Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) #79335424 válasza stefi68 (#5550) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, én Magyarul használom. A parancsmegszakítás művelet feltételéhez add hozzá a telefon -> adott hívás állapotban van -> beszéd közben, és csörög pipa.

Az értéket azért írtam 1 -re, mert nálam annyit ír. De, ez lehet csalóka, mert néhány fontos alkalmazásra nálam rosszul reagál a rendszer, ezért teljesen ki kellett kapcsolnom a közelségérzékelő szenzort.

(#5552) stefi68 válasza #79335424 (#5551) üzenetére


stefi68
addikt

Értem, tehát nekem nem a "Hívás állapota, hanem az "Adott hívási állapotban van" kell (listában egyel lejjebb)

Annál a paraméterválasztás (logikai változó) valóban magyar, míg az előzőnél (text: idle/offhook/ringing) nem.

Közben kiderült számomra miért 'offhook', amikor fel van véve a telefon. Logikátlan ugye...
Régen (70-es évek) amikor még kis kampón lógott a falon, akkor adott vonalat mikor leemelték arról -> offhook

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#5553) #79335424 válasza stefi68 (#5552) üzenetére


#79335424
törölt tag

Használhatod azt is, a korábbi minta alapján, egyenlőség operátorral, csak a konstansnál nem egész szám, hanem szöveg operátort kell választanod, és beírni a kívánt állapotokat.
Ezt a hookot már láttam máshol is. Pl. van egy headsethook parancs, ami egy utasításban megállítja a médialejátszást, és fogadja a bejövő hívást.

[ Szerkesztve ]

(#5554) stefi68 válasza #79335424 (#5553) üzenetére


stefi68
addikt

Az orientációnál is szöveges változót használtam (portrait/landscape).

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#5555) #79335424 válasza stefi68 (#5554) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmmm... Én anno fokban megadott elfordulási határértékekkel definiáltam, hogy mi az álló, és mi a fekvő mód. Ez a szép a Robotban. Többféleképpen is meg lehet oldani a feladatot.

(#5556) stefi68 válasza #79335424 (#5555) üzenetére


stefi68
addikt

Már csak arra leszek kíváncsi mennyit "fogyaszt" ... mármint a robot a különböző feladatokkal.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#5557) zeon.hu válasza stefi68 (#5556) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szinte észre se veszed.

#?*@&!

(#5558) #79335424 válasza stefi68 (#5556) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a feladatoktól függ. De, biztos, hogy sokkal kevesebbet, mint ha minden feladatra külön alkalmazást használnál.

(#5559) stefi68 válasza #79335424 (#5558) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, ez lenne a cél.

Elkezdem számba venni azokat az alkalmazásokat amiket kiválthat...

A következő a képernyő fordítás letiltása az egyes alkalmazások futtatásakor.

Mért van az hogy egyes alkalmazásoknál működik, de alkalmazás csoportnál nem (alkalmazáscsoport fókusz)?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#5560) Headless válasza stefi68 (#5559) üzenetére


Headless
őstag

Mit értesz az alatt, hogy nem működik?

Amúgy csak egy ötlet, de használástól függ én alapértelmezetten kikapcsolva tartom az elforgást és akkor kapcsolom be, amikor kell... Ugyanúgy alkalmazás csoport fókusszal.Valamint chrome értesítéskor (videó lejátszás).

Kikapcsolni meg fókusz vesztés, vagy ha chrome miatt kapcsolt be, akkor amint átvált függőlegesre, sajnos jobbat nem találtam ki...

Történetben hibakövetésben látsz valamit az akcióról?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5561) stefi68 válasza Headless (#5560) üzenetére


stefi68
addikt

Létrehoztam egy alkalmazás csoportot ("Álló tájolás")
Ha megadom hogy "alkalmazáscsoport fókuszban" akkor nem hajtja végre a parancsot.
Ha azt adom meg, hogy egy alkalmazás fókuszban akkor igen.

Történet, hibakövetés? Azt nem néztem... (még)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#5562) #79335424 válasza stefi68 (#5561) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy parancs eseményei "vagy" kapcsolatban vannak. Hány alkalmazás van a csoportban? 5-10? Sorold fel egyesével, egyetlen parancs eseményeiként!

[ Szerkesztve ]

(#5563) stefi68 válasza #79335424 (#5562) üzenetére


stefi68
addikt

A csoportban egyenlőre 3 alkalmazás van.

