Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) Somatom válasza Oldman2 (#6350) üzenetére


Somatom
veterán

Arra reagáltam, amit biztosan értettem, de a hsz. -edből számomra sem teljesen világos, hogy mi is a problémád a reboot -tal kapcsolatban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6352) Yoshida válasza Oldman2 (#6338) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Nekem ugyanez van, reboot után nem aktivál semmilyen profilt az e-robot. De ha elmegyek itthonról, akkor azt már érzékeli hogy elhagytam az itthoni wifit, és aktiválja az "outdoor" profilom, feltekeri a hangerőt, kikapcsolja a wifit (csak wifi eseményt használok, gsm cella nem érdekel). Tehát csak a boot után az első változásig van gondom nekem is. Fura, de azt hittem ez a robot felépítéséből adódik, vagy ilyesmi. Viszont nekem is xiaomi van :) Lehet akkor itt a telefon a ludas. Mondjuk én heti max 1x rebootolok, úgyhogy ritkán van ebből gondom.

Plusz boot után nekem külön el kell indítanom a robotot, mert enélkül tényleg semmit se csinál.

Tehát reboot -> robot ikonra kézzel rábök -> majd ha elhagyom a wifit, utána már működik mindig.

(#6353) Oldman2 válasza Yoshida (#6352) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan ez a problémám, kiegészítve azzal, hogy Reboot után a Reboot előtti legutolsó Eseményt látom az Értesítési sávban.

(#6354) Headless válasza Oldman2 (#6353) üzenetére


Headless
őstag

Ezek szerint nem az én értelmezésem/olvasásom a rossz/hiányos, hanem a tied. Írtam csinálj egy reboot parancsot hogy az ilyen eseteket rendezd. Csak hogy rövid példát mutassak. Van egy mobilnet be parancsom, és egy wifi be ami ellenőrzi a csatlakozást.
Boot parancsban először benyomom a mobilnet parancsot, majd rá rögtön a wifit. Ebben az esetben bármi van otthon vagyok, vagy utcán minden esetben a helyes kiindulásba fog berakni mindent.

Valamint az hogy reboot után a reboot előtti értesítést látod az úgy hülyeség ahogy van, ugyanis reboot után ha nem fut le semmi, akkor üres a robot értesítése.

Vagyis az a parancs a reboot után futott le.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6355) Oldman2 válasza Headless (#6354) üzenetére


Oldman2
veterán

Vagyis az a parancs a reboot után futott le.

Kár hogy a Történet nem ezt mutatja, ui. abban újraindítás után csak a Start parancs lefutását látom.

Most éppen ezt:

05.28 13:22:52 Parancs: Start
05.28 13:22:22 Service Started

Miközben az Értesítési sávban ezt látom:

Utolsó parancs: Start

Most megfigyeltem konkrétan mi történik:

13:22:22 -től 13:22:52 -ig a Reboot előtti utolsó, 13:22:52 után pedig a Reboot utáni első (Start) parancsot mutatta. Ha ezt Inaktiválom és újraindítom a készüléket, továbbra is a Reboot előtti utolsó parancs marad az Értesítési sávban, a Történetben pedig csak ennyi látszik:

05.28 13:28:22 Service Started

[ Szerkesztve ]

(#6356) Headless válasza Oldman2 (#6355) üzenetére


Headless
őstag

Lényegtelen régen amikor én újraindítottam, akkor a történet nem maradt meg, lehet hogy ezen változott valami. Én utálom az értesítést úgyhogy ki van kapcsolva teljesen. Ettől függetlenül a megoldás adott a boot utáni parancs futtatás

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6357) haliho0


haliho0
tag

Oldman2, Yoshida
Nem értelmeztem végig a reboot utáni parancsfuttatás problémáitokat, de szerintem nem helyesek az elvárásaitok ezzel szemben.
A robot parancs csak akkor fut le, amikor bekövetkezik a megadott esemény. Azoknál a parancsoknál, melyek nem futnak le reboot után -de elvárnátok tőle-, bekövetkezik a kiváltó esemény a reboot folyamán, vagy közvetlen utána?
Ahogy Somatom is sokszor ecsetelte, a Robot esemény-vezérelt, nem állapot-vezérelt alkalmazás.

