Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Szombó


Szombó
senior tag

Ujjat mutat!Csak eddig.
[link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#152) SpongyaBob válasza dreamdancer (#150) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"Kb. ezerszer leírták már tízezren százezer helyen, miért."

Miért? :D

Tényleg kíváncsi vagyok fejtsd ki légyszíves.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#153) Fryskitt válasza Quant89 (#147) üzenetére


Fryskitt
addikt

Elég sok érvet írtam, olvastad? Szerinted meg csak marketing. Ennyi érved volt. Idejössz és trollkodsz, meg fikázol. És leszarod, hogy ki mit mond, neked igazad van és neked nem kell a 64 bit. Van fogalmad olyan gépekről, amik pl 16GB RAM-mal vannak szerelve? Én elhiszem, hogy a GTA meg a SIMS elmegy a te 3,5GB-odon, de akkor már másnak nem is kellhet több? Nagy szegénységi bizonyítvány és szűklátókörűség kell ehhez, és még büszke is vagy rá. Hát gratulálok.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#154) delibab


delibab
senior tag

Igen, elég drága, de most őszintén, van itt valaki aki a store-ból rendelte/rendeli meg??? Mert szerintem a legtöbben nem, és úgy meg azért már vállalható (lesz) az ár! Persze még az sem olcsó és ha így nézzük akkor a konkurencia ugyanúgy olcsóbb, de szerintem ezen sem kell meglepődni... aki meg másra számított, hát... :P
Nekem inkább csalódás, hogy az "olcsó iphone" 100 dollárral olcsóbb csak, na az a pénz ilyen magasságokban már nem lényeges különbség szerintem! :(

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#155) ZooLee válasza Mr President (#137) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem azt mondtam hogy miért nem építettek bele egy dslr kamerát, hanem hogy, plusz 1 giga ramot tegyenek bele. Pofon egyszerű lett volna, csak 3 dollárral kevesebb haszon lett volna a készüléken.

OK, értem, de akkor sem lennél beljebb, csak a papíron leírt szám különbözik, és az, hogy "tudod", hogy 2GB van benne, mert nem tudná kihasználni a rendszer. Vedd úgy, hogy memória helyett tettek bele "némi" optimalizációt, egyelőre elég. Gondolom jövőre, ha jön a nagyobb felbontás, egyebek, akkor szükség szerint meg fogják növelni. Szerintem a 64 bites prociban több potenciál van (jövő évig ugye, mert az aktuális ciklusról beszélünk), mint a 2GB RAM-ban.

Aki nézi a hardvert akkor annak már ne is kedvezzenek?

De ne a hardvert nézd, hanem használd a készüléket! És ha azt érzed/látod, hogy nem jól működik pl. a memóriára visszavezethetően, akkor teljesen jogos a felvetésed!

(#140) gpek: Ezt hívják személyeskedésnek: "Ne haragudj, de olyan vagy, mint a Nokia 2006-ban." de nyugodtan megkérdezhetsz nálad idősebbeket.

És akkor te beszélsz személyeskedésről? Vicces vagy. A korunkról pedig elbeszélgethetnénk...

(#149) istnag:Egy NFC jobban elfért volna bele és még az sem lett volna,amiért csettintek,hogy na ez igen.

Az NFC érdekes kérdés, mert egyrészről tényleg kezd elterjedni és most már egyre több mindenre lehetne haszálni. Másrészről ha bejön az az út, amit az Apple követ más cégekkel maga mellett/mögött, akkor könnyen alávághat az NFC-nek, ugyanis nem kell külön hardver az általa iBeacon-nak hívott, Bluetooth-on alapuló technológia használatához... Szóval ez még érdekes csata lehet (amiből persze számunka egyelőre csak szopás van a konkurens technológiák miatt...)

[ Szerkesztve ]

(#156) BalanceR


BalanceR
addikt

Van valahol bővebb leírás az ujjlenyomat olvasó működéséről?
Eddig annyit találtam róla, hogy egy viszonylag nagy felbontású kamera készít "fotót" az ujjbegyről, majd ezen kép több jellegzetes pontjának adatait veszi alapul.
Ha valóban ennyi lenne, akkor elvben nem lehetne úgy feltörni, hogy egy komolyabb tükrös géppel, és egy nagy makróleképzésű optikával csinálok egy fotót az ujjról, és ezt egy nagy felbontású kijelzőn megjelenítem, majd ezt tartom az olvasó elé? Pl egy 4"es fullhd kijelző már elég nagy ppi-t produkál, szemmel megkülönbözhetetlen, a kamera észreveszi a trükköt?
Az élő szövetes csekkolást tudtommal a gyűrű végzi ellenálásméréses eljárással, ami megintcsak kijátszható.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#157) mazsi1911 válasza Quant89 (#141) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

A kihasznalatlan ram kidobott penz. Es pont.

