Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) amanoba


amanoba
őstag

zsuppppszneki!

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#2) Ringman válasza amanoba (#1) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg minden bkv bérletpénztárban...

[link]

szerk:
elvileg a bérlet hátoldalára rá van írva, hogy kell ilyen

[ Szerkesztve ]

(#3) banhammer


banhammer
veterán

Nem értem amit leírtál.
Vagy én vagyok funcionális analfabéta vagy te foglalmazol érthetetlenül.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) banhammer


banhammer
veterán

Újpest-Központban van bérletpénztár ami nyitva tart.
Én ott csináltattam az új bérletigazolványom.
Kell hozzá egy viszonylag friss igazolványkép meg pár száz Forint.
Pillanat alatt kiállítják az igazolványt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Mi az a bérletigazolvány? :B

(#6) banhammer válasza Crystalheart (#5) üzenetére


banhammer
veterán

Olyan kis lapocska ami ha nincs nálad csúnyán megbüntetnek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) Ringman válasza Crystalheart (#5) üzenetére


Ringman
nagyúr

amit linkeltem a #2-ben, csak nem nyitottad meg :)

(#8) DeFranco válasza Crystalheart (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gyakorlatilag a fényképed van rajta, meg egy sorszám. Ezt a sorszámot kell felírni a bérletre, így kötöd össze a bérletet a fizimiskáddal, hogy ne az egész c'álád használjon egy bérlet.

(#9) Crystalheart válasza DeFranco (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ah, ilyen még nem volt, mikor 2008-ban én egyetemre mászkáltam. Nem volna egyszerűbb a személyivel összekötni?

(#10) Ringman válasza DeFranco (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

pedig amit írsz, az nem lenne hülyeség. egyszerre úgyis csak egy ember tud utazni 1 bérlettel.

(#11) DeFranco válasza Crystalheart (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha egyetemre mentél, akkor valószínűleg volt diákigazolványod és diákbérletet vettél. Akkor a diákbérlet számát kellett ráírni, és ez 15 éve biztosan így megy, 10+ éve élek Pesten.

A személyi igazolvány a személyiségi jogok miatt nem lehet.

@Ringman: végül is igaz, de az akkor más konstrukciót igényelne. Amúgy van olyan, hogy arckép nélküli bérlet, azzal az jár, aki akar.

[ Szerkesztve ]

(#12) Ringman válasza DeFranco (#11) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt tudtommal csak közig. szervek (állami és önkorm.) vehetik.

(#13) DeFranco válasza Ringman (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erről nincs infóm, szerintem ha benne van az árlistában, akkor az vesz meg aki akarja, de ez csak tipp.

#14: DE! :DDD [link] utánanéztem, a jelenleg érvényes szabályozás tényleg ez... hogy mi értelme van, és hogy régen is így volt-e nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#14) localhost válasza Ringman (#12) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Crystalheart >> Mindig is volt ilyen, csak az egyetemistáknak, középiskolásoknak stb. elfogadják bérletigazolvány HELYETT (!) a Diákigazolványt!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15) Ringman válasza localhost (#14) üzenetére


Ringman
nagyúr

most megnéztem:

A bérletet csak állami vagy önkormányzati költségvetési szervek, ezen költségvetési szervek kizárólagos vagy többségi tulajdonában lévő gazdasági társaságok, valamint kizárólagos vagy többségi állami, illetve önkormányzati tulajdonban lévő gazdasági társaságok vásárolhatják.

nem pontosan emlékeztem.

link bkv honlapjáról

[ Szerkesztve ]

(#16) zoo8800


zoo8800
veterán

semmi, bocs :B

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#17) localhost válasza Ringman (#15) üzenetére


localhost
Közösségépítő

OK!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18) Syl


Syl
nagyúr

Mennyivel egyszerűbb az élet Szegeden. Itt már évek óta nincs bérletigazolvány. A bérletre rá kell írni a szig. számát (vagy jogsi, diákigazolvány stb.) és jónapot. :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) amanoba


amanoba
őstag

tudom, hogy elvileg lennie kellene minden bérletpénztárban, de 3 helyről is elhajtották ma barátnőmet, hogy nincs és nem is tudják, máshol van-e.

ha valaki el elmúlt egy-két napban vett, vagy látott valakit aki vett egy helyen, az már segítség lenne ha ezt megosztaná velem..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#20) banhammer válasza amanoba (#19) üzenetére


banhammer
veterán

Ha vetted volna a faradtsagot es elolvastad volna a hozzaszolasom akkor most nem kerdeznel ilyet.

