Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103) Nigér válasza rAY.BAN (#95) üzenetére


Nigér
őstag

És mire használod, ébresztőórának...? :U

(#104) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Számomra nagyon kicsi ez az iphone is.
Jövőre szerintem teljesen elkerülhetetlen, hogy ne növeljenek kijelző méretet, mert a piac ezt diktálja. Én csak arra leszek kíváncsi, hogyan adják elő. Mondjuk szerintem ugyanúgy mint eddig. Ez a tökéletes, kézbe illő, egy kézzel használható szuper masina. Legyen az majd 4,5 vagy akár 5 feletti inch.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#105) M3oH válasza rAY.BAN (#95) üzenetére


M3oH
addikt

1hét? Kártya nélkül használod ébresztőnek? :) Te nem átlagos vagy az tuti.

(#106) mazsi1911 válasza Zolik (#102) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Nem tudom te milyen itunest hasznalsz, nalam annyi hogy rahuzom az mp3at az itunes ikonra, 1-2mp ig tolt, aztan rakatt a telefonra, es sync. Ez volt kb 3 kattintas :)

(#107) nord_ válasza gpek (#84) üzenetére


nord_
veterán

Ezt már rá tudom dugni bármilyen PC-re és meghajtóként tudom használni?
Sanszos... Mivel az elődjét, annak elődjét és annak elődjét (stb, stb... visszamenve egészen 2008-ig, a 3G megjelenéséig) is láttad már külön meghajtóként. ;) Fényképet, videót lehúzni a telefonról ez a legegyszerűbb mód.

(#108) Bocha válasza mazsi1911 (#100) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Na, szuper, hogy ezt belinkelted, kérlek, hogy te is olvasd el újra! :) A Geekbenchnél látható, hogy a 13 résztesztből 9-nél gyorsulás látható, 3-nál lassulás, egynél meg is-is. Az AES és SHA1 kriptográfiai műveletek azért gyorsultak olyan sokat, mert már benne vannak az ARMv8-ban (tehát nem a 64 bit miatt), a többinél meg látható kisebb-nagyobb növekedés. Tehát vannak lehetőségek a 64 bitben (a mi cikkünkben is ez szerepel), de egy tényleges alkalmazásnál és nem egy szintetikus sebességmérő programnál ezt nem olyan marha egyszerű kiaknázni és valószínű, hogy még évekig nem is fogják a fejlesztők.

És tényleg, ne legyetek már felháborodva, ezzel nem bántjuk az Apple-t, tök klassz, hogy ők raktak először ARMv8-as hardvert egy okostelefonba, de ettől még most a benchmarkokon kívül semmi nem érezhetően gyorsabb! Egy újrafordítástól meg biztos, hogy semmi nem is lesz, csak akkor, ha a fejlesztők optimalizálnak.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#109) adise


adise
őstag

Látom sokan dobáloznak vele, hogy szolgáltatónál majd olcsóbb lesz. Itthon pont, hogy horribilis összegeket kérnek el érte hűséggel is. Kint mindig betudjak hozni ugyanabban a konstrukcioban ugyanannyiért a telefont. Csak itthon van ez, hogy mindig egyre drágább. A havi 15-20k-s csomagokra meg nemhiszem, hogy sok embernek szüksége lenne.

(#111) mazsi1911 válasza Bocha (#108) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Korrekt.

(#112) x1port


x1port
addikt

Álom készülék!

(#113) Zolik válasza mazsi1911 (#106) üzenetére


Zolik
senior tag

Az egyik barátomnak volt iphone4 telója (több mint 1,5 évig), ő mesélte hogy egy kész kínszenvedés volt egy csengő hangot feltenni a telóra. Nem egyszerűbb ha mappába rakhatod, oda ahova te akarod?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#114) vicze válasza Strezi (#18) üzenetére


vicze
félisten

Esetleg olvass is utána mielőtt hülyeségeket írsz.
Segítek a linkelt táblázatban A7-en 32bites és 64bit-es re fordított app futtatva és tesztelve. Nagyon szépen láthatod a különbséget, és ajánlom a magyarázat elolvasását is. Ha kivesszük a direkt HWs gyorsítást, akkor átlagban még mindig 10-15% a gyorsulás nem több.

(#115) gpek


gpek
tag

Nem egyről beszélünk.

Pl anyám gépére ne kelljen már itunes-t tennem, hogy 30 képet átszedjek a telóra tőle, amit a gyerekről csinált a régi Kodakjával a 7végi kiránduláson. 3g meg ilyen nagyon nincs még alapban sok helyen. Aki azt mondja van, az valami mobilszolgáltatónál melózik.

