Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) madgie válasza helixP (#249) üzenetére


madgie
titán

Döbbenet, hogy az Android a JB óta nem tud Mass Storage módot, mégis csak az Apple topikokban kerül ez elő.

(#252) Vigilante


Vigilante
őstag

Hát nem tudom... Nekem bőven jó még az iPhone 4 is. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#253) csecso22


csecso22
tag

Hát ez most nem jön beanyira,itt most nem kapott el a aza bizonyos "kell nekem" érzés.
iOS7 Nem tetszik az i5höz képest nem hozott olyan sok ūjotást csak Touch ID-t,hardvere se olyan nagy szám,nam meg az ára az rohadt sok. :(

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#254) mazsi1911 válasza Robertoq (#247) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Miert is jo ez? A cpunak 2x nehezebb, a betuk kicsik, 330felett a szemed nem latja, de ha megis, akkor is ott van az elozo ket ok.

@helixp minden macen alapbol rajta van, az meg egy masik dolog h szurke kis hazankban senkinek sincs macje.

[ Szerkesztve ]

(#255) hito válasza helixP (#249) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, de sajnos a mass storage mode már android-nál is kezd divatjamúlt lenni. Nem tudom ilyen dologtól miért kell megfosztani a tulajokat. Ez számomra érthetetlenebb, mint amikor az Apple nem teszi bele.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#256) mazsi1911 válasza hito (#255) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Lehet kezd raerezni a google hogy semmit sem vesznek az emberek a storebol, foleg nem zenet/filmet.

(#257) irgum válasza helixP (#249) üzenetére


irgum
addikt

Az i5 telefonomat egy év alatt 1x kötöttem iTunes-ra. Akkor is csak azért, hogy a beta iOS-t föltegyem. Programokat telon appstoreból, zenéket felhőből teszek rá, bizt. Mentés iCoudba. Kiváltható az iTunes, nem kötelező már használni.

(#258) istnag válasza madgie (#251) üzenetére


istnag
addikt

Az MTP mód is jobb,mint az Itunes -os. :U

(#260) nofi válasza Paul119 (#246) üzenetére


nofi
őstag

Szerintem nálad van a komoly gond, hogy nem vagy képes felfogni, valakinek nem elég pl. a multifunkciós Casio karóra, hanem az esetenként egyszerűbb, de márkásabb karórákat favorizálja. Biztos vagyok abban, hogy te sem csak kizárólag a legjobb ár/érték arányú egyen fehér pólóban jársz és még sorolhatnám. Ezzel az erővel a fél PH! tábor agyament, mert általánosságban elmondható, hogy többet költenek a kütyükre mint az átlag... Én örülök, hogy nálam nincs minden rendben, mert így érzem, jól magam.
Elnézést a Casio tulajoktól ;)

Xbox GT: nozsolt

(#261) madgie válasza istnag (#258) üzenetére


madgie
titán

Ja, még jobb a felhőbe feltolni, ami kell. Vagy esetleg kétezer forintért venni egy pendrive-ot. Istenuccse' sose jutott még eszembe, hogy a frissen torrentezett brékingbedet telefonon vegyem haza.

(#262) hito válasza mazsi1911 (#256) üzenetére


hito
nagyúr

Ennek semmi köze ahhoz. Adatvédelmi célokat sejtek a dolog mögött. Mass storage mode-ban pillanat alatt vissza lehet nyerni az adatokat, és ez nem volt valami biztonságos. Én mindig úgy adtam el a készülékeimet, hogy előtte felülírtam mindenféle hülyeséggel a formázott tárolót. JB óta ezt nem kell :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#263) nord_ válasza kameraman77 (#229) üzenetére


nord_
veterán

Nem, nem tudsz beletenni memóriakártyát.
Nem, nem tudsz mókolni és navigációt telepíteni, amit a haver lopo szerzett valahonnan, okosba'.
Nem, nem tudod analóg hallgatni a Kossuthon a Déli Krónikát.
Még mindig nincs flash (ahogy a legtöbb, normális Androidból is kiveszik).
És végezetül: nem, ez a telefon nem kerül negyedmilliárdba.

