Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) GGMPC válasza madgie (#1500) üzenetére


GGMPC
őstag

Rendben. ;)

Viszont mindezektol fuggetlenul nem szeretem azt amikor veszek egy majdhogynem 200 ezer forintos LTE, wifi, 32 GB 2012 ev vegi vagy mondhatnank 2013-as gepet - majd amikor itt olvasok a forumon, akkor majdhogynem az jon le, hogy en vagyok az egyetlen luzer, akinek bejon ez a gep a bena kijelzojevel stb. stb...

En nem azert nem vettem 4-t, mert nem lett volna ra keret, hanem mert egyaltalan nem is akartam tabletet mindaddig, amig ezt nem probaltam ki, mert nekem kifejezetten a meretebol adodo felhasznaloi elmeny ami meggyozo volt.

Szoval kinek ez, kinek az...

:K

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1502) vadászcsiga válasza madgie (#1500) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Amint kijön a retina variáns, sokan váltani fognak, illetve sokan akkor fognak eleve elgondolkodni a vételén.

És mekkorát fog esni az egyes Mini ara.

(#1503) GGMPC válasza vadászcsiga (#1502) üzenetére


GGMPC
őstag

Semekkoràt!

Amaz lesz sokkal dragabb - mint ahogy az lenni szokott!?.

:DD

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1504) Sur1G válasza vadászcsiga (#1502) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Szerintem meg nem fog annyit esni az ára, mint sokan gondolják. Ha azt nézem, hogy 3GS-eket még árulnak 40-50 ezer forintért (használtan), akkor a mini se fog nagyon lemenni. Viszont én nem hiszem, hogy megkapja a retina kijelzőt, mert akkor pont az árelőnyét vesztené el az ipad 4-el szemben. Nem hiszem, hogy saját magával akar az apple versenyezni.

(#1505) randras válasza GGMPC (#1503) üzenetére


randras
veterán

Vagy kifuttatják.

(#1506) vadászcsiga válasza Sur1G (#1504) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az is lehet

(#1507) erdoke válasza GGMPC (#1497) üzenetére


erdoke
titán

Mi abban a "sznobkodás", ha valaki megnéz két különböző dolgot, és egyértelműen az egyik jön be neki a másikkal szemben? :F Én végigjártam az iPad 2 - (iPad 2 3G) - iPad 3 - iPad 4 utat (ahogy okostelefonon is a QVGA-tól a 300+ PPI-ig), és inkább vennék egy kissé elavult hardveres, kicsit gyengébb üzemidejű 3-ast, mint minit. Ugyanígy, soha többet 3G-s modell, egy jó hotspot simán kijön az árából , amivel aztán ellátok nettel akár 6-8 mobil eszközt. Annyival jobb a kijelzője, hogy fölösleges nekiállni a leírásnak, már 5 perc használat után is mellbevágó. Végülis egy hatalmas kijelzőről beszélünk, amikor a tabletet taglaljuk, egyértelműen a legfontosabb alkatrész.
Viszont a mini megfelelne a három gyerekemből mondjuk kettőnek, tekintve az eltérő felhasználást. Ellenben egy Retina minin valószínűleg erősen el fogok gondolkodni.
2005-ös a WUXGA monitorom, az iPad 2 csak szükségmegoldás volt, amíg nem jött ki lényegesen jobb.

A legjobb aláírás a héten

(#1508) HardRic


HardRic
addikt

Ha nekem lett volna pénzem 4-esre februárban még mergvettem volna, de ha most lenne esedékes, már lehet semmit nem vennék. Legkésőbb ősszel a mini előreláthatólag retinát kap, és átverve érezném magam, az eredeti méret vonalon meg egy könnyebb, vékonyabb, keskenyebb kerettel érkező tablet jön, akkor meg az zavarna. Tudom, hogy ez az én sznobságom, egy termék nem lesz attól rosszabb, mert van jobb, de ha eddig kibírtam, gyötörném magam még egy kicsit.

(#1509) tomi5244 válasza erdoke (#1507) üzenetére


tomi5244
őstag

Hát a retina minire baromi kíváncsi leszek élőben mert még közel 10"-on is lenyűgöző ez a felbontás, nem hogy 8"-on :D

Szerk: "egy termék nem lesz attól rosszabb, mert van jobb" hatalmas igazság! :)

[ Szerkesztve ]

(#1510) Watto1991 válasza erdoke (#1507) üzenetére


Watto1991
senior tag

Nem az a probléma, hogy neki jobban tetszik a retina, hanem hogy nézhetetlennek és mindféle ótvar szarnak hordja le a Minit a nem-retina felbontás miatt.

