Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Haggyad, majd kinövi.. Hány éves?

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) Anubiss válasza gamerkiller (#1) üzenetére


Anubiss
tag

Kilenc!

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Le kell baszni neki egy nagyot, majd elkussol egy időre. Bocs. :N

(#4) Anubiss válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


Anubiss
tag

Próbáltam! Egy időre észhez tért, de utána megint a régi lemez

(#5) Zolaash válasza Anubiss (#4) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Action replay...

Rip and tear

(#6) Anubiss válasza Zolaash (#5) üzenetére


Anubiss
tag

Csak nem akarom folyton ütlegelni, mert még lecsesznek, hogy visszaélek a küzdősport tudással... Ez csiki-csuki... :(

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

És ha megegyeznél vele?
Te nem babrálod őt, és ő is hagyjon békén Téged. Fater majd lerendezi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Csemike


Csemike
csendes tag

"Mi mind megpróbáltunk alkalmazkodni hozzá"

Még jó, hogy kiskirálynak képzeli magát.

(#9) blueMerle válasza Vakegérke (#7) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezt így elképzelni egyszeru :U
Próbálj meg egy mai "szabad szellemü" 9 évessel leülni és beszélgetni, hogy ejnye bejnye miért így viselkedik. Súlyosan meglepődnél, jobb esetben csak leköpne és kiröhögne. :(

Nagyon sokszor mikor dolgozom hallom hogy a téren a gyerekek hogy beszélnek egymással, a geci, fasz, kurva, picsa teljesen normális szófordulat 6-7 éveseknél. És persze mindig van egy kisfőnök akinek ha beszól egy kisebb gyerek, egyszerüen szájon vágja. Egyik sincs 10 éves. :U

(#10) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az én öcsém is 9 éves, de még rosszabb. Pl, nem eszik meg semmit. Amikor anyukám mondja neki, hogy addig nem állhat fel az asztalról amíg nem eszik 3 kanállal kajából, képes órákat ott tölteni az asztalnál és nyavajogni. Igen! Órákat... :U

Egyébként más szempontból nagyon értelmes gyerek a korához képest, csak hát vannak ilyen bajai. Őt se nagyon lehet leállítani gyakran, amikor cseszeget, akármit is csinálok vele. Pl tipikus ilyen eset: "Hadd játsszak má a gépeden!"

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Anubiss válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Anubiss
tag

Próbáltunk már így elbeszélgetni, de mindig valami más témát szedett elő, vagy grimaszolt...

#9 blueMerle: Annak a kölyöknek simán kikapnám az állkapcsát, mert az nem az öcsém. Vele más a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#12) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

while(!kuss)
{
pofon++;
}

(#13) Tv válasza Peter Kiss (#12) üzenetére


Tv
senior tag

Inkább DO-WHILE -al kéne, hogy már az elején kapjon fixen egy figyelmeztető jellegűt, még mielőtt elkezdi a műsorát :))

(#14) Peter Kiss válasza Tv (#13) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

:C

(#15) Anubiss válasza Tv (#13) üzenetére


Anubiss
tag

Nem vagyok ilyen verekedős. Inkább ésszel próbálnám meg észhez téríteni, csak akkor kevernék le neki egyet amikor már nagyon hülye

(#16) Vakegérke


Vakegérke
veterán

blueMerle: Ajánlom figyelmedbe egy írásomat, és ez szól másoknak is. "Csókoltatom a demokráciát".
Ha etikátlan is az önreklám, itt helyén valónak találom. Épp a nevelésről, annak hiányáról, a megregulázás lehetőségeinek megnyirbálásáról szól. Írásom topicja bizony tanulságos.

lezso6: Ahamm. Az nem létezik, hogy öcsike éhen akar halni. Hisztizik kicsit, hogy kivívja a törődést.
Nem eszel? Jó. Irány a fogmosás.
Pár óra múltán már azért fog hisztizni, mert éhes. Akkor viszont fel kell világosítani, hogy a következő étkezésig egy falatot sem kap. A következőnél sem akar enni? Sebaj, és ha ez a vacsora, akkor feküdjön le éhesen. Egy dolog fontos: egy falatot sem kaphat kaja előtt!
Másnap, (de tegyük fel, hogy van tartása) legfeljebb két nap, és kétpofára fog zabálni.
Kézcsókom anyukádnak, és meséld el neki, hogy egy tapasztalt vén róka mit tanácsolt.