---

Urak, a kérdés rendkívül egyszerű.

Aki a telefonját pendrive-ként használja; aki BT-n keresztül akar fotókat küldözgetni a tanórák szünetében; aki innen-onnan szerzett programokat akar telepíteni; akinek hobbija a telefon állandó okosítása, variálása, annak ott az Android.
Akiknek viszont teljesen más preferenciái vannak, azok választhatják az iOS-t vagy a WP-t.
Mindenki megtalálja az igényeinek megfelelő eszközt, szépen lehet élni egymás mellett. Álnaiv kérdéseknek vége, trollkodás megszűnik. Topik zárható. :)

[ Szerkesztve ]

(#264) fordfairlane válasza helixP (#249) üzenetére


fordfairlane
veterán

Van mass storage, de csak a képek látszanak rajta. Legalábbis az iPadomból ennyi látszik, ha rádugom valami Win7-es PC-re.

Illetve a képekből is csak azok, amit az iPad kamerájával készítettem...

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#265) vicze válasza madgie (#251) üzenetére


vicze
félisten

Miért ne tudna?
Azok a készülékek nem tudják, amikbe nem raknak microSD-t, ugyebár technikailag csak azzal megoldható, hogy a FAT partíciót leválasztja, és másik OS-nek kiajánlja. EXT-tet a Win nem szereti, a NTFS-t meg az Android.
Sőt microSD nélkül is láttam már mass storage-et ahol a belsőt ketté választották, és FAT-ot dobott rá a gyártó és akkor az jött ment.

[ Szerkesztve ]

(#267) Paul119 válasza nofi (#260) üzenetére


Paul119
addikt

Azert egy orat ne haslonlitsunk mar egy telefonhoz :) volt 3gs-4-4sem mielott az jonne hogy budos eletben nem hasznaltam ..jok de nem annyiert amennyit kernek ertuk :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#268) peti_s


peti_s
addikt

FM rádió hiányzik belőle, az ujjlenyomat olvasóhoz hozzá lehetett volna tenni a negatív oldalt is. [link] No és vmi rohadt drága. De akinek ez kell, vegye.

(#269) madgie válasza vicze (#265) üzenetére


madgie
titán

ExFAT: minden szereti... elvileg. Nekem a fotós vinyóm pont ezért van erre formázva: írni/olvasni lehet linuxon, windows-on, mac-en.

istnag: ja, no comment. Isten hozott a 21. században.

[ Szerkesztve ]

(#270) helixP válasza madgie (#251) üzenetére


helixP
nagyúr

hito,madgie:JB-van a telefonomon és megy a Mass Storage... Nemtom, lehet, hogy hibás a telefonom.
(Ha az android is kiveszi belőle, ugyan ennyire morcos leszek)

irgum: Köszönöm, hogy megosztottad velem felhasználói szokásaidat.

madgie:"sose jutott még eszembe, hogy a frissen torrentezett brékingbedet telefonon vegyem haza." =>ennyi, másnak meg igen.

[ Szerkesztve ]

(#272) joey04 válasza Touch-ko (#244) üzenetére


joey04
titán

A plecsnivel én sem értek egyet, de ettől függetlenül a tesztben ez van leírva: kártyafüggetlenül 210-240 ezer forint körüli összegre számíthatunk
És ez az infó tökéletesen megállja a helyét (vélhetően inkább a 240-hez közelítve), ennyi lesz az ára. Nem a szürke importos 330k alapján ítélték meg.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#273) mazsi1911 válasza #32839680 (#271) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

iMovie app. iPhoto, es kb minden ami egy picit is hasznalja a CPU-t?

