Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#852) flesli válasza #32839680 (#847) üzenetére


flesli
tag

Ja plusz egy mikor kijöttek az első Iphoneok, túlterhelték a hálozatokat, mivel ott sem tartottak be bizonyos szabványokat :)

(#853) flesli válasza #32839680 (#851) üzenetére


flesli
tag

Szerintem is az NFC lesz a nyerő, a fizetéseknél, egyszerűen több van belőle a világban, és ha jól tudom Nokia is azt használja, szóval a piac háromnegyedét szerintem lefedi. Most vagy az apple is beleteszi majd, vagy szembe megy ezzel is, de ez nem biztos, hogy jó ötlet, mondjuk ez még jó pár év szerintem.

(#854) Cyberpunk válasza #32839680 (#851) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó pár milliós az Apple tábor, azért az nem jelentéktelen.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#856) flesli válasza Cyberpunk (#854) üzenetére


flesli
tag

Az androidé a piac 80% -a. a maradékon osztozik a többi.
Jó legnagyobb részben az apple, de windows is visz majdnem 4 % ot

[ Szerkesztve ]

(#857) Cyberpunk válasza #32839680 (#855) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez van. Amúgy is gyerekcipőben van még az egész hóbelevanc.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#859) Cyberpunk válasza flesli (#856) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És hányad részét teszi ki az NFC képes mobiltelefonok? Androidnak is a legnagyobb hányada belépőszintű, vagy középkategória, ott azért még nem túl gyakori az NFC.

Én sem tartom feltétlen jónak ezt a "saját utat" amit az Apple jár, de hát lehet választani mást ez a helyzet. Lightning csati nem rossz egyébként.:D Ezt legalább mindegy hogy dugod be.;) Ebből a szempontból már jobb.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#861) flesli válasza Cyberpunk (#859) üzenetére


flesli
tag

A belépőknél még valóban nem, de azért a többi lassan de biztosan megkapja.

(#862) Totheground


Totheground
addikt

Na menjetek a vérbe, 1kor gondoltam alvás elott kicsit bele olvasok a topicba, hogy mit alkottatok, de nem lehet letenni. Főleg az fm rádiót és bt küldést reklamáló kommentek, a telefonon fileszallítast és -tárolás propagáló hozzászólások a nyerők. :C

BTW az iTunes rádió teljesen jól megy (iOS és osx alatt is), csak US account-al kell belépni.

NFC fizetésre meg ott a paypass kártya, remelem azt senki nem hiszi, hogy a mobiljával csak úgy elkezdhet majd fizetni holnaptól, akár van benne NFC, akar nincs.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#863) nord_ válasza #32839680 (#847) üzenetére


nord_
veterán

Na, már megint az álnaiv kérdések.

Ott van a gugli a számítógépeden, keressél csak rá, hogy az Apple miért is maradt meg a saját csatlakozónál.
Az a szegény, szerencsétlen usb amúgy is több sebből vérzik, táblagépeken nem véletlenül használ már a Samsung is saját csatlakozót. Lehet, hogy az usb sok évvel ezelőtt még előremutató dolognak számított, de ez - az amúgy is nonszensz, egy csatlakozót tegyünk szabvánnyá hülyeség - a gyorsan fejlődő iparágban nem vall valami rugalmas gondolkodásmódra.

Persze, lehet jönni azzal a debil magyarázattal, hogy milyen jó az, mert ha kispista otthon felejti a töltőjét, akkor kölcsönkérheti nagyjózsitól az övét - de ez csak a fotelhuszárok meg a már orvosi esetnek minősülő feledékenységet produkáló emberi egyedek esetében lehet komoly érv. Tizensok éve használok mobiltelefont, nem volt olyan, hogy bármikor kuncsorogni kellett volna drótért. Most, hogy a naponta töltendő okostelefonok korát éljük, az értelmesebbek úgyis azzal kezdik, hogy egy kanóc otthon, egy a kocsiban, egy pedig a munkahelyi pécében állandóra.

[ Szerkesztve ]

(#864) spawn21 válasza nord_ (#863) üzenetére


spawn21
veterán

Ebben a kábeles dologban igazat adok Neked.
Akármilyen telefonom is lesz, mindig minimum 2 töltöm lesz tartalékba.

