Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ted_mosby válasza Deck (#200) üzenetére


ted_mosby
senior tag

DE!

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#202) bagkri01


bagkri01
őstag

Szeretem ezt a topikot. Ilyenek megy a vita, hogy 1 másodperc vagy 1,1, hát ez elég vicces. Észreveszed a mindennapokban???....nem.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#203) fordfairlane válasza dreamdancer (#197) üzenetére


fordfairlane
veterán

Attól tartok, hogy az NFC el nem terjedésében jórészt a nagy kártyatársaságok a hunyók, akik oda hatnak. Főleg az Usában nagy a befolyásuk. (FM rádió hiánya dettó, csak a kiadók viszonyában)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#204) aprokaroka87 válasza bagkri01 (#202) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyébként szerintem sincs értelme azon vitatkozni hogy egy app milyen gyorsan indul el,szerintem 1mp az már nagyon jó,de persze itt azért a reakció idő is belejátszik a dologba,nem hiszem hogy pl 1mp és 0.5 mp-nek sok értelme van.....
emlékszem volt olyan reggel amikor nekem 2-3mp is gyors volt :D
Egyébként én már várom az Iphone 6-ot a gondolatomnál is gyorsabb SOC-val :)

(#205) hito válasza Fryskitt (#191) üzenetére


hito
nagyúr

Sajnos nem. A Padfone 2, a 920 (mondjuk az is PV) és az S4 zoom (ez utóbbival nem elegáns összehasonlítani, mert a záridő akár 16sec-ra is állítható) is klasszisokkal jobb éjszakait lő. De ha nem nagyítasz bele akkor rendben van ez. Viszont ha belenagyítasz akkor gyakorlatilag nincsenek részletek.

De ez legyen a legnagyobb baja, mert ezen kívül baromi jó lett szerintem. És ahogy mondtam, valószínűleg kis türelemmel és a beállítások babrálásával többet is ki lehet ebből hozni gyenge fényviszonyok között, ergó nem biztos, hogy a későbbiekben meg fogja állni a helyét az állításom/feltételezésem.

A MA tesztekben található képeket már rég nem tekintem mérvadónak, talán iránymutatónak elmegy.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#206) Fryskitt válasza hito (#205) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nagyjából ugyanazt mondtuk (a 920 :) ). És egyetértek. A Padfone-t nem ismerem.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#207) istnag válasza nord_ (#176) üzenetére


istnag
addikt

Örülök,hogy örömet tudtam szerezni.
Nem teljesen ezt írtam,amit itt lehoztál,az elejét direkt nem idézted. Grat.

[ Szerkesztve ]

(#208) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Teljesen off a kérdés de a Note 3-ról mikor várható teszt?
Az iPhone-nál meg kicsit megmosolyogtató hogy 720p-s a jelzője amikor már a Huawei is full hd-ben játszik szinte fél áron.

(#209) M3oH válasza Dr. X (#208) üzenetére


M3oH
addikt

4"on nehogy már ne legyen elég a 720p :)

(#210) vicze válasza Strezi (#171) üzenetére


vicze
félisten

Még mindig te nem vagy tisztában miről beszélsz és váltogatod a témát... (Megjelenéskor végigolvastam az egészet és ezenkívül még jóval több elemzést...)

Ezt állítottad (ha elfelejtetted volna útközben): "Pöccre 2x gyorsulást hozott a 64 bitre újrafordított programok és iOS7 a mérések szerint"
Ott a bizonyíték, a 4-es oldalon, hogy NEM hoz lényegi gyorsulást a 64bit-es váltás, tehát a fenti állításod hülyeség.

Ahhoz hogy gyorsuljon az adott program át is kell írni, nem csak újraforgatni, a nagyobb regisztereket nem fogod kihasználni csak úgy. A +munkát meg kötve hiszem, hogy sok fejlesztő megtenné, felesleges is jelenleg azért a pár % gyorsulásért.

"valós, releváns tesztekben"
Aha tehát A szintetikus teszt az nem számít, de B szintetikus teszt igen! Értem én... (Mert ott kijönne, amit állítasz, csak épp nagyon nem...)
Ezek ugyan úgy JS és HTML szintetikus tesztek, amik mindennek a tejében csak is 1magot képesek kihajtani és többet nem. Szóval érveltél egy nagy semmit ismét. Főleg hogy rohadtul nem A6 vs. A7-ről volt szó, hanem 32bit vs. 64bit még mindig...

