Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) whatwhatwhat válasza zsoltiz (#348) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Őszintén, én nem is értem, hogy mit jelent az 1:1-es vagy 1:2-es nézet, írtam az előbb is, nem értek a fotózáshoz. Én feltételezem ezt mindkettőnek a sztenderd kamerájával csinálták a képet ugyanakkora távolságból. Tehát a kép ugyanazt ábrázolja. Igen az egyiknek nagyobb a felbontása, de nem értem, hogy ez miért ok arra, hogy jobban belenagyítsunk. Én laikusként pontosan ugyanazt a részletet szeretném látni a két képből, úgy tudom eldönteni, hogy melyik a jobb. Ezt a csúszkával el is értem, és örültem magamnak. :R

Nem kell meggyőznöd, hogy a szélek felé jobb az iphone képe. Azt már az első kommentednél láttam. Azt is elfogadom, hogy összességében jobb az iphone képe. De miután hibavissza kiemelte, hogy a széleken rosszabb a kép, kíváncsi voltam, hogy milyen a közepén. Úgyhogy megnéztem magamnak, és dokumentáltam egy kommentel. Szerintem ott ahol én mutattam szebb a xiaomi, csak ennyit mondtam ezzel. Az tényleg nagyon érdekes, hogy centikkel arrébb mennyit romlik a minőség.

#349Szabi®
Az iphone képe sokkal jobb. Ott mind az 5 piros nyíl látszik, a jobb oldalin meg mintha ott sem lennének! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#352) zsoltiz válasza Szabi® (#349) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Most komolyan egy yt videóból kivágott képet raksz be fotóminőséget bizonygatni? :D Egyébként olvass vissza, hogy honnan indult a vita. Az volt a kiindulás, hogy valaki szerint akár a 80e Ft-os xiaomik is verik az i12pro-t képminőségben. A Note 20 Ultra simán iPhone árkategória, nem csoda, hogy minőségben is legalább olyan jó.

(#353) Szabi® válasza zsoltiz (#352) üzenetére


Szabi®
addikt

Jah bocs,nem tudtam, hogy szemüveges vagy (linkelhetem a vidót,de sztem tök felesleges). Biztos, hogy nem veri a xiaomi az iphone-t,én csak azt szerettem volna prezentálni, hogy mosott,részlet szegény képet lehet lőni mindennel.
És azon a képen amit linkeltem ha nem is a részletességet nézed,már a színhelyesség is megkérdőjelezhető Iphone-nál.(kivéve ha látott már valaki "fakó" fákat)
És abban a tesztben ,nemhogy olyan jó a Note 20, mint az apple ,hanem jobb is. :R

whatwhatwhat :D :D

[ Szerkesztve ]

(#354) zsoltiz válasza zsoltiz (#352) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

" Tehát a kép ugyanazt ábrázolja. Igen az egyiknek nagyobb a felbontása, de nem értem, hogy ez miért ok arra, hogy jobban belenagyítsunk"

De nem nagyítunk bele :D Te kicsinyíted le (!) az egyik képet hogy akkorának lásd mint a másikat. Nem mindegy!

Én mindegyiket a natív felbontásában nézem. Az egyik kép kb 4000x3000 pixel (iphone, 12mpx) a másik meg kb 5500x4500 pixel (mert az meg 25 megapixeles) -> ezért nagyobb minden a kivágott képrészleten, amit nézel.

(#355) zsoltiz válasza Szabi® (#353) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Jah bocs,nem tudtam, hogy szemüveges vagy"
Eltaláltad, bár nem tudom ennek mi köze a témához, nem az oviban vagyunk..

Hiába linkelted a videót, képminőséget akkor sem lehet normálisan videóból összehasonlítani. Nézz inkább rendes fotós tesztet.



(#356) Szabi® válasza zsoltiz (#355) üzenetére


Szabi®
addikt

Néztem,Tom's Guide csinálta,nekem elég ahhoz, hogy ne legyek elfogult az Iphone irányában.Noha jó a kamerája,azért vannak tőle jobbak a piacon,és nem minden helyzetben kiemelkedő.Ugyanez igaz a konkurenciára is.
Próbálom mindig objektíven nézni ezen aspektusokat,és nem "márkahűen".
Javaslom neked is.......

[ Szerkesztve ]

(#357) doooo válasza zsoltiz (#355) üzenetére


doooo
veterán

Szerencsére ugyanaz a végeredmény a normális tesztben is (én sem vagyok a youtube-os videók híve ilyen téren, de ha sok példát láttál mindkét mobiltól, elég egyértelműen látszik, hogy a fenti videó a valós eredményeket hasonlította össze). Azonnal kitűnik minden tesztben, hogy ez most nem jött össze az Apple-nek, ami meglepő. Képek tekintetében a tavalyi széria is jobb összességében; részletességben mindenféleképp.