(#6358) Oldman2 válasza haliho0 (#6357) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ez bizony igaz.

Viszont arra a "problémámra" ez sem ad elfogadható választ, hogy Reboot után miért mutatja a Reboot előtti legutolsó parancsot (aminek adott esetben semmi értelme, vagy hatása sincs már).

(#6359) Somatom válasza haliho0 (#6357) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem volt világos nekem sem. Annyival pontosítanám, hogy a "reboot folyamán" sem lehet feltétlen elvárás. A boot nem a Robotot indítja, hanem az OS -t. Az OS alatt fut a Robot, tehát, a boot azon szakaszában amíg az OS "nem áll fel", addig a Robot sem futhat. A rendszerindulás eseményt sem tudja a "kisujjából kiszopni" a Robot. Maga a rendszer közli ezt a Robottal egy "BOOT-COMPLETED" broadcast formájában.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6360) Oldman2 válasza Somatom (#6359) üzenetére


Oldman2
veterán

Ugyan nem nekem válaszoltál, de "én" a Robotot egy Reboot után tiszta lappal indítanám.

Tiszta "Értesítési sáv tartalommal".
Aztán ha majd valamit elindít a Robot, akkor azt jelezném ott, ahogy az jelenleg is megtörténik.

(#6361) Somatom válasza Oldman2 (#6360) üzenetére


Somatom
veterán

Nem érint a jelenség, mert nem szoktam nézegetni az értesítést. Látom, hogy megjelenik az ikon a notibáron, tehát a Robot fut. A többi meg benne van a történetben, vagy a hibakeresésben. De, sztem egyáltalán nem hiba, sőt, logikus, hogy azt jeleníti meg, ha azóta nem volt újabb lefutott parancs. Nem értem, hogy miért nem tök mindegy az, hogy a reboot előtti utolsó parancs jelenik meg, vagy semmi sem jelenik meg.
Fordítsuk meg a kérdést! Hogyan láthatom, hogy lefutott-e egy "rendszer leáll" eseményre lefutó parancsom?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6362) PistiSan válasza Somatom (#6361) üzenetére


PistiSan
addikt

Engem zavarnak az ilyen állandó ikonok, ki is kapcsoltam a menüben, még soha nem lőtte ki az android a háttérben.

(#6363) Somatom válasza PistiSan (#6362) üzenetére


Somatom
veterán

Ez felhasználófüggő. Mivel számomra fontos parancsokat kell végrehajtania, ezért kifejezetten ragaszkodom ahhoz az ikonhoz. Abból tudom, hogy a Robot "rendben van". Az zavarna, ha nem látnám.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6364) Yoshida válasza Somatom (#6359) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Ok, de a wifi is újként kapcsolódik boot után, és ha a robot már előbb futna, akkor érzékelné, hogy "most" beléptünk az otthoni wifi routerre, és aktiválná az otthoni profilt. De ezek szerint akkor a wifi előbb csatlakozik, mint a robot bebootol, ennyi van a dolog mögött talán.

(#6365) Somatom válasza Yoshida (#6364) üzenetére


Somatom
veterán

De, ez akkor sem változna, ha a Robot "üres lappal" indulna. Az üres lap, és a leállás előtti, utolsó parancs ugyanazt jelentik: az utolsó reboot óta még nem futott le parancs.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6366) zeon.hu válasza Yoshida (#6364) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez a része nálam random:
A bluetooth parancsok minden reboot után lefutnak, de a wifire kapcsolódást csak ritkán jelzi Eszter.
Gondolom, hamarabb kapcsolódik általában a wifire, mint ahogy a robot indul, a bluetooth viszont csak utána.

#?*@&!

(#6367) aprokaroka87 válasza zeon.hu (#6366) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem is hamarabb csatlakozik
Nekem pl a rendszerbetöltése után kb 4-6 mp-el már csatlakozik a wifihez.
Viszont a Tasker meg kb 30-40 mp-re rá tölt be.
Viszont a mobilnet meg van hogy 1.5 perccel utánna áll fel normálisan.

