Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Gyurkeszd válasza zsoltiz (#238) üzenetére


Gyurkeszd
csendes újonc

Egy pár éve csak olvasom a fórumot, nem is akartam többet, de itt már sok hülyeség van. Egy ici picit nézd már meg a kép adatokat. Amennyiben egy kicsit tisztában vagy a fotózás alapjaira akkor látnád a bűvös ISO értéket. A telefonok 500-600 -as értek felét nem tudnak értékelhető képet csinálni.

(#302) whatwhatwhat válasza Sgr_A (#287) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Galaxy Note 20 ultra:
US ár: $1300
Magyar hivatalos ár: 485.000 huf

iPhone 12 Pro Max:
US ár: $1100
Magyar hivatalos ár: 480.000 huf

A note-on is van vám, áfa, eladói haszon, árfolyamkockázat és artisjus is. Artisjus talán még több is, mert dupla a tárhely benne, 256GB vs 128GB.
Hova kerül az a ~180 dollárnyi árkülönbség?

Csak példának hoztam egy másik készüléket ne kövezzetek meg mert megemlítettem egy telefont ami nem iphone könyörgöm!

(#303) Juhaszatti válasza Gyurkeszd (#301) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Automata módban készültek a képek, szóval ha rossz az ISO érték, az azt jelenti hogy rosszul lövi be a szoftver. Szóval ez a legkevésbé sem lehet mentség.

Ettől függetlenül tényleg nem volt túl jó ez a fotós példa, így hogy az egyikbe sokkal jobban bele van nagyítva mint a másikba.

(#304) clubmonaco


clubmonaco
tag

S mèg egy dolog,kb 40-45 perc alatt tölti fel 100ra az 5000es akkút majdnem nulláról.Na de gondolom ez is mindegy nektek:).

(#305) clubmonaco válasza whatwhatwhat (#302) üzenetére


clubmonaco
tag

Szèp árak mi?

(#306) Ganzer válasza clubmonaco (#304) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Ez melyik Xiaomi egészen pontosan?

(#307) Drp81 válasza Ganzer (#306) üzenetére


Drp81
aktív tag

Amelyiken nem látszik a Szerkesztés gomb ;]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#308) Sgr_A válasza whatwhatwhat (#302) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az us ár mit takar? Az usában forgalmazott árat?
mert akkor a samsungon is van árfolyam kockázat hisz azt dél Koreában gyártják

(#309) LurkerSheik válasza whatwhatwhat (#273) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

"Hacsak extra processzor magokat nem kap OTA, akkor ez nem fog rajta segíteni. Persze mindig lehet hatékonyítani a rendszeren, de ez nem olyan mértékű, hogy emiatt marad gyors a telefon. Ha így lenne, akkor nem növelné minden évben az iphone-ok teljesítményét az apple."

Mert 4k 60fps, VR, AR, játékokhoz, nagyobb felbontású kijelző tartalmának rendereléséhez nem kell több kakaó ugye? Az csak úgy terem a bokorban, unalmukban növelik a kraftot, jajj.

Ha nem áztatom el az i7-et nyáron, még ma is azt használnám.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#310) Juhaszatti válasza clubmonaco (#304) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mi a célod itt a topikban? Mások bosszantása, vagy csak önigazolás, hogy jó vásárt csináltál?

(#311) ati15 válasza clubmonaco (#304) üzenetére


ati15
csendes tag

Ja csak kár hogy 5000es akksivel is kevesebb ideig birja mint Iphone egy 3000essel :D

(#312) #86564352 válasza Noukoum (#285) üzenetére


#86564352
törölt tag

Európában az euró az alap.
iPhone 12 Pro 439 990 Ft
Tartalmazza a forgalmi adót és a törvényileg előírt díjakat: kb. 95 947 Ft.

whatwhatwhat: és mi a célod egy 6 éves készülék emlegetésével? Pont ott szálltál ki amikor a sima 6 után jött a már 2 GB RAM 6S sokkal erősebb processzorral, ami miatt 6S és SE1 is simán használható készülékek ma is. Senki nem mondja neked, hogy az 1 GB RAM sima 6 milyen tuti cucc ma is, szóval feleslegesen hozod fel.