(#358) Imi1981 válasza zsoltiz (#348) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem vagyok iphone fan de egyértelműen látszik, hogy a iphone 12 képe összességében jobb. Lehet kicsit túlélesít de akkor is kiegyensúlyozottabb. Amúgy az itteni tesztképek alapján nekem is jobbnak tűnik az iPhone 11 képe bár nem csináltam összehasonlítást. De biztos vagyok benne, hogy finomítanak rajta frissítéssel. És egyetértek veled, hogy egy középkategóriás teló sose fog úgy fényképezni mint egy felsőkategóriás. Sokkal több szituációban elvérzik egy középkategóriás hiába csinál alapban hasonló minőségű képet. Nem értem sose ezt ami az iPhone tesztek alatt megy, hogy meg akarják győzni az iPhone használókat, hogy az android jobb. Én szeretem az androidot de basszus ha neked egy másik rendszer tetszik miért akarnálak meggyőzni, hogy az android jobb? Valamiben ez jobb valamiben az ennyi. Én androidot és xiaomi mi note 10 lite-ot használok amit szeretek és jó kis teló de tisztában vagyok vele, hogy nem egy kategória az iPhone 11 - 12-vel.

A teszthez is írjak nagyon szép telefon kivéve a nocs. Fényképekben nekem is jobbnak tűnik az iPhone 11 képe bár nem csináltam összehasonlítást. Sose lesz ilyen telefonom de el kell ismerni minőséget sugároz.

(#359) clubmonaco válasza Szabi® (#349) üzenetére


clubmonaco
tag

:)

(#360) clubmonaco válasza *RLaci* (#346) üzenetére


clubmonaco
tag

Gondoltam először megkèrdem mielőtt elküldöm a pic.ba:).

(#361) clubmonaco válasza roli543 (#328) üzenetére


clubmonaco
tag

Nálad is :P .Nem èrtem mièrt írsz ílyet,de mindegy is.

(#362) clubmonaco válasza Razzul (#333) üzenetére


clubmonaco
tag

Rám èrtetted?:)

(#363) delta1017


delta1017
aktív tag

Látom itt a kameráról megy a nagy vita.
Ezek szerint sokan azért váltanak-vesznek telefont, hogy milyen a kamera.
Borzasztó amilyen összefeszülés van emiatt.
Gondolom az alapfelhasználási szokás, hogy egésznap fotó-videóra használjátok a telót.
Inkább vegyetek egy full frame gépet fényképezésre, ha annyira fényképezni akartok. Autoba az is lő jó képeket. :D

(#364) spawn21 válasza clubmonaco (#359) üzenetére


spawn21
veterán

Tanuld meg mi az a szerkesztés gomb.

iPhone 13p

(#365) Hallosz válasza delta1017 (#363) üzenetére


Hallosz
senior tag

Ott a pont :R
****************
A masina külseje nagyon bejön.
A tudásából nem tudok kihasználni mindent, temérdek telefonhívás, pici Viber, Messenger, SMS, néhány dokumentum fotó. A többit Asus notin végzem.
Minire pályázom, veszek egyet, kipróbálom, és ha elvérzik délutánra elengedem.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#367) snorbi82


snorbi82
senior tag

Kamera vitához. Előre szólok, hogy nem szeretem az ember stílusát.. De számomra jelenleg kamera fronton tőle hallottam legőszintébb véleményt a 12 Pro-ról.
H.András I12Pro

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#368) tesz-vesz123 válasza whatwhatwhat (#337) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Remélem, te sem gondolod komolyan, hogy szebb a homályos fotó mint az éles. :DDD :U

(#369) janeszgol válasza doooo (#357) üzenetére


janeszgol
félisten

Megemlitem Handrast velemenyet is, megis csak van koze a temahoz.
O szerinte (12 Pro): a tele es az ultraszeles kuka, a szeles viszont jobb, mint ami a 11 Pro teloban van. A Lidar autofokuszban is segit, hogy minel jobban atmenetes legyen.
El is mondja a videoban, hogy meg mindig tulelesit, de a felhasznalok ezt keresik, emiatt tobb marka is tulelesit. Te is olvasod, hogy rogton azt nezik, minden keppont eles-e, holott az a torz valosag, mivel ha minden egyforman eles, akkor elvesz a tererzet.

De szerinted nem javithatnak szoftveresen?