De a többi dologban Mogyinak van igaza

iPhone 13p

(#865) flesli válasza nord_ (#863) üzenetére


flesli
tag

Miért mi az előnye? A másik vége ugyanúgy USB. Egyébként miért Debil a válasz, lassan sehova se kell töltőt vinni mert mindenhol lesz ahova mész. Pár éven belül nem is kell már a dobozba rakni, mert már mindenkinek lesz 4-5. Ami környezetszennyezés szempontjából sem utolsó.

Totheground: Nem arról van szó, hogy holnap fogsz fizetni már telefonnal, sőt szerintem még jövőre sem, de azt nem értem az alma rajongói körébe, ha kihagynak vmit a telefonokból akkor, miért az a válasz rá, hogy az nem is kell bele, vagy van rá más megoldás, mondok pár példát itt a fórumból. Egyébként az NFC nem csak fizetésre jó
Szóval a példák:

1 FM rádió: Minek bele, ott az internet rádió, de ha én nem akarok erre sávszélt pocsékolni, vagy nincs lefedettség vagy vacak, mert ilyen is van, vagy csak épp a fájl letöltés viszi el a sávszélességet, amint épp azokat a fájlokat töltöm le amit kispista küldött át, mivel nem volt nálam pendrive (Lásd utolsó pont.). És akkor ne csak Mo-t nézzük, Amerikában ha kimész a városból ott is elég szar a lefedettség. Viszont erre meg jön a válasz, hogy 1000 ft egy hordozható rádió, de miért kéne azt vennem. A Samu is kihagyta az SGS4-ből ezért ők is bekaphatják.

2 NFC: Még úgysem lehet vele fizetni stb. a 64 bit akkor miért került bele, hisz azt sem tudod most kihasználni. Tudom ilyenkor lehet azzal jönni, hogy majd a jövőben jó lesz, és jó hogy már most bekerült, van rá idő felkészülni. Na az NFC pont ugyanilyen lehetett.

3 BT - fájlküldés: Minek átküldöd neten, ha akarsz valamit(Vajon miért mindenre ez a megoldás?) és ha nincs net lásd FM rádió. Akkor arra a fájlra épp nincs is szükség gondolom.

4 Telefon Pendriveként. Itt az volt a válasz, hogy vigyél magaddal pendriveot, már megint legyen nálad egy plusz eszköz, mikor ott van a telefonod, usb kábel már minden PC mellett van, és igy is lehet fájlokat hordozni. Tudom el kell küldeni interneten telepiteni kell az Itunes-t stb.

És akiknek iphone-ja van azt mondja, hogy ezeket nem is használná, ami lehet, hogy igaz, de most nem is tudja ez a különbség. Nem arról van szó, hogy valamit kihasználunk e 100%-ig hanem, hogy van e rá lehetőség.

És még van pár ilyen ha visszaolvasod a fórumot.
Szóval valaki azt mondja meg nekem, hogy az Apple miért nem tud elfogadni egy két szabványt amit a többi gyártó igen?
Csak azért mert akkor el lehet mondani, hogy az apple más? És lehet azt mondani, hogy ez a jobb? Én nem látom miben lenne jobb, de egy hozább értő emberke majd biztos elmondja

[ Szerkesztve ]

(#866) Cyberpunk válasza flesli (#865) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát aki iPhone-t vesz annak ezek a funkciók sokad rangú dolgok ezt kéne megérteni.

Rádió: saját zene jó minőségben. Hírekre internet.

NFC: BLE párti az alma. Még ha bele is raknák sokra nem mennénk vele most, úgy hogy ez olyan dolog, hogy felesleges a jelenlegi formájában.

