Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) lugosi válasza kutga (#17650) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Így kikapcsolás / bekapcsolás után lehet hogy valamit javul egyébként.

(#17652) kutga válasza lugosi (#17651) üzenetére


kutga
nagyúr

Én is erre gondoltam, rátöltök majd délután.

Let the Zone take me if I am.

(#17653) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok. Béna vagyok, de nem találom, hol lehet beállítani a volte-t. ?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#17654) Tibee86 válasza zorzy4 (#17653) üzenetére


Tibee86
veterán

Beállítások-mobilhálózat-mobiladat lehetőségek-hang és adat.

(#17655) zorzy4 válasza Tibee86 (#17654) üzenetére


zorzy4
őstag

Kösz meg van. Valahol ki kell jeleznie, hogy be van kapcsolva? A szolgáltatás aktív.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#17656) Syd69 válasza zorzy4 (#17655) üzenetére


Syd69
aktív tag

én nem láttam soha

Alma

(#17657) Szabi® válasza kutga (#17648) üzenetére


Szabi®
addikt

Nekem úgy rémlik, amikor kérdeztem tőletek anno itt a hetes topikjában, akkor erősen "h@lyéztetek, és user error -oltatok", úgyhogy a véleményem az, hogy normális ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#17658) kutga válasza Szabi® (#17657) üzenetére


kutga
nagyúr

Betudtam annak, hogy egy hétig nem volt bekapcsolva. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#17659) Szabi® válasza kutga (#17658) üzenetére


Szabi®
addikt

Persze, meg már itt az ősz is ... ;]

(#17660) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Tegnap telepitettem 7+ ra az Alexát. Lementek a beállitások, beirtam a kapott kódot és azóta meg sem nyitja az appot. Ha rányomok bejön a logo és vissza kilép. Ez mitől van? Esetleg a 15 betátol?
üdv

(#17661) kutga válasza nagyfejü (#17660) üzenetére


kutga
nagyúr

Könnyen lehet, próbáld meg 14 alatt.

Let the Zone take me if I am.

(#17662) nagyfejü válasza kutga (#17661) üzenetére


nagyfejü
őstag

Nem jó! A multkor értekeztünk róla hogy hiába raktam vissza , nem rakta vissza a mentéseket. Igy kénytelen vagyok 15 öt használni!

(#17663) kutga válasza nagyfejü (#17662) üzenetére


kutga
nagyúr

Újra telepítés esetleg? Vagy egy H+P reset amit próbálhatsz.

Elég érdekes amúgy ez a téma, kicsit vacillálok IOS és Android között és mindenfelé azt olvasom, hogy az IOS alkalmazások mennyivel jobbak, hát nekem nem így tűnik.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#17664) VerBert2526


VerBert2526
csendes újonc

Sziasztok!

Régen jártam már erre, viszont a 7-esem januárban lesz 3 éves és nagyon érik már az akksi csere, ami 83%-on van. Ha csak pihenget az asztalon egész nap a telefon, akkor semmi probléma nincs vele, simán kibírna másfél-két napot is így (főleg, hogy este mindig repülő módban van), de ha urambocsá' meglátogatom a közösségi oldalakat huzamosabb időre és többször, vagy ha napközben lezajlik pár fél órás, egy órás hívás, akkor úgy merül, mint a nyeletlen fejsze. Ergo, már nem tudok megbízni benne, a "forgalmasabb" napokon.

Annak még nem néztem utána, hogy hol, merre, pontosan mikor és mennyiért cseréltetnék akksit, de máris felmerült bennem két kérdés.

Először is, mielőtt beadom a szervízbe a telefont, készítek egy biztonsági mentést, ez tiszta sor. Node szükséges a telefon lepucolása is, tehát az "összes tartalom, beállítás törlése"? Anno ezt a funkciót használtam, mikor az 5S-t eladtam az új tulajának. Ezek után, ha visszakapom a telefont a szervízből, akkor bekapcsoláskor vissza állítok mindent biztonsági mentésből, mint anno, mikor ezt a 7-t megvettem? Minden ugyanúgy fog történni?

