Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) Szabi® válasza col (#17300) üzenetére


Szabi®
addikt

Aha, de volt ilyen botránya az apple-nek, sajnos azért a legtöbbünk annyira már nem optimista az apple-el szemben,mint te. :)

De tudod mit ? Legyen igazad..... Meddő vita.

(#17302) col válasza Szabi® (#17301) üzenetére


col
addikt

Nem biztos, hogy igazam van, csak az "összeesküvés elméleteket" és a bizonytalan városi legendákat nem szeretem. Persze volt ilyen próbálkozása az Apple-nak az aksi csúcsteljesítmény leadási dolgok körül, de tudtommal ezt feloldották és perek garmadáját is elvesztette az Apple már emiatt.
De esetleg tényleg nézd meg mennyi idős a telefonod, mikor gyártották és lehet ez lehet inkább az aksid gondja.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17303) levenduli


levenduli
tag

https://hvg.hu/tudomany/20201212_ios_142_frissites_rovid_uzemido_akkumulator_hamar_lemerul

(#17304) Tibee86 válasza levenduli (#17303) üzenetére


Tibee86
veterán

14.3-nál jár már a rendszer.

(#17305) csaba1203 válasza Tibee86 (#17304) üzenetére


csaba1203
addikt

Elméletileg ebben javították az akku merülési problémákat is.
Nekem 2 éves és igaz tartalék telefon de semmi kiugró problémám nem volt vele idáig.

(#17306) Tibee86 válasza csaba1203 (#17305) üzenetére


Tibee86
veterán

Nekem is tök jól bírja a dobozában kikapcsolva. :D

(#17307) csaba1203 válasza Tibee86 (#17306) üzenetére


csaba1203
addikt

Be van kapcsolva, mert mikor a másik lemerül sokszor ezt viszem magammal....

(#17308) Szabi® válasza levenduli (#17303) üzenetére


Szabi®
addikt

Falra hányt borsó sajnos ide ilyeneket posztolni, az érzelmileg elfogult fanok fittyet hánynak arra, ha esetleg (az ő általuk oly szeretett márka termékének) más felhasználóknál gond adódna, olyankor jönnek a "ez egy összeesküvés elmélet" "ezt csak magyar fórumokon írják" "ezt csak android fórumokon híresztelik" "ezt csak rossz indulatú android felhasználók terjesztik""csak azért írsz ilyeneket,mert nincs rá pénzed" "android mégjobban merül".

Ezen felhasználók akkor sem tudnak már túl lépni a kognitív disszonancián, ha csúfos görbe tükröt tartasz eléjük :)
Hiába megy az Apple fórumán a hajtépés (már nem is csak a bétán, a legfrissebb poszt 4 napos) ,hogy "itt bizony valami nem jó" , ezen állításokat a márkahű fanoknak vétózni kell,a tényeket szőnyeg alá söpörni, az érveket meg elsunnyogni, amolyan "strucc politika" módján.
Azaz "gondod van az ios 14 el ? "" Akkó' huzzá innen"..... .

:R

[ Szerkesztve ]

(#17309) Tibee86 válasza csaba1203 (#17307) üzenetére


Tibee86
veterán

Én a sajátomra írtam, nem a tiédre. Nálam így látja el a tartalék telefon funkcióját.
Egyébként ez az akku mizériával kapcsolatban amit képesek emberek lerendezni a fórumon valami katasztrófa... Van egy marék ember akinek minden egyes apró frissítéssel jobban merül, a másik maréknak sokkal jobban bírja...
A beállításokban lévő akku állapoton görcsölőket meg se említem, vagy azokat akik minden kommentjükben csak fikázzák a készüléket vagy a gyártót, de használják és kínozzák magukat ahelyett, hogy vennének egy számukra megfelelő telefont. :D

[ Szerkesztve ]

(#17310) galaxys80 válasza levenduli (#17303) üzenetére


galaxys80
veterán

14.3
Probléma megoldva.

(#17311) sherlock82 válasza galaxys80 (#17310) üzenetére


sherlock82
senior tag

Akkor ezt nekem is fel kell telepítenem.
Köszönöm. :R

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#17312) marilllyo válasza col (#17302) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát nekem 87%-os volt a négy éves i7-em akksija. Aztán jött a 14. Egy hónapra rá már "szerviz" felirat volt helyén. :( Mindegy. Amúgy is újabbat szerettem volna. Lényegesen gyorsabban merül mint tavaly ilyenkor. Most már megvárom a januárt a gari emelés miatt. Aztán könnyes búcsú. Mondjuk le a kalappal. 4 évig egy rossz szavam nem volt rá. A 14-gyel jöttek az anomáliák...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17313) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Ennyire rossz lenne az ios 14 ? Pedig gondolkoztam mar rajta hogy lekene frissitenem.
Nekem még az utolso 13.7 van fent.