(#159) knyitogato


knyitogato
őstag

T-Mobile rajtról van hír?

(#161) Rush77


Rush77
aktív tag

Nem lehet, hogy igazabol a mindenki által "olcsó" Iphone-ként emlegetett 5C-t egy kicsit félreértelmezi a nép?

Szerintem az 5C lehetne akár Iphone 5 Colour is (mert kb ugyanazt tudja mint az 5 csak éppenséggel szines) és tény, hogy olcsóbb az 5S-nél de nem úgy kell ra tekinteni mint az Olcsó IPhone mert olyan nincs és nem is nagyon lesz szerintem.
Arról nem beszélve, hogy senki sem mondott hivatalosan olyat, hogy jön a Gazdaságos Iphone. :N

(#162) roberto02


roberto02
tag

tetszett plecsnit kap? EZ? LOL.... :W

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#163) mazsi1911 válasza Quant89 (#160) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Sot, azon valszeg jobban is szaggat majd. Hat, nem tudom mihez nincsennek driverek, en a macen bootcampelek, es azon is flottul mennek a botcamp driverek, mondjuk nalam must have az x64, mivel 8GB ram van.

(#164) istnag válasza ZooLee (#155) üzenetére


istnag
addikt

Erről még nem hallottam. Érdekes.Viszont azt nem tudom,hogy az "NFC-n" alapuló bankkártyás fizetésnél ez,hogy adja ki magát,bár abból sem tudom mikor lesz valami, a PP is kevés helyen van,erre felénk.
Én személy szerint ezért szerettem volna látni az NFC-t ebben is. Attól függetlenül nem lenne meglepő az sem,ha az Apple megoldása terjedne el.

(#165) mike710


mike710
aktív tag

De most komolyan..Más telefonnál lehúzzátok a kamerát hogy,"jó, jó de 100%-os nagyításon már életlen,elmossa a részleteket a szoftver "bla bla.. mert itt makulátlan a kép igaz?:) óh istenem az a pártatlanság.. :)

(#166) joey04


joey04
titán

Azt kell mondanom, hogy ez lett a legjobb s modell az iPhone történelmében. Rengeteg értelmes újítás van benne, a kamera is nagyot fejlődött. Szoftveresen nem az értelmetlen, fölösleges extra funkciók irányába mentek, mint amerre az LG meg a samung fejleszt, hanem valóban hasznos, és működő dolgok kerültek bele. Maga a vas is valós előrelépés, nem értelmetlen megapixel növelés. A dual vakut így ebben a formában nem láttam még telefonon, ez is egy valóban hasznos újítás. Az A7 döbbenetesen erős, de már az A6 is az volt. Üzemidő terén is csak 1-2 jobb készülék van. Az ujjlenyomat-olvasó most működik először gyorsan és rendesen, ahogy az egy Apple eszköztől elvárható. Az ár emelkedése szomorú, de "muszáj" volt meglépni, mert a többiek is emeltek az LG kivételével, hiszen a Z1 202k, a Note 3 meg 221k lesz. Ettől függetlenül ha valóban 230-235 között lesz, az nagyon sok lesz, ez rengeteg pénz egy telefonért. Viszont az is igaz, hogy az aktuális csúcs androidos készüléknél mindenképpen többet ér, és ha az 220, akkor simán elkérhetnek az iPhone-ért 240-et. Mert van annyival jobb. Ezt alátámasztják egyébként a tesztben látható eredmények is, valamint az, hogy a kifutó i5 egy szinten van az s600-as készülékekkel, pl. Az S800-asok meg nem hoznak 2x javulást, míg az Apple igen, és ahogy a tesztben látható, nem csak papíron. Nem csak marketing szöveg tehát. Így aztán ez volt az első eset, hogy elgondolkodtam elméletben a váltáson i5-ről is. Hogy mégsem lépem meg az azért van, mert az iOS 7 viszont nagyon nem tetszik, számomra annyira undorító, hogy valós lehetőségként számolok a platformváltással is. Valamint ezt leszámítva is csak akkor váltanék, ha a régi áron jönne és 32GB lenne alapverzió. Mert így, ezen az áron csak picit jobb vétel mint az aktuális csúcs droidok. Ha egy árban érkezne velük, akkor megint tarolna ár/érték arányban is. De erre sajnos nincs szükség, mert így is veszik, így is hiány van belőle. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#167) GALARDO válasza roberto02 (#162) üzenetére