(#274) hito válasza helixP (#270) üzenetére


hito
nagyúr

Nem az MTP mode-ot hiszed MS mode-nak?

morgyi: világ életemben letéptem minden pnp eszközt az USB-ről és soha semmi baj nem lett belőle. Ezért kár volt, illetve nem gondolnám, hogy emiatt a változtatás.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#275) vicze válasza madgie (#269) üzenetére


vicze
félisten

Igazad van nem írtam teljesen igazat. Úgy mondom akkor, hogy a FAT a legkisebb közös többszörös. :)
Amúgy pl. az XP nem szereti annyira. ;)
Próbáltam már NTFS-el okosított kerneles Droidon NTFS SD kátyát, de sajna bűn lassú volt valamiért.
ExtFAT nem tudom, hogy van-e alap kernelben amúgy.

A Tabletre meg még mindig inkább kábellel másolok 5perc alatt a 10GB évadot, mint hogy wifi-n kihulljon a hajam mire végez.

[ Szerkesztve ]

(#276) dani786


dani786
tag

Performance review:
[Apple iPhone 5 performance review]

[ Szerkesztve ]

(#277) helixP válasza hito (#274) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem.

madgie: Jó, akkor majd megmondom jóapámnak, aki otthon szedi le nekem a régi filmeket, amiket meg szeretne velem nézetni, hogy addig nála hagyom a telefonomat, amíg le web Ui-zza nekem. Vagy nem tudok jobbat: átküldi a torrentet és a zsebemben torrentelek edge-ről. Még jobb.
Nehogy csak egy kábellel át lehessen másolni, ami nem mellesleg még tölti is a telefont. Nem. Ez túl egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#278) madgie válasza helixP (#270) üzenetére


madgie
titán

A referencia Nexus 4 nem tud Mass Storage-et. MTP-t tud. Nem ugyanaz.

A hsz végére meg szintén: isten hozott a huszonegyedik században. WebUI-n keresztül eleve otthon töltöm le.

morgyi: mondjuk ha egy Snapseed gyorsul majd tőle (nem valószínű, mert Google tulajdon :D), vagy egy iMovie profitál, már megérte. Most még nem, ahogy anno a kétmagos dolgokból sem profitáltak az elején a programok... ott is ment először a rinya, hogy minek az (desktop-ról beszélek, mobil szegmensnél meg meg volt rágva a falat évek óta, könnyebb volt lenyelni)

(#279) Robertoq válasza mazsi1911 (#254) üzenetére


Robertoq
őstag

Akkor azt mondod, hogy a jelenlegi felbontás tökéletesen elég és ezen az Apple soha ne is változtasson, mert attól csak rosszabb lesz?

(#280) nofi válasza Paul119 (#267) üzenetére


nofi
őstag

Szerintem bármilyen hasonlat alátámasztja, hogy mindenkinek vannak "nem normális" döntései. ;)

Xbox GT: nozsolt

(#283) ZooLee válasza helixP (#249) üzenetére


ZooLee
őstag

Döbbenet, hogy sokan meg akarnak győni arról, hogy egyszerűbb minden gépre fellöni az Itunes-t, mind simán csak rácsatlakoztatni a gépet és mass storage-ként használni.

Ilyet senki sem mondott. Csak annyit, hogy az iTunes nem ördögtől való, és nem használhatatlan szar, legfeljebb van, akinek nem fér össze a gondolkodásával.
A Mass Storage lehet, hogy hiányosság, ha valaki fájlt tárolásra/hordozásra akarja használni a telefonját. Nekem pl. nem fér össze a gondolkodásommal, hogy az "éles" üzemben használt telefonomat dugjam rá akármilyen gépre, és annak a háttértárjára másolgassak, ahelyett, hogy lenne nálam egy pár ezer forintos pendrive.

De ha megfordítjuk, akkor azt is mondhatnám, hogy döbbenet, hogy meg akarnak győzni, hogy egyszerűbb kézzel másolgatni a zenéket és a képeket, mint az iTunes-al szinkronizálni. Ez csak nézőpont és felhasználói szokás kérdése!