Másik kérdés az órára vonatkozik, egy Apple Watch SE-ről van szó. Meg kell szüntetni a két eszköz párosítását, mielőtt beadom a szervízbe? Bár gondolom a minden beállítást törlök, akkor ez is törlődik...?! Ha visszakapom az akksi csere után a telefont, és mindent visszatöltök a biztonsági mentésből, akkor az órát ugyanúgy párosítani kell, mint anno, mikor megvettem?

Röviden: az akksi csere előtt egy nullára lepucolt telefont kell átadnom a szervíznek és a csere után lesz egy telefonom, amit úgy kell beállítanom, mintha új lenne? Ugyanígy kell eljárnom az órával is?

Előre is köszönöm a segítségeteket és a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#17665) kutga válasza VerBert2526 (#17664) üzenetére


kutga
nagyúr

Én itt az aprón találtam egy szervizest aki kb 10 perc alatt megcsinálta. Nem pucoltam le róla semmit. Mondjuk az új akksival sem valami combos, nálam egy könnyebb napot éppen kibír.

Let the Zone take me if I am.

(#17666) csaba1203 válasza kutga (#17665) üzenetére


csaba1203
addikt

Ekkora akkutól nem is lehet nagyon többet elvárni....
Egyébként az IOS 15 frissítés rendben van mindenkinél?
Személy szerint nem vettem észre eget verő különbségeket pár új funkción kívül.
Lassúbb nem lett de gyorsabbnak sem mondanám az egy napot nálam kibírja pedig 3 éves lesz januárban.

(#17667) kutga válasza csaba1203 (#17666) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze, nem várok tőle csodát. Én vártam a 15-öt, de nem vagyok tőle elragadtatva. Egyáltalán nem. Egy napot nekem úgy bírt ki, hogy este kilencre már 20 százalék alatt volt, megy a fiókba, ideje nyugdíjazni. :)

Let the Zone take me if I am.

(#17668) csaba1203 válasza kutga (#17667) üzenetére


csaba1203
addikt

Mi lesz az utódja?
Nagyon nézegetem az i12 mini-t én is de az ára még kéne, hogy kicsit lejjebb kússzon.... :D

(#17669) kutga válasza csaba1203 (#17668) üzenetére


kutga
nagyúr

S20 FE. Egy időre eleget láttam az IOS-ből. :)

A mostani telók árai szerintem lejjebb fognak menni a 13-as széria bejelentésével.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#17670) balazs0726


balazs0726
csendes tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki felrakni a 14.8-as frissítést? Én hiába próbálom sehogy nem akar sikerülni. A letöltés végigmegy utána kiírja, hogy nem sikerült. Már újra indítottam a telefont is, de ugyan ez:



Bárkinek bármi ötlete?

(#17671) lugosi válasza balazs0726 (#17670) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Próbáld meg számítógépre dugva iTunes-szal.

(#17672) bigdady válasza balazs0726 (#17670) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert már Ios 15 van

(#17673) kutga válasza bigdady (#17672) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem arról volt szó hogy nem kötelező a verzió frissítés?

Let the Zone take me if I am.

(#17674) bigdady válasza kutga (#17673) üzenetére


bigdady
nagyúr

Feldob többet is mint frissíteni lehetőség ? Olyat még nem láttam

(#17675) kutga válasza bigdady (#17674) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem tudom. Én mentem 15-re. :)

Let the Zone take me if I am.

(#17676) tboldi válasza kutga (#17673) üzenetére


tboldi
nagyúr

Így van. :)

(#17677) bigdady válasza tboldi (#17676) üzenetére


bigdady
nagyúr

De 14.7.1-en volt és arra nem ment fel a 14.8. Lehet válogatni hogy 14.8 vagy 15? Mióta?

[ Szerkesztve ]

(#17678) tboldi válasza bigdady (#17677) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet válogatni hogy 14.8 vagy 15? Mióta?

Most óta. :DDD

(#17679) balazs0726 válasza lugosi (#17671) üzenetére


balazs0726
csendes tag

Úgy csak a 15-öst ajánlja fel :/

#17677 bigdady
14.8 van ott alapból alatta meg írja, hogy amúgy van 15-ös is...