(#1511) madgie válasza Watto1991 (#1510) üzenetére


madgie
titán

Máskor majd a te kedvedért nem írom le a személyes, több év iPad használaton alapuló véleményem, jó?

(#1512) randras


randras
veterán

Remélem nem fog fellángolni már egy Apple-táboron belüli vita is ebből... :O

(#1513) jaPe válasza madgie (#1511) üzenetére


jaPe
tag

Ha a véleményed szeretnéd leírni, tudom javasolni az alábbi kifejezések valamelyikét:
Véleményem szerint, Szerintem, Úgy gondolom, Úgy vélem, Azt hiszem, Azt gondolom...
Amennyiben egyik sem kielégítő küldj egy privátot, biztos találunk valamit ami hozzád is passzol.
Üdvözlettel... :R

:W

(#1514) madgie válasza jaPe (#1513) üzenetére


madgie
titán

Szerintem (figyeled? :D) senki nem objektív véleményt ír egy fórumon.

(#1515) randras válasza madgie (#1514) üzenetére


randras
veterán

Szerintem hülyeség ezen vitatkozni.

Na ez például objektív.

(#1516) madgie válasza randras (#1515) üzenetére


madgie
titán

:K

(#1517) Sur1G


Sur1G
aktív tag

A következő tokról van valakinek esetleg tapasztalata, véleménye?

[link]

(#1518) HardRic válasza Sur1G (#1517) üzenetére


HardRic
addikt

Hát, hogy ennyit nem adnék egy darab műanyagért, az biztos.

(#1519) Romvr


Romvr
őstag

Pár gondolat az eddigi hozzászólásokhoz:

- iPad4 vs Mini: Nálam a méret/súly arány döntött. Tény hogy a négyes kijelzőjétől elcsöppentem, de kézbe fogva és úgy 40 percet nyomkodva majd leszakadt a karom. Sok képet és videót csináltam vele, neteztem állva, ülve, fekve, de mindig előjött a "de piszok nehéz ezt tartani" faktor.
Aztán kezembe vettem a minit és majdnem eldobtam olyan pihe volt, szinte súlytalan. A kijelzője ugyan nem retina, de még így is csodaszép, a 8" meg bőven jó netezésre filmnézésre. Nem mellesleg belefér a kis táskámba is, nem kell a bazinagy bőrtatyót elővennem ha magammal akarom vinni. Márpedig viszem mindig... szóval nekem ezért lett minim és nem 4-esem.

Nem teljesen idepasszoló kérdés, de hátha ti tudtok rá válaszolni.
Az iPhone 4-ben ugyanolyan kamera van mint a mini-ben? (iSight 5Mpx) Tehát kb ugyanolyan jó képeket csinál?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1520) GGMPC válasza HardRic (#1518) üzenetére


GGMPC
őstag

En az Otterbox Commuter tokert boldogan adtam 13500-at es nem bantam meg es eztan is csak Otterbox tokom lesz!!!

:K :DD :))

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1521) HardRic válasza GGMPC (#1520) üzenetére


HardRic
addikt

Az a tok egy erődítmény. Amit meg linkeltek az egy vékony semmi.

(#1522) Alex91


Alex91
félisten

Miota megy a magyar rtl-en iPad reklam? Most lattam egyet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1523) Romvr


Romvr
őstag

Csináltam egy gyors kis tesztet amibe be van vonva az iPad Mini is. A "low light" fényképezésen van a hangsúly. Majd ha időm engedi csinálok egy címlapos tesztet is aminél összeengedem a Pana fényképezőmmel minden körülményt megvizsgálva :)

[link]

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1524) Dávid78


Dávid78
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Tok vásárlásán gondolkodom eléggé nehéz pont 8-as tokot találni.

Az egyik amit eddig néztem.

A másik ez.

Van valakinek véleménye a tokokról ne tartsa magában :R

(#1525) GGMPC válasza Dávid78 (#1524) üzenetére


GGMPC
őstag

Szerintem egyik sem er egy forintot sem!

Otterbox Commuter

Griffin Survivor

Vagy innen valamelyik...

http://store.apple.com/hu/browse/home/shop_ipad/ipad_accessories/cases

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1526) vadászcsiga válasza GGMPC (#1525) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Gyanítom nem ebben az árfekvésben keres tokot amit te ajánlgatsz boldog boldogtalannak

(#1527) Gedeon31 válasza Dávid78 (#1524) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az első tokot néztem én is,de egy kicsit nagy lenne lehet.