(#284) tipuka


tipuka
addikt

Drága Bocha!

Nincs azaz isten, hogy almát vegyek, mert csak kompótként imádom, de ez remek cikk volt, mindenre kiterjedt ,amire kíváncsi voltam kb., csak ilyet szeretnék olvasni tőletek továbbra is. :DDD
Egy mondat különösen tetszett, a flexes részen nagyon nevettem.
" A feloldásnál egyébként van alternatíva, a Touch ID használata mellett kötelező számokból álló jelszót is megadnunk, hogy ha a flex leviszi az ujjunkat, akkor is hozzáférhessünk telefonunkhoz."

(#285) vicze válasza dani786 (#276) üzenetére


vicze
félisten

Esetleg 5s. :P
Amúgy ez csak az AnandTech-es tesztből kiszedett grafikonok listája...

(#286) helixP válasza ZooLee (#283) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem a rendezgetésről van szó, az egyszerű, nyilván, én is ID3-tag rendszerben élek, hanem arról az elvről, hogy minden retkes gépre fel kell telepíteni az Itunes-t. Ez csak nehezít a dolgon. És ha azon a gépen nincs net és fel se lehet tenni rá...?

(#287) Paul119 válasza nofi (#280) üzenetére


Paul119
addikt

Najo ez igaz :D ertsd jol ;]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#288) madgie válasza istnag (#281) üzenetére


madgie
titán

Hadd kérdezzem már meg, az autód fedélzeti computerébe is dugdosod a pendrive-ot OTG kábellel, hátha azon is hazavihesz pár fáljt?

Miben könnyebb dugdosni a kábeleket, mint a fájl forrását átküldeni mailben? Vagy épp távoli eléréssel eleve az otthoni gépre letölteni (megint kábel nélkül)?

Megértem én, ha valaki szereti a régi, bevált dolgokat, én is odavagyok a gőzmozdonyokért :))

Assdak: akkor oda beviszek egy pendrive-ot. Persze értem én, a telefon úgyis kéznél van, miért ne. ahány ember, annyiféle felhasználás :R

[ Szerkesztve ]

(#289) Assdak válasza madgie (#288) üzenetére


Assdak
őstag

Nálam már előfordult. Amúgy céges környezetben, nagyon szeretik az itunes-t, meg a felhő alapú free tárhelyeket engedélyezni.

(#290) kameraman77 válasza szucsy89 (#245) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Már hülye is vagyok. :D

Persze nyilván nem elvitatni akartam az érdemeit, hiszen a stabilitás, a kijelző minősége, összeszerelés, support mind megvan, de negyedmillióért szerintem sok, és nem ad annyival többet, mint más telefonok.

(#291) peti_s válasza madgie (#278) üzenetére


peti_s
addikt

Az asztali kétmagos CPU-k amint megjelentek profitáltak belőle a programok, még azok is közel 2x olyan jól mentek, amik 4-5 éves programok voltak akkor.

(#288) madgie, ez nem érv, bármikor jól jöhet h pendrivenak használható a mobil, pl. prezentációt kell tartanod, tönkemegy a laptopod. Munkahelyemen tiltva voltak az online tárhelyek. Ez hiányosság, és atomgáz. De, az a leggázabb benne, h nem ismered el hiányosságnak.

(#292) helixP válasza madgie (#288) üzenetére


helixP
nagyúr

Mert van akinek korlátozott mobilinternet hozzáférése van és nem akar letölteni pl. 14 darab egyenként 70 megás albumot.

Én is szeretem a gőzmozdonyokat de nem álltam volna át a villanymozdonyra, ha azon nem lehetett volna, készpénzzel fizetni, csak kártyával...