(#6368) Somatom válasza zeon.hu (#6366) üzenetére


Somatom
veterán

Szólj Esztinek, hogy erőltesse! :) Add hozzá a parancshoz plusz eseményként a rendszerindulást, van hálózati kapcsolat feltétellel!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6369) zeon.hu válasza Somatom (#6368) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az url megnyitás jobban bosszant, hogy nem jövök rá a hibára. Sajnos Tamás is tanácstalan.

#?*@&!

(#6370) Somatom válasza zeon.hu (#6369) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen url megnyitás?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6371) zeon.hu válasza Somatom (#6370) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pár hete volt téma itt:
Ha privát érkezik, akkor a robot nyissa meg a chrome canary-ban a privát leveleket a mobilarénán.
Manuálisan lefut a parancs, egyébként csak akkor, ha fel van oldva a telefon és nincs fókuszban semmi.
Hibakövetésben semmi, de látja az eseményt,a gmailt, a feladót is.
(Most betettem a sima chrome-ot, hátha az a baja)

Szerk.
Itt írtam a parancsot

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6372) Somatom válasza zeon.hu (#6371) üzenetére


Somatom
veterán

Zárolt képernyőről szeretnél automatizáltan böngészőt indíttatni? Biztos jó ötlet ez?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6373) zeon.hu válasza Somatom (#6372) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha működik, utána tudok feltételt megadni, pl Talkband csatlakozva, stb.
Így csak akkor futna le, ha biztosan jelen vagyok.

#?*@&!

(#6374) Somatom válasza zeon.hu (#6373) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, ebben nem tudok segíteni. Az új telóm megszabadított a lockos mizériáktól. Imádom az ujjnyomatolvasómat! Felold, lezár, csókolom. Semmi macera.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6375) zeon.hu válasza Somatom (#6374) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Semmi gond.
Viszont ha már így nem megy, talán meg lehet kerülni:
Megoldható, hogy késleltetve fusson le a parancs?
De nem időhöz kötve, hanem mondjuk miután feloldottam vagy felhasználó jelen van, stb.

#?*@&!

(#6376) Headless válasza zeon.hu (#6375) üzenetére


Headless
őstag

Csak egy ötlet, az email eseménybenketté választod:
Kijelző feloldva -> megnyitás
Képernyő kikapcsolva -> logikai globális változót beállítasz

És plusz egy esemény felhasználó jelen van: feltételnek meg a globális változó. Változó visszaállítása hamisra.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6377) Somatom válasza zeon.hu (#6375) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Létrehozol egy változót egész szám 0 értékkel. Az eddigi parancsod műveletének azt adod meg, hogy állítsa a változót 1 -re. Aztán csinálsz egy másik parancsot, aminek megadod a kívánt eseményt (pl. felhasználó jelen van), és hozzáadod a változó értéke = 1 feltételt. Műveletként visszaállíttatod 0 -ra a változót, és megnyittatod az URL -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6378) zeon.hu válasza Headless (#6376) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

De ettől hogy lesz késleltetett a parancs?

(#6377) Somatom: Nem állítom, hogy teljesen értem, de ezt meg fogom próbálni :)

(#6376) Headless: Igen, somatom után már érthetőbb.
Mivel eddig nem használtam változót (legalábbis nem egyedül létrehozott parancsban), így nekem ez még kicsit idegen.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6379) Somatom válasza zeon.hu (#6378) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, mindketten ugyanazt írtuk Neked. :) Amikor bejön az üzenet, akkor a Robot létrehoz egy "emlékeztetőt" magának (átállítja egy változó értékét). Amikor a megnyitáshoz tartozó esemény bekövetkezik, akkor megvizsgálja, hogy van -e emlékeztető, és ha van, akkor végrehajtja a műveleteket (nyitja az URL -t), és egyúttal törli az emlékeztetőt (visszaállítja alapra a változó értékét).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6380) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Egyébként itt van a hibakövetésben, lát mindent, de hibát nem jelez:

(Egy másolási lehetőség jól jönne a robotban :) )

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6381) zeon.hu válasza zeon.hu (#6380) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Most lezárt képernyőnél simán lefutott a parancs.
Mikor nyitottam, ott volt a képernyőn a kívánt oldal.
Ezek után végképp nem értem :)

#?*@&!

