Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Tiger. válasza Macika66 (#6300) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Rootolt a telod? Mert gondolom itt mindenkinek az.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6302) air válasza Tiger. (#6301) üzenetére


air
nagyúr

Miért kéne, hogy rootolt legyen?
A Robot funkcióinak 80-85%-ához nem kell root.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6303) Somatom válasza Tiger. (#6297) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem az a gyanúm, hogy a telód a ludas. Nem ad infót, amit a Robot fel tudna használni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6304) Tiger. válasza Somatom (#6303) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Egyedül a Wi-Fi ki parancs megy, a telefonnak nincs baja, csak ezek szerint nem lehet manipulalni. .
HTC 10.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6305) Macika66 válasza Tiger. (#6301) üzenetére


Macika66
addikt

Ez így nem releváns, kb. 1 évig nem volt az, amióta büntetlenül tudok rootolni (OnePlus 3, majd 3T), azóta rootolt.
Ugyanazok a szabályok működnek 2 éve a telefonomon, annyival kibővítve, hogy amióta rootolt, azóta a mobilnetet is tudom kapcsolgattatni vele.

(#6306) Headless válasza Tiger. (#6304) üzenetére


Headless
őstag

Én azt a wifi bekapcsolót két éve hanem 3 használom módosítatlanul... És azt csinálja amit kell...

Mondtam hogy értelmezned kéne a parancsot. Az eseményét/futtatását.

De csak hogy egy hibát kiszűrjünk gyári lockscreent használsz vagy valami mást? Ha mást, akkor az esemémyt cseréld ki elvesztette a fókuszt a lockscreenedre.

Felhasználó jelen van esemény lefut?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6307) Tiger. válasza Headless (#6306) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Gyárit használok. Ha manuálisan rá bökök akkor jó. Bár nem jelzi mint utolsó parancs.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6308) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Valamikor réges régen én is használtam ezt a programot, de az átláthatatlansága-felhasználóbarátságtalansága, kinézete miatt megváltam tőle. Irigylem is a kitartásotokat mellette.
Ha esetleg valaki megunta a kínlódást, privátban szívesen segítek.

Üdv: Mcrazy

(#6309) air válasza Mcrazy (#6308) üzenetére


air
nagyúr

Miben tudnál segíteni, ha így állsz hozzá a programhoz?
Egyébként nincs vele semmi baj, csak egy kis programozói szemlélet kell hozzá.
Teljesen logikusan épül fel, csak meg kell tanulni a logikáját.
De nem érhet mindenki mindenhez.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6310) Somatom válasza Mcrazy (#6308) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönjük a felajánlást! Csak még azt áruld el légyszi, hogy milyen segítségre gondolsz! Készítettél vmi tuti skin -t, amivel sokkal átláthatóbb, logikusabb, és kezelhetőbb lesz a Robot?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6311) Tiger. válasza air (#6309) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Max gyenge telefonoknal jó lehet, de nálam nem nyert hangszórót. A parancsaimra fittyet hány. Sot arra is amit küldtek.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6312) air válasza Tiger. (#6311) üzenetére


air
nagyúr

Semmi köze a hardverhez.
Talán a készüléked rendszere zavarja össze. Bár én még semmi ilyet nem tapasztaltam, pedig használtam egy pár készüléken, egy pár rendszer alatt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6313) Tiger. válasza air (#6312) üzenetére


Tiger.
nagyúr

HTC 10 Android 7.0
Sense 8
Nyilván én sem a hardverre értettem, hanem a telefon saját szoftverére.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6314) zeon.hu válasza Somatom (#6310) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kis segítséggel ugyan (mert én sem értettem egyből), de azt veszem ki belőle, hogy alternatívát javasolna privátban.

#?*@&!

(#6315) Somatom válasza zeon.hu (#6314) üzenetére


Somatom
veterán

Én nyitott lennék rá, de, ennek így sztem semmi értelme. Ha van egy szerinte jobb alternatíva, akkor kell róla írni egy bemutatót, és mehet mögé egy topik, hogy a felhasználók megoszthassák a tapasztalataikat. Az nagyon rossz koncepció, hogy privikben rejtegeti, és p2p csepegteti az infót.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6316) Mcrazy válasza Somatom (#6315) üzenetére


Mcrazy
őstag

Az még rosszabb lenne, ha itt nyilvánosan reklámoznám. Bár valahogy majd nevesíteni kell.
Egyébként a topikon már gondolkodtam, csak még nem jutottam el az ekészítéséig..
Viszont a "rászorúloknak" próbáltam felnyitni a szemét.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6317) Somatom válasza Mcrazy (#6316) üzenetére


Somatom
veterán

Miért kéne itt reklámozni? Arra ott van az Android alkalmazások topik, amit minden itteni topiklakó olvasgat. Ha ott olvasok egy új automatizálóról, és a hsz. legalább egy blogbejegyzéshez irányít, akkor szted nem fogom elolvasni a bemutatót és nem fogom kipróbálni az alkalmazást? Képzeld, anno megvettem a Tasker -t is, és olvasgatom annak a topikját is! Csak a Robot "világa" nekem szimpatikusabb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6318) Macika66 válasza Mcrazy (#6316) üzenetére


Macika66
addikt

3 progi van a piacon, ami jó (szerintem).
Az E-robot, a Tasker és a Llama (ill. az utóda, az Automate).