(#17314) kalanchoe válasza marilllyo (#17312) üzenetére


kalanchoe
senior tag

ha 4 éves az akku, akkor nem csodálkozom, hogy már szervizt ír ki. :(

(#17315) kalanchoe válasza Mbenyo97 (#17313) üzenetére


kalanchoe
senior tag

én személy szerint nem váltanék, mióta 14 van fent, meg bétázok, azóta sosem volt olyan az akkuidőm (SE2), mint 13 alatt. arról nem beszélve, hogy a ~15 ciklusos iPadem is 1-2 órával hamarabb lemerül, mint iPadOS 13 alatt, és nem vagyok egyedül a problémával. az, hogy meg az új funkciók mennyire érik meg, emberfüggő.

(#17316) Szabi® válasza kalanchoe (#17314) üzenetére


Szabi®
addikt

4 éves akku ? Akkor megkérdezném, hogy a mostani frissebb verzióval miért kellett tonnányi hibát javítani ios 14-en belül ? Miért írják minden frissebb verzió kiadásakor, hogy mennyi hibát javít, ha szerintetek az ios 14-ben minden oké ? Itt hol jön képbe a 4 éves akku ?
A 14.2 még száz sebből vérzik......
De ez ugye egyesek szerint csak urban legend.......

(#17317) col válasza Szabi® (#17316) üzenetére


col
addikt

Jelenleg a 14-es a 3-as alverziónál tart, tehát valóban töméntelen mennyiségű javítást adtak ki. A 13-as a 7-es alverziónál, szóval melyikben is van több javítás?
Pedig tudomásul kell venni, hogy a több éves akku elég elhasználódott már és egyre jobban az is lesz. Nem azt mondom, hogy a 14-es hibátlan, ahogy a 13-as sem volt az. Annak a megjelenésekor is hasonló hiszti volt hosszú ideig. A lényeg, hogy lehessen mindig valamit fikázni.
Csak azt nem értem, hogy aki ennyire nem szereti az Iphone-t, az miért erőlteti a használatát és miért nem tér át egy remekül működő és időtálló. energiatakarékos Androidra?

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17318) Szabi® válasza col (#17317) üzenetére


Szabi®
addikt

"""Csak azt nem értem, hogy aki ennyire nem szereti az Iphone-t, az miért erőlteti a használatát és miért nem tér át egy remekül működő és időtálló. energiatakarékos Androidra?"""

Komoly vagy, egy "szakmai" fórumon ezt tudod csak mantrázni.Tehát akkor magyarán annyit kell tenni, ha gond van valamelyik ios verzióval, akkor az egyetlen megoldás a " androidot kell használni".

Akkor még egyszer megpróbálom.Ezt a hozzászólásom javaslom többszöri lassú átolvasásra/értelmezése. Bár a szövegértés egyfajta velünk született képesség, kinek jobban, kinek rosszabbul megy, de benne van a lényeg.
Most őszintén szted ezek a fórumok azért lettek egykor létrehozva kategoriánként, hogy ha valakinek problémája van az adott termékkel/szoftverrel azokat át kell irányítani "másik" topikba ? Ez ennyi ?
Sajnos nagyon jól tükrözi a magyar mentalitást, közönyt ezen helyek, míg egy toms hardvare-en azon vannak, hogy kitaláljanak valamit, megoldják a problémákat, addig itt csak a hozzád hasonló, a témához teljes mértékben inkompetens tagokba botlik az user......

(#17319) col válasza Szabi® (#17318) üzenetére


col
addikt

Remek és érdemi hozzászólás, bár kicsit amúgyis frusztráltnak tűnsz és úgy tűnik ezzel és itt is szublimálsz. :D (Lehet neked is kéne még olvasgatni az idősebb akkuk problémája terén.)
Karácsony lévén inkább nem folytatom.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17320) Szabi® válasza col (#17319) üzenetére


Szabi®
addikt

Ha neked a tények "frusztráció" formájában értelmeződnek,akkor nem lehet könnyű sorod.
2018.11.-ben készült a telefonom, ha ez régi, legyen.

