pendrive, vagy zene, vagy hdmi
Szép új csatlakozó mentes, ám sok adapteres világ.

Joey: de ott legalább megy egyszerre minden, na de egy USB-C az mi???

[ Szerkesztve ]

(#2855) ckaresz122 válasza Ed Parker (#2848) üzenetére


ckaresz122
tag

Igen. Más lett volna ha kommunikálják mint a jet blacknél, hogy ez meg hámlik. Én pl. Nem vettem volna akkor, mivel a többi szín fehér előlapos, ami sztem gáz. Direkt azért vettem mattot, mert evvel nem lehet önhibámon kívül ilyen mértékű csúnyulás, értékvesztés. Irom ezt ugy, hogy a matt plus-om makulátlan (még), pár naposan. De mondanom se kell, hogy 10 percenként nézegetem. Én komolyan mondom gondolkodok, hogy 14 napon belül elállok a francba, mielőtt még elkezd hámlani csak rohadt jó áron vettem mm-ba, 265ért (plus 32gb). Nem tudom mit csináljak mert amúgy imádom. De hámlósan tuti kidobom a kukába 😀

[ Szerkesztve ]

(#2856) Ricardo válasza Ed Parker (#2854) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért ez komoly. Egyre jobban látszik Steve Jobs hiánya.

(#2857) Ed Parker válasza ckaresz122 (#2855) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De most ha mondják, szted venne valaki?
Neked kell eldönteni, ha boldogulsz másik telefonnal vidd vissza, ha nem akkor viseld a koczkázatot :D
265-ért már csak vigyázol rá ;]

Szar ügy ez mindenhogy.

Ricardo: ez szörnyű, mennyire rossz irány.
Egy eleve vékony laptopnál ami eddig is a piacon a legvékonyabbak közé tartozott, semmi nem indokolta a további vékonyítást és ezért cserébe feláldozni olyan alap csatikat, ami nélkülözhetetlen.
Mert ugye ha a tetves dizájner brigád összerakna egy dokkolót, egy szót sem szólnék, a thunderbolt sávszélessége elbírna mindent,de nincs :F
És erre jött egy 500dolcsis emelés natívan plusz a sok adapter további 200-250dolcsi nyilván amire szükséged volt vagy lenne, ami az előző házban mind benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#2858) ckaresz122 válasza Ed Parker (#2857) üzenetére


ckaresz122
tag

Pont ez a baj, h nem azon múlik, h vigyázok-e rá. Elboldogulok mással persze, ha muszály.

[ Szerkesztve ]

(#2859) Ed Parker válasza ckaresz122 (#2858) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor ne tétovázz, hisz látod az esélyeket.

(#2860) joey04 válasza Ricardo (#2856) üzenetére


joey04
titán

valóban, de ennek most pont nincs köze a hiányához. Többször szart rá, hogy hibás lesz a termék, inkább adják ki hangtalanul ventik nélkül, aztán ment a csodálkozás, hogy túlmelegedett meg elfüstölt a mac.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2861) -Ben- válasza Ricardo (#2856) üzenetére


-Ben-
veterán

Majd mindjárt jön bu(l)vártacskó, aztán alaposan leolt ezért. ;)

Ed Parker: Borzasztó, hogy mit műveltek azzal a Pro -val. :N De tényleg ez lesz lassan, bemész a boltba, aztán veszel még 8-10 adaptert/kiegészítőt a fél millás cuccod mellé, de legalább vékony és csinos ;]

(#2862) Ed Parker válasza -Ben- (#2861) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De még ha fél Milla lenne, de hát 880e plusz a kiegészítők.

(#2863) Sys85 válasza -Ben- (#2861) üzenetére


Sys85
veterán

Én azt elhiszem hogy az usb3.1 szabvány egy jó irány,tényleg all in one,de amíg nem terjed el rendesen,addig agyatlanság lehagyni a régebbi de elterjedt csatlakozókat teljesen.Ez az eröltetett "előre mutatás" perpill inkább hátrány,pont amiatt hogy nincs még rendesen elterjedve a type c szabvány és egy nagy halom drága átalakító kell hozzá.
Ez szvsz 2016-ban még nem haladás,inkább visszalépés,hiába jó cucc a type c.
Legalább 1 Tb csatit,1 hdmi-t,1 usb 3-at és egy kártya olvasót kellett volna meghagyni 2 type c társaságában ha már egyszer Pro gépről van szó.
Fura ami 2016-ban az Apple-nél megy.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#2864) Ed Parker válasza Sys85 (#2863) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Má' nem azért, de az Apple saját thunderbolt szabványával mi volt a baj?
Szinte el sem terjedt még és mocskos drága volt minden adapter hozzá.
A magsafe csatival megint csak mi volt a gong, még csak nem is volt vastag.
A hdmi vagy displayport megint csak jó volt és az sem foglal helyet főleg a Mini.
És végül az sd kártya, ami végképp lapos.