BT: már korábban el lett magyarázva, hogy ha kell, akkor van rá megoldás! De egy lassú BT-n nehogy már akár egy több megás valamit küldözgessek egy másik telefonra, mert megőszülök.:U BT Az egy halott dolog ma már ezt kéne felfogni! Igen nekem is volt eddig, de 5 év alatt kb ha 2x használtam.:U Akkor most minek hiányoljam itt? Persze ha kell valami, amivel lehet szidni az Apple-t, akkor ez egy remek fegyver, csak 2013-.ban már szerintem kissé cikki érv.:)

Pendrive: ez egy jó érv már, de egy pendrive nem valami nagy dolog egy öngyújtó méret, vagy ugye vannak kisebbek is. Senkinek sem törik le a keze, ha cipelned kell. Farzsebben elfér, vagy táskában kényelmesen. Ha kell kéznél van. Nem akkora probléma ez, hogy komoly hiányként éljem meg mint iPhone felhasználó. És vacakoljak még egy + kábelel, amivel rá kell dugnom a gépre.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#867) flesli válasza Cyberpunk (#866) üzenetére


flesli
tag

Nem azt mondom, hogy ezek nem kiválthatók, csak épp egy okostelefon pont attól kéne, hogy okos legyen, hogy mindent megtudod rajta csinálni. Én sem használom sokat a BT-t, sőt az FM rádiót sem, de ha kell kéznél van. Van amikor egy reggeli műsor érdekel a rádióban, vagy egy esti.
Legtöbben szerintem már nem a Zene miatt hallgatnak rádiót.
Szóval én elhiszem, hogy te ezeket nem használod, és nem is akarod, mondom a problémám, hogy nem is tudod használni.

Egyébként a Lightning kábelnek milyen előnye van az USB-vel szemben?

(#868) Totheground válasza flesli (#865) üzenetére


Totheground
addikt

FM rádió: egyrészt nem hallgatok, ott van a kismillió podcast, és ritkán megyek olyan helyre, ahol nincs rendes lefedettség, akkor meg vagy autón teszem vagy külföldre repülök. Az idő 99%ában, amikor wifin vagy jó lefedettségű helyen vagyok, van iTunes rádió, radium, az egész cloud. vagy épp az fm-en bejövő rádiók online változata.

NFC: nem csak arra lehet, de általában ez a fő érv. De tényleg érdekel, hogy pár olyan emberen kívül, aki ezért vagy azért nfc taget használ, mihez hiányzik annyira, hogy mindenki reklamál miatta. Szerintem baromi kis része használja ki a felhasználóknak. Akkor meg felelsleges anyagköltség

BT fileküldés: szerintem SOHA nincs szükség a telefonomon hiretelen egy filera. De még csak nem is tudok életszerű helyzetet elképzelni rá. Ha kell, úgyis gépen kell majd, ami vagy nálam van, akkor meg meg lehet oldani máshogy, vagy nincs, akkor meg nem kell azonnal. Ide is várnék ötleteket.

Telefon pendriveként: én nem akarok szenvedni a telefonon belső tárhelyével, és a többség szerintem így van ezzel. videó-zeneszállítást már többen leírták, hogy nem a magyar torrentvalóságból kell kiindulni, tehát annak nem kell. Aki a munkahelyén ezzel akar fileokat szállítani, az meg különösen vicces. Normális helyen az ilyenért úgy rúgnak seggbe, hogy írásbeli figyelmeztetésig meg sem állsz. Fotót meg ezer és egy megoldással át lehet pakolni.
Nem mellesleg pedig van kismillió app, amire akár wifin keresztül is lehet cuccokat küldeni, ha valaki mégis így akarja szállítani a fileokat. Amúgy meg a 32 gigás pendriveom hatod annyi helyet foglal, mint a teló kábele.

Az Apple többek közt azért nem fogadja el a szabványt, mert egy iPadet három évig kelle tölteni mini/microUSBről. És az Apple meg nem fogja eljátszani, hogy más csatlakozó van az épp forgalmazott tabletjén, mint a telefonján.
Hogy ez is egy bevételi forrás, az meg termlészetes, és semmi baj nincs is vele. Vagy egy kábel + dock otthon, egy az irodában, egy meg mindig a bőröndben. Nem érhet meglepetés.

"csak épp egy okostelefon pont attól kéne, hogy okos legyen, hogy mindent megtudod rajta csinálni"
Ezzel az erővel kérjük wissza az infra fileküldést is.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#869) Cyberpunk válasza flesli (#867) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ha ezek hiányoznak, akkor nem ez a te készüléked! Még mindig lehet venni olyat, amiben benne vannak.