Az A7 az A6-hoz képest átlagos 2x-es gyorsulást hoz, az egész SoC-ra nézve, beleértve a GPU-t is! Ezt a tényt nem vitatom. Ahogy azt se, hogy architekturálisan nagy előrelépés az A7, szerintem senki se vitatja, de nem a 64bit a lényege, az csak későbbiekben fog számítani. A lényeg továbbra is a ARMv8 utasításkészlet marad.

[ Szerkesztve ]

(#211) gghrtz


gghrtz
őstag

En most vettem 50-ert kinai 5" FHD IPS 4 magos telefont. Azt hiszem meg mindig maradok ennel :D

(#212) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Hiába a nagy ppi attól még nem fogsz több pixelt látni a kijelzőn. Nem ugyanaz 720p-n vagy full hd-ben internetezni. A kamerával meg hiába veszel fel valamit 1080p-ben ha a kijelző csak 720-as. Egy 350 ezres telefon többet is nyújthatna ennél.

(#214) razzorr


razzorr
őstag

Nem rossz,de ez az ujjlenyomat leolvasó nekem már sok.

(#215) jozso1989


jozso1989
őstag

Ár-érték arány 4. :DDD Nem inkább 1 kéne, hogy legyen? Semmiben sem tud többet, inkább kevesebbet, mint egy droid, és duplaannyiba kerül.

Brutális, milyen képeket lő. Ezek után mit tud majd nyújtani az 1020, el sem bírom képzelni.

(#212) Dr. X: Ott a pont. Bár ez még csak nem is 720p-s kijelző (1280x720 a hd).

[ Szerkesztve ]

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#216) hito válasza Dr. X (#208) üzenetére


hito
nagyúr

Ha teljesen off akkor legalább miért nincs offban? ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#217) joey04 válasza lmisi (#45) üzenetére


joey04
titán

Az iPhone 5-nél az első 3 órában 195 komment érkezett, most 183. Azért akkora visszaesést nem látok. Bár idén annyi változás biztos lesz, hogy a szokásos iOS vs minden más viták minimum 2 topikban fognak menni, hiszen jön az 5c is. Így hosszabb távon valóban kevesebb komment várható.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#218) manchester85


manchester85
addikt

De miért írja mindenki, hogy drágább? Pontosan ugyanannyi, mint az összes eddigi. Nettó 650 dollár. Hogy ide mennyiért jut el, azt köszönjétek a magyar gazdaságnak, a kormánynak, az artisjusnak, a szolgáltatóknak, stb.

i6 Silver

(#219) ZooLee válasza Peterson_ (#180) üzenetére


ZooLee
őstag

Ember, a saját, Ő általa idézett hsz-ed idézted, majd leugatod miatta, azért ehhez komolyan tehetség kell.

"Ember", próbálj meg olvasni, és értelmezni. "de nyugodtan megkérdezhetsz nálad idősebbeket." Emiatt írtam, amit írtam, nem az egyebek miatt. Vicces, hogy a személyeskedésről papol, majd egy ilyennel fejezi be a mondatot...

(#220) keIdor válasza Dr. X (#208) üzenetére


keIdor
titán

Nem biztos, hogy tudnak vagy akarnak 2272x1280-as kijelzot tenni 4"-be. Abba a kis hazba sokkal nagyobb aksi kene akkor, es az A7 se lenne annyira bika mar rajta. Talan majd jovore.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#221) joey04 válasza manchester85 (#218) üzenetére


joey04
titán

Nem, az európai ár emelkedett mindenhol. Nem csak Magyarországon. [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#222) M3oH válasza Dr. X (#212) üzenetére


M3oH
addikt

4"ra FHD? Hát én annak nem sok értelmét látom.

(#223) Jeanne d'Arc

Jó lett a teszt, tetszik a telefon, de ennyi pénzt ki nem adnék érte.
Egyébként ez a ujjlenyomat dolog hogy működik ha pl. eladod a telefont és más használja?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#224) BatchMan válasza dreamdancer (#150) üzenetére


BatchMan
senior tag

Igazad van, NFC-t nem használom, de várom már mikor lehet a pénztárakban bankkártya helyett ezzel fizetni.
Ellenben a 9 pöttyre a mintát kb. ugyanannyi idő alatt rajzolom fel, mint a lenyomatolvasó leolvas, viszont a mintát meg tudom változtatni.