(#17321) col válasza Szabi® (#17320) üzenetére


col
addikt

Azért ne szakadjunk el a valóságtól se, ha már tényeket említesz. Bizony a 2 éves aksi már megette a töltése javát. A töltési ciklusok is már eléggé számosak lehetnek benne (én olyan 300-400 körülire saccolom) és bizonyára tudod, hogy néhány száz ciklus után már jelentősen veszít a kapacitásából. De nyugodtan durrogj tovább, ha ez neked megnyugvás és ne az én "soromon" aggódj :) Igazából ráadásul te kezdted a személyeskedést velem szemben, tehát ha kérhetlek...
(Attól meg, hogy telepakolod az idegenszavak szótárából a hozzászólásaidat, még nem lesz nagyobb súlya és igazságtartalma a bejegyzésednek.)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17322) Szabi® válasza col (#17321) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem durrogtam, és amit írsz az nem változtat az ios 14 megítélésén/működésén. Attól problémák még valósak.
Nem írtam idegen szavakat, ezek az általános műveltség részei, nem kell értelmezésükhöz szótárat forgatni.

(#17323) odrif


odrif
MODERÁTOR

Uraim!
Karácsony van, kérem békében fórumozzatok tovább!

20 éve a Prohardveren

(#17324) lugosi válasza Mbenyo97 (#17313) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy érzem hogy a 14.3 se hibátlan, messze nem, de a 14 korábbi verziói nagyon rosszak voltak, most már feltehető. De a 12-13-at igazi mélyrepülésnek tartom, most talán kezd feljönni.

(#17325) csaba1203 válasza lugosi (#17324) üzenetére


csaba1203
addikt

Véleményem szerint a kerek főverziók általában bughalmazok hiába bétáznak nem elég 1 év.
Általában a 4.-5. frissítéssel már orvosolják a felmerülő problémák nagy részét.
Ezekkel valaki vagy tud élni vagy váltani kell másik készülékre.....
Felesleges marakodni nekem is ez a véleményem.

(#17326) Mbenyo97 válasza lugosi (#17324) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Hat egyenlore még mindig nem tudom eldonteni hogy van ertelme frissiteni vagy nem. Mindenki mast mond

(#17327) Szabi® válasza odrif (#17323) üzenetére


Szabi®
addikt

Elnézést, és Kellemes Ünnepeket :R

(#17328) marilllyo válasza Mbenyo97 (#17326) üzenetére


marilllyo
veterán

Én frissítettem "ennél rosszabb úgy sem lehet alapon ". Nem lett rosszabb. :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17329) sherlock82


sherlock82
senior tag

Legújabb verziót telepítettem fel, és frissítést követően helyre tette a roppant gyorsan merülő akkumulátort. Már megérte. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#17330) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok! Ti tudtok messengerre megosztani dolgokat? Pl. YouTube vagy imdb appból? Nálam nem megy valamiert

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17331) Mbenyo97 válasza marilllyo (#17330) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Nem en se tudok, semmit sehonna, elvileg valami facebookos hiba ha jol tudom. Mar jo par napja ilyen. Screenshot meg videokep felvetelekkel oldom meg a megosztani valot 😄

[ Szerkesztve ]

(#17332) lugosi válasza marilllyo (#17330) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Változtattak az EU-ban a felhasználási feltételeken az adatvédelmi szabályok miatt, egyes funkciók itt nem működnek ideiglenesen. Elvileg helyre fog állni ha megcsinálják, nem te rontottál el valamit, nincs tennivalód jelenleg.

(#17333) marilllyo válasza lugosi (#17332) üzenetére


marilllyo
veterán

Minden iphonet érint? Mármint az újakat is? Nem tudni, hogy mikor lesz lépés ezügyben? Marhára idegesít, hogy semmit nem tudok megosztani. :/

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17334) tboldi válasza marilllyo (#17333) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem csak iPhone-t, bármilyen eszközt kortól és fajtától függetlenül itt az EU-ban.

(#17335) lugosi válasza marilllyo (#17333) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem iphone-függő, lehet, hogy félreérthetően írtam, a feltételeken a facebook változtatott, nem az apple.

(#17336) marilllyo válasza lugosi (#17335) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát igazából itthon az összes androidon működik a dolog. Azért nem értem. :( Annyi, hogy a borítóképet sehol nem tölti be. Marha idegesítő... Remélem lesz valami ezzel.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17337) Ricardo válasza marilllyo (#17330) üzenetére


Ricardo
félisten

Pár dolog megváltozott. [link]

(#17338) hitchins


hitchins
őstag

Szeretnek erdeklodni, hogy mennyire mukodokepes az i7 napjainkban? Erdmes meg beruhazni ra?
Idosebb uriembernek vennenk telefont (olcson) nem tudom egy uj androidos kinai csodaval jar-e jobban vagy egy hasznalt i7-tel.