Galaxy Note 20 Ultra esetében nem az okozza az árnál, hogy USA modell Snapdragon, az európai pedig Exynos?

(#313) Sgr_A válasza clubmonaco (#304) üzenetére


Sgr_A
addikt

Tök mindegy éjjel töltöm a telóimat és reggel veszem le a töltőről van 7-8 órája feltöltődnie
biztos jó a gyors töltés de szerintem annyira nem akku kímélő
A samsung s8-on első dolgom volt kikapcsolni a gyors töltést

(#314) Noukoum válasza #86564352 (#312) üzenetére


Noukoum
veterán

Igen és?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#315) clubmonaco válasza Sgr_A (#313) üzenetére


clubmonaco
tag

Várj,itt ez alap,ennèl(nálam)mèg turbó töltèst lehet bekapcsolni,de nem kellett mèg,igaz 5 napja lett a teló.De èrtelek..Egy tanács,nem szabad èjjelre hagyni a töltöt mert baleset is lehet vège,nem vicc,előfordulhat.

(#316) #86564352 válasza Noukoum (#314) üzenetére


#86564352
törölt tag

Semmi. Pontatlanul tudtál valamit, pontosítottam neked. Szívesen.

(#317) clubmonaco válasza Ganzer (#306) üzenetére


clubmonaco
tag

A legújabb.Xiaomi mi 10t pro

(#318) clubmonaco válasza Juhaszatti (#310) üzenetére


clubmonaco
tag

Semmi ilyesmi,ne kelljen már fèlreèrteni-ed.

(#319) Noukoum válasza #86564352 (#316) üzenetére


Noukoum
veterán

Én pontosan írtam mindent, hsz-d hiábavaló.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#320) clubmonaco válasza ati15 (#311) üzenetére


clubmonaco
tag

Azèrt a paraméterek ez ne hagyjuk ki,S úgy hasonlítgassunk:))

(#321) Depression


Depression
veterán

GÉn kaptam egy használt i6s-t céges telefonként, amit dobok is vissza, mert a saját töltője képtelen tölteni, és az új szabály szerint Samsung lesz a következő. Ismerkedésünk során egy végtelen unalmas ais telefon mutatkozott be.
Egy ezeréves telefont kaptam, amiről kiderült, hogy egy hibás/problémás iPhone-t kaptam, és amit majd átadnak egy kevésbé kvalifikált munkatársnak, miután megjavítatták.
Ketten kaptuk egyszerre ugyanazt a telefon típust, a kolléganőmnek nincs ilyen baja, és az ő töltőjével az enyémet is sikerült majdnem feltölteni 100%-ra. De legalább, most már nem adnak töltőt hozzá.
Jelenleg egy majdnem 4 éves Elephone S8-at használok fórumozásra, ami megélt egy totálkáros balesetet, és ripityára tört a kijelzője egy éve. De még mindig inkább ezt, mint az almát. No offense, csak egyszerűen az apple unalmas.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#322) zsoltiz válasza Gyurkeszd (#301) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Egy pár éve csak olvasom a fórumot, nem is akartam többet, de itt már sok hülyeség van."
Mesélj, milyen hülyeséget látsz?

"Amennyiben egy kicsit tisztában vagy a fotózás alapjaira akkor látnád a bűvös ISO értéket."
Kicsit hátrébb az agarakkal.. Tudom mi az az ISO. Elég régóta hobbim a fotózás.

"A telefonok 500-600 -as értek felét nem tudnak értékelhető képet csinálni."
És hol a probléma? Megnézted a tesztet? Tudod hogy tesztelnek a GSMarénán?