"Az alkalmazás csoport megkapta a fókuszt" eseménynél azt írja: "a csoport legalább egy tagja megkapta a fókuszt", tehát "vagy" kapcsolatban vannak. Értem én...

Ahogy írod is, ha egyenként adom meg az eseménynél az egyes alkalmazásokat akkor végrehajtja.
Nem gond ez mert akkor egyenként adom meg, csak érdekelt volna, csoportban mért nem működik ugyanez.
Meg persze egyszerűbb is lenne a csoport.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#5564) #79335424 válasza stefi68 (#5563) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nyilván vmi hiba van a mátrixban, de így működik, amit szeretnél.

(#5565) stefi68 válasza #79335424 (#5564) üzenetére


stefi68
addikt

Megoldódott a rejtély!

A csoport nevében nem lehet ékezet :N

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#5566) #79335424 válasza stefi68 (#5565) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jaaaa, én már régóta nem használok ékezeteket a Robotban. Se parancsnévben, se változóban, sehol sem.

(#5567) stefi68 válasza #79335424 (#5566) üzenetére


stefi68
addikt

Visszavonom, mégsem az volt a baj :N
A csoportba felvettem a "Telefon" alkalmazást, ami állandóan fókuszban van.
Ez elég rendesen megzavarta a csoportműveletet.

Kiderült hogy nekem valójában a Névjegyek alkalmazás kell.
Így már működik ékezetes csoportnévvel is.

Tanulság: hibakereséskor mindig csak egy paramétert változtass egyszerre, mert a végén azt sem tudod már ki kivel van :D

Újabb feladat kipipálva...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#5568) (ex)Cat válasza stefi68 (#5567) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Van olyan lehetőség a Robottal, hogy G5 esetében kapcsolhassam az Always On Display-t meghatározott időben?

(#5569) Headless válasza (ex)Cat (#5568) üzenetére


Headless
őstag

Hasonló viselkedést érhetsz el, ha a kijelző -> képernyő timeout beállítása parancsot használod, nem tudom android kezel-e az alap értékektől különböző értékeket, de ha nem is a 30 perc is már olyan hosszú, hogy nem zavaró, de ha kezel az integer vége ~68 éves timeout bőven elég mindenre.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5570) #79335424 válasza Headless (#5569) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, be lehet állítani eltérő értékeket. Vannak 5 perces alkalmazásaim, és a töltés+navi 10 órás.

(#5571) (ex)Cat válasza Headless (#5569) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igazából azt szeretném elérni, hogy este/éjjel ne működjön az AoD, mert ugye alszok, úgyse érdekel mit mutat. Persze megoldás, ha a közelség szenzort letakarom vmivel, de jó lenne erre valami automatikus megoldás.

(#5572) Headless válasza (ex)Cat (#5571) üzenetére


Headless
őstag

Leírtam, Somatom kolléga meg is erősített...

Kapcsold ki a gyári Always on Display funkciót, kellet kis idő mire leesett, mi az AoD... :D Robottal, pedig a kijelző timeout időt tudod változtatni 1 másodperctől ~ 68 évig tetszőlegesen másodpercben. szóval a beállításkor lehet kell egy kis fejszámolást végezned... :D

0-át ne állíts be, ha nem tudod hogy kell flashelni, másik os-t, vagy csak szimplán nem akarsz nulláról kezdeni mindent...

Nem próbáltam ki amúgy, de valószínűleg az android el sem fogadná, vagy ha az android el is fogadná, akkor tamás biztosan beépített valami védelmet. De nem próbáltam ki, bár tudom hogy hoznám vissza, de nem szeretném most kipróbálni. akár adb-vel is visszahozható lenne. Ha előtte elindítod.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5573) #79335424 válasza stefi68 (#5567) üzenetére


#79335424
törölt tag

Minden ARM droidomon be van készítve egy Aroma File Manager.

(#5574) fdisk


fdisk
őstag

Üdv.

Robottal szeretném megoldani azt, hogy ha bejövő hivásom van az alkalmazás kapcsolja be a talkbackot, majd hívás végén kapcsolja ki.
Mivel a talkback az egyedüli alkalmazás ami mono bluetooth headseten keresztül tudja a hívó nevét felolvasni.
Semmilyen 3rd party app nem képes erre.
Ehhez kérnék segítséget.
Megoldható ez?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#5575) (ex)Cat válasza Headless (#5572) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Szerintem a kijelző timeout nem uaz mint az AoD. Mármint az ha a kijelző kikapcsol, vagy sem az egy dolog. Az AoD ugye épp a kikapcsolt kijelzőnél működik, azaz olyankor mutatja az értesítéseket egyfajta energiatakarékos módon, viszont én azt szeretném, hogy ezt se mutassa mondjuk este 10 után amikor már jó eséllyel alszom esetleg, mert ugye nincs rá szükség.