GALARDO
addikt

Igazad van, minimum ajánlott. :)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#168) Fryskitt válasza Quant89 (#158) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem hagyod abba, igaz? Azt mondtam, hogy egyszer meg kell lépni egy technológiai fejlesztést. Ők most lépték meg és ezzel megteremtették a lehetőségét a további fejlődésnek. Hogy majd legyenek olyan programok, amik ténylegesen profitálnak belőle. Mert - még egyszer mondom - előbb kell a hardveres lehetőség, aztán majd megírják hozzá a szoftvereket.
A te álláspontod szerint semmilyen technikai újítás nem kell, már mindent megoldottak és feltaláltak, a fejlődés végére értünk. Ajánlom az amish közösségeket, ott még ennyi technológiai szarsággal sem kellene foglalkoznod.
Igazából megfájdul ettől a fejem. Nem akarod érteni, vagy érted, de nem akarod elismerni. Igazából mindegy. Szűrd le azt, hogy ez a telefon nem neked készült, kerüld el.
Az meg aztán egy vicc, hogy ha valami tetszik vagy esetleg látok benne fantáziát, akkor már Apple fan vagyok. Nem mintha kellene tudjad, de WP8-at használok, és most éppen elárultam szegény MS rajongótábort azzal, hogy tetszik valami más is.

mike710:(L:http://www.dpreview.com/articles/6867454450/quick-review-apple-iphone-5-camera/5)Ezt itt(/L) olvasd el. Nyilván nem kell lehúzni minden kamerát, de ez egy elégéé független és komolny fotós oldal, nem kapkodják el a véleményt és nem írnak blődségeket.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#169) dreamdancer válasza SpongyaBob (#152) üzenetére


dreamdancer
őstag

Ha gondolod...

FM-rádió: egy drága telefon mellé (legalábbis nyugatabbra) olyan adatcsomag van, ami mellett nem probléma a netrádió, jobb minőségű adás, összehasonlíthatatlanul nagyobb választék. Az FM rádió nem önmagában való jóság, hanem szükségmegoldás, elavuló technológia. Egy 50K-s telóban valóban van létjogosultsága,.

Qi töltés: jó dolog, de méret- és tömegnövelő, ld. Lumia 920, egy felső kategóriás telefonnál pedig egy messze nem létfontosságú funkció nem mehet a dizájn rovására. Nem véletlenül terjed lassan a vezeték nélküli töltés, aki kínál ilyet, az is rendszerint opcionálisan teszi, azaz ha nem bánod, hogy vastagabb és nehezebb lesz a telefonod, akkor vegyél speckó hátlapot.

NFC - na ebben van lehetőség. Gyakorlatban viszont használhatatlan, pontosabban nem lehet kihasználni, nekem legalábbis nem sikerült. Konkrétan te hol fizettél NFC-vel? Milyen gyakran használod adatküldésre, párosítod a telefonodat kiegészítővel? Utóbbi kettőre nagyon kényelmes NFC-mentes megoldások vannak.

Java - ez most komoly? Hadd ne kérdezzek már vissza, milyen valós igényed van a mobiloddal szemben, ami csak Java-alkalmazással elégíthető ki?

Nem a lényeg a fontos.

(#170) kovsol


kovsol
titán

"Processzor típusa kétmagos, 1,3 GHz-es Cyclone"
én eddig azt hittem valamiért ez már 4 magos

May the Force be with you!

(#171) Strezi válasza vicze (#114) üzenetére


Strezi
őstag

És te elolvastad ugyanennek a tesztnek a következő oldalát: http://www.anandtech.com/show/7335/the-iphone-5s-review/5 :))

Pufogtatod itt a szintetikus értékeket, holott a következő oldalon valós, releváns tesztekben sokkal gyorsabb (1.5x - 2.5x) az A7 mint az a6 :F Egyébként az elemzésben írja, hogy a regiszterintenzívebb feladatok többet gyorsulnak. Gondolom szerinted a valós alakalmazáások nem azok...