Meg egy eszrevetel, ami nem rolad szol. Megy a MA fika, hogy nem tudnak fotozni, de ilyenkor bezzeg ez a mervado.

[ Szerkesztve ]

(#370) Gubu0101 válasza delta1017 (#363) üzenetére


Gubu0101
veterán

Jaja, egyetertek, olvasva a tesztet a kamera, video reszt at is lepkedtem, annyira nem erdekel.
Engem az se zavarna, ha nem lenne benne, de igy, hogy van arra tokeletesen megfelel, amire en hasznalom.
Jobban zavar az aksi meret, de remelem mar holnap a kezemben lesz a pro es tesztelhetem :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#371) janeszgol válasza Gubu0101 (#370) üzenetére


janeszgol
félisten

Hopp. Kivancsi leszek a velemenyedre.

(#372) Ricardo válasza snorbi82 (#367) üzenetére


Ricardo
félisten

Jól összefoglalta. :K

(#373) zsoltiz válasza Szabi® (#356) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Noha jó a kamerája,azért vannak tőle jobbak a piacon,"
Ezt aláírom, csak nem ez volt a téma. Az egész Note10-es összehasonlítgatást te hoztad ide, letámadva engem.

"Próbálom mindig objektíven nézni ezen aspektusokat,és nem "márkahűen".
Javaslom neked is......."
Én is próbálok objektív lenni, ezért nézek normális tesztképeket.


Ja most látom a kukás teszt képedet amit belinkeltél. 10x-es digitális zoom kép van ott összehasonlítva és te ez alapján mutogattad a képminőséget? És ebből vonsz le következtetést? Ez komoly??? Innentől meddő vita.
Képminőséget így nem lehet összehasonlítani. Az iphone 2x optikai zoomot tud, a Note 5x-öst -> efölé menni digitálisan csak annyit jelent, hogy minél nagyobb a nagyítás, annál jobban romlik mindegyik minősége. Nyilván az iphone rosszabb mert eleve 2x optiakai zoom-ról indul. Ha obejktív akarsz lenni a képminőséget illetően, akkor natív felbontásokat hasonlíts össze.

Részemről ezt lezártnak tekintem..

(#374) evo87


evo87
őstag

Nekem (elvileg) ma érkezik a sima, fekete 12, de elöljáróban, nem a vitába beszállva, hanem inkább kiegészítve írom a saját gondolataim.

Fotózásra van egy f@sza kis Fujifilm X-T30-asom, fincsi, 2.8-as rekeszről induló obival. Az kb mindenre tökéletes, munkához is aszt használom. Emiatt a Pro által nyújtott plusz nálam nem ér sokat. Ellenben az Xs-hez képest kapok egy ultraszéles kamerát amivel lakásban vagy akár a munkához is tudok extrémebb gyújtótávolsággal csinálni pár kiegészíő képet.

Sokan írják, hogy nincs sok újdonság, nem mutat semmi komoly előrelépést:
- nekem az Xs-hez képest igenis előrelépés, akár fotós képességekben (éjszakai mód), 2 generációval újabb chip, takarékosabb, nagyobb akku, könnyebb, illetve szubjektív, de a dizájn is sokkal jobban bejön. Aztán előrelépésnek ott a jobb fizikai ellenállóság, a jobb kijelző, a hosszabb támogatottság és az 5G. Utóbbi nem is a jelen miatt fontos, hanem esetleg később nekem, illetve ha majd 2-3 év múlva eladom, már bizonyosan könnyebben elviszik mint egy 4G-s készüléket. Tehát azért időtállóbb is.
- egy 11 Pro-hoz mérten lehet hogy nincs akkora előrelépés, de vegyük figyelembe azt is, hogy lassan elérjük a határokat és egyre nehezebb igazán nagyot újítani, egyre nehezebb és költségesebb egységnyi előrelépést elérni technológiai fronton... és ez nem csak az iPhone esetében igaz, hanem a telefonokra és a műszaki cikkekre általában. Itt már nem lehet akkora ugrásokat elérni...

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#375) delta1017 válasza Gubu0101 (#370) üzenetére


delta1017
aktív tag

Pro-t használom egy hete, aksi mérettel nincsen gond, teljesen megfelel a hétköznapi használatra.
2 naponta töltöm, nem tudom nyomogatni napi 8 órában. Aki meg nyomogatja azt meg sajnálom, hogy csak ennyi dolga van egész nap.