Persze értem én a hátsó szándékot, a kiegészítő jó biznisz, csak a letisztult dizájn néz ki undorítóan tőle.
Annak idején Jobs egyetlen táp kábelre szűkítette le az iMac-et, ne lógjon semmi ki belőle,nem kell vezetékes bill. meg egér, minden wireless,ez a jövő.
Oszt' most itt járunk, feltálaljuk újra a meleg vizet.

(#2865) Ricardo válasza joey04 (#2860) üzenetére


Ricardo
félisten

Lehet hogy ennek pont nincs, de az hogy ez nem a jó irány, az elég valószínű. ő valahogy mindig tudta mi kell az embereknek.

Akár még azelőtt hogy ők tudták volna hogy az kell nekik. :DDD

Egy előnye van. Talán felgyorsítja az usb c terjedését.

[ Szerkesztve ]

(#2866) drgab


drgab
tag

Meg tudja valaki mondani, hogy ha hívnak, akkor mitől függ, hogy megjelenik-e az elutasító gomb a fogadás mellett? Teljesen randomnak tűnik számomra. (legfrissebb IOS)

Nokia 3310 -> Sony-Ericsson F500i -> Samsung SGH-E250 -> LG KM900 Arena -> Samsung Galaxy S Advance -> Samsung Galaxy S5 -> Iphone 7

(#2867) madgie válasza drgab (#2866) üzenetére


madgie
titán

Feloldott készüléknél megjelenik, zároltnál nem, ott dupla power gombbal tudod elutasítani.

(#2868) tarcsika


tarcsika
tag

Kint van a 10.1.1

(#2869) Ed Parker válasza Ricardo (#2865) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ő nem azt tudta mi kell neked, sokkal inkább jól eladta azt amire semmi szükséged ;]

(#2870) jilian


jilian
addikt

Igen eltántorít a matt fekete vásárlásától ez a lekopósdi....
Rohadt szép fehérben is de nem akarok még egy ezüstöt venni.

:U

(#2871) -Ben- válasza Ed Parker (#2864) üzenetére


-Ben-
veterán

„feltaláljuk újra a meleg vizet...”

:DDD Köszönöm, én most akkor kikapcsolom a gépet. Kellően jót vigyorogtam ezen.. ;]

(#2872) Drp81 válasza SasaWRC (#2822) üzenetére


Drp81
aktív tag

:(
Akkor ezek után én nem is merem kivenni a tokjából... Jó vastag szilikontok van rajta, úgy kellett szinte lábbal beletaposni a telefont... Ki tudja mi történne.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#2873) Mr.Silkó válasza Drp81 (#2872) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Valóban sajnálatos és nem megengedhető a ház kopása és a (z esetleg még rejtett) hasonló jellegű hibák egy magyar fizetésekhez mérten ilyen drága készüléknél, viszont ez továbbra is egy használati tárgy, semmi több, amit nem lehet mindentől megóvni. Nyilván ettől még bosszantó a festés/eloxálás hiba, pláne az iStyle itt, a fórumban taglalt hozzáállása az esetekhez.

[ Szerkesztve ]

(#2874) Drp81 válasza Mr.Silkó (#2873) üzenetére


Drp81
aktív tag

Nekem is azzal van a gondom, hogy egy ilyen drága telefonnál ilyenek jelentkeznek..
A másik véglet: Láttam egy videót, egy töréstesztet. Abban a csávókám létra tetejéről ejtette a betonra az i7-et, és kis túlzással azután nézett ki így, mint a fórumkollégák fényképein.
Elég tág intervallumok ezek, ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#2875) -Ben- válasza Drp81 (#2874) üzenetére


-Ben-
veterán

Szerintem talán nem is mindegyik készüléket érinti..