4. hozzaszolas!

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) amanoba válasza banhammer (#20) üzenetére


amanoba
őstag

vettem a fáradtságot és elolvastam, nem szerepel benne a ma/minap/tegnap/nemrég szó egyike se, ebből arra következtettem nem mostanában volt.

egyébként köszönöm a segítséget.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#22) Huma


Huma
addikt

Ennyit a BKV-ről. :(((
Lehet ez is csak egy "trükk" a részükről, hogy még több pénzt húzzanak le az emberektől.
Pedig amilyen szolgáltatást nyújtanak inkább nekik kéne fizetniük, hogy használják az emberek.

Szerintem menjetek el a legközelebbi bérletpénztárhoz és ha nem adnak igazolványt akkor kérjétek el a panaszkönyvet (ha van) és kérjetek valami igazolást, hogy nem tudtak kiszolgálni titeket.

A Nyugatinál is röhej, hogy estefele már nem lehet jegyet venni mert a jegyautomata nem jó, a pénztár meg nincs nyitva csak a túloldalt. Az ellenőrök meg vonogatják a vállukat, hogy ők nem tudnak mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) Crystalheart válasza Huma (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A MÁV-nál ha nincs lehetőséged jegyet venni valami miatt, akkor a kaller ad. Jellemzően még akkor is, ha nyitva van a jegypénztár, de túl nagy volt a sor, vagy épp csak felestél a szerelvényre.

(#24) Ringman válasza Crystalheart (#23) üzenetére


Ringman
nagyúr

a máv is megéri a pénzét, ott a pótjegy szokott "elfogyni" - 30%-os kihasználtság mellett vegyél a kallertől +500 forintért. :W (Bp-Bcs vonal)
merhogy a nemzetköziutasoknak fenntartott, meg majd felszállnak sokan Gyomán - nyilván egyik sem.

sőt azt hiszem a vonaton már csak teljesárú jegyet vehetsz

(#25) DeFranco válasza Ringman (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az nem "elfogy" hanem a MÁV nemzetközi egyezmények alapján adhat vagy nem adhat ki bizonyos mennyiséget. Nem kell mindenhol rémeket látni :)

(#26) Huma válasza Crystalheart (#23) üzenetére


Huma
addikt

Ja. Sokkal korrektebbek.

(#27) Lenry:
Nem volt szerencséd. Nem ez az általános. Elméletileg kötelező venni ha van pénztár, de nem szokták olyan komolyan venni a kallerek. Ha rögtön odamész hozzá és jegyet kérsz akkor ritka, hogy megbüntetnek. Persze köztük is vannak olyanok akik szeretnek büntetgetni.
Nekik asszem nincs olyan büntetési kvóta mint a BKV ellenőröknél. Így nem is életcéljuk a népek szívatása. (A kivételektől eltekintve)

Nekem pl olyan is volt, hogy féláron megúsztam a jegyet. Megegyeztünk a kallerral, hogy kifizetem a jegy felét a zsebébe. Mindketten jól jártunk. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) Lenry válasza Crystalheart (#23) üzenetére


Lenry
félisten

egy lóf*szt

kaptam már 6 rugós bírságot, mert épp hogy elértem a vonatot buszról átszállva, és nem volt időm jegyet venni.
ha azt hazudom, hogy egy megállóval odább szálltam föl (ahol nincs pénztár) simán kapok jegyet és annyi, de ahol van, ott kell megvenned

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) Crystalheart válasza Lenry (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor a te vonaladon ilyen szívózósak. Biztos vannak különbségek régiók szerint. Nálunk automatikusan a legközelebbi jegypénztár nélküli megállótól adnak jegyet. :D

(#29) DeFranco válasza Huma (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kvóta nincs, de jutalék van, nem is kevés. De tény, hogy így vagy úgy, de az ilyen eset elintézhető, ha máshogy nem, utólag az ügyfélszolgálattal történő kapcsolatfelvétellel.

(#30) Ringman válasza DeFranco (#25) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez idáig ok, de nyilván kibújik a kötelezettség alól, ha felszámítja nekem az öccá forint pótdíjat a 240 Ft-os pótjegyre. :)

meg valószínű a max mennyiség is szarul van kiosztva a belföldi állomások között. pl van a Gyomai állomásra 25 jegy félrerakva, de 1967-ben szálltak fel legutóbb ennyien, ált 4-5 ember száll fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.