Nem azonos ISO-n fényképeztek, mert a telefonok automata módban nem azonos ISO-t állítottak be maguknak. Lehet, hogy nem is állítható manuálisan. Nem is célja a tesztnek az azonos ISO. 2 telefonnal lefényképezik a beállított studio scene-t automata módban 3 féle megvilágításban és kész. Össze lehet hasonlítani a produktumot. Ha a xiaomi túl magas ISO-t állít be magának és ettől szar a képe, akkor sajnos ennyit tud automata módban. Egyébként egyértelműen nem ettől olyan a képe, sokkalinkább a gyenge optika miatt, itt lehet összehasonlítani.

Tessék, ez jó fényben van alacsony ISO-n:

A méretkülönbség pedig azért van, mert az egyik 25MPx a másik meg 12MPx és ugye 1:1 nagyításban nézzük őket. Pont arra akartam rávilágítani, hogy a csoda új 108MPx szenzorral készült kép is lehet rosszabb, mint a 12 megapixeles. Mert nem csak a felbontás számít, egy kamera nem csak szenzorból áll.

[ Szerkesztve ]

(#323) clubmonaco válasza Juhaszatti (#310) üzenetére


clubmonaco
tag

S segítsègnyújtás netán ha tudok,mielőtt fejjel a falnak megy valaki.Nem hinnèm hogy csak èn mentem majdnem neki.Ha máskèpp jött le az írások,nem az volt a cèl amit te hittèl.

(#324) zsoltiz válasza Juhaszatti (#303) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Ettől függetlenül tényleg nem volt túl jó ez a fotós példa, így hogy az egyikbe sokkal jobban bele van nagyítva mint a másikba."

Nincs belenagyítva. A méretkülönbség azért van, mert az egyik 25MPx a másik meg 12MPx és ugye 1:1 nagyításban nézzük őket.

(#325) Gyurkeszd válasza Juhaszatti (#303) üzenetére


Gyurkeszd
csendes újonc

A bele nagyításnál mindent másképp számol a szoftver. Mint az ISO-t, zár sebességet és a rekesz értéket, de mivel fix a rekesz értek azt nem.

(#326) hardver1985


hardver1985
tag

Nem rossz. :C

Megbízhatóságom: 222 pozitív...

(#327) whatwhatwhat válasza #86564352 (#312) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Ha visszaolvasol látni fogod, hogy arról volt szó hogy a régebbi készülékek hogyan teljesítenek és milyen frissítéseket kaptak. Ezért beszéltem az i6-ról.
Az meg abszolút nem érdekel, hogy hány giga ram van egy telefonban. Az iphone-ok híresek arról hogy sokáig használhatóak maradnak, és ezt hangoztatták itt ebben a topikban is. Ez az i6-ra szerintem nem igaz. Irreleváns, hogy mennyi ram van benne. Ha a ram miatt nem jó már a teljesítménye, akkor többet kellett volna beletenniük.

(#328) roli543 válasza clubmonaco (#323) üzenetére


roli543
őstag

Van baj odafenn nem kevés😂😂😂

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#329) whatwhatwhat válasza Sgr_A (#308) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Jogos, erre nem gondoltam, emiatt a dél koreai árral kell számolni. Hivatalos koreai árat nem találtam, de egy koreai cikk 1.45 milliós indulási árat említ, koreai won-ban. Úgyhogy ezzel számolva:

Galaxy Note 20 ultra:
Koreai ár: KRW 1.45m (jelenlegi árfolyamon huf: ~400.000)
Magyar hivatalos ár: 485.000 huf

iPhone 12 Pro Max:
US ár: $1100 (jelenlegi árfolyamon huf: ~340.000)
Magyar hivatalos ár: 480.000 huf

Tehát még így is kb 55ezer forinttal kellene olcsóbbnak lennie a iphone-nak, ha jól számolok.