Az igazi bajom az, hogy a cikkíró a 64bit említésével letudta az A7 CPU fejlesztését, holott ez korántsem igaz!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#173) Fryskitt válasza Fryskitt (#168) üzenetére


Fryskitt
addikt

Rossz lett a link.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#174) kristof83 válasza roberto02 (#162) üzenetére


kristof83
aktív tag

Én sem értem miért nem ajánlott!?? :F

(#175) Zimmy88


Zimmy88
tag

Hát az a kamera... A tesztképektől nem vagyok elájulva, ahhoz képest hogy itt dícséritek milyen szép és jó, a G2 tesztjében szereplő képek sokkal tisztábbak, élesebbek voltak, azokat meg fikáztátok hogy nem jó a vonalélesség, zajos, alacsony dinamika, stb...

FZR2000 ®

(#176) nord_ válasza istnag (#149) üzenetére


nord_
veterán

ez az ujjlenyomat-olvasó kevés
mindegyik hozott régi újat(infra),ez semmit
Komolyan mondom, kicsordult a könnyem a nevetéstől. :D Egy jól működő ujjlenyomat-olvasó semmi, de a jó öreg infra ismételt "feltalálása" az igazán előremutató fícsör. :DDD Ha legközelebb valamelyik beteszi a soros portot, az az innovációk csimborasszója lesz számodra? :)

(#177) oszi666 válasza ZooLee (#125) üzenetére


oszi666
őstag

Ne legyél már ennyire értetlen, te minden egyes pcre felrakod az itunest amivel csak találkozol? Az itunes szar. Nem azért, mert rosszul van megoldva hanem mert kötelező. Mi az istennek? Atmegyek nagyihoz, és nem tudnam tole lementeni a kepeket, amiket csinalt nagy boldogan hogy elohivassam. Persze, rakjam fel uton utfelen az osszes kutyure az itunest. Nevetseges. A felhovel nekem meg az a bajom, nem mindenhol van normalis 3g, es nincs mindenkinek korlatlan mobilnete. A zune is szar volt, de legalabb nem kotelezo mostmar, mert a ms-nak feltunt, hogy felesleges baromsag. Es nem, nem szeretek magamnak kulon pendriveot hordani, mert pont azt szeretem az okostelefonomban, hogy egy csomo mas kutyut kivaltott, ezaltal megkonnyitette az eletem.
Es mielott leirnad hogy buzerans android wp fan vagyok: ezt az ipadomrol irtam

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#178) madgie válasza Zimmy88 (#175) üzenetére


madgie
titán

Sokkal agresszívebb a G2-n a zajszűrés, tiszta vízfestmény nappal is...

Persze az 5S sem tökéletes, sőt. De hogy jobb lenne a G2 fotóban? Majdnem...

nord: +1.

[ Szerkesztve ]

(#182) dreamdancer válasza kristof83 (#174) üzenetére


dreamdancer
őstag

Leírták: mert drága. Nagyon. És a sok pénzért számszerűsíthető előnyt, funkciót keveset ad a versenytársakhoz képest. Így ezt is csak az iOS-t szerető, Apple-ökoszisztémában "élő" júzerek fogják valóban értékelni, egy átlagos felhasználó egyszerűen nem fogja érteni, miért is kértek el tőle kétszer annyi pénzt az 5S-ért, mint mondjuk a szintén fém, vékony és elegáns Huawei P6-ért. Jogos az a plecsni.

Nem a lényeg a fontos.

(#183) madgie válasza dreamdancer (#182) üzenetére


madgie
titán

Átlagos felhasználó nem sipítozott az SGS4-nél? Vagy csak a képernyőméret az innováció mértékegysége mostanában?

Huawei P6... jó vicc. Elég beleolvasni a topikjába. Mondjuk az iOS7 miatt most éppenséggel az apple topikok is tele vannak bugreportokkal :DDD

(#185) joey04 válasza dreamdancer (#182) üzenetére


joey04
titán

mondjuk egy p6-hoz képest egy tetszőleges (nem samsung) androidos csúcsmobilért is kifizetnék dupla annyit. Az a telefon szép, de semmi több. akad, bugos és akksiban is gyenge.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#186) SpongyaBob válasza dreamdancer (#169) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Sejtettem, mindent meg lehet magyarázni. :)

NFC: Erre annyit, hogy minek 64 bit ha gyakorlatilag kihasználatlan? Remélem érted ;)
Ilyet mondani, hogy haszontalan..
Mondjuk jogos amit egy apple termék nem tud az mind haszontalan :)
Párosítani meg nem kell az NFC-t...