Anubiss: Nem elbeszélgetni kell, hanem kijelenteni.
Figyu, öcsi, ha velem szórakozol, kitekerem a nyakad. Csönd legyen, én beszélek! Békén hagysz, és akkor nem bántalak.
Jó, tudom, nem vágjuk agyon öcsikét. Azonban éreznie kell, hogy nem vagy vevő a hisztijére, és lóg a levegőben pár taslás.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) gabor85


gabor85
őstag

Könyörögne neki a tudodki, hagyjátok szépen hadd rinyáljon.
Nagybátyám amikor ott voltunk nála nyaralni, rinyálásainkat így nyugtázta: hangosabban, nem hallom!
Mi rákezdtük hangosabban...
Akkor nagybro még1x: hangosabban mert nem hallom, valaki vonyít a háttérben...
Aztán szépen meguntuk.
Egyébként a kiskölkök nem azért rosszak mert nem figyelnek rájuk? :U

(#18) Vakegérke válasza gabor85 (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kiskölkök állandóan kóstolgatják, hogy hol a határ, ameddig elmehetnek. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Anubiss válasza Vakegérke (#18) üzenetére


Anubiss
tag

Csak az öcsém egyre jobban tovább megy akár lekeverek neki egyet akár nem...

(#20) Anubiss válasza Vakegérke (#16) üzenetére


Anubiss
tag

Ez elég korrekt megoldásnak néz ki! Legközelebb ki is próbálom! Kösz! :U

(#21) lezso6 válasza Vakegérke (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Legközelebbi alkalomnál felvetem majd az ötletet, köszi. :K

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Én a windows-os megközelítést alkalmaznám: Abort, Retry, Ignore. Az elsővel elkéstél, a második nem működik, csak a harmadik maradt. ;] :DDD

Amúgy meg várd meg amíg tinédzser lesz. Persze én könnyem beszélek, nem volt nekem kisebb testvérem.

[ Szerkesztve ]

(#23) Anubiss válasza Eszleny (#22) üzenetére


Anubiss
tag

Én is így gondolom, hogy majd 13 éves fejjel más lesz az ízlése, más lesz a modora, a stílusa meg minden. Egyszóval kikupálódik... :U

(#24) Z-o-t-y


Z-o-t-y
tag

Lesz még rosszabb korban is, az én öcsém 17, közre játszika viselkedésében hogy apa nélkül nőtt fel, de néha szörnyű ahogy szegény anyuval beszél, persze akkor le is ugatjuk, de egyszerüen nem érti meg, mi is úgy vagyunk vele hogy majd kinövi, bennem mindig volt annyi tiszetelet édesanyám felé, hogy soha nem beszéltem vele csúnyán, vagy tiszteletlenül, persze nekem megint másabb mint öcsémnek, én sokkal önállóbb vagyok voltam, nekem olyanokat is meg kellett csinálnom amit neki soha, pl hordani ovodából haza, boltba járni hogy legyen kajánk nyáron mikor otthon voltunk ugye, szóval az öcsök kicsit mindig nehezebb esetek, persze ez is emberfüggő. remélem kinövik, ja és nem bír veszíteni, avgy elismerni hogy nincs igaza, ez idegesít benne a legjobban...

http://instagram.com/_doublez_

(#25) Lenry


Lenry
félisten

de örülök, hogy az én öcsém normális!

viszont az általad leírtakkal én is találkoztam már. el is határoztam, hogy az én gyerekem normális lesz. Párom is rendes neveltetést kapott, én is, ezt fogjuk tovább adni, és akkor hátha nem kanászodik úgy el, mint a társai

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Enyém is ilyen..... DE valami történt mert elkezdett javulni.