(#330) _flamer


_flamer
aktív tag

A 12 Mini nagyon megtetszett nekem, március környékén biztosan lecsapok egyre :D

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#331) hibavissza válasza zsoltiz (#322) üzenetére


hibavissza
veterán

Jó ez a teszt oldal. :R Arra felhívnám a figyelmed, ha egy 12 mpx és 25 mpx méretű képet akarunk összehasonlítani, akkor a 25 mpx képet 12 mpx-re kellene méretezni egy sztenderd bicubic eljárással. Visszatérve a tesztképekre az derül ki belőlük, hogy a Xiaomi objektív elképesztő pocsék a szélek felé. Képközépen jobb a Xiaomi egysége mint az Apple (de semmiképp sem rosszabb). Az Apple nem véletlenül drága. Sokkal jobb az optikája. Ha azt szerelnénk a Xiaomi elé akkor szerintem jobb eredményt kapnák mint az Apple telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#332) HarleyCustom válasza _flamer (#330) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
szintén :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#333) Razzul válasza roli543 (#328) üzenetére


Razzul
senior tag

Engem meggyőzött a srác, nem is várok januárig. Megrendeltem a Mi10T Pro-t. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#334) zsoltiz válasza hibavissza (#331) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Arra felhívnám a figyelmed, ha egy 12 mpx és 25 mpx méretű képet akarunk összehasonlítani, akkor a 25 mpx képet 12 mpx-re kellene méretezni egy sztenderd bicubic eljárással."

Miért kéne? Arra vagyok kíváncsi, hogy 1:1-es méretben natív felbontásban milyen a kép. Ha egy jó optika lenne a xiaomin, akkor kiderülne (nyilván), hogy a 25mpx mennyivel részletgazdagabb képet ad. (zárójelben: a xiaomi eleve 108 megapixelről -quad bayer- állít elő 25mpx-es képet)

Egyébként ott van az oldalon egy csúszka, átméretezett összehasonlításra is van lehetőség (nem sokat segít rajta :D ).

[ Szerkesztve ]

(#335) Depression válasza hibavissza (#331) üzenetére


Depression
veterán

Most akkor arra szeretnéd felhívni a figyelmet, hogy a dupla annyiba kerülő iPhone csak fele akkora felbontásban képes képet csinálni, és ezért ne az összképet nézzük?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#336) Imilenni válasza whatwhatwhat (#329) üzenetére


Imilenni
addikt

Nem játszik az, hogy kimegyünk az egyik szomszédos országba, és ott megvesszük?

Press "F" to pay respects.

(#337) whatwhatwhat válasza hibavissza (#331) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Van abban valami amit mondasz. Rámentem a linkre és kiválasztottam a 12mp-es skálázást(mert így ugyanakkorák a képek), majd kiválasztottam egy a kép közepéhez közelebbi részt.

Egyáltalán nem értek a fotózáshoz, de nekem itt a xiaomi képe jobban tetszik. Az iphone képe túl van élesítve és fur csíkok vannak az ember fején. Elsőre azt hittem, hogy a xiaomi képe homályosabb, de a hajón és a hajó alatti kis szövegen látszik, hogy sokkal többb részlet van a xiaomi képén. Ezért gondolom, hogy az iphone képe túl van élesítve szoftveresen, a xiaomié pedig közelebb van a valósághoz. Javítsatok ki, ha rosszul látom.

Nagyon érdekes, hogy akár ugyanabból a kép összehasonlításból is két különböző eredményt lehet leszűrni. :U

(#338) Imilenni válasza whatwhatwhat (#337) üzenetére


Imilenni
addikt

Nem látod rosszul, az a hajó szépen látszik a Xiaominál :C

Press "F" to pay respects.

(#339) whatwhatwhat válasza Imilenni (#336) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Mert ott nincs ez az árkülönbözet? Mert az egyértelmű, hogy ez nem a magyar áfa miatt van, mert az mindkét telefonra pontosan ugyanúgy vonatkozik.