Gpek

(#116) Lirion válasza Zolik (#98) üzenetére


Lirion
addikt

Az erősebb teljesítmény arra is jó, hogy a feladatokat a rendszer kevesebb erőforrásból meg tudja oldani, így jobb lehet az üzemidő, hosszabb lesz az alkatrészek élettartama vagy kevésbé melegszik. De tudod ez egy olyan vita, hogy vajon jobb-e a kocsikba az erősebb motor, vagy sem. Elvégre városban nem mehetsz 300-zal, azt meg úgyse érzed, hogy 10 helyett 8 mp alatt lesz 100-on...

[ Szerkesztve ]

(#117) GALARDO válasza Zolik (#113) üzenetére


GALARDO
addikt

Kínszenvedés. :DDD Semmivel nem nehezebb, mint droidon. ;)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#118) mazsi1911 válasza Zolik (#113) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Nyilvan egyszerubb, a hasznalata! Viszont organizalni nehezebb, ugyanaz van kb mint winampban. Van egy library, ami abba van az ramasolhato a telefonra. A szar az itunesban az, hogy nem kezel .flac-t. Atkell nyomni m4a-ba hogy ismerje(szinten lossless)

(#119) mazsi1911 válasza gpek (#115) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Erre van az airdrop. Mac-iphone kuldes. Wifin vagy BT-n.

(#120) #13110016


#13110016
törölt tag

210-240k és az ár 4 pont. Nem inkább 1???

(#121) Mr President


Mr President
senior tag

Köszi a tesztet srácok. Nekem még mindig nem tetszik hátulról a telefon. Reménykedtem benne, hogy elhagyják az 5nél bevezetett alul felül csíkot. Nekem sokkal jobban tetszene ha egyszínű lenne a háta. Így kicsit még mindig bazári. Viszont végre előrelépést látok, ezt kellett volna az 5nél csinálni. Ramból beletehettek volna 2 gigát, tudom hogy elég az egy is, de csúcs telóhoz ilett volna így 2014 derekán.
Ha most nem kezdenek emelkedni a részvények akkor soha :)

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#122) TaS1kaaa válasza Zolik (#55) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Mindig van egy aki nem érti...

http://boallen.com/fps-compare.html

[ Szerkesztve ]

(#123) Kyller válasza Mr President (#121) üzenetére


Kyller
senior tag

"Ramból beletehettek volna 2 gigát, tudom hogy elég az egy is, de csúcs telóhoz ilett volna így 2014 derekán."

Ezt nem értem. Miért kellett volna 2GB, ha így is elég? Divatból? Mert másikba az van? Magyarázd már el, légyszíves! :U

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#124) -secret- válasza #13110016 (#120) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

és az xperia SP-t mennyiert vetted?

(#125) ZooLee válasza gpek (#96) üzenetére


ZooLee
őstag

Már ne haragudj de figyeld már meg +1* mit írtam és ne személyeskedj!
Ezek hozzá tartoznak egy okostelefonhoz nem a legfontosabbak de kellenek!

Mutasd már meg légy szíves, hogy hol személyeskedtem!

Valóban nem mondtad, hogy a legfontosabbak, de mivel mindössze ezt emelted ki az új telefon tudásából, ezért gondoltam, hogy neked ezek a legfontosabbak. Ebben az esetben neked nem kell iPhone, hanem egy Nokia S40-es készülékkel boldog lehetsz, és megkapod a BT-s fájlküldést és a Mass Storage-t (amit egyébként sok más készülék sem tud, de hát ez is csak Apple topicban szokott előkerülni...)

(#102) Zolik: Egyet értek veled! Nekem a legnagyobb bajom az iphonnal az idióta itunesos megoldás volt.
Igen nekem is kurva fontos volt, hogy rákötöm usb-vel a gépre és azonnal rá tudjak tölteni bármit amit akarok (zene, kép, stb) és ne kelljen feltölteni először a netre, aztán ismét vissza a telóra, mikor azt egy kattintással meg tudom oldani. Igen ez igen is fontos dolog!

Ebből is csak az látszik, hogy nagyon nem ismered az iTunes-t, és fogalom nélkül vagdalkozol.
Az iTunes-t egyszer kell csak rendberakni (ha véletlenül nem rendesen tag-elt zenéid vannak, és utána teljesen automatikusan megold mindenféle szinkronizálást, még rá sem kell dugni a gépre, elég ha otthon töltőre rakod. Egy kattintás nélkül akár...

De hát nálunk még mindig ez megy, mindenki tud faszább megoldást, mint egy gyárilag összerakott integrált rendszer, megoldjuk okosba'. De ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá, vannak programok, amivel Total Commander-szinten lehet kezelni a zenéidet. 2013-ban. De csak magamat tudom ismételni: Ha ez neked annyira fontos (mármint a TC-zés) akkor az iPhone nem a te telefonod...