[ Szerkesztve ]

(#17680) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Vezeték nélküli toltore raknám a telót. Megoldható? Tok és a telefon köze lehet rakni ilyen vékony vevőt hogy menjen? Hol tudnék ilyet venni? Vagy tokba épített is jó lenne. Van ilyen valakinek? :R

[ Szerkesztve ]

(#17681) Syd69 válasza bigdady (#17680) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nekem nem volt, de akinek igen azoknál nagyon melegedett....

Én is szerettem volna, de ezek után elvetettem az ötletet.

Alma

(#17682) csaba1203


csaba1203
addikt

Elköszönök a topik-tól asszony örökölte az i7-et és megvan az utód is....

(#17683) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv, ki milyen vezeték nélküli fülest használ/ajánl a telefonhoz? Galaxy buds kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#17684) fenyojoe válasza MikeWazowski (#17683) üzenetére


fenyojoe
csendes tag

Szia! Mi JBL Tune 225 (T225 TWS) fülest vettünk iPhone 7 Plus mellé ajándékba, kiválóan működik, minden alapfunkciót tud, amit kell.

iPhone 8 - iOS 14.8.1 / iPad Pro 9.7 - iPad OS 14.8.1 / MacBook unibody late 2008 - OS X 10.11 / Mac mini 2014 - mac OS 10.12

(#17685) Syd69 válasza MikeWazowski (#17683) üzenetére


Syd69
aktív tag

Alap: Airpods

Én egy 10 USD Blitzwolf-ot hasznaltam.

Alma

(#17686) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Akksit valamint tokot hol és milyet érdemes venni ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#17687) MikeWazowski válasza fenyojoe (#17684) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm, ez egész jónak néz ki, és nem is olyan drága.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#17688) MikeWazowski válasza Syd69 (#17685) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nekem az egy kicsit drága, de köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#17689) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Lehet, hogy csurran egy topikteló...
A mai iOS feature-ok hány %-ára lehet számítanom? Mi az ami nem hardver alapú de már innen kimarad...?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17690) fenyojoe válasza ledgeri (#17689) üzenetére


fenyojoe
csendes tag

Szia! Szerintem a csak szoftver alapú funkciók közül, ami talán számíthat a legtöbb embernek és a 7-esből kimarad, az egyik az élő kameraképen látható szövegek beolvasása például. iOS 15-ben ez a funkció iPhone 11 alatt úgy tudom, csak állóképen lesz használható. De hétköznapi funkciókat érintő egetrengető újdonságokról nem hiszem, hogy amiatt lemaradsz. amiért egy 7-esed van. Nekem 8-asom van iOS 14-gyel, kb. ugyanazokat a funkciókat használom iOS 11 óta, kivéve a widgeteket, mert abból van egy pár, ami bejött nekem is.

iPhone 8 - iOS 14.8.1 / iPad Pro 9.7 - iPad OS 14.8.1 / MacBook unibody late 2008 - OS X 10.11 / Mac mini 2014 - mac OS 10.12

(#17691) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Holnap elméletileg veszek a gyerekeknek 1-1 topikbeli telefont. Már egyszer megnéztem a készülékeket, az eladó gyerekeié voltak. Telenoros, kérte a szolgáltatótól a függetlenítést, úgy tudta, hogy már elintézték, de nem fogadta a Telekomos kártyámat. Most hívott, hogy ma kapott e-mailt, hogy függetlenítették. Ez iPhone esetében hogyan megy? Mert ugye most nincsenek használatban a készülékek. Az Apple-nál kérik a függetlenítést, onnan fogja tudni a készülék, vagy valami kódot kellett volna kapnia.
Ahogy írtam, már megnéztem a készülékeket. Ujjlenyomatot tudtam felvenni, kamera működött, iCloud-ba be tudtam jelentkezni. Hangot nyilván ki fogom próbálni, de mit érdemes még megnézni rajtuk?

Alex

(#17692) beer1 válasza VerBert2526 (#17664) üzenetére


beer1
aktív tag

Szia
nekem hasonlóan akksi csere érett a teló, viszont én azon dilemmázom hol cseréltessem? Nézegettem márka szerviz és egyébb iPhone szervizeket; utóbbi olcsóbb viszont több helyen is panaszkodnak hogy nem birja az új akksi fel év után kuka, felpuffad stb.. ez istlye szervizek esetében is előfordulhat, vagy ott gyári akksit kap? Kb 4-7k különbség van az árak között.
szerinted/szerintetek hol érdemes ?