(#27) szemitomi


szemitomi
újonc

Hello mindenkkki. Nekem is van egy kisöcsém. Teljesen felbosszant az idegesítő nyavajgásával meg h nincs ajtó a szobámon és mindig bejön és nem akar elmenni addig amíg fel nem kelek a székemből és ki nem rakom. De tegnap nagyon beindult azzal a kis hülye fejével és hozzám vágott egy poharat ami persze széttört és a szilánkok balém áltak. Szerencsére nem lett komolyabb bajom de mi lesz legközelebb? Ja és a legdurvább h azt mondta h megérdemeltem meg h egy kis csicska vagyok az ő csicskája. Most szóljatok hozzá. Mit tegyek mert én már feladtam?! :F :W

(#28) Speed® válasza szemitomi (#27) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szájonkapni, hogy a takony menetet vágjon a nyakán..ez hatásos :K

Nem vagyok az erőszak híve, de a nevelő célzatú pofonok kellenek :U

(#29) szemitomi


szemitomi
újonc

Nem akarom bántani mert ha megütöm akkor én szívok jobban :(((

(#30) Nimrod válasza blueMerle (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Teljesen igaz, annyit tennék hozzá, hogy amikor eléri a kamaszkort akkor lesz ez még csak igazán így se. :(((

Egyébként ez inkább szülői nevelési hiba, szerintem.

(#31) szemitomi


szemitomi
újonc

6 év van közöttünk ugyhogy addigra én már nem lakom itt ;)

(#32) Algieba válasza szemitomi (#27) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szerencsére, nekem húgaim vannak, a legkisebb 14. Sose volt egyikkel sem gondom. Nálunk ismeretlen fogalom volt a testvérféltékenység.

Bár nagyon szeretem a testvéreimet, de egy ilyen eset kapcsán, ledobta az agyam az ékszíjat, mindennek van határa! Nem szabad hagyni, hogy a kisebbek a fejünkre nőjenek, mert egyre rosszabbak lesznek! NEM javulnak meg! Van egy három lépcsős módszer: kétszer figyelmeztetsz, majd harmadszorra adsz egy nyaklevest és faképnél hagyod.

Ostoba tévedés, hogy a kicsi nem veszélyes. Talán legközelebb ama remek ötlet jut eszébe, hogy rágyújtom a bátyámra a szobáját... De mindent hagyni kell a kicsiknek... Úgy látszik, kiment a divatból a NEVELÉS.

A húgaim pontosan tudták, a legkisebb is, hogy meddig lehet elmenni nálam, és így mindig megúszták egy csúnya nézéssel, ha mégis feszegetni kezdték a türelmemet.

Sokat beszélgettem velük. (A mai napig összetartunk.) Ha kérdésük volt, megválaszoltam. A legkisebb tőlem kér tanácsot, ha valami olyan gondja van, amit a szüleink nem igazán értenének meg, csak egy nővér. :))

Jó, ha van az embernek testvére. Csak meg kell értetni vele, hogy szereted őt, szívesen foglalkozol vele, de ha rálép a lábadra, meglegyinted.

Egyáltalán, beszélgettek a testvéreitekkel? Megértitek őket?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#33) csimav válasza Anubiss (#2) üzenetére


csimav
senior tag

Az enyém 14, mégis ugyan olyan, mint a te 9 éves öcséd... :O
Egyszer leütöm:D

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#34) szemitomi


szemitomi
újonc

Na jó de ti lányok vagytok és ti jobban kijöttök meg én 16 vok öcsém meg 10 és kezd az idegeimre menni. Nálla még az van beidegződev h foglalkozom vele xD de ez már nem így van engem a csajok érdekelnek és nem a homokozás :DDD de ezt nem képes megérteni és még hasznot is húz ebből. Pl: ha nem tetszik neki valami vagy mondom neki h menjen le és a varázsszót is mondom h kérem vagy lécci akk ő a fejemhez vágja h ugorj csicska vigyél le a földszintre, mondtam neki h leviszem de utána megy az intenzívre, de ez sem hatja meg és hempereg az ágyamon, a gépem elé ül engedéj nélkül, használja az msn-em és irogat a barátaimnak, és a volt csajaimnak, nah meg megzabálja a party kaját amit magamnak meg a spanoknak vettem, és akkor ne kapjam föl a vizet. Ja és ne üssek vissza mer hozzám vágta a kedvenc borospoharam, télleg igazad van nincs itt semmi gond :W , nembja szep től nemlátom júniusig :)) , hála istennek :R , de addig még hosszú a nyár. Nah tod mit csaréljünk hejet és megnézzük hogy meddig élsz :DD

(#35) twollah


twollah
nagyúr

33 evesen is szoktam hisztizni.

