Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Na meg is van az első issue, ami nem a telefonhoz, hanem a szolgáltatóhoz köthető (Telenor).

4G-ről levált 3G-re, amikor hívást indítok. :DDD VoLTE bekapcsolásnál az alábbi üzenetet dobja a telefon:

"Ezt a mobilhálózatot nem hagyta jóvá a szolgáltató a VoLTE-hez iPhone-on. Ez hatással lehet az akkumulátor élettartamára, a hívásokra, a szöveges üzenetekre és a mobiladatokra."

A fenti warning ellenére leokéztam, VoLTE csúszka zöld, teló újraindít, hívást kezdeményezek, de csak lemegy 3G-re.
VoLTE szolgáltatás van, kártya is VoLTE képes, Note 10 Plusban működik is. Azt hiszem meginterjúvolom akkor a szolgáltatót.

Szóval akinek Telenoros kártáyája van és minden adott a VoLTE-hez de ennek ellenére nem megy, az ne lepődjön meg. :DDD

(#502) Razzul válasza Evil Snowman (#501) üzenetére


Razzul
senior tag

A Telenor faszsága miatt nem megy. A Telenornál VoLTE iPhoneon nem engedélyezett, az Apple oldalán lévő "mobilszolgáltatók iPhone készülékekhez biztosított szolgáltatásai Európában" listán sincs rajta és a Telenor oldalán lévő készüléklistán sem szerepel.

Stat crux dum volvitur orbis

(#503) Evil Snowman válasza Razzul (#502) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Csudálatos :D
Köszi az info-t. Akkor kicsit megszorongatoma töküket. :DDD

(#504) ΞΔGLΞ válasza spawn21 (#498) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én az újabbat tartanám meg. Vagy mind a kettőt. ;]
A töltő engem sem érdekel már régóta, ahol vagyok, ott mindig van vezetéknélküli töltő.
#499iBalu
Az arany valóban nagyon csicsa, de egy nőnek bejön, nyilván nekik készült, a sima, matt és/vagy fényes fekete nagyon hiányzik a választható színek közül. :/

(#505) Gubu0101 válasza Evil Snowman (#501) üzenetére


Gubu0101
veterán

Faxa :U koszi az infot :((( Akkor en is megszivtam a telenyoral :((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#506) evo87 válasza ΞΔGLΞ (#504) üzenetére


evo87
őstag

Ha már színek, akkor matt fekete hátlappal egy matt és acélszürke oldalsó él... az ütne.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#507) pauliboy23 válasza Evil Snowman (#501) üzenetére


pauliboy23
senior tag

XR és SE-n ment eddig hiba nélkül, de most 12-n nekem sem.

[ Szerkesztve ]

(#508) Evil Snowman válasza Gubu0101 (#505) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

és @pauliboy23 majd felhívom ma vagy jövő hét elején a volt kollegáimat, hátha tudnak valami érdemi info morzsával szolgálni. ;)

(#509) Razzul válasza Evil Snowman (#503) üzenetére


Razzul
senior tag

Akkor már az eSIM miatt is szorongasd meg őket. :DDD Jó lenne ha a Telekom mellett más is adna értelmes szolgáltatásokat az iPhone és más készülékek mellé. Ahogy nézem a Telenor VoLTE listája eléggé gyér.

Stat crux dum volvitur orbis

(#510) clubmonaco válasza Sn00k (#491) üzenetére


clubmonaco
tag

Az mi 10t pro.Viszont össze tudtam ma hasonlítani iPhone 11 pro -12 pro , xiaomi 10 T pro-at:).Na kèpekben pici különbsèget láttam mindegyikben.Kezdjem azzal hogy az iPhone-om fènyesebbek KICSIT kèpeknèl mint a Xiaomi.De ennyi.Ha kezedbe adom csak úgy hogy csinálj kèpet,nem vennèl èszre semmit,ezt is csak úgy hogy ha egymás mellè teszi az ember,ahogy ma tettem.Videó:Na ennèl a pontnál szerintem a Xiaomi jobb.S most nem a 8k-ra gondolok,azt hagyjuk ki(de nem baj hogy benne van,elfèr:).De ha iPhone-om lenne,örülnèk annak is.Kèt okból nincs,zártabb a rendszere,meg annyit nem adok ki(tehetnèm),de már nem akarok kiadni.S spuros funkciókat tekintve,na ez 3 vót:).Viszont a menűrendszer esküszöm hatalmas különbsèget annyira nem láttam,mondom hatalmasat nem.Az ikonokat hagyjuk.De kinek hogy persze,mindenkinek más vèlemènye van,szeresse mindenki a magáèt,1-2èvig:)Úgyis lecserèljük majd ezt is...