A Javat meg pont letojom, nyílván nem erre irányult a kérdésem.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#187) Fryskitt válasza dreamdancer (#182) üzenetére


Fryskitt
addikt

A Huawei valóban olcsó. De a 5s inkább ennek az ellenfele. És itt már azért nincs lényeges differencia, max az, hogy az S4 már lassan megöregszik.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#188) oszi666 válasza madgie (#183) üzenetére


oszi666
őstag

Nekem nagyon bejon a p6 de MA forumat olvasva eleg sok baj van azzal is. Szeretnek valtani vmi csucskategoriara telen, de nem talalok olyat, ami tetszene, mindegyiknel van valami baki.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#189) joey04


joey04
titán

Még annyit a teszthez, hogy az ok, hogy gépen bajos a lassított videó lejátszása, de ki sem tudom próbálni, mert nem jó a link. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#190) hito


hito
nagyúr

Szerintem nagyon jó lett az új iPhone, de nekem igazán már a 4S-től az összes tetszik. Viszont még mindig nem tudtam magam rábeszélni, nem tudom otthagyni az android-ot, túl nagy szabadságot ad az IOS-hez képest.

Viszont ezek az éjszakai képek a katasztrofális szintet sem érik el, bár az utóbbi idők tesztjeiből kiindulva ez nem biztos, hogy a készülék hibája ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#191) Fryskitt válasza hito (#190) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ennél jobb éjszakait csak a Pureview tud. Mármint mobilos berkeken belül.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#192) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Látom, a Huawei P6-ra sokan ugranak :)
Csak egy példa volt, azért hoztam pont ezt, mert szerintem az iPhone-oknak már rég nem az 5 hüvelykes gigatepsik az ellenfelei, annyira más fogyasztói igényeket céloznak meg.

Nem a lényeg a fontos.

(#194) madgie válasza Fryskitt (#191) üzenetére


madgie
titán

Más app-okkal lehet segíteni az ügyön, az iPhone asszem 1/30 záridő fölé nem nagyon megy, hanem az érzékenységet tekeri az égig. Külső progival rá tudod kényszeríteni, hogy alapérzékenység körül, de mondjuk egy másodperces záridővel operáljon (ilyenkor le kell támasztani értelemszerűen a gépet)

(#195) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak egy egyszerű kérdés ez az SOC tud 4K videót lejátszani?
Tudom parasztvakitás,de akkor is
Mert szerintem tudna,csak valoszinű hogy az IOS-nem támogatja.

(#196) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Jó kis teló lett, kissé drága. A képek mosottak nagyítva. Sok javulást nem látok, hiába lett nagyobb a szenzor.

x gon' give it to ya

(#197) dreamdancer válasza SpongyaBob (#186) üzenetére


dreamdancer
őstag

Bocs, de nem írtam, hogy a 64 bites architektúra mekkora hasznosság, de attól, hogy annak sincs perpill sok haszna, még az NFC-nek se lesz. Érted. :)

És nem az NFC-t kell párosítani, hanem elvben az könnyíti meg az NFC-vel ellátott kiegészítők párosítását.

De mintha elfelejtetted volna megosztani, te milyen gyakran és mire használod az NFC-t, kérlek, ne hagyj kétségek között vergődni!

Nem a lényeg a fontos.

(#198) Fryskitt válasza madgie (#194) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ó, nekem nincs bajom ezzel, nem nagyon fotózom éjjel, ha meg igen (mármint szép képeket akarok), viszem a Pentaxomat. Amúgy ez az éjszakai fotó kérdés.... hm, a régi iskolát kedvelem, márpedig annak a főtétele, hogy a fotózáshoz elsősorban fény kell. :) Ettől eltekintve persze van, hogy este fotóz az ember. Ilyenkor azonban vagy csak szórakozásból vagy tényleg egy állvány és egy jobb cucc. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#199) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Megszokott Iphone minőség! :C De most komolyan, milyen beteg grafikus csinálta ezt a hátlapot? Ez csak az én véleményem, de hol van ez a 4s hátához. Sima letisztult hátlap nem ez, ez a 3 részre osztás mint az 5snél.. Hát mindegy majd veszek hozzá egy bőr tokot :DD Jó teszt!

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#200) Deck


Deck
titán

Ennyi pénzért kaphatna egy IP57-et nem?

PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.