(#36) proof88


proof88
addikt

én egyke vagyok, de barátnőmnek (20) van egy 17 éves húga, akit 15 éves kora óta ismerek és azóta az idegeinkre megy! :D :W mondjuk kezd lassan észhez térni, 7 hónapja van barátja, talán ezért... de egyébként szörnyű... lusta, nyafogós, semmit nem csinál, de még nem is nagyon bulizós, legalább azt csinálná..., de semmit nem csinál, sokat ül a laptopja előtt meg kezdi megismerni a nemi életet a barátjával, hát kb ennyi... mondjuk amikor sütit süt, akkor szeretem :D
szerk.: jah igen, gyenge szülők a háttérben, én gyerekem lenne, akkor tuti fegyelemre parancsolnám... házi munka luxus szintén... 2 havonta talán 1x, de akkor is kb félig és amiket elővesz a takarításhoz, az is ottmarad, ahol épp hagyta... :C

[ Szerkesztve ]

(#37) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Senki sem mondhatja komolyan, hogy egy hugi, vagy öcsi terrorizálja. Csicskáztatás? Na szép.
Ha apuék nem fegyelmezik, akkor azért sem fognak szólni, ha én megteszem. A felemelt mutatóujj elég kell hogy legyen, hiszen a következő mozdulat már fájdalmas. Szalad apuhoz siránkozni? Letagadom.
Tudom, ez is a terror egyik formája, csak nem mindegy, hogy a kicsi muszájból jól viselkedik, vagy az idősebb mindent lenyel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) Algieba válasza szemitomi (#34) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Benne van a hozzászólásomban a hármas módszer: kétszer figyelmeztetsz, harmadszor ütsz.
Az öcsédnek meg kell ismernie a felnőtt férfit is. Legyél vele keményebb. Legközelebb, ha fetreng az ágyadon, rántsd le róla és dobd ki a szobádból!
Majd beszélünk, ha megjött az eszed - figyelmeztetéssel.

A blog bejegyzésben EZ a hiba: "Mi mind megpróbáltunk alkalmazkodni hozzá, de ő semmit sem tett ez érdekében!"

Egy gyermeknek KELL alkalmazkodnia a világhoz, az emberekhez, megismerve a korlátait, amiket meg KELL mutatni neki. Egy gyermek nem tud különbséget tenni jó és rossz között. Meg kell tanítani neki!

Agymenés, hogy egyértelmű dolgok miatt megy a rinyálás.

"Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát." ;]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#39) szemitomi


szemitomi
újonc

Igazad van de már próbáltam és nem vált be, én szívtam meg jobban
és akármit csinálok én szívom meg a legjobban. Valamit ki kell találnom :F
Mert az erőszakról letettem mert élvezi h ha piszkál akk felidegesítem magam és megverem de nincs hatással semmi rá. Nem hinném h tényleg tudni akarja mien erős is vok :DDD

(#40) fekeandras


fekeandras
őstag

Sallert neki... :P

(#41) szemitomi válasza fekeandras (#40) üzenetére


szemitomi
újonc

:C majd így xD

(#42) Vakegérke válasza szemitomi (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy gyerek állandóan feszegeti a korlátait. Fiókban turkál, ha azt nem szabad, távirányító éhsége van, ha azt nem szabad. Tudomásul kell vele vetetni, hogy hol a határ. Ha szép szóval nem megy, akkor kajakra.

Algieba talán leskelődött, ugyanis a bűvös hármas szerint neveltem a kölkeimet.
1., Szóltam valamiért, vagy kértem valamit.
2., Mondtam valamit!
3., Tettleges nyomaték, mondhatnám családon belüli erőszak.
Tudták hol a határ, és felnőtt korukban sem tagadják meg neveltetésüket. Udvariasak, nem szemtelenek, dolgoznak.

Az mit jelent, hogy Te szívod meg? Felsorolnál pár példát?