(#2876) ckaresz122 válasza -Ben- (#2875) üzenetére


ckaresz122
tag

Nekem is ez az érzesem. Valaki irta, hogy néhány nap után a semmitől elkezdődött már neki. Van aki meg tok nélkül használja és semmi. Nagyon várom én is a fejleményeket, mert egyelőre nem tudom elálljak-e emiatt a vásárlástól. 6 napja van nálam a matt i7plus és semmi kopást nem tapasztalok. Szép a festése. Nem úgy néz ki mint ami kopni akar. Nagyon bízok benne, hogy nem mindet érinti...

[ Szerkesztve ]

(#2877) -Ben- válasza ckaresz122 (#2876) üzenetére


-Ben-
veterán

Én nem paráznék emiatt. Egy Jet Blacket nyúzok és jelen pillanatban még csak apró hibái vannak.
Előtte 15 napig egy matt feketét nyúztam, az is rendben volt. Ismerek olyan embert, akinek a hazai megjelenés előtt volt már matt feketéje és azóta is kopás/karcmentes. Nagyon erős a gyanúm, hogy nem mindegyiket érinti ez a probléma.. pont ezért garanciálisnak is kellene lennie. De ugye ameddig a működést nem befolyásolja... :DDD

(#2878) zola96 válasza ckaresz122 (#2876) üzenetére


zola96
senior tag

Hogyan értinené mindet már bocsi..? A hajlítás se értintette mindet, emiatt aggodni tök hülyeség szerintem..

(#2879) -Ben- válasza zola96 (#2878) üzenetére


-Ben-
veterán

A hajlítás nem értem, hogyan nem érintette volna az összeset. Különböző vastagságúak voltak a telefonok? ... :) nem hiszem. Az anyag is ugyanaz volt. Ezért is lépett az Apple az ügy érdekében. Persze ez is túl volt lihegve, mert nekem se hajlott meg a mobilom.. Pedig zsebben hordtam.

(#2880) ckaresz122 válasza -Ben- (#2877) üzenetére


ckaresz122
tag

Igen, köszi. Ezért lenne jó ha megírná akinél rendben van. Agyfaszt kapnék ha feleslegesen állnék el, vinném vissza. Szóval várjuk a tapasztalatokat.

(#2881) Ed Parker válasza -Ben- (#2879) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ugye az sem mindegy melyik zsebben, első zsebben nehéz úgy ülni meghajoljon :DDD
De amióta 7000-es aluval gyártják Hulk legyen a talpán aki simán meghajlítja.

Nekem is megjelenés órájától van meg és tökéletes, ha gondolod körbefényképezem egy mátrixos bullettime videóval ;]

[ Szerkesztve ]

(#2882) Mr.Silkó válasza ckaresz122 (#2880) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igaz, nekem a sima i7 van, de az utóbbi egy hétben nem volt rajta tok sem, mégis hibátlan.

[kép] [kép] [kép] [kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#2883) Titi76


Titi76
aktív tag

Sziasztok. 2 hete váltottam egy L930-ról amit bő másfél évig használtam. Előtte sok sok évig droid. Az utolsó Xperia SP volt. Mind fekete. Egytől egyig makulátlan állapotban (pedig használtam rendesen) adtam el őket (az L930 még megvan). De nem is ez a lényeg. A strapa állóság az i7-nek nem az erőssége. Kb 10cm-ről kicsúszott a kezemből és a laminált padlón kb 2-3cm csúszott kijelzővel lefelé. Kaptam is rá pár karcot! Az ideg szétbaxott. Vettem rá egy xpeotect üveg fóliát, így nem látszik semmi. (A feleségem Lumia 735-öse két nappal ezelőtt kb. 3 m csúszott pofával lefelé ugyanitt de semmi baja)
Na mindegy...

Más: be tudom állítani valahogy hogy az SMS-eket ne 70 karakterenként küldje a telefon?

Illetve az alsó gyorsmenü előhívásánál a homegomb bal oldalán nektek nem érzéketlenebb a kijelző pereme mint a jobb oldalon?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#2884) -Ben- válasza Mr.Silkó (#2882) üzenetére


-Ben-
veterán

Merted tok nélkül használni? :Y

(#2885) Mr.Silkó válasza -Ben- (#2884) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, mert így a legszebb! :)

[ Szerkesztve ]

(#2886) -Ben- válasza Mr.Silkó (#2885) üzenetére


-Ben-
veterán

Értem :) Már azt hittem, hogy mégse tetszik a tok...