(#6382) zeon.hu válasza zeon.hu (#6381) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerk.
Ja, még nem lett változó beállítva.

#?*@&!

(#6383) Somatom


Somatom
veterán

Támogató kerestetik!
Úgy látom, hogy a Voice Speed Dial fejlesztője feléledt Csipkerózsika álmából. Aki jól tud angolul, írna neki egy levelet, hogy csodákat lehetne művelni az alkalmazásával, ha hajlandó lenne egy kicsit foglalkozni vele? Referenciaként itt a videóm.
Ami kellene:
-Hangutasítás fogadásának automatizált indítása.
-Több hangminta társítása egy utasításhoz.
Ami pedig a legfontosabb:
-Parancsikon indítása hangutasításra.
-Tasker beépülő.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6384) zeon.hu válasza Somatom (#6383) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nagy +1 az ötletnek!
(Sajnos az én angolom is kevés ehhez)
Ha már visszatért, talán vevő az ilyen fejlesztésekre.

#?*@&!

(#6385) air válasza Somatom (#6383) üzenetére


air
nagyúr

Ha megírod konkrétan, szívesen lefordítom.
De elsőre ne legyen novella, inkább csak pár mondat, nehogy kapásból nemet mondjon!
Inkább csak fel kell csigázni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6386) Somatom válasza air (#6385) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
A szián, meg a magasztalásos nyaláson kívül szerintem mindent leírtam. A kívánságlistából egy fejlesztőnek pontosan vágnia kell, hogy mit is szeretnék csinálni az alkalmazásával. A videóm címe is az, hogy "Offline voice control". A Tasker beépülő kódja pedig benne van a Tasker dokumentációjában.
Ebben az alkalmazásban az a kunszt, hogy ez az egyetlen (legalábbis én nem találtam másikat), ami nem a Google, (vagy más) recognizer -t erőlteti, hanem hangmintaegyezéses módszert használ (úgy, mint a régi "butatelók"). Jelenleg az vele a probléma, hogy külön nyomkodni kell a parancs bemondáshoz, azt nem lehet automatizáltan meghívni. Valamint, csak névjegyet, és alkalmazásindítástt lehet társítani a hangmintához. Neki semmiből nem tartana úgy alakítani, hogy parancsikon is indítható legyen. Onnantól pedig bármelyik Robotparancsot is hozzá lehetne rendelni egy hangmintához.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6387) aprokaroka87 válasza Somatom (#6383) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha sikerül összehozni akkor köszöni a másik oldal is.
Biztos lesz aki hasznát veszi majd Tasker-ben is.

(#6388) Somatom válasza aprokaroka87 (#6387) üzenetére


Somatom
veterán

Ez egyértelmű. Őszintén szólva nem is értem, hogy lehet a fejlesztő ilyen vak. Miért nem látja az alkalmazásában az automatizációs felhasználás lehetőségét? Ha addig eljut, hogy névjegyekhez társítsa, meg alkalmazásokat indítson vele, akkor miért nem jut eszébe az általános hangvezérlés?
Egyébként Tasker -hez most is egyszerűbb igazítani. App Factoryval kiírod alkalmazásként, és ennyi. Pár parancsnál ez még elmegy ez a módszer, de sok parancs esetén már nagyon erőforráspazarló.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6389) Somatom válasza Somatom (#6388) üzenetére


Somatom
veterán

Azt még hozzátenném, hogy a módszer természetesen Robotparancsra is alkalmazható. Tehát egy Robotparancs indító broadcast üzenetét tartalmazó Tasker profilt kiíratjuk App Factory -val telepíthető alkalmazásként, telepítjük, majd hangmintát rendelünk az indításához. De, sztem ez semmivel sem kisebb erőszak, mint amit én csináltam azzal, hogy a hangmintákkal hívásokat indítottam, amiket a Robot megszakított, és a hívószámokat használtam parancsazonosításra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6390) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

A robottal lehet olyat csinálni, hogy figyeli a vágólap tartalmát, és ha telefonszámot talál rajta, akkor azt megosztja szöveg formátumban?

Van egy appom, a szöveg formátumban megosztott adatokat figyeli, és arra indul el, a régi telefonkönyv appom tudott telefonszámot szövegként megosztani, az új nem tudja ezt a funkciót.