[ Szerkesztve ]

(#376) Szabi® válasza zsoltiz (#373) üzenetére


Szabi®
addikt

Azta mekkora király vagy, de a te 610 x 570-es felbontású képed,amit még nagyítani sem lehet,és te kókányoltad,nagyítgattad, az sokkal reprezentatívabb...Jah nem!
És képzeld,mielőtt még rosszul leszel,én is iPhone-t használok,és András véleményével értek egyet,te meg menj vissza az ovis társaid közé "bégetni".
Számtalan teszt kihozta, hogy nem lett nagy durranás a mostani generáció kamerája, és már nem is konkurenciához képest,hanem saját magához mérten sem.
Egyébként ha felcuppansz DXOMARK-ra láthatod magad is, hogy az apple már rég csinált ütős kamerát.(tudom,tudom,szemét a dxo, mert igazából az Iphone a legjobb)

(#377) spawn21 válasza delta1017 (#375) üzenetére


spawn21
veterán

Örülj neki, hogy nincs időd nyomkodni.

iPhone 13p

(#378) nozs23 válasza Szabi® (#376) üzenetére


nozs23
addikt

A DXO-t altalaban azok hozzak peldalozni, akiknek amugy fogalmuk sincs a kepalkotasrol, csak valamivel muszaj okoskodni. Remelem te kivetel vagy. :)

(#379) snorbi82 válasza delta1017 (#375) üzenetére


snorbi82
senior tag

Van aki a munkáját csinálja rajta és Ő nyomkodja egész nap....

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#380) Szabi® válasza nozs23 (#378) üzenetére


Szabi®
addikt

""altalaban azok hozzak peldalozni"""

A felvetésed egy hosszú kutatás eredménye,,,,,gondolom......
Nem hoznám,ha máshol nem ezen eredmények lennének. Remélem objektivitás tekintetében kivétel vagy! :)

[ Szerkesztve ]

(#381) nozs23 válasza Szabi® (#380) üzenetére


nozs23
addikt

Hol mashol? Egy oldal sem tudja objektiven ertekelni a fotokat, nincs ra egyetemes modszer/rendszer/eszkoz.
De hozhatsz ilyet, ha tudsz, kivancsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#382) Szabi® válasza nozs23 (#381) üzenetére


Szabi®
addikt

Hozz te olyat, hogy az Iphone rank 1 :R

[ Szerkesztve ]

(#383) nozs23 válasza Szabi® (#382) üzenetére


nozs23
addikt

Akkor most nem kuldod a linket? :( En el tudom neked mondani miert nem objektiv/megbizhato egy DXO peldaul. Te el tudod mondani, hogy miert az?

[ Szerkesztve ]

(#384) Szabi® válasza nozs23 (#383) üzenetére


Szabi®
addikt

Mivel látom, hogy csak kezdő "zs" kategóriás troll/fan vagy, így inkább kihagyom :D

(#385) nozs23 válasza Szabi® (#384) üzenetére


nozs23
addikt

Sejtettem. Kar. A tobbieket is biztos erdekelte volna, ahogy engem is. De akkor maradjunk annyiban, hogy szar az iPhone kamera.

(#386) Szabi® válasza nozs23 (#385) üzenetére


Szabi®
addikt

Senki nem írt ilyet, ne verd be a hisztit.Sőt én android telefont sem ajánlgattam.
Csak azt a fránya szemellenzőt néha félre lehetne húzni.... :R

(#387) Ricardo válasza delta1017 (#375) üzenetére


Ricardo
félisten

" Aki meg nyomogatja azt meg sajnálom, hogy csak ennyi dolga van egész nap."

Ha kihasználod a kamera képességeit, nem kell olyan sokat nyomogatni egy nap.

(#388) tesz-vesz123 válasza Szabi® (#376) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Mondjuk a DXO hitelessége elég régóta véleményes... :DDD Fogalmazzunk úgy, hogy korrupt.

(#389) Fryskitt válasza Noukoum (#285) üzenetére


Fryskitt
addikt

Sajnos 1000 euróval számol. De mindegy is, meg kell nézni az amerikai előfizetéses árakat, meg az itthoniakat.... na az a nem mindegy. 42 dollár per hónap a két éves szerződéssel. 13e ft. És ennyi. Plusz akár 550 dollár trade-in. Hol vagyunk ettől?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#390) Szabi® válasza tesz-vesz123 (#388) üzenetére


Szabi®
addikt

Ezt írtátok pár éve Handrásra is amikor jött a "viszlát apple videója" (egy-két észlény még azt is megjegyezte neki hsz-be , biztos az android fizette le ezért a videóért)
Ki igazodik el ezeken ? :)

[ Szerkesztve ]