De lehet én nem értem csak amit írsz :(

(#5576) aelod


aelod
veterán

Mostanában a robot nem aktiválja az időponthoz kötött parancsokat. Miért lehet ez? Reggel 5kor kéne lefuttasson egy olyant, hogy a facebook, viber értesítések hanggal és rezgéssel jelezzenek, 19.15-kor meg ennek az ellenkezője kéne, hogy lefusson de nem teszi csak ha manuálisan rábökök a parancsikonra.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5577) #79335424 válasza aelod (#5576) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az "ébressze a készüléket" és a "pontos riasztás" be van jelölve? A Robot megfelelően magas prioritással fut?

[ Szerkesztve ]

(#5578) aelod válasza #79335424 (#5577) üzenetére


aelod
veterán

Igen, igen. Eddig működött szépen magától minden. Mostanság kezdett meghülyülni valami.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5579) #79335424 válasza aelod (#5578) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hibakövetés, log, Tamás. Ezek a lehetőségek.

(#5580) aelod válasza #79335424 (#5579) üzenetére


aelod
veterán

:R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5581) stefi68


stefi68
addikt

Érdekes a Robot lelkivilága.

Pl. egy műveletnél ha több kilépési parancsot megadok, volt hogy a 2.-at nem vette figyelembe.
Megcseréltem a sorrendet és máris jó lett.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#5582) Headless válasza stefi68 (#5581) üzenetére


Headless
őstag

Amikor ilyen megszakításokkal játszol mindig gondold át, mi fog történni parancsonként, ugye minden művelet egymás után sorban hajtódik végre. Feltételeket, ha tudod mindig ellenőrizd le. Persze ha eseményből érkezik a feltétel, azt nehéz leellenőrizni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5583) #79335424 válasza fdisk (#5574) üzenetére


#79335424
törölt tag

A hétvégén rendezvényünk lesz, úgyhogy most eléggé el vagyok havazva. Inkább a többieknek írom a tippet, hátha másnak lesz ideje segíteni. Apex -ben megnéztem, a Talkback -nek több parancsikon lehetősége is van. A parancsikonok pedig Robottal is meghívhatók.

(#5584) fdisk


fdisk
őstag

Erre vki?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#5585) Tuomas válasza fdisk (#5574) üzenetére


Tuomas
addikt

Szia!

Tipp:

Eseményhez beállítod: Kapcsolat -> Bejövő hívás
Itt kérni fogy egy számot de oda van írva, hogy helyettesítő karakter a * és a ?, tehát talán ha beírsz egy csillagot, akkor minden hívásnál indulni fog.
2. verzió: Telefon -> Hívás állapota megváltozott és a "csörög" jelölőnégyzetbe rakod a pipát
Művelethez beállítod: Alkalmazások -> Alkalmazás indítása

Következő lépésnél felveszel egy új eseményt:
Telefon -> Hívás állapota megváltozott -> Készenlétbe rakod a pipát (más eseményt nem találtam, erre vonatkozóan)
És egy új műveletet: Alkalmazások -> Alkalmazás leállítása. (csak root-al működik)

Próbáld ki, mert nem vagyok biztos benne, hogy jó lesz :) Ha nem működik, lehet lesz valakinek kiegészítő ötlete ;)

We were here

(#5586) #79335424 válasza Tuomas (#5585) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az, úgy nem fog menni, és a Talkback -kal nem tanácsos játszadozni, mert nagyon pórul lehet járni. Az előbb kipróbáltam rajta egy ötletemet, és csak egy korábban elkövetett beállítási hibának köszönhetem, hogy nem Flashtool, ADB, vagy recovery -ben dúlás lett a mutatvány következménye.

(#5587) Tuomas válasza #79335424 (#5586) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor sorry, nem szóltam :(

We were here

(#5588) Ghostdog77


Ghostdog77
tag

Szép Napot!