(#126) Mr President: Azért, hogy érezzem azt hogy a lehető legjobb telefont készítették el nekem és nem spóroltak pár dollárt azon hogy jóval időtállóbb legyen a telefon.

Tehát te abból érzed, hogy a lehető legjobb telefont készítették el neked, hogy egy táblázatban egy rubrikában egy egyes helyett kettes szerepel? Nem abból, hogy jó minőségű anyagokból csinálják? Nem abból, hogy jófajta képernyőt tettek bele? Vagy abból hogy megfelelően optimalizálták az oprendszert, hogy tökéletesen fusson?

[ Szerkesztve ]

(#126) Mr President válasza Kyller (#123) üzenetére


Mr President
senior tag

Azért, hogy érezzem azt hogy a lehető legjobb telefont készítették el nekem és nem spóroltak pár dollárt azon hogy jóval időtállóbb legyen a telefon.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#127) Kyller válasza Mr President (#126) üzenetére


Kyller
senior tag

Mi van ha azt mondom, hogy nem sok olyan app van, ami ténylegesen kihasznál akár 1 GB-ot is. 2-t meg pláne nem. Az iPhone-oknál az időtállóság max 2 év, utána úgy is újat akar venni az alma tulaj...

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#128) HawerKing


HawerKing
őstag

Az biztos hogy elfogadnam, cserebe meg a droidrol is leszoknek s nemigen valtanek telot , na de a rohadt eletbe nem adnek ki erte annyi penzt ;]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#129) Fryskitt válasza Strezi (#18) üzenetére


Fryskitt
addikt

Bármennyire is hangoztatja mindenki, hogy a 64bit felesleges, senki nem tudja, hogy később mi lesz. A LEHETŐSÉG benne van és ez a lényeg. És egyszer el kell kezdeni, esetleg elsőnek kell lennie.
A fanyalgóknak és fikázóknak pedig annyit, hogy nekik biztosan érvényes még az a mondás, hogy "640 kb pedig mindenre elegendő".

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#130) Peterson_ válasza NyalokAA (#79) üzenetére


Peterson_
addikt

Na ja, de igazából ha le akarod cserélni, úgyis le fogod, nem?:P:))
Egyébként az én véleményem szerint pont a legjobban promózott ujjlenyomat-olvasó a legkevésbé releváns újítása a készüléknek.
Sokkal érdekesebb és hasznosabb lehet ami a belsejében van, vagy ami rajta fut.
Nekem továbbra sem kéne, de legalább egy normálisabb irányba indultak el.
-Kivéve az ui dizájnját:DDD-

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#131) SuperMario


SuperMario
tag

Jó a szoftver, úgy ahogy jó a hardver(4.5-5" lenne nekem(!) az ideális), de ennyiért.. Mondanám, hogy remélem lenyomja a 4s árát, de hamarabb kapok csúcsLumiát 50-ért(megint), mint 4s-t. Úgyhogy lottózok egyet, hátha :)

(#132) Quant89 válasza Fryskitt (#129) üzenetére


Quant89
tag

Úgy látom nem érted, 1 giga ram van 4 giga fölött lenne előnye a 64 bitnek ez semmi más csak marketing.

XPERIA Z5 PREMIUM DUAL

(#133) #13110016 válasza -secret- (#124) üzenetére


#13110016
törölt tag

Ez most hogy jön ide? 79k volt függetlenül, és új.

(#135) ZooLee válasza Quant89 (#132) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem Fryskitt az, aki nem érti, hanem te vagy tájékozatlan. Rengeteg más - egyelőre kihasználatlan - előnye is van a 64 bites processzornak a memóriacímzésen kívül! Olvass utána, sok cikk született a témában.

Egyébként ez marha furcsa, mert egyik oldalon azt emlegeti fel valaki, hogy miért nem tettek bele 2GB ram-ot, hogy időtálló legyen, másik oldalon meg azt vágják oda, hogy mi nek a 64bites processzor, mert az most úgysem kell...

(#136) bobace


bobace
őstag

Nem vagyok egy Apple fan, de nem rossz kis készülék ez, a TV adás és a cikk is nagyon jó és élvezetes lett.