(#17339) csaba1203 válasza hitchins (#17338) üzenetére


csaba1203
addikt

Mennyi a kereted attól függ?

(#17340) hitchins válasza csaba1203 (#17339) üzenetére


hitchins
őstag

A keret mennyiben befolyasolja az i7 hasznalhatosagat? :)
40 korul lattam normalis allapotu i7-et
uj androidos kinai kb 55 -tol.
(lattam 40-ert is droidost de az 3gb.. haat kevesnek tunik)
Szoval sztem max 55 ahol meghuznam a hatart.

(#17341) Szabi® válasza hitchins (#17340) üzenetére


Szabi®
addikt

Teljesen jól pörög, kamera mai szemmel is jó, nálam ios 13-al másfél napot kihúzott. :)
55-ért dobozos i7-et kapsz, lehet még gari is van rá, annyit bármikor megér :R
Ez talán segíthet megitélni a gyorsaságát.

[ Szerkesztve ]

(#17342) csaba1203 válasza hitchins (#17340) üzenetére


csaba1203
addikt

Azért egy idősebb úriembernek a látása már nem tökéletes....
Lehet jobban járna egy nagyobb méretű droidos kínai-val.
Az i7-el nekem semmi bajom bár nálam másodhegedűs egy S10+ mellett de semmivel sem lassabb nála.

(#17343) lugosi válasza hitchins (#17338) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amit Csaba írt, arra gondoltam én is, hogy esetleg a képernyőméret lehet gond. Illetve az akksi, a 7-es új korában se tartozott a legjobb akkuidejű telefonok közé, egy használt akksival pedig nagyon sokra nem számítanék tőle. Ezektől eltekintve szerintem rendben van ma is.

(#17344) Mbenyo97 válasza hitchins (#17338) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

3,5 éve használom én is napi szinten, semmi probléma, gördülékenyen fut rajta minden. Én talán mondjuk inkább 7 plus-t vennék ha már idős embernek lenne, annak nagyobb a kijelzője.

Nekem volt 2 olcsóbb fajta androidos telefonom, új áruk akkor kb 50-60 között volt, de 2 év múlva feladták a harcot, lassú volt, akadozott a rendszer.
Akkor már inkább egy használt iphone ekkora összeggel.

(#17345) hitchins


hitchins
őstag

Koszonom a valaszokat.
A meret pont i7 fele huz mert nagyon nem szeretne tepsi telefont. Marpedig ekkora meretben nem sok versenyzo van.
Az akksin gondolkodtam en is de ismerve a hasznalatot nem nagyon lenne gyotorve es az cserelheto. Kepernyo birja a gyurodest nem fakul/sargasodik?

(#17346) Szabi® válasza hitchins (#17345) üzenetére


Szabi®
addikt

A kijelző nem sárgul/fakul (a gyári) Akksi cserélhető hivatalos partnereknél (pl.istyle 15 körül)
A kijelzőn a szöveg nagyítást be lehet kapcsolni, az ikonok mérete is változtatható.
Fateromnak én is bekapcsoltam ezeket, és gördülékenyen tudja használni, nem facebookozik, nem messengerezik, csak telefonál. Neki 2 napokat elketyeg bőven.

[ Szerkesztve ]

(#17347) hitchins válasza Szabi® (#17346) üzenetére


hitchins
őstag

Thx

(#17348) sherlock82 válasza hitchins (#17345) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nemrég óta kb 5 hónapja használom a telefont. Kijelzőnek semmi baja, szép is lenne ha lenne.
Alapesetben sokat nem nyomkodom, és így is simán kibír egy napot hogy mellette a 4g is fut.
Persze az on - line rádió és a chat szépen meríti, de ha a user nem függő a chaten és az instan egy napot simán kibír úgy hogy estig ne tedd rá töltőre

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#17349) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok Megtemettem egy ilyen telefont az enyészettől, és legalább életembe először kipróbálom a rendszert. Két kérdésem van. Rezgő motor nem megy. Lehet e ezt gazdaságosan javíttatni? Akku 90%. Érdemes e cseréltetni?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#17350) lugosi válasza zorzy4 (#17349) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 90%-os akku határeset, én személy szerint hagynám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.