(#511) Lazika válasza Evil Snowman (#501) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem meg úgy van, hogy van egy fizikai vodafone simem meg egy telekom e-sim. A vodafone-nal telefonálok és a telkommal meg netezek, mert ott van korlátlan netem. Viszont Amikor a vodával telefonálok, akkor meg se 3g se semmi a telekom miatt... Én erre keresnék valami megoldást, de szerintem nincs rá. Minden egyes hívásnál meg nem fogom beállítani. :W

(#512) *RLaci* válasza clubmonaco (#510) üzenetére


*RLaci*
addikt

Akkor most hogy látod, sáomi jobb videóban mint az alma?

(#513) tibcsi0407 válasza clubmonaco (#510) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, hogy nem látod a rendszerek közötti különbséget, hiszen egy wannabe iOS-t használsz. :)
Azt meg nehezen hiszem, hogy mondjuk a Dolby Vision videókat tudná bármelyik mai Droid-os telefon überelni. iPhone-okon mindig jobb volt a stabilizáció és a fókuszálás is a videókon, nem nagyon hozták még be Android vonalon ezt a lemaradást. Ezt anno Droidosként is láttam. Fotókban talán egy jobb droid-os kamera közel van Gcam porttal, de ami jó az iPhone-nál, hogy csak előkapod és fotózol és jó eséllyel jó eredményt kapsz, míg egy Xiaomi, vagy Oneplus nem tudja azt az állandó jó teljesítményt hozni. A Huawei és a Samsung más téma, szerintem ők elég következetesek kamerás teljesítményben, ha fotóról van szó.
H. András elég faszául prezentálja, hogy milyen a videós teljesítmény: [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#514) #40359168 válasza tibcsi0407 (#513) üzenetére


#40359168
törölt tag

Ott a pont, videóban az iPhone verhetetlen.

(#515) Szabi® válasza tibcsi0407 (#513) üzenetére


Szabi®
addikt

Hamár idehoztad Handrást, ha figyeltél azt is elmondja,sokszor mennyire nehéz volt vele normális fókuszt csinálni,pont kiemeli mennyit kínlódott vele.....
És azt is elmondja a videóban, hogy a 3 lencséből kettő kuka.....
Amikor veszi a saját lábát lépés közben az erdőben, az meg szó szerint ocsmány.
Mosott,smooth és torz az egész kép,amíg nem emeli felfelé a kamerát.....
:)

(#516) tibcsi0407 válasza Szabi® (#515) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az teljesen normális, ha ott elmosódik, nem tudom milyen telefonod lehet, de próbáld meg ugyanazt a szituációt a Te kameráddal, ugyanezt fogod kapni. Feltételezem, ha 60 FPS lenne a Youtube videó, akkor azon a részen is javulna a minőség.
Egyébként nem a fókusszal volt baja, a fókuszátmeneteket még dícséri is. A közeli videók stabilizálásával volt problémája.

Az, hogy panaszkodik néhány dologra, az is teljesen ok, nem minden hibátlan a telefonon. Szidja a Teslát is, mégis bele van hülyülve. Az nem baj, ha nem teljesen elvakult fanatikus a pali. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#517) Szabi® válasza tibcsi0407 (#516) üzenetére


Szabi®
addikt

Várjál,,,mert most kicsit elvitted a témát....Te a kamera elégedettségére hoztad ide,az meg közel sem volt annyira pozitív.Kiemelte az éjszakai videót,meg a hegyi felvételt nagytotálba,hogy nem ég ki az ég,felhők stb.
És azt is megjegyezte, hogy ez azért nem lett annyira jó.
Nem véletlenül akarják az Iphone-osok kereszten égetni a hsz- ekben......

Szégyen......

(#518) xtremetuning válasza Szabi® (#515) üzenetére


xtremetuning
addikt

"És azt is elmondja a videóban, hogy a 3 lencséből kettő kuka....."