Lightning [link]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#870) flesli válasza Totheground (#868) üzenetére


flesli
tag

Nem arra voltam kiváncsi, hogy te hogy váltod ki.
Nem is az almát szidtam, feltettem egy két kérdést, még senki nem tudta azt mondani, hogy igen ezek benne lehetnének, én mondjuk nem használom, de biztos sokaknak hasznos. Hihetetlen ez a fanatizmus :)
Megsúgom nem csak torrentezés miatt lehet fájlokat hordozni.

(#871) Totheground válasza flesli (#870) üzenetére


Totheground
addikt

Na, de tényleg, ha remekül ki lehet váltani, akkor minek ugyanaz a feature mégegyszer pepitában? Redundanciának? Minnél hosszab featurelistáért (ala Samsung)?

Egyébként még mindig konkrét példára lennék kíváncsi, hogy mikor létszükséglet a bt fileküldés pl.

Lehetőleg ad hominem nélkül.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#872) flesli válasza Totheground (#871) üzenetére


flesli
tag

Most miről beszélsz, milyen featureről, arról, hogy az fm rádióhoz külön eszköz kell, hogy a pendrive-ot nem tudod kiváltani. Szóval egy ember akinek Iphone -ja van de szeret fm rádiót hallgatni, akkor vesz egy hordozható fm rádiót, ha szokott fájlokat cipelni magával, akkor kell egy pendrive, mikor ezeket telefonon is meg lehet valósítani.

Na mondok egy konkrét példát a BT fájlküldésre. Haverod csinál rólad egy fotót mondjuk és megakarod kapni, tudom fel lehet tölteni netre, elküldheti emailbe, de minek fel meg le tölteni mikor BT n két kattintás, és nálad is van. De tudom, hogy ez baromság meg értelmetlen.

(#873) lowzor


lowzor
veterán

Nekem speciel az FM rádió egyáltalán nem hiányozna, de ennek az az oka, hogy bugyuta zene szól az összes csatornán, nincs egy normális sem.
A felsorolt dolgok közül egyes helyzetekben az USB (volt már olyan, hogy kölcsön kellett kérnem kábelt töltéshez és jól jött), meg a Pendrive hiánya zavarna. Mondjuk ahoz legalább már 32 gigás iphone kéne (meg amúgyis, hogy a zenéim ráférjenek), szóval úgy már a gatyesz is rámenne a történetre, mert hihetetlen felárat kér az Apple a nagyobb tárhelyért.

[ Szerkesztve ]

(#874) Cyberpunk válasza flesli (#872) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Amúgy is külön eszköz kell egy fülhallgató. Mivel a mobilokban nincs antenna a rádióhoz, erre a célra a fülhallgató kanóca szolgál. Ha azt tudod cipelni, akkor ne meséld be, hogy egy pendrive nem megy.:D Vagy egy ilyet igaz [link]? ;]

Megkérem a haverodat küldje el emailben, vagy ossza meg valahogy ---> dropbox stb... Mert ha nem azonnal történik az komoly gond.:U Vagy ott helyben adok neki netet, ha netán nincs pénze mobilinternetre, de életszerű, hogy van egy 200 ezres mobilra igaz? :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#875) lowzor válasza Cyberpunk (#874) üzenetére


lowzor
veterán

Itt azon van a hangsúly, hogy minek kell egy külön eszközt magaddal cipelned adathordozásra, miközben 240k-t kiadtál egy okostelefonra? Egy több, mint 100k-val, de még 200k-val is olcsóbb teló meg ezt a funkciót is betudná tölteni.
Sok ember úgy vesz iphone-t, hogy egy kanyi vasa sincs, tehát mobilnetre sincs pénze (gondolok itt azokra, akik minimálbérből, vagy segélyből veszik hitelre).

(#876) Totheground válasza flesli (#872) üzenetére


Totheground
addikt

"De tudom, hogy ez baromság meg értelmetlen."

Az. Lassú, párosítani kell, etc. Míg a mail töredék idő alatt ottvan, ha meg nincs mobilnet, akkor kivárom, hogy nézegethessen magam. Vagy, ha ő is iOSt hazsnál (mint a kollégák és ismerősök jelentős hányada), akkor AirDrop.

