Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#322) zsoltiz válasza Gyurkeszd (#301) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Egy pár éve csak olvasom a fórumot, nem is akartam többet, de itt már sok hülyeség van."
Mesélj, milyen hülyeséget látsz?

"Amennyiben egy kicsit tisztában vagy a fotózás alapjaira akkor látnád a bűvös ISO értéket."
Kicsit hátrébb az agarakkal.. Tudom mi az az ISO. Elég régóta hobbim a fotózás.

"A telefonok 500-600 -as értek felét nem tudnak értékelhető képet csinálni."
És hol a probléma? Megnézted a tesztet? Tudod hogy tesztelnek a GSMarénán?

Nem azonos ISO-n fényképeztek, mert a telefonok automata módban nem azonos ISO-t állítottak be maguknak. Lehet, hogy nem is állítható manuálisan. Nem is célja a tesztnek az azonos ISO. 2 telefonnal lefényképezik a beállított studio scene-t automata módban 3 féle megvilágításban és kész. Össze lehet hasonlítani a produktumot. Ha a xiaomi túl magas ISO-t állít be magának és ettől szar a képe, akkor sajnos ennyit tud automata módban. Egyébként egyértelműen nem ettől olyan a képe, sokkalinkább a gyenge optika miatt, itt lehet összehasonlítani.

Tessék, ez jó fényben van alacsony ISO-n:

A méretkülönbség pedig azért van, mert az egyik 25MPx a másik meg 12MPx és ugye 1:1 nagyításban nézzük őket. Pont arra akartam rávilágítani, hogy a csoda új 108MPx szenzorral készült kép is lehet rosszabb, mint a 12 megapixeles. Mert nem csak a felbontás számít, egy kamera nem csak szenzorból áll.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.