(#225) mondomén válasza Jeanne d'Arc (#223) üzenetére


mondomén
őstag

Torlod, o meg megadja a sajatjat.

(#226) dreamdancer válasza Dr. X (#212) üzenetére


dreamdancer
őstag

350 ezer?! Azért nem a kereskedők által Németországból az Apple-fanoknak ideszállított készülékek árát kéne defaultnak venni... Maradjunk a hivatalos árnál, ami kb. 220-240K lesz, az se kevés persze.

Amúgy meg igen, egy 5 hüvelykes FHD kijelzőn nézve biztos egész más minőségérzetet nyújt egy 1080p-s felvétel, nem eszembe se jutna kirakni a képet a 45 hüvelykes tévére, az Avatárt is a telefonom nézem... (irónia OFF)

Nem a lényeg a fontos.

(#227) keIdor válasza M3oH (#222) üzenetére


keIdor
titán

Nem is lehetne FullHD, csak duplazni tudnanak az meg felette van:2272x1280. Ez sem 720p, hanem 1136x640, nem szabvany.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#228) joey04 válasza BatchMan (#224) üzenetére


joey04
titán

Ellenben a 9 pöttyre a mintát kb. ugyanannyi idő alatt rajzolom fel, mint a lenyomatolvasó leolvas, viszont a mintát meg tudom változtatni.
Hát nem. :)
Pontosítok: Egy ilyet talán behúzol annyi idő alatt, mint amennyi a feloldás. De egy ilyet, aminek értelmes is van, biztos nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#230) ZooLee válasza SpongyaBob (#213) üzenetére


ZooLee
őstag

Fájlküldésre használom, mivel a családban és a baráti társaságban is van nem egy de nem is kettő NFC képes telefon, bár nem értem neked ez miért annyira fontos információ mikor egy haszontalan funkció :D

Konkrétan magára a fájlküldésre nem használod mert az továbbra is BT-n vagy leginkább Wifi-n történik, az NFC-t csak a készülékek gyors párosítására használja a rendszer! Vagyis azt tudja, mint egy AirDrop, ha már fájlküldésről van szó.

És nem hasznontalan az NFC-t, csak kevés dologra használható pillanatnyilag. Ha rendben és széleskörben működne a fizetés, na, az végre tényleg lenne valami. De sajnos eltökörészik ebben is az időt (nem a gyártók, hanem a banki oldal)

[ Szerkesztve ]

(#231) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

A szöveges teszt elég jó lett, korrektnek is mondható, de a pontozás és a plecsni szerintem nevetséges.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#232) manchester85 válasza joey04 (#221) üzenetére


manchester85
addikt

De az meg a dollár-euró árfolyam miatt van gondolom.

fordfairlane!

Akkor passz, csesződjenek meg. :U Az utóbbi időkben amúgy is elég sok antipatikus lépésük volt. iOS 7, iPhone 5 megszüntetése, plasztik 5C.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#233) fordfairlane válasza manchester85 (#232) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az euró/dollár keresztárfolyam állása nem indokolja a drágulást.

x gon' give it to ya

(#234) SpongyaBob válasza ZooLee (#230) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nyilván azért írtam fájlküldést, mert jelenleg még csak erre lehet használni, de ettől még nem haszontalan az NFC

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#235) Peterson_ válasza Gadgetfan_ (#231) üzenetére


Peterson_
addikt

Miért nevetséges?
10-ből 10-es pontozás és "Különösen ajánlott" plecsni nem lenne az?