Kérdésem lenne az alábbi parancshoz:

wifi ki be kapcsoló, azt megoldottam, hogy 20 percenkét bekapcsol, várakozik 3 percig majd kikapcsol.
Azt szeretném hozzáadni, hogy ha a képernyő bekapcsolva van akkor a várakozás 3 perc után ne kapcsolja ki a wifit (mert ugye akkor valószínűleg használom) a képernyő állapota kifejezést a várakozáshoz kell hozzáadni feltételként vagy a "wifi beállítás ki" -hez

Riasztás
mikor.2016.11.16. 00.00
ismétlés:20 perc
ébresztés: ébressze fel a készüléket
napok:mind
nem van hálózati kapcsolat és adott idő van 07.00-22.00
Műveletek
Wi-Fi beállítása
állapot:be
várjon a befejezésre:nem
Várakozás
idő ezredmásodperceben: 180000
amíg:nincs kifejezés
max. ell: nincs
wakelock: nem
Wi-Fi beállítása
állapot:ki
várjon a befejezésre:igen

köszönöm előre is (a programmal most ismerkedem de nagyon jó )

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#5589) #79335424 válasza Ghostdog77 (#5588) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a várakozáshoz adnád a feltételt, akkor magát a várakozást tennéd tőle függővé. De, Te a kikapcsolást szeretnéd függővé tenni, ezért ahhoz kell a feltételt adni.
Csak jelzem, hogy bár működni fog, de erőforrás szempontból ez nem a legszerencsésebb megoldás. A tartós várakozás művelet lehetőleg kerülendő.

(#5590) Ghostdog77 válasza #79335424 (#5589) üzenetére


Ghostdog77
tag

Köszönöm a választ, akkor inkább csináljam úgy, hogy egy másik parancs kapcsolja ki 3 perc múlva?

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#5591) #79335424 válasza Ghostdog77 (#5590) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ennek a parancsnak fix 3 perces ismétlődésű riasztást adnék eseménynek (a kezdő időpont lényegtelen, csak legyen múltbeli), utolsó műveletként pedig tiltatnám saját magát.
A valós kezdő időpontú, és feltételekhez kötött, 20 perces ismétlődésű riasztást egy másik parancs eseményének adnám meg, a hozzá tartozó művelet pedig a 3 perces ismétlődésű parancs engedélyezése.

Nem, tudom, hogy mi a célod ezzel, de ha valami energiatakarékossági hókuszpókusz, akkor sztem kevesebb energiát igényelne, ha símán bekapcsolva hagynád a Wifit.

[ Szerkesztve ]

(#5592) Ghostdog77 válasza #79335424 (#5591) üzenetére


Ghostdog77
tag

Köszi, valami olyasmi....

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#5593) Oldman2


Oldman2
veterán

Redmi Note 3 SE teló, Android 6.0.1, kaptam egy ilyen hibaüzenetet:

Az Elixir 2 System add-on fent van, rendszer alkalmazásnak átkonvertálva.

Mi lehet a gond?

(#5594) Oldman2 válasza Oldman2 (#5593) üzenetére


Oldman2
veterán

A lényeg kimaradt, hogy "A tartózkodási hely módjának beállítása" funkció ami nem elérhető...

(#5595) Headless válasza Oldman2 (#5594) üzenetére


Headless
őstag

Rendszer beállítások/alkalmazások/erobot ->engedélyezve van minden?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5596) Oldman2 válasza Headless (#5595) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, minden engedélyezve van. Ezért sem értem a dolgot...

(#5597) Scaevola


Scaevola
tag

Sziasztok!

Előző telómon használtam a robotot beszédre. Most egy s7-est hajtok és elérkezettnek látom az időt arra, hogy ez a teló is beszéljen...
Viszont fogalmam sincs, milyen progi volt, ami gyönyörűen beszélt magyarul.
Mit javasoltok, mit tegyek fel?

apex

(#5598) #79335424 válasza Scaevola (#5597) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem ezer éve Svox Classic Maris dumál. Nincs tapasztalatom abban, hogy mennyire beszél "gyönyörűen". Nekem megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#5599) zeon.hu válasza Scaevola (#5597) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Svox-ot használtam sokáig, de voltak vele gondok, azóta Vocalizer van fent.
Még szebben is beszél :)

#?*@&!

(#5600) Scaevola válasza zeon.hu (#5599) üzenetére


Scaevola
tag

Sziasztok!
Köszi a választ.

Jelenleg ha a robot beszéd feladatot kap, abba belepunnyad, csak homokórázik...
Emlékeim szerint két fájlt v. programot raktam fel az előző telómra, de már öreg vagyok és hülye, nem emlékszem rá.
Megnézem ezeket, amiket írtatok...

apex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.