(#1528) GGMPC válasza vadászcsiga (#1526) üzenetére


GGMPC
őstag

Te figyusz csiga srac!

Direkt belinkeltem az apple oldalt, ahol az altala belinkelt tokhoz hasonlot kap 2-3 ezer forint difivel, de legalabb garanciaval stb...!

Es lehet, hogy 5-6 ezerert nezeget tokot, de amig az egyszer sem hullik szet (amikre en gondolok), addig az altala kinezett tokbol 2db fogja a kukaba vegezni!

Egyebkent sok ilyen olcso szar vegen huzza ala es adja ossze, hogy mennyiert vett osszesen silany minosegu tokot es akkor majd meglatja, hogy mennyire draga a minoseg!

Masreszt kezdem unni azt ahogy ramozdulsz a kommentjeimre - foleg, hogy ugyanezt teszed a 4S topikban is es mindezt ugy, hogy valamelyik termeked (tudtommal) nincs is!?.

Es most lehet rohanni a dementorokert! :P

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1529) vadászcsiga válasza GGMPC (#1528) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A nyilvános fórumok átka, ez van :P

Egyébként mi az a dementor? :F

(#1530) GGMPC válasza vadászcsiga (#1529) üzenetére


GGMPC
őstag

Dementor = Moderator

:DD

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1531) randras válasza GGMPC (#1528) üzenetére


randras
veterán

Legalább 4S van neki. :)

(#1532) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Az App Storeban a vásárolt fülnél még látszanak azok az appok ,amiket letöltöttem ,de utána töröltem . Ezeket el lehet vajon tüntetni ? :U

(#1533) GGMPC


GGMPC
őstag

Ma megneztem a Mini-m (32GB Wifi+LTE) gepem retina iPad 4 megfelelojenek arat...

A T-s vasarlasom felteteleivel 70 ezer forint a difi... hat urak, holgyek - ennyiert elnezegetem ezt a szar kijelzot!

:Y

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1534) erdoke válasza GGMPC (#1533) üzenetére


erdoke
titán

Tabletben szerintem nem mérvadó a T-s és/vagy LTE-s modell. :N

A legjobb aláírás a héten

(#1535) GGMPC válasza erdoke (#1534) üzenetére


GGMPC
őstag

Neked biztos nem...

En viszont sima wifi gepet nem vennek soha!

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1536) erdoke válasza GGMPC (#1535) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan annyival kerül többe az LTE-s iPad verzió, amennyiért az LTE hotspotot vettem. Van saját akksija, tehát pontosan úgy merül a mobil eszköz, mint otthon, és a család összes WiFi-s eszközét ki tudom vele szolgálni. Amikor úton vagyok, iPhone + iPad + laptopot lát el mobilnettel. Ha mindegyikhez külön SIM-et kellene tartani, néhány roaming után megőrülnék. :N Így is van egy tucatnyi kártyám. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#1537) Tim82 válasza erdoke (#1536) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az iPad Mini LTE nem képes ugyanúgy ellátni hotspot funkciókat? A MiFi-d mekkora üzemidővel rendelkezik? Itt 12 óra körüli üzemidőt írnak az iPad Mini hotspot-ként való használatára, de ennek kétharmada is egészen jó szerintem.

Meglepődnék, ha 1. nem tudna legalább 8 óra üzemidővel hotspot-ként működni 2. nem tudna kiszolgálni legalább 3-4 másik eszközt úgy, hogy közben rajta is lehessen netezni. Erre a Samsung Galaxy Tab P1000 is képes volt már Android 2.2-vel, 2011-ben. :)

Nem vitatom a MiFi/külön hotspot létjogosultságát, csak meg akartam jegyezni, hogy ha ezt valóban képes hozni az iPad Mini LTE, akkor azért elég jól kiválthatja.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1538) erdoke válasza Tim82 (#1537) üzenetére


erdoke
titán

Egy félnormális hotspot rendes WPA2-vel titkosítható WiFi hálót hoz létre, amire 6-8 eszközt is simán lehet csatlakoztatni. Emellett dugható rá külső antenna, bele microSD (amit a hálón megoszt), és szerelés nélkül cserélhető a SIM. Volt (van) 3G-s iPadem, nem igazán említhetők egy napon ebből a szempontból.
Az enyém 6-8 órát bír használattól, és vételi viszonyoktól függően, ez egy 4000 mAh-s külső akksival egész naposra bővíthető.
Alkalmi netezésre a telefonomban levő 3 GB LTE megosztása is elég, komolyabb használatra a hotspotban van még 30. :K