(#340) Friczy válasza barmar (#165) üzenetére


Friczy
senior tag

Ugyan nem a telekomnál vettem, de telekomos előfizetésem van, és az esim természetesen működik vele.

(#341) Imilenni válasza whatwhatwhat (#339) üzenetére


Imilenni
addikt

Elnéztem, bocsi!

Az érdekes amúgy, miért vagyunk szivatva..

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#342) Braddock válasza whatwhatwhat (#337) üzenetére


Braddock
őstag

Jaja, minél homályosabb egy fotó annál jobb.
Topic zárható. ;]

(#343) clubmonaco válasza roli543 (#328) üzenetére


clubmonaco
tag

Hogy is èrted?

(#344) hibavissza válasza whatwhatwhat (#337) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudnám egyértelműen megmondani melyik jobb (a Xiaomin látszik a nyomat raszterezése is), de az Apple feldolgozó rendesen túlélesít (halo) és brutális kontraszttal/szarurációval teszi piacképesebbé ugyan azt a szoárét.

#334 zsoltiz: azért kell átméretezni, mert így logikus. Kisebb képen könnyebb alkotni. Igen, ott a csúszka, de te nem az egyformára átméretezett képet szúrtad be.

#335 Depression: annyi az eredmény, hogy az Apple nem azért csinál jobb képet, mert ő zseni és maradt 12 mpx-en vagy mert csoda szoftvert ír a kamerára, hanem azért, mert egy sokkal jobb (jobb feloldóképességű és T értékű) lencserendszert vett a telefonjába a vásárlók pénzén.

#342Braddock: a minta már nem teljesen képközépről jön. Az "életlenség" egyértelműen optikai eredetű. Semmi köze sem a szenzorhoz vagy a feldolgozóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#345) clubmonaco válasza _flamer (#330) üzenetére


clubmonaco
tag

Akkor meg jön ki majd az iPhone 13;)

(#346) *RLaci* válasza clubmonaco (#343) üzenetére


*RLaci*
addikt

Úgy érti, hogy nem vagy okos ;]

(#347) whatwhatwhat válasza Braddock (#342) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

:F

(#348) zsoltiz válasza whatwhatwhat (#337) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Rámentem a linkre és kiválasztottam a 12mp-es skálázást(mert így ugyanakkorák a képek)"

Úgy látod a xiaomi valós natív felbontású minőségét, ha NEM skálázod le. Az 1:1-es nézetre vagyok kíváncsi, nem az az 1:2-esre.

"majd kiválasztottam egy a kép közepéhez közelebbi részt."


Akkor most nézd meg a kép többi részét, mert pont a közepe az valóban jó a xiomin is. De 5 centivel arrébb már full homály és egy csomó részlet hiányzik még 25 megapixelen is. A széle felé meg már konkrét katasztrófa. Csak pár centivel arrébb az 5 dollároson milyen már lincoln feje, meg mellette a feliratok, a papír foltos textúrája teljesen hiányzik a xiaomi képén (el van mosva), stb:



"Az iphone képe túl van élesítve és fur csíkok vannak az ember fején"

Ez valóban hiba: Az ember fején sűrű vékony csíkozás van (ez a 25mpx-es xiaomi képen valamennyire látszik is), és az iphone 12mpx-es képén ez így jelenik meg, mert ekkora felbontáson nem tudja kirajzolni a vonalkákat.

(#349) Szabi® válasza zsoltiz (#348) üzenetére


Szabi®
addikt

Mert szted az iPhone 12 Pro-val nem lehet mosott, részlet szegény képet lőni ?
Részlet szegény,mosott,alulexponált....és kb olyan, mintha iphone 4-el lőtték volna ;)

[ Szerkesztve ]

(#350) joey04 válasza Braddock (#342) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.