Ez nem lehet szoftveres gond ? Fura, hogy visszalépnének az előzőhöz képest hardveresen, nem ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#519) Szabi® válasza xtremetuning (#518) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem ez az üzleti modell része, a Pro Maxot akarják "jobbra" megcsinálni, ha olyan ütős lenne a sima 12 Pro,akkor a Pro Maxot kb már nem lenne értelme megvenni.
Az is érdekes, hogy a 11 Pro és a 12 Pro közt sincs már szignifikáns eltérés.... (amiket láttam comparsion-okat)

[ Szerkesztve ]

(#520) tibcsi0407 válasza Szabi® (#517) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem vittem el, hiszen a Te gondolataidra is reflektáltam.

Mondjuk azt nem értem, hogy miért kell keresztre feszíteni, ha nem tetszett neki, hát nem tetszett. Sosem értettem a habzószájú fanboykodást egyik oldalon sem.

Nem tudom egyébként mihez hasonlította, valószínű a professzionális kamerájához, mert a tavalyi iPhone-okhoz képest előrelépés történt mindhárom lencsén szoftveresen is.

Azért szerintem a tavalyi szériához képest előrelépett eléggé: [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#521) xtremetuning válasza tibcsi0407 (#520) üzenetére


xtremetuning
addikt

"a tavalyi iPhone-okhoz képest előrelépés történt mindhárom lencsén szoftveresen is."

Erre van valami hihető összehasonlítás ?
X-t cserélném (bár igazából semmi baja), de csak akkor, ha tényleg van érdemi előrelépés.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#522) Szabi® válasza tibcsi0407 (#520) üzenetére


Szabi®
addikt

Én sem értem,van ami nekem sem tetszik apple oldalon,és kimondottan logikátlan dolgokra gondolok (""hány óra van még ébresztésig" kigyomlálása :F :U ) ,és ha valaki megemlíti,akkor nem fogok stroke-ot kapni :)

A 11 Pro-jához hasonlítja,az elején is, meg amikor beszél a felvételekről.

xtremetuning Én azt még nem cserélném le,ha csak nem kell az 5g. Amúgy minden másban az X-ben még sok tartalék van.

[ Szerkesztve ]

(#523) evo87


evo87
őstag

Srácok, ez a bebújtatós tok komoly??? :DDD :DDD :DDD :DDD Egyrész szerintem bazári... ki hord így telefont... másfelől az ára... :( :N

Remélem hamarosan lesz ehhez is Smart Battery Case... annak több értelme van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#524) tibcsi0407 válasza xtremetuning (#521) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A videót a hozzászólásom végén nézd meg.

#522Szabi®
Ha a 11 Pro-hoz hasonltja, akkor ott valami nagyon nincs rendben, mert ahhoz képest egyértelmű az előrelépés a kamerák terén.

Nekem eddig az nem tetszik az iOS-ben, hogy visszalépni bármilyen menüben csak a felső sarokban lehet. Ez egy kicsit olyan WTF szituáció számomra. Mi a tökért nincs egy vissza gesztus, mint Androidon? Ez olyan nekem, mintha az Apple már "csakazértsem" tenné bele.

https://utdetailing.hu/

(#525) Drp81 válasza tibcsi0407 (#524) üzenetére


Drp81
aktív tag

“Mi a tökért nincs egy vissza gesztus, mint Androidon?”

De van, balról jobbra kell legyinteni a képernyő széléről. Működik Safariban, a Beállítások appban stb.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#526) Szabi® válasza tibcsi0407 (#524) üzenetére


Szabi®
addikt

"Ha a 11 Pro-hoz hasonltja, akkor ott valami nagyon nincs rendben, mert ahhoz képest egyértelmű az előrelépés a kamerák terén."

Hát ez az, de nagyon szituáció függő, hogy kijöjjön az eltérés :)




[ Szerkesztve ]

(#527) tesz-vesz123 válasza clubmonaco (#510) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Most komolyan egy Tescos, bugos iOS klónt, amin még az értesítések sem működnek normálisan hasonlítasz az eredetihez? :DDD :C Ami akkor működik normálisan, ha global türkmén-eu-izraeli stb. ROM-ot teszel fel rá? Jobb fotóban, videóban a Xiaomi??? Amikor első dolgotok hackelt Google Camerát rámókolni? :DD Lol!