(#6391) Somatom válasza PistiSan (#6390) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudnám megcsinálni, de a Robot elméletileg képes rá. A kérdés az, hogy hogyan tudná azonosítani azt, hogy az a szövegrész egy telefonszám? Talán szövegrész operátor -> minta -> 0036*********. Ráadásul az is csavarhat a dolgon, hogy Androidban a telefonszám az nem szám, hanem szöveg (pl. egy telefonszámot tartalmazó változó értéke szöveges érték).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6392) PistiSan válasza Somatom (#6391) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha te sem tudnád megcsinálni, akkor fel is adom rögtön. :(

(#6393) aprokaroka87 válasza Somatom (#6391) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha a clipboarban az a telefonszám alá van húzva emlékeim szerint az android automatikusan telefonszámként érzékeli.

(#6394) Somatom válasza PistiSan (#6392) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogyis! Csak arról van szó, hogy én sohasem tanultam programozást. Ha egy változóban operátort kell használni, vagy fordítva, az még talán megy. De, az ilyen "emeletes", egymásba ágyazott összefüggésekbe beletörne a bicskám. De, vannak itt a topikban olyanok, akik csípőből kivágnak egy ilyet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6395) Headless válasza Somatom (#6391) üzenetére


Headless
őstag

regexnek egy ilyen kiszűri a telefonszámot:

+?[0-9 ]{7,15}

ezeket foglalja magába

? 0 vagy 1 darab
számok vagy szóköz összesen 7-től 15 karakterig, persze lehet még szűkíteni a feltételt...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6396) Somatom válasza Headless (#6395) üzenetére


Somatom
veterán

PistiSan:
Látod, erről van szó. Úgy írja, mintha az ember vele született képessége lenne az ilyenek értelmezése. Közben a regex utáni részt akár kínaiul is írhatta volna, akkor sem lenne számomra kínaibb.
Na jó, ez azért túlzás, mert halványan sejtem, hogy itt egy tavaszi tekercs receptjéről lehet szó. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6397) PistiSan válasza Somatom (#6396) üzenetére


PistiSan
addikt

Igen, látom.
Robotban már találtam arra opciót, hogy ha vágólapra rakok akármit akkor műveletet hajt végre, de hogy a vágólapra másolt adat hogy lesz megosztva arra nem találok semmilyen opciót.

(#6398) Somatom válasza PistiSan (#6397) üzenetére


Somatom
veterán

Feltételben lehet hozzáadni, hogy a "vágólap tartalma" ..... (ide kell valahogy azt a bizonyos szűrő képletet behelyettesíteni). Azt viszont nem tudom, hogy mit értesz "megosztáson". Kivel/mivel kellene megosztania?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6399) Headless válasza Somatom (#6398) üzenetére


Headless
őstag

Ez egy kicsit engem is megizzasztott. Ezt a szöveg csere operátort még nem használtam robotban.

Sajnos olyan amilyen, de aért elég jó hatásfokkal kiszedi a telefonszámot a vágolapból próbáltam google keresőben ott az egyéb szöveggel teli telefonszámot is ki szedte, iamert bug és nem tudok mit kezdwni vele szerintem, hogy ha a telefonszám előtt van egy szám vagy plusz jel akkor nem megy, természetesen nem arra gondolok ami közvetlen előtte van.

Ezeket simán kiolvassa
Dhvekdbdj dbdju +45........ Gevsi⅝692:nsg djxge
+67 753 9263
+36- 30 / 156271

Stb

Ez bug pl
67 sgdjdb +3630 582 0000

A 67 az elején megzavarja.
Azért lehetnek anomáliák...
Sajnos az, hogy szóközt is tartalmazhat nem segít...[link]

Két változó van definiálva egy OriginalNR ami a /- és szóköz karaktereket tartalmazza és a StrippedNR ami csak a + jelet és számokat.

A művelet csoportban azt csináltok a változóval, amit akartok, annak van feltétele, csak akkor fut le, ha a stripped változónak van értéke. Jelenleg csak buborék ablakba írja az értéket.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6400) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Zoiper automatikus hívás indítással próbálkozott már valaki?
Ha valaki tud, segítsen please!

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.