Szerk: Célszerű a "Válasz" feliratra kattintani, akkor tudjuk, hogy kinek címzed mondandód.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Fenyítésen, nem a gyermek szadista ütlegelését értem. Akkor kell lekeverni egy pofont, amikor épp felfuvalkodott kis békát játszik a gyerek, "csicskát" mond. Egyből kijózanodik, mert a meglepetés ereje nagyobb mint maga a pofon.
Plusz a gyereknevelést ott sokan elrontják, hogy sosem hallgatják meg a gyereket. Le kell menni a szintjére, megérteni a gondolatait. Egy gyerek másként gondolkozik mint egy tinédzser vagy a felnőtt. Ráadásul évről évre változik az érdeklődési köre, egyre okosabb lesz, és ha nincs időben megnevelve, egyre szemtelenebb és kezelhetetlenebb lesz.
5 éves korig kell megértetni a gyerekkel, hogy a szüleire, testvéreire számíthat, de a szeretetért cserébe neki is tennie kell.
Anyám a dackorszakot 3-4 éves korunk környékén remekül kezelte az anyai pofonokkal. Egy hisztis kölökkel nem is lehet másként bánni.
Mi is eljátszottuk vele egyszer(!) az utcai hisztit. Anyánk alkalmazta a klasszikus trükköt: akkor itt maradsz. Elindult nélkülünk. Mi meg ültünk a járdán az ismeretlen emberek között. Úgy megijedtünk, hogy kotortunk utána.
Persze nem szabad visszaélni a gyermekekkel együtt születő erős érzéssel, ami a szüleihez köti. Inkább eme érzés segítségével lehet eredményesen nevelni az apróságot.
Nehéz feladat a gyereknevelés. De túl lehet élni. :D Azonban már kisbaba kortól el kell kezdeni. 5 éves korig van rá lehetőségünk, hogy ne rontsuk el, és ne legyen az ifjú emberpalántából egy hisztis, beképzelt, követelődző zsarnok. Utána már késő, kialakult a független Én, egy új egyéniség.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#44) szemitomi válasza Vakegérke (#42) üzenetére


szemitomi
újonc

Én kapok dorgálást. Töllem vonnak meg dolgoka és engem tiltanak el mindentől az öcsém meg zsebpénz emelést kap :W :( rem ez elég jó plda

(#45) Vakegérke válasza szemitomi (#44) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó példa. De muszáj így lennie?

Ha simli, akkor legyen simli.
Gondolom öcsi bepanaszol, ezért vonja meg fater a kedvezményeket.
És ha ártatlan szemekkel letagadod a kiosztott taslásokat?

Szerintem le kéne ülnöd a faterral egy nagy dumcsira. El kéne mondanod neki mindazt, amit itt kiteregettél.
Mit szólsz?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) Kolondrum válasza proof88 (#36) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ismerős szitu, csak más korokkal és kicsit más körülményekkel! Az én esetemben is kezd helyrejönni a lelkem! :DD

(#47) szemitomi válasza Vakegérke (#45) üzenetére


szemitomi
újonc

Nem rossz de már próbáltam, fater nem halgat meg szal erről letehetek
:((( :W :))

(#48) #64791808


#64791808
törölt tag

A második pofon után vagy abbahagyja a hisztit, vagy legalább lesz oka sírni.

Namost alapszabály, hogy pofont mindig párosával adunk. Nehogy azt higgye a kiscsávó, hogy véletlenül kapta.

(#49) szemitomi válasza #64791808 (#48) üzenetére


szemitomi
újonc

Na ja. De akk mind két oldarra xD :DDD

(#50) #64791808


#64791808
törölt tag

Hát nyilván, kétszer kettő néha öt.

Sajnos tipikus eset a tiétek is, elszaladt a ló. A gyerek annyit enged meg magának, amennyit megengednek neki. A nagyobb szabadsághoz mindig azonnal hozzászokik, de a terének csökkentését nagyon nehezen viseli el. Dehát nem tehet mást...

(#51) szemitomi válasza #64791808 (#50) üzenetére


szemitomi
újonc

De csak ha nem tudod a megoldást mint ahogy én de tudom :S :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.