[ Szerkesztve ]

(#293) vicze válasza Assdak (#289) üzenetére


vicze
félisten

Van ahol még az USB tiltással is próbálkoznak. ;] (Csak admin jogot minek kapok mellé? :P)

(#294) adamssss válasza istnag (#281) üzenetére


adamssss
veterán

Hogy hív segítséget?
Simán. Nemzetközi szabvány az oldás nélküli segélyhívás.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#295) ZooLee válasza helixP (#286) üzenetére


ZooLee
őstag

És ha azon a gépen nincs net és fel se lehet tenni rá...?

Akkor azt buktam, és elviszem a pendriveomon... És majd otthon belekerül a rendszerbe. De ettől még nem dől össze a világ! Tehát nem azt mondom, hogy nem hiányzohat valakinek, hanem azzal van gondom, ha ezt valaki egy megkerülhetetlen és alapvetően szükséges szolgáltatásnak állítja be.

Nem egyformák vagyunk, nem egyformán kezeljük a dolgainkat, ezért is jó, hogy mindenki azt választ, ami jól esik. De ha valaki Apple cuccot választ, akkor fogadja el, hogy hogy az Apple rendszerben gondolkodik, ha csak egy eszközt vesz meg, akkor az jó eséllyel félkarú óriás lesz. Minél több részét használod az Apple ökoszisztémának annál jobb, egymást kiegészítő és támogató elemekből álló rendszert kapsz. (Alapesetben ez mondjuk egy már egy iTunes+iPhone-al is megvalósul, de még jobb lesz, ha már van egy Mac géped, és/vagy AppleTV, iPad, stb.)

(#296) madgie válasza peti_s (#291) üzenetére


madgie
titán

Elismerek én szinte bármit... azt mondjuk pont nem, hogy magát komolynak tartó üzletfél az azonnali kapcsolattartást nyújtó eszközének a működőképességét kockáztatja, mert b@szik kétezerért egy pendrive-ot venni. Bedöglik a laptopja? Nosza, dugjuk rá a telefont egy idegen notira, hátha az is bekap valami okos malware-t...

Szerk: de ezen felesleges rugózni: az apple nem fogja elérhetővé tenni a telefonját pc-n keresztül. Ez negatívum? Valakinek az. Másnak meg mondjuk az negatívum, hogy a gitárját nem tudja rákötni az androidos telefonra, mert nincs hozzá szoftver/hardver (mégsem verik az asztalt, hogy Booog, mé' nincs benne a negatívumokban?). Kinek mit jelent az érvágás.

[ Szerkesztve ]

(#297) nord_ válasza peti_s (#291) üzenetére


nord_
veterán

Gondolom, a komplett munkahelyi anyagod ott figyel a telefonodon, hátha épp tönkremegy a géped, ugye? :)

Már leírtam egyszer, de úgy látom, meg kell ismételni: ha neked nem megfelelő az iOS, akkor vegyél olyan telefont, amelyik tudja ezt.
Én se megyek csodálkozva a kabriós topikba, hogy hogyan lehet pici csomagtartós autót venni.
Meg nem megyek Galaxy S4 topikba se, hogy tényleg nincs benne színhelyes kijelző? Tényleg csak péklapát méretben gyártják? Tényleg készítenek androidra vírusirtót?

(#298) helixP válasza ZooLee (#295) üzenetére


helixP
nagyúr

Na pont ez a gondom: szerintem ez egy megkerülhetetlen szolgáltatás. Nekem nem elég ha "azt buktam", amikor más cég probléma nélkül meg tudja csinálni.
Én meg nem azt mondom, hogy ezt nem lehet megkerülni, hanem valaki nem ismeri be az életszerűségét és egyszerűségét a Mass Storage dolognak...

madgie:Másnak meg mondjuk az negatívum, hogy a gitárját nem tudja rákötni az androidos telefonra, mert nincs hozzá szoftver/hardver.
Hogyne, tegyél egyenlőséget a kettő közé. Ez már azért demagógia.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.