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#236) M3oH válasza keIdor (#227) üzenetére


M3oH
addikt

Igaz. Na, az még vadabb és értelmetlenebb lenne :)

(#237) Gadgetfan_ válasza Dr. X (#208) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"Az iPhone-nál meg kicsit megmosolyogtató hogy 720p-s a jelzője amikor már a Huawei is full hd-ben játszik szinte fél áron"

Tegyél mellé egy i5/i5S telefont és meglátod! Amikor megjelent a Sony Z full HD-s telefonja, a gsm boltban mellé tettem az öreg leharcolt iPhone4-es telefonomat, és a boltban tartózkodó négy ember közül mindnek az iPhone kijelzője tetszett jobban. Nem minden a pixelszám... :U

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#238) dreamdancer válasza BatchMan (#224) üzenetére


dreamdancer
őstag

Igazad van, a 9 pöttyös rajzolós feloldás sem rossz, ahhoz képest az ujjlenyomatolvasó nyilván nem váltja meg a világot. Egyszerűen csak gyorsabb (valamicskével), kényelmesebb (valamicskével) és biztonságosabb, ezt biztos nem nézi le senki a buszon és a gyerek se nyúlja le többé a telót játszani.

Én ennek látom az értelmét, a hasznát, a napi szintű használhatóságot, hogy mostantól kábé értelmetlen 5S-t lopni, mert se a helyzetjelzőt nem tudják kikapcsolni, se restore-olni a készüléket (legalábbis nem mélyreható tudás nélkül). De csak emiatt nyilván én se venném meg.

Nem a lényeg a fontos.

(#239) misx válasza Gadgetfan_ (#237) üzenetére


misx
senior tag

Bár én is sokallom a tudásához képest az árát, azért az örvendetes, hogy az Apple nem erőlteti a tepsi vonalat. Nekem is a 4'' az, ami már kényelmes, de még nem zavaró méret (szigorúan mobiltelefonként való használatot nézve).

[ Szerkesztve ]

(#240) er2es


er2es
tag

javaslom a fórum használatához kötelezővé tenni az apple id-s logint :D :D ;]

(#241) Paul119 válasza M3oH (#222) üzenetére


Paul119
addikt

Engem mar a 15 colos g53sxen is az oruletbe kerget a full hd :D 4 collra meg plane tok felesleges

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#242) M3oH válasza Paul119 (#241) üzenetére


M3oH
addikt

Nekem g75 volt FHDval, fájt tőle szemem... :) Átérzem.

(#243) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Azért az LG G2 kamerája szerintem jóval profibb, furcsáltam is, hogy ott Bog csalódott volt, mert a széleken hasonló az elmosódás, mint a szifonnál. Bocha meg bőven elégedett ezzel a minőséggel. Kíváncsi leszek a nagy kamera-összehasonlító tesztre.

(#247) Robertoq válasza Gadgetfan_ (#237) üzenetére


Robertoq
őstag

És mi tetszett nekik jobban? Csak mert az egyik IPS a másik meg TFT, a Z kijelzőjét meg amúgy is lehúzták, szóval ez nem egy jó összehasonlítási alap. Amúgy mikor bejött a retina akkor a ppi volt a minden, most hogy az Apple lemarad már nem olyan fontos, pedig az a plusz ~100 ppi számít és a full hd-nak is van létjogosultsága, ezt tapasztalom és ezt írja itt is a teszt:
A Full HD felbontású kijelző. Ez kétségtelenül odacsap, tényleg érezhetően jobb, mint eddig bármi, főleg akkor jön ki az érzés, amikor fotókat, vagy filmeket nézegetünk rajta, de egy sima böngészésnél is döbbenetes a látvány.

(#248) mazsi1911 válasza dreamdancer (#238) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Jol beszelsz, kis kiegeszites.:

Sehogy se lehet restorelni, hiaba rakod dfuba es ugy csinalod, ha valaki elotte belepett a storeba a sajat jelszavaval akk az a telefon az ove. Nincs SEMMILYEN mas mod:) masreszt viszont a gps-t siman kilovom egy lockolt telefonon, felhuzom a control centert es airplane mod.

(#249) helixP


helixP
nagyúr

Döbbenet, hogy sokan meg akarnak győni arról, hogy egyszerűbb minden gépre fellöni az Itunes-t, mind simán csak rácsatlakoztatni a gépet és mass storage-ként használni.
Be kellene ismerni, hogy ez igenis egy hiányosság.

(#250) Csapoati válasza Touch-ko (#244) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, a plecsnin mulnak az eladasok, meg hogy neked mennyire tetszik. Vilagos. Ugyanitt valaki Apple-partinak is nevezte oket. Na most akkor egyik vagy masik, mindketto vagy egyik sem?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.