A legjobb aláírás a héten

(#1539) Tim82 válasza erdoke (#1538) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az iPad nem tud legalább WPA-t és nem tud több klienst kiszolgálni egyszerre? (Megint csak vissza kell utalnom a Samsung Tab P1000-re, annak egyik sem okozott gondot.) Persze, szép dolog a külső antenna és a microSD, de nyilván nem épp létfontosságú (pl. feltételezem, hogy hotelben van szükség a hotspot-ra és nem a Szahara kellős közepén).

De ha a "komolyabb használat" alatt azt érted, hogy nyaralás közbeni munkához is szükséges az állandó és megbízható netkapcsolat, akkor nem szóltam - de ez azért kicsit speciális igény. Az átlagembernek (mint amilyen én is vagyok) viszont minek még egy kütyü, ha árban ugyanott van egy iPad Mini wifi-vel + MiFi-vel, mint az iPad Mini LTE-vel, ha csak (a Te szavaiddal élve) "alkalmi netezésre" használná nyaraláskor? De legalább a MiFi esetén plusz egy eszköz, amire figyelni kell, hogy ne vesszen el, tölteni kell stb.

(Amúgy csak azért szóltam hozzá, mert hamarosan veszek én is egy iPad Mini LTE-t, nekem a fenti okok miatt az LTE-s jöhet szóba, a wifis nem.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1540) Tim82 válasza Tim82 (#1539) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze, a gyenge pont az érvelésemben az, hogy külföldi nyaralás esetén sokat lehet ám kezdeni egy itthoni szolgáltatófüggő iPad Mini-vel. :) (Az én megoldásom erre az lesz, hogy úgyis lassan az életciklusa végére ér a jelenlegi telefonom, a következő pedig dual SIM-es lesz.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1541) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Kínából megjött 11 munka nap után a szilikon hátlapom. Jó színe van passzol mindenhol a kivágás a minihez. [link]

(#1542) GGMPC válasza Gedeon31 (#1541) üzenetére


GGMPC
őstag

Elmegy...

Csak vigyazz, hogy ahol rakapaszkodik a tok, ott nehogy "megharapja"!

(ezek a fajta tokok szoktak)

:K

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1543) Gedeon31 válasza GGMPC (#1542) üzenetére


Gedeon31
addikt

Eléggé lágy csaknem harapja :)

(#1544) GGMPC válasza Gedeon31 (#1543) üzenetére


GGMPC
őstag

Akkor jo! :C

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1545) Gedeon31 válasza GGMPC (#1544) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szerintem ez a fajta a harapós,de lehet tévedek :) [link]

Ez meg olyan tok ,mint egy bunker lenne [link]

(#1546) vadászcsiga válasza Gedeon31 (#1541) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Aki meg nem akar várni az kimegy a sárkánycenterbe és 2-3 ezerért megveszi ugyanezt. Hétvégén voltam ott, a sárgák felismerték a piaci igényt és hoztak mindent ami shenzenben készül ipadhoz/iphone-hoz.

(#1547) tomi5244


tomi5244
őstag

Ezt a mindigTV appot nem igazán értem. A tv2 és RTL-t nem lehet rajta nézni. Erre külön elő kell fizetni vagy mi? Csak mert a mindigTV szolgáltatás lényege az, hogy az alap csatornákat ingyen nézheti az ember, nem? :)

(#1548) GGMPC válasza Gedeon31 (#1545) üzenetére


GGMPC
őstag

Jaja - az elso a harapos, masodikat mar nem is kommentelem...

;)

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1549) jaPe válasza tomi5244 (#1547) üzenetére


jaPe
tag

Úgy tűnik, hogy csak a közszolgálati csatornák járultak hozzá ehhez. Kár, bár annyira nem nagy érvágás. Van ( néha ;] ) használható rtl most app, gondolom a tv2nek is van ilyesmi, filmeket meg sorozatokat meg úgy is megveszi boltban az ember ( ;] ? ).

[ Szerkesztve ]

(#1550) nauro


nauro
aktív tag

Hátha valakinek szóba jön :)
Én gondolkodom rajta, hogy lecserélem a törött kijelzős ipad2-met egy minire :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.