Igen, egy pendrive kényelmesebb. Akkora, mint a kisujjkörmöm fele és vagy 2 gramm. Ehhez képest a telefon kábele hosszú, tekeredig, törhet.
És van fent iFile, aminél, ha mégis baromira kellene a tárhely (ami még sose fordult elő), beírja gépen az ip addresst a böngészőbe, és simán küldi amit kell.

FM rádióra még mindig ezt mondom.

"Amúgy is külön eszköz kell egy fülhallgató."
Az meg a másik.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#877) Cyberpunk válasza lowzor (#875) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ahány ember annyi szokás, ha ezen múlik, hogy ne dőljek a kardomba, mert jajj nem tud pendriveként üzemelni, akkor veszek mást, vagy hordok pendriveot. Ezért értelmetlen ez a vita, csak arra jó, hogy szidjuk már valamivel ezt a hülye gyártót.:U

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#879) lowzor válasza Cyberpunk (#877) üzenetére


lowzor
veterán

Szvsz nem csak arra jó, bár tényleg nem olyan nagy dolog. Az fontosabb lenne, hogy először is növeljék a kijelzőméretet. Bár mondjuk felőlem csináljanak, amit akarnak, mert nem valószínű, hogy valaha is ennyit kifogok dobni egy telóra. Max ha milliárdos lennék talán akkor nem sajnálnám rá a pénzt és ha lenne legalább 4,5 hüvelykes a kijelzője.

(#880) Cyberpunk válasza lowzor (#879) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A 4,5"-es törekvést támogatom ezzel a képarannyal meg főleg, mert 4"-en kicsit keskenynek érzem. De megvagyok, viszont örülnék egy kicsit nagyobbak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#881) Totheground válasza Cyberpunk (#880) üzenetére


Totheground
addikt

"De megvagyok"

Ami nálad nagy szó 4"-en. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#882) Cyberpunk válasza Totheground (#881) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja. :D Mindenre jó, én lazán PH-zok vele desktop módban használva az oldalt, persze a nagyobb az jobb lenne, de hogy használhatatlan az erős túlzás. ;]

Jó nyilván játékra nem, de nekem bőven elég az ilyen "mérges madarak" szint is kis unaloműzőnek. Nagyobb kijelzőn sem jó a játék az érintőzés miatt! :U

#883: Isten ments! Csak szemléltetem, hogy azért nem eszik olyan forrón a kását, meglehet oldani máshogy is. Meg akkor veszel egy beépített FM rádiós headset-et azt kész. Azt hordod azt. A lényeg hogy túl van lihegve ez.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#883) flesli válasza Cyberpunk (#874) üzenetére


flesli
tag

De füles nálad van gondolom mivel úgy hallgatsz zenét, ergo az antenna is. Remélem nem az a fajta vagy, aki füles nélkül buszon tolja a zenét, hogy mindenki lássa mekkora májer vagy :)
S

(#894) Totheground válasza #32839680 (#893) üzenetére


Totheground
addikt

Jaja, az érintős dolog működik NFC nélkül is (megfelelő BT chip mellett persze).
[link]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#895) joey04


joey04
titán

Jelenleg úgy áll a dolog, hogy nem az iPhone-ba kerül be a rádió, hanem egyre több csúcskészülékből kerül ki. Mondjuk lehet ez is marketing, aztán 2 év múlva visszahozzák fícsörként mint az infrát. ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#896) Cyberpunk válasza #32839680 (#893) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Majd ha lehet vele fizetni a sarki közértben, akkor azt mondom kell, meg van értelme. Bár ha az alma felkarolná nyilván gyorsabban terjedne.:U Volt három készülékemben, soha nem használtam.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#898) Totheground válasza #32839680 (#897) üzenetére


Totheground
addikt

A terminál ugyan alkalmas, de banki oldalról is kéne az akarat, hogy rendesen működjön a mobiltárca. A bankok meg jól láthatóan elvannak az NFC kártyákkal. Kivéve a KHBt, akik basztak eddig akár egy paypass-os kártyát is kiadni...

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#900) knyitogato


knyitogato
őstag

Tök jó lenne tudni, mikor lesz a T-nél a premier. Tavaly ilyenkor már lehetett rendelni....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.