A cikk címétől azért dobtam egy hátast :D Már látom az eddig sem elhanyagolható méretű újat ujjként leíró embertömeg még nagyobbra duzzadását, mert a szóvicc nem fog leesni, és önigazolást nyernek :D

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#137) Mr President válasza ZooLee (#125) üzenetére


Mr President
senior tag

Nem érted mit írtam. Amit leírtál az mind számít. De azok külsőségek. Aki nézi a hardvert akkor annak már ne is kedvezzenek? Neki az apple már nem is lehet az apple felé kacsingatni?
Nem azt mondtam hogy miért nem építettek bele egy dslr kamerát, hanem hogy, plusz 1 giga ramot tegyenek bele. Pofon egyszerű lett volna, csak 3 dollárral kevesebb haszon lett volna a készüléken.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#138) oszi666 válasza ZooLee (#91) üzenetére


oszi666
őstag

szerintem meg igaza van. az egyik fo ok, ami miatt nem vettem iphonet az itunes. ms is latta , hogy a zune csak nyug, es nem is teszik kotelezove. pedig irtora bejonnek, de akkoris... mindig van par aprosag ami eltantorit

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#139) Fryskitt válasza Quant89 (#132) üzenetére


Fryskitt
addikt

Dehogynem értem. Te nem érted, sajnos. Azt írtam, hogy a lehetőség benne van és egyszer meg kell lépni a váltást. Elmagyaráztam már egyszer, hogy senki nem fog nem létező hardveres platformra szoftvert írni és senki nem fog olyan szoftvert írni, amit nem támogat megfelelő hardveres háttér. Honan tudod, mikor jönnek el azok az appok, amiknek kell 4GB? Honnan tudod, nem egy Photoshop szerűség lesz a következő dobás iPad-en? Esetleg növeli a felbontást, ami miatt kell több RAM.
MOST nem hoz lényeges többletet. De vajon kell-e hátráltatni a fejlesztést azért, mert épp nincs még olyan program, ami kihasználja?
Azt is kérdezhetjük, hogy androidon mi a fenének kell full HD 5-ös kijelzőre? Látod a képpontokat? Minek kell utcai autóba 200 lóerő, ha csak 130-cal lehet menni? Sorolhatnám.
Sajnos beálltál az Apple-t szidó trollok közé, gondold át. Hoztak egy technológiai újítást, ami MOST még feleslegesnek tűnhet. Ha nem tették volna, az lenne a baj, hogy semmi nem változott.
Arról nem beszélve, hogy egyike piacvezető cégeknek, tehát egy kis technológiai erődemonstráció is kell, nem csak a puszta tények. Ezt ők lépték meg először... még egy pipa. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#140) gpek válasza ZooLee (#125) üzenetére


gpek
tag

Ezt hívják személyeskedésnek: "Ne haragudj, de olyan vagy, mint a Nokia 2006-ban." de nyugodtan megkérdezhetsz nálad idősebbeket.

Gpek

(#143) dreamdancer válasza bobace (#136) üzenetére


dreamdancer
őstag

Tetszik. Jó teló lett. Elfogadnám. Sőt, ha 2+ éves lenne a telefonom, vennék is.

Így viszont kösz, nem, annyira azért nem must have.

Nem a lényeg a fontos.

(#144) Set-Comment™ válasza Bog (#53) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Hany olyat szakitottam be Mortalozas kozben:)

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#145) BatchMan


BatchMan
senior tag

FM-rádió nincs :(
induktív töltő nincs
java nincs
NFC nincs :F

cserébe bármikor leolvassa az ujjlenyomatodat...

(#148) Dany007


Dany007
veterán

Azért az "Ár/érték aránya 4 pont" nem gyenge! :DD
Most biztos kivívtátok pár "iFan" ellenszenvét. =)
No, mindjárt végig is olvasom mire jött ki az a 4 pont.

[ Szerkesztve ]

(#149) istnag


istnag
addikt

Én többet vártam... :U
Most kérdezhetitek,ugyan mégis mit? nem tudom,passz,őket fizetik azért,hogy kitaláljanak valamit,de ez az ujjlenyomat-olvasó kevés. Mindegyik zászlóshajó hozott valami újat,sőt mindegyik hozott régi újat(infra),ez semmit. Van nagyon szép külsö,ujjlenyomat-olvasó,nagyon jó kamera. Ennyi. Az előzőben is megvolt a 3-ból kettő. Most mondhatjátok a 64 bitet,de...hogy is mondjam,khm. Egy NFC jobban elfért volna bele és még az sem lett volna,amiért csettintek,hogy na ez igen.

bár azt is tudom,hogy mindez egyéni szoc problem.
Nem akarok hitvitát nyitni,csak halkan kérdem az iOS ér +100.000 Ft az androidhoz képest,mondjuk egy HTC One -hoz képest.

(#150) dreamdancer válasza BatchMan (#145) üzenetére


dreamdancer
őstag

Meg flash, microSD és infra port sincs.

Kb. ezerszer leírták már tízezren százezer helyen, miért.

Én csak annyit kérdeznék, te naponta hányszor használod az NFC-t (én egyszer kipróbáltam és annyi) és hányszor oldod fel a kijelzőt?

Nem a lényeg a fontos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.