[ Szerkesztve ]

(#2887) jani70 válasza Mr.Silkó (#2882) üzenetére


jani70
aktív tag

Az enyém is ilyen állapotban van több mint egy hónapos,se tok se fólia,és nem kímélem abszolút!Nem teszem selyemre,se vitrinbe,stb.Eltudom képzelni hogy vannak hibás szériák a piacon,és valaki épp belefut egy ilyenbe sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#2888) Mr.Silkó válasza -Ben- (#2886) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Tudod hamar megunom a tokokat, az i6-hoz is volt vagy húsz, egy év alatt. :B Mondjuk szerencsére van a családban még i6, így nem veszett kárba. :)

jani70 (#2887)

Én is inkább szériahibára gondolok a kopás ügyben. :K

[ Szerkesztve ]

(#2889) Sys85 válasza Mr.Silkó (#2888) üzenetére


Sys85
veterán

Én általában 3 féle tokot használok.
-Egy ütésállót bulizáshoz és melóhoz
-Egy vékony szilikon tokot ha pár napig nem megyek semmi olyan helyre ahol kell az extra védelem
-Egy bőrt ha mondjuk valami elegánsabb helyre vagy eseményre kell menni
Mondjuk az esetek nagy többségében az ütésállót használom mindegyik telómhoz,a bőr ritkán kell. :)
Az i7-hez egyelőre csak ütésálló van,de lassan itt van a Nillkin Nature TPU tok is,már csak bőr tok kell,de tuti nem gyári apple lesz,annyit nem ér meg nekem. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#2890) -Ben- válasza Sys85 (#2889) üzenetére


-Ben-
veterán

Ilyenkor jövök rá, hogy mennyire unalmas az én életem :DDD Nekem eddig csak fekete/barna bőr volt (iCaseual), aztán rájöttem hogy anélkül az igazi a telefon. Persze így meg a kockázat hagy, de ez van..
Max törik egyet ;]

(#2891) Sys85 válasza -Ben- (#2890) üzenetére


Sys85
veterán

Marha szép tok nélkül,csak elég száraz a kezem és emiatt nálam még jobban csúszós a teló,sokkal nagyobb az esélye a leejtésnek.
A legjobban a Nillkin tpu tokot szerettem minden telómon,az alig változtat a külsején,mégis véd a karcoktól,bár esésnél kb semmit nem ér. :)
Nem rég még nekem is eszembejutott hogy tok nélkül használjam,többen írták hogy jól bírja a festés,de most hogy a semmitől is lejött egy helyen el is vetettem a gondolatot. :)
Mindig tok+üveg,hiába "szentségtörés". :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#2892) Mr.Silkó válasza Sys85 (#2891) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Egyetértek, többnyire azért megnyugtató az extra védelem.:K

(#2893) ateszapa748


ateszapa748
aktív tag

Most terveztem sima feketét venni... Hát elbizonytalanodtam egy kicsit :F

(#2894) ckaresz122


ckaresz122
tag

Ez lehet a probléma! Vagy a megoldás?! 😄😄
https://www.youtube.com/shared?ci=3ij_7jHI6Fg

(#2895) ateszapa748 válasza ckaresz122 (#2894) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Lehet hogy az Apple-nél is így csinálták azért kopik :D

[ Szerkesztve ]

(#2896) -Ben- válasza ckaresz122 (#2894) üzenetére


-Ben-
veterán

Az igen :DDD Nincs itt gond kérem, házilag megoldható a probléma némi türelemmel és kézügyességgel ;]

(#2897) Mr.Silkó válasza ateszapa748 (#2895) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:C

(#2898) -Ben- válasza ateszapa748 (#2893) üzenetére


-Ben-
veterán

Vegyél online, így 14 napon belül elállhatsz. Szerintem, ha tüzetesen átvizsgálod és 14 napig semmi baja tok nélkül, akkor olyan nagy gond nem lehet. Nem mindegyiket érinti elvileg..

(#2899) ckaresz122 válasza -Ben- (#2898) üzenetére


ckaresz122
tag

Nekem még van 6 napom a 14böl. És nem tudom eldönteni mit tegyek. Eddig nem kopik és imádom. Matt black plus.

(#2900) Mr.Silkó válasza ckaresz122 (#2899) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Itt az a kérdés, hogy akinek kopik, annál a vásárlás után mennyivel jelentkezett ez a szépséghiba.

Nekem 2 nap híján 1 hónapos a matt hetesem, részben tokban, részben anélkül használva, eddig makulátlan. Más is írta fentebb, hogy első körben vett, tok nélkül használt készülék szintén hibátlan állapotban van. Persze Pingvin kolléga vitrines-bársonypárnás megoldása itt nem játszik. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.