(#391) whatwhatwhat válasza tesz-vesz123 (#368) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Most csak szivattok ugye? Ugyanazokat a képeket nézzük? Amit én linkeltem részlet, ott jóval több apró részlet látszódik a xiaomi képén. Abszolút éles az a kép. Mellette az iphone képén jóval kevesebb részlet van, első ránézésre valóban élesebbnek tűnik(ezt még én is említettem), mert az szoftveresen túl van élesítve, ami nem feltétlenül egy jó dolog. Valamint, ahogy a kolléga is említette, sokkal nagyobb a szaturáltsága az iphone képének, ami valószínűleg nem tükrözi a valóságot, és ez szintén nem feltétlenül egy jó dolog. Elképzető, hogy páran erről a két részletből azt szűrik le, hogy xiaomi=homályos, iphone=éles. Ez egyszerűen nem így van.
Ha már az egész képről beszélünk akkor ahogy már mondtam is, szerintem is jobb az iphone képe, mert a xiami minősége drasztikusan romlik a szélek felé. Ott már valóban homályos. De a részlet amit én mutattam, az abszolút éles és részletgazdag.

(#392) Szabi® válasza tesz-vesz123 (#388) üzenetére


Szabi®
addikt

Ha korrupt lenne a DXO az Apple 10 éve első helyen lenne,kilóra megvehetné őket....... :U

(#393) Gubu0101 válasza delta1017 (#375) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem a lenyeg,hogy birja majd 8 ora folyamatos youtube + bluethoot fules es az orat, meg neha kozbe egy kis bongeszgetes,face,messenger.
Nem szeretnek powerbankozni :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#394) nozs23 válasza Szabi® (#392) üzenetére


nozs23
addikt

DxO eladja DxO Analyzer megoldását kamerák tesztelésére. A csomag használatához szükséges licenc megszerzése már önmagában költséges.
Ezzel elvileg nincs is semmi baj, de feltételezhetjük, hogy egy olyan gyártó, amely a DxO Analyzer segítségével finomítja a kamera hardverét, valószínűleg magas pontszámot fog elérni akkor is, amikor a DxOMark-hoz megérkezik a végtermék tesztelésre.
A Huawei és a Xiaomi is DXO partner.
Ez persze nem azt jelenti, hogy a tesztjeik szarok, csak jobb inkább a saját szemünkre bízni a dolgot, nem pedig az ő eredményeikre.

Az Apple-nek meg semmi szuksege a DXO-ra. Flagship eladasban messze piacvezetok, a felhasznaloik 99.99%-a nem tudja mi az a DXO es ez rendben is van igy. Inkabb a tobbi gyarto marketing szegyene, hogy ezzel probalnak nyomulni.

(#395) tesz-vesz123 válasza Szabi® (#392) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Az Apple nem nagyon szokott marketingelni szerintem. Nincs szükségük rá (hiszen annyi csúcstelefont adnak el egy nap mint a többiek egész évben sem). Ellenben sétálsz a városban és 10 méteres Huawei meg Samsung, Xiaomi plakátok minden sarkon. :DDD Kicsit sem furcsa, hogy egy Pixel olyan lent van, amikor reggelire megeszi a mezőnyt?

(#396) Gubu0101 válasza tesz-vesz123 (#395) üzenetére


Gubu0101
veterán

Vegul is nem,csak a amcsi filmek vannak teli apple termekekkel :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#397) Szabi®


Szabi®
addikt

Én azt értem,és nem is az eladási számokon ment a vita,hanem, hogy 12/Pro kamerája nem lett a legjobb a 11-hez képest sem.
És nem azért, mert rossz lenne, hanem mert a vele egy árban levő (vagy az alatti) készülékek kamerája jobban sikerült.
Nincs ezzel baj,de szignifikáns eredményt talán az éjszakai videóknál ért el.
Szoftveresen még lehet csiszolják,de ahogy Handrás is mondja "ez kevés".

Gubu0101 Jogos :D "Nincs szükségük rá"

[ Szerkesztve ]

(#398) tesz-vesz123 válasza Gubu0101 (#396) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ha jól tudom, az Apple azért nem kér pénzt és nem is fizet érte. Ingyen használhatják (igen, ez amúgy jó reklám).

(#399) PeAdam válasza nozs23 (#394) üzenetére


PeAdam
tag

Ez a kifogásod, hogy miért nincs sehol az Apple kamerában a DXO pontszámai alapján?

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#400) nozs23 válasza PeAdam (#399) üzenetére


nozs23
addikt

Amit irtam az teny, nem kifogas. Es a budos eletben nem csekkoltam meg a dxo listat, legfeljebb a tesztjeikbe neztem bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.