(#17693) jookomak válasza beer1 (#17692) üzenetére


jookomak
őstag

Csakis hivatalos helyen, istyleban tuti eredeti akksit kapsz.

(#17694) vargalex válasza beer1 (#17692) üzenetére


vargalex
félisten

4-7k-nál szerintem nagyobb különbségek vannak. iStyle-ban 16900 Ft, pl. itt viszont 6990 Ft, vagy 8990 Ft.

Alex

(#17695) beer1 válasza vargalex (#17694) üzenetére


beer1
aktív tag

Nagyjából írtam amit láttam debreceni szervizekben.

(#17696) beer1 válasza jookomak (#17693) üzenetére


beer1
aktív tag

Ez lenne a lényeg nekem hogy 100% eredetit kapjak, mert a gyári most több mint 4 éves és most érzem hogy már kevés

(#17697) Tibee86 válasza beer1 (#17696) üzenetére


Tibee86
veterán

Ahogy már előttem is írták, csak a hivatalos szervizek kapnak gyári akkumulátort, minden egyéb sufni szervizben "oem" -nek meg "gyári"-nak nevezett csak átverés.

[ Szerkesztve ]

(#17698) beer1 válasza Tibee86 (#17697) üzenetére


beer1
aktív tag

Akkor meg is van a kerdesmre a válasz istyle lesz a nyerő
köszönöm a válaszokat. :D

(#17699) VerBert2526


VerBert2526
csendes újonc

Üdvözlök újra mindenkit!

Nálam az volt a helyzet, hogy végül nem vállaltam az akksi cserét, nekem nem férne bele az utánajárás, a várakozás, 80 km-re kéne mennem miatta, költségekben is aránytalanul soknak gondoltam az akksi csere árát, sufni helyre pedig nem akartam vinni. Tartottam volna tőle, hogy fél év után kuka lesz az egész telefon, vagy felpukkan a hátulja, mert megfő az akksi. Egyébként is folyamatosan a telefon cserén járt az agyam, az érzésnek pedig megadtam magam, így az utód, az iPhone 11 péntek óta van a birtokomban és szerelem első látásra, és tapasztalásra is :DD

Tapasztalatok viszont érdekelnének azzal kapcsolatosan, hogy egy 2019 januárjában vásárolt rose gold 7-est, amely külsőleg patika állapotban van, egy karc nincs rajta, tokban volt tartva, üvegfóliával volt védve és elejtve sem volt egyszer sem, mennyit kóstálhat a használt piacon úgy, hogy beadom mobilboltba? Mennyit kérhetek, kaphatok érte és a bolt mekkora haszonnal adhatja ezt el? Egyáltalán van még kereslet erre a típusú készülékre? Annyi baja van, hogy akksit kell(ene) benne cserélni. Magam meghirdetni nem akarom, az 5-ösöm eladása is egy katasztrófa volt, egy kisvárosban élek, itt erre nincs piac, nekem meg se erőm, se időm, se ingerenciám nincs erre, az értetlenekhez és őrültekhez meg pláne nincs... gondolom nem kell részleteznem :)) A könnyebbik végét akarnám megfogni a dolgoknak, beadnám telefonos boltba, dobozzal, töltőkábellel, töltő fejjel, fülhallgatóval együtt. De persze nem akarok madárnak tűnni és azért azt sem szeretném, ha nagyon nyerészkedni próbálnának rajtam. Tudom, hogy így bukok rajta, de szerencsére nem kenyérre kell az ára, plusz tárolni sem szeretném, nincs szükségem pót telefonra sem, azt meg sajnálnám, ha a fiókom alján porosodna. Megköszönöm, ha valaki legalább egy körülbelüli iránymutatást tudna adni. :R

(#17700) jookomak válasza VerBert2526 (#17699) üzenetére


jookomak
őstag

Megnézed mennyi itt hardveraprón, annál csak kevesebbet fog érte egy mobilbolt adni, főleg, ha az akksit is cserélni kell. Családban, baráti körben nincs senki, akinek odaadnád?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.