Gondolom, ezt le szabad írni itt.

Mindenki ki tudja választani, melyik számára az, amit szívesen használ.

Nekem bejött az E-robot, de a Llama egyszerűbb volt, igaz SOKKAL kevesebbet is tudott. De >2 éve nem fejlesztik már...

(#6319) Mcrazy válasza Macika66 (#6318) üzenetére


Mcrazy
őstag

Én a negyedikre gondoltam (Macrodroid) és biztos vagyok benne, hogy itt még nem próbálta senki sem.
Vagy aki igen, lehet már azt használja.
Hasonlóan sokoldalú mint a Robot. Nem mondom, hogy funkcionalitásban ez vagy az jobb, mert sok funkció megtalálható mindkettőben, viszont sokkal egyszerűbb, átláthatóbb a kezelése. Magyar nyelv nincs benne, ez a legnagyobb hátránya.

Mielőtt megint valaki azt mondaná, hogy: "Ha így állsz a programhoz" elmondom, hogy 2103 Augusztusában kezdtem el a Robottal foglalkozni, mert akkor a nyelv és a kezelhetőség miatt kedvezőbb volt, mint más programok. Somatommal sokat beszélgettünk anno és még az 5 perces apk-t is Tőled kaptam. Kisebb-nagyobb sikerrel, de sikerült egy-két dolgot megcsinálnom vele, de sok idő ráment és nem volt tökéletes a működés. A telefonom sem volt az igazi és a program kezelésébe is belezavarodtam. (feltételek, változók. stb)

Amiért nekem nem jött be a Robot.
Több fület (parancsot) kell létrehozni bizonyos műveletekhez (pld wifi be-ki kapcs.)
Átláthatatlanná és kezelhetetlenné válik a sok "felesleges" plusz parancs miatt.
Átláthatatlan és zsúfolt a 3. feltétel után a Feltétel halmaz.
A műveleteknél nem lehet ugyanarra a feltételre hivatkozni mint az eseményeknél.
Nehézkes a változókra való hivatkozás.
A felhasználónak kell matekozni a percek-másodpercek számolgatásával.
Az alap felület már zsúfolt és átláthatatlan számomra. (A régi DOS-os felületre hajaz.)

Persze mindez csak a saját véleményem. Remélem nem baj, hogy leírtam.
Biztos vannak sokan akiknek ez tetszik. Ez egyáltalán nem baj. Akiknek pedig nem, azoknak ajánlom a másik alternatívát.

Üdv: Mcrazy

(#6320) Somatom válasza Mcrazy (#6319) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, ennek van alapja. Nagyon régen megírtam már Tamásnak, hogy jó lenne olyan csoportosítás, ami az alap főfelületen is érvényesül.
Egy esemény alapú programnál az események, és műveletek feltételei nem lehetnek teljesen azonosak. Pontosan az esemény alap miatt kell több parancsot használni, mint egy állapot alapú vezérlésnél. Ennek nyilván megvannak a maga előnyei, és hátrányai. Pl. esemény alapnál nem ütközhet két utasítás, mert mindíg az lesz érvényben, aminek az eseménye később következik be. Állapot alapúnál viszont lehet ilyen ütközés, ezért ott meg a priorizálással kell "bajlódni", hogy ütközés esetén melyik utasítás legyen az "erősebb".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6321) Somatom válasza Mcrazy (#6319) üzenetére


Somatom
veterán

Átfutottam ezt a Macrodroidot. Nem látom a feature listájában, hogy kezelné a Tasker beépülőket. Enélkül sztem esélytelen itt a sikerre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6322) Mcrazy válasza Somatom (#6321) üzenetére


Mcrazy
őstag

Pedig ott van az Action-ök között "Locale/Tasker plugin"

Mondjuk én megvoltam idáig pluginok nélkül is, de ki kell próbálni.
Megmutatom mindjárt milyen egyszerű egy Wifi be-ki kapcsolás, ha hazaértem illetve elmentem otthonról.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6323) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Ennyire egyszerű.

De nem akarom szétoffolni a topicot, nem ez volt a cél.
Akiket továbbra is érdekel, keressenek meg privátban vagy akár közösen is, készítsünk egy saját topikot.

Üdv: Mcrazy

(#6324) aprokaroka87 válasza Mcrazy (#6323) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nézd.
Lehet neked ez egyszerűbb

de tud pl shell parancsot futtatni?
vagy pl javascript támogatás van benne?.

(#6325) Mcrazy válasza Somatom (#6320) üzenetére


Mcrazy
őstag

" esemény alapnál nem ütközhet két utasítás, mert mindíg az lesz érvényben, aminek az eseménye később következik be."

Ez teljesen evidens kell hogy legyen: nem adunk olyan utasítást, illetve feltételt soha, ahol az egyik "üti