#513tibcsi0407 : +1

[ Szerkesztve ]

(#528) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Telekomnál szeretnék előrendelni, de full meg van halva az oldal. :W Mármint nem az egész weboldal, csak ha a Pro Maxra rámegyek akkor a végtelenségig tölt és semmi nem történik.

(#530) clubmonaco válasza Szabi® (#515) üzenetére


clubmonaco
tag

A pont itt van.Kicsit igen tökèletesnek mondták az Iphone-t videóját,fotókat az előző hozzászólók,pedig nem teljesen így van.6 mobilmárka is jó lehet fotókban, videókban,nem csak az iPhone.Jó az iPhone fotók van?Samsung is jó volt mikor volt nekem.De Xiaomi is jó videóban Na de nem isteniteni akarom egyiket sem,mindenki másképp látja.Jól írtad Szabi.Nem minden neked szólt itt,hanem mindenkinek:)

(#531) tibcsi0407 válasza Drp81 (#525) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az a baj, hogy nem rendszerszinten működik mindenhol.

#526Szabi®

A fényesebb lencsénél ez ugye főleg a low light szituációkat fogja érinteni.

https://utdetailing.hu/

(#532) clubmonaco válasza *RLaci* (#512) üzenetére


clubmonaco
tag

Nem tudom ezt így kijelenteni.Az egyiknèl világosabb,èlènkebb a színek(iPhone),de ezt is úgy veszed èszre ha hasonlítasz)másik èlesebb ..

(#533) Szabi® válasza tibcsi0407 (#531) üzenetére


Szabi®
addikt

Így van több fény jut a szenzorba :R

Azért durva látni,hova fejlődött a mobil telefonok kamerája.Annak idején megvettem egy Sony Ericsson Satio-t és én voltam a legnagyobb király :D

clubmonaco Így van,valószínűleg a többi flagship telefonba (Huawei,Xiaomi,Pixel,Oppo) se raknak hulladék kamerát negyedmilliós árnál (vagy még több) .

(#534) tibcsi0407 válasza Szabi® (#533) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én meg a Nokia N72-vel, asszem az volt az első Megapixeles kamera. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#535) clubmonaco válasza tesz-vesz123 (#527) üzenetére


clubmonaco
tag

Hú de fèlreèrtettèl!(vagy elbeszèlünk egymás mellett).A klón szóra azt írtam,arra èrtettem hogy a Xiaomi mi 10t pro-ban a kameránál van olyan funkció ami -klón- ak hívják.Fènykèpezèsnèl mozogsz balra pèldául,aztán jobbra,S megjelenít a kèpben egyszerre tèged kèt pèldányban.vagy többé is tudsz.

(#536) Drp81 válasza tibcsi0407 (#531) üzenetére


Drp81
aktív tag

“Az a baj, hogy nem rendszerszinten működik mindenhol.”

Én amit most kapásból próbáltam és mindben működik: Beállítások, Üzenetek, Jegyzetek, Safari, Wikipedia, imdb, Messenger, Facebook, Emlékeztetők, WhatsApp, Mail, Gmail, Chrome. Szóval szerintem eléggé működik rendszerszinten :)

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#537) Szabi® válasza tibcsi0407 (#534) üzenetére


Szabi®
addikt

Régi szép idők,amikor komplett fizetések röpködtek ki az ablakon telefonokra :D

(#538) tibcsi0407 válasza Drp81 (#536) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na ne idegesíts! :D
Tényleg megy! A store-ban mintha nem ment volna, de máshol igen! Szuper, köszi az infót, megoldottad az utolsó problémámat a rendszerrel. :DDD

#537Szabi®

Végülis ma is úgy megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#539) Drp81 válasza tibcsi0407 (#538) üzenetére


Drp81
aktív tag

“A store-ban mintha nem ment volna, de máshol igen!”
De, az App Store-ban is megy, most próbáltam :DD
Szívesen, segítek ha tudok :D

#523 evo87: és ezzel iOS-en is lesz AOD? :Y :Y De gondolom csak ezzel a tokkal...

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#540) Friczy válasza evo87 (#523) üzenetére


Friczy
senior tag

Ne ijedj meg, még nem kaphatü :DD

(#541) clubmonaco


clubmonaco
tag

Ja azok az idők😀.Első telóm Sony Ericsson 628,előlapját lehetett cserèlni,688-as,Aztán Nokia 5110!A 6110-ről nem is beszèlek.Hello Moto:) Szegèny Motorola,remèlem feljön ..
Hát a pènz most is tud repülni,300000-400000-500000

(#542) beeep146 válasza tibcsi0407 (#538) üzenetére


beeep146
tag

"...megoldottad az utolsó problémámat a rendszerrel.."

És a root? És a sötét Substratum téma? Amíg azok nincsenek meg, nincs megállás kolléga... ;] :C

(#543) Szabi® válasza tibcsi0407 (#538) üzenetére


Szabi®
addikt

Most már hála istennek eljutottam arra a szintre, hogy fél havi fizuból veszek egy iPhone 12 Pro-t,de nagyon rögös volt az út idáig :D

(#544) tibcsi0407 válasza beeep146 (#542) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A root a substratum miatt kellett, de az ide nem kell, mert minden app sötét már alapból. :P

#543Szabi®

Ez most nekem is gyorsan összejött, pont volt egy olyan projekt a KFT-ben, amiből hamar kitermeltem az árát, de az út itt sem volt egyszerű. :D Volt ebben Norvégiába költözéstől kezdve 2010-es válságig mindent. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#545) joey04 válasza tibcsi0407 (#531) üzenetére


joey04
titán

Így van, nappal egy közepes telefon is tök jó képeket tud már.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#546) doooo válasza tibcsi0407 (#524) üzenetére


doooo
veterán

"mert ahhoz képest egyértelmű az előrelépés a kamerák terén."

Annyira egyértelmű, hogy mindenhol evidens mekkora visszalépés (vagy inkább egy helyben toporgás, ha az összképet nézzük). Persze, vaksötétben fényesebb képet kapsz (ami szoftver kérdése is, így ezt illene később megkapnia a 11-es szériának is), de ennyi, cserébe persze azokon a képeken is borzalmas zajosodás és részletvesztés fog jelentkezni, és persze az igazi sötétben való fényképezés jó ha 5 százalékát jelenti az átlagos felhasználó összes fényképezésének. Így aztán 95 százalékban rosszabb képekkel kell beérnie, mivel nappal, még rosszabb fényviszonyok között is, továbbra is láthatóan gyengébb, vagy legjobb esetben is egyforma, az új széria (a konkurenciával meg így végképp nem tudják tartani a lépést, ami eddig nem volt jellemző ilyen mértékben).

[ Szerkesztve ]

(#547) tibcsi0407 válasza doooo (#546) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem tudom, elég sokat agyaltam, hogy 11, vagy 1-es szériát vegyem,megnéztem egy raklap összehasonlítást és nekem nem ez jött le. Majd jövőre lehet én is úgy próbálom magam nyugtatni, hogy ne akarjam 13-ra cserélni. ;]
Valószínűleg egyébként még a ProRAW-val egy komolyabb kamerás frissítés biztosan fog érkezni, mint tavaly is a később érkező Deepfusion-nel, szóval nem kellene még ilyen kijelentéseket tenni, mert van itt még a kalapban, amit nem húzott elő az Apple.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#548) Szabi® válasza tibcsi0407 (#544) üzenetére


Szabi®
addikt

Akkor nálad is megvolt minden :R

(#549) ToniSoprano válasza doooo (#546) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem nincs 5%-a a sötétben fényképezés az összes fényképnek. Nekem volt LG G4 kiemelkedő kamerás mobilom egész jó részletgazdag képeket csináltam éjszaka. Ennek ellenére hamar meguntam, mert azért a nappali képek sokkal tartalmasabbak.

Egy kettőt ellősz éjszaka megmutatod dicsekszel vele húdef.sza azt kb. ennyi, én nagyon hamar meguntam. Szóval nem értem ezt a sötétségben hogy fotóz hype-ot. Egyébként szerintem nem is nyújt akkora extát pl. ezen a képen kicsit belenagyít valaki az égboltba tök zaj az egész: [link]

(#550) tibcsi0407 válasza Szabi® (#548) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kalandos kis mérnöki pályafutás eddig az enyém. :K

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.