Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) Szabi® válasza Mbenyo97 (#17400) üzenetére


Szabi®
addikt

Hát sajnos lehetséges, hogy nem eredeti az akksi és ez okozza a gondot.Istyle-nál eredetit raknak a készülékekben, igaz drágábban, de az biztos jó utánna. :)

[ Szerkesztve ]

(#17402) Mbenyo97 válasza Szabi® (#17401) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Pedig lattam is hogy mit tesz be, elottem csinalta. Ugyan ugy nezki mint ami benne volt, apple logoval, felirattok is ugyan azok voltak.
Esetleg olyan lehet hogy nem jol lett az erintkezo helyere patintva az akkunak? De hat akkor valami hiba formajaban az jelentkezne gondolom, be se kapcsolna vagy vibralo kepernyo vagy valami hasonlo, mert amugy a telefonteljesitmenye az jobb lett
mint volt, most nem gondolkozzik annyit hogy elinditson egy youtube videot vagy meg nyisson alkalmazasokat.

(#17403) tboldi válasza Mbenyo97 (#17402) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyári aksit csak és kizárólag a hivatalos szervizek (iSTYLE, iCentre, Almárium Pro, Care Center) tudnak rendelni az Apple-től, csak ők férnek hozzá a GSX-hez, amin keresztül lehet ezt intézni, úgyhogy minden más, ami gyárinak néz ki, az vagy bontott, vagy fake. :)

Amúgy én a helyedben visszatenném a gyárit, ha elvinnéd a fenti szervizek valamelyikébe, különben nem lesz őszinte a mosolyuk.

[ Szerkesztve ]

(#17404) Mbenyo97 válasza tboldi (#17403) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Hát az lesz, vissza fogom rakatni a regit, szoval ez problemat nem fog okozni azt annyi.
Kulonben melyik szervizbe erdemes vinni ? (Budapesti vagyok) Ahol azert nem hetekbe telik mire tortenik valami meg nem torik ossze a telefont.

vagy esetleg hol lehet jobb fajta utangyartottat betenni ? Vagy azzal nem erdemes foglalkozni egyaltalan ?

[ Szerkesztve ]

(#17405) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nekem egy ideje azt csinálja a telefon, hogy hívni szeretnék valamit aztán kb 5 - 10 s múlva kezd kicsengeni a vonal. Tapasztalt valaki már ilyet?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#17406) tboldi válasza Mbenyo97 (#17404) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem az Almárium Pro győri kirendeltségével vannak jó tapasztalataim, pont egy 7-esben cseréltettem aksit, nem volt semmi gond, és éppen volt is raktáron nekik, úgyhogy fél óra alatt megvolt.

Én nem vacakolnék utángyártottal, de ez lehet, hogy csak az én dilim. :B

(#17407) Mbenyo97 válasza tboldi (#17406) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Persze en is jobban orulnek egy gyari dolognak, csak kb 1 honappal ezelott probaltam bejutni huvatalos szervizbe minden hova idoponttal lehet csak menni illetve nem is volt szabad idopont.

Megkerdezhetem amugy hogy mennyi penz volt ?

(#17408) tboldi válasza Mbenyo97 (#17407) üzenetére


tboldi
nagyúr

10k volt akkor akcióban. Most asszem, 17k.

(#17409) zorzy4 válasza Mbenyo97 (#17407) üzenetére


zorzy4
őstag

Én most rakattam Bp.n a Visegrádi utcában új akkut. Nem gyári láttam, mert mint korábban írtam, ki kellett szednem a hibás rezgőt ami okozta a merülést. 10 000 volt az akkucsere, és semmi gond nincs vele. Most 4.napja megy a telefon egy töltéssel.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#17410) Mbenyo97 válasza tboldi (#17408) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Ahh ertem, igazabol kicsit ugy vagyok vele hogy az osszeg mindegy 10k vagy 17k csak legyen jo, es gyari.
olyan kerdesem volna hogy a kijelzo es a haz koze tesznek amigy tomitest/ragasztott ? Nem lenne baj ha az is kerulne bele.

(#17411) Mbenyo97 válasza zorzy4 (#17409) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Ahh ertem. Hat nem tudom. Majd még kitalalom.

(#17413) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Másnak is megszűnt a Zene widget-ből az a kis hang "feedback", amit Stop/Play-gombra nyomva jelzett vissza eddig a telefon zenehallgatáskor, vagy pl. amikor fülesről hallgattam zenét (EarPods-on, stb)? Nem tudom tudja e valaki mire gondolok. :U

14.3 alatt még úgy rémlik volt, de 14.4 alatt már nincsen. Vagy én néztem félre valamit, és ezt ki/be lehet kapcsolni? Nem nagy dolog, csak egy jó kis feature volt a hangvisszajelzés eddig.

Erre gondolok:

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#17414) Norbi887 válasza Norbi887 (#17413) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Ui.: Megoldttam, véletlenül ki volt kapcsolva a beállításokban, csak el volt dugva picit a feature-ök között.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#17415) Mbenyo97 válasza tboldi (#17408) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Amugy lenne egy olyan kerdesem, csak kivancsisagbol erdekelne, hogy mikor aksit cserelnek benne akkor csinalnak valami vele szoftveresen, ugy mond “hozza illesztik/tanitjak” az akkut a keszulekhez ? vagy csak fogjak kicserelik azt kesz.

(#17416) tboldi válasza Mbenyo97 (#17415) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem utóbbi.

(#17417) Mbenyo97 válasza tboldi (#17416) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Ertem, jol van rendben.
A heten megprobalom bevinni itt a pesti almariumproba. Kivancsi vagyok hogy milyen lesz, majd ha sikerul kicsereltettnem akkor megirom hogy milyen. Mindjuk nem tudom igy ezzel az utangyartott aksi csere utan hajlandoak e vele foglalkozni. Nincs kedcem vissza rakatni a regi gyarit.

(#17418) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy ez a teló még meddig lesz kb támogatva? Gondolkodom rajta, hogy vennék egy ilyen telót, kb 2-3 évig használnám. Volt már korábban ugyan ilyen, de eladtam, mert valami nem jött be rajta.. Kérdés , érdemes még megvenni? Mi a vélemény?

Gergő :R

(#17419) Szabi® válasza zeus_2k14 (#17418) üzenetére


Szabi®
addikt

Ha az ios támogatottságra gondolsz, akkor már nem sokat fog kapni, de ha abból indulsz ki,hogy ezek a frissitések már nem is igazán vállnak a készülék javára (sokan már az ios 14-et sem rakták fel) , akkor használhatod 5! évig is. Facebook/messenger nagyon sokáig fut még a készüléken, függetlenül attól, hogy hány ios-t fog még megkapni.
És természetesen telefonként attól ugyanúgy funkciónál.A store-ból is nagyon sok mindent le fogsz tudni szedni még évek múlva is. (programok minimum ios követelménye 10,11,12,13)
Persze van egy marketing része is a dolognak,amikor jönnek a riogatások, hogy azonnal dobd el a készüléket, mert már csak egy frissítést fog kapni......... :)

(#17420) Mbenyo97 válasza zeus_2k14 (#17418) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Én úgy gondolnám hogy ezt az évet még végig megkapja ios támogatásként, de már valóban nem sokáig lesz azért támogatott készülék hiszen csak 2016-ban dobták piacra, és kb 5-6 évig szokták támogatni, legalább is én így vettem észre.
Amúgy meg hétköznapi használatra teljesen jó a telefon, nem fagy le, nem akad szoftveresen.

[ Szerkesztve ]

(#17421) Ujfelhasznal válasza zeus_2k14 (#17418) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

iOS 15-öt még meg kellene kapnia, és majd 2022 őszétől nem lesz szoftveres támogatás a 16-tól. Ez nem hivatalos infó nyilván, hanem spekuláció egyelőre.
Kinek mi, de nekem átlagfelhasználásra még bőven megérte 60 ezerért tavaly márciusban a 7+, ugyanis a P10-em kb. fél évig (Mate 10 Pro érkezéséig) kapta ilyen megbízhatóan az updateket. Nyüstölni is fogom, amíg csak kap támogatást, utána meg meglátom, hogy lesz-e Pixel, vagy mennyi lesz használtan a XS/11 széria, mert nem vagyok hajlandó vagyonokat elkölteni azért, hogy utána harmadáron adjak túl rajta.

Most a 14.4-gyel megint jó lett az akkuidő, amit elcsesztek a 14.2-vel és 3-mal. Bár én rászoktam a P10-en, hogy bekapcsolom a takarékos üzemmódot, mert semmi hátrányát nem érzem, csak tovább bírja. Így van 5,5-6,5 óra screen time 87%-os akkuval.

(#17422) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Mostanában azt veszem észre, hogy hívás közben nem mindig kapcsol ki a kijelző a fülemhez emelve. Ez valami általános probléma? 14.4 van fent.

Let the Zone take me if I am.

(#17423) tboldi válasza kutga (#17422) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van esetleg fólia a kijelzőn? Ha igen, pontosan van felhelyezve?

Én 11 Prón nem tapasztalok semmi rendelleneset a 14.5 bétával, és van rajta fólia is.

(#17424) kutga válasza tboldi (#17423) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs rajta fólia, és nem mindig jön elő a hiba.

Let the Zone take me if I am.

(#17425) beer1


beer1
aktív tag

Sziasztok! 14.4-re érdemes már frissíteni ? Megoldódtak a kezdeti problémák? Kinek mi a tapasztalata vele? Előre is köszönöm!

(#17426) kutga válasza beer1 (#17425) üzenetére


kutga
nagyúr

Lemaradtam valamiről? Én mindig frissítek, nem voltak problémáim.

Let the Zone take me if I am.

(#17427) beer1 válasza kutga (#17426) üzenetére


beer1
aktív tag

Igazából meg az elején kérdeztem mikor kijött meg 14.1 körül, de sokan panaszkodtak rà, ezért kérdeztem, hogy javítottak e a hibákat és merjem frissíteni.

(#17428) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
iphone 7-en 12.2 van. Frissítsem Ios 14.4-re vagy jobb neki a 12? Jobb gyorsabb lassabb aksi stb? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#17429) kutga válasza bigdady (#17428) üzenetére


kutga
nagyúr

Én mindig frissítettem nem volt vele gond.

Let the Zone take me if I am.

(#17430) tboldi válasza beer1 (#17427) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igaz, 11 Prón, de nekem nem volt semmi problémám a 14.4-gyel.

(#17431) Szabi® válasza tboldi (#17430) üzenetére


Szabi®
addikt

Csak ő iphone 7-et kérdez ami az életciklusa végén van, mind erőben, mind támogatottságban.11 Pro teljesen más liga... :)

bigdady Ne frissítsd, annyit nem ad hozzá a heteshez, mind amennyit "elvesz" belőle. :)

(#17432) tboldi válasza Szabi® (#17431) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem véletlenül van a mondat eleje off-ban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17433) Mbenyo97 válasza tboldi (#17406) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Nah hat kicsereltettem az aksit az almariumproba, kb mar masfel hete nyuzom a telot. Az eslo 2-3 napba egesz jonak tunt, de most igy masfel het elteltevel, nagyon gagyi az egesz, gyakorlatilag majd nem ugyan olyan mint a regi aksival az uzemidom, sot meg merem kockaztatni hogy a regivel jobb uzemidom volt. Masik hogy egy ejszaka alatt akar 10%ot is merul a telefon hogy csak a wifi van bekacsolva. Na meg hogy 100%os akkukapacitasrol mar 99%os kapcitason all ennyi ido elteltevel nevetseges.

(#17434) kutga válasza Mbenyo97 (#17433) üzenetére


kutga
nagyúr

Éjszakai fogyasztás nálam nem volt probléma. Igazából addig nem is merült a telefon amíg nem kezdtem el használni, a képernyő elég komolyan belemart.

Let the Zone take me if I am.

(#17435) tboldi válasza Mbenyo97 (#17433) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nézz be az SE 2020 topikba, ott is pont ugyanez a problémája egy másik fórumtagnak. Nem kizárt, hogy az aktuális iOS a bűnös.

(#17436) Mbenyo97 válasza tboldi (#17435) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Hmmm... melyik aktualis ios-ra gondolsz ? Mert hogy nekem 13.7 verzio van fent.

[ Szerkesztve ]

(#17437) tboldi válasza Mbenyo97 (#17436) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, hogy neked régebbi van!

14.4-ről volt szó odaát.

(#17438) Mbenyo97 válasza tboldi (#17437) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Hat igen igen, ez itt a baj. Nem tudom mit mutyiztak a szervizbe. Nem tetszik a dolog, es a garancias vacakolashoz sincs kedvem.

(#17439) leslieke válasza bigdady (#17428) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mehet rá, nem lesz vele gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17440) tboldi válasza leslieke (#17439) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem azóta már túl lehet rajta. :D

(#17441) leslieke válasza tboldi (#17440) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Dátumot nem néztem, jogos az észrevétel. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17442) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Tudja valaki,hogy mikor gyártották le az utolsó szériát?

(#17443) bigdady válasza leslieke (#17439) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hagytam ios 12-ön, pörgős nagyon :) Kösz

(#17444) szetib válasza bigdady (#17443) üzenetére


szetib
tag

De ha az appok folyton frissítve vannak (amik álalában egyre nagyobbak), akkor már nem azt az élményt kapjuk mint mondjuk 1 vagy 2 évvel ezelőtt...szerintem.
Ha egy átlagos napot nézek, akkor Waze+BT+TuneIn stabil, viszont ha becsúszik 1-2 üzenet innen-onnan, fizetek a telefonnal s kasszánál, megnyitok pár emailt, a tuneint már nem tudom a waze-ből irányítani, meg kell külön nyitni hozzá. De van, hogy a waze-t is újra kell töltenie.

(#17445) bigdady válasza szetib (#17444) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyereknek nincs jogsija még csak 12 nem használ wazet :D Animoji hiányon kívül nincs ami ne lenne

[ Szerkesztve ]

(#17446) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Az miert van hogy miotta kicsereltettem az aksit hivatalos apple szervizebe azota neha akadozik az ios rendszer, szoszerint laggol, nem
allandoan de eleg surun elojonn.

(#17447) Szabi® válasza Mbenyo97 (#17446) üzenetére


Szabi®
addikt

Hol cseréltetted ? Istyle ? :)

(#17448) honeypot


honeypot
tag

Sziasztok! A telefonom battery healthje 83% max kapacitást mutat, illene már egy csere. Ebben kérnék tanácsot. Arra esély sincs, hogy hivatalos szervizbe vigyem a telefont, sőt a legközelebbi szerviz amiről tudok, hogy iphone akkut cserélnek az 100km-re van tőlem. Szóval mindenképp magam kellene megoldani. Akkut alza.cz-ről rendelnék, náluk avacom, baseus, patona márkák vannak. Ezek közül van amelyik esetleg jó lehet? Vagy van valamilyen bevált, ajánlott 3rd party akku? Sufni e-shopokat mellőzném, az ilyen eredeti iphone 7 akku 160 cseh koronáért eléggé viccesen hangzik.
Iphone aksit még soha nem cseréltem, de nem ez lenne az első telefon akku cserém. Maga a csere biztosan nem okozna problémát, youtube videók alapján abban viszont nem vagyok biztos, hogy a kijelző/üveg nem törne el szétszedéskor. Abban sem vagyok biztos, hogy egy 3rd party aksi javítana-e annyit az üzemidőn ami miatt megérné cserélni.

(#17449) Szabi® válasza honeypot (#17448) üzenetére


Szabi®
addikt

Én kukáznám is ezt a projektet a helyedbe.Az eredeti akksi árat sokkalod, de a sufni akksikat meg tudod hogy sz@rok, sőt kétségeid vannak a szereléssel kapcsolatban is..... :N
Hivatalos szervizbe cseréltesd,ne sajnáld rá a gempát, és akkor még jópár évig telefon lesz.
12-16 ezer forintból megvagy, ha csak 2-3 évet húz ki vele, már akkor is "leszolgálta" ezt az árat.
Istyle mamutba vidd be, vagy ha az sehogyan sem jó, akkor beszéld meg velük, hogy elpostázod nekik a telót, és elutalod az akksi csere költségét. :R

(#17450) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Erre [link] valaki?
Hívtam az Apple céget érdekes módon nem tudtak rá válaszóni.
Pedig a telefon menüjében,vagy az iCloud-ban is meg lehet nézni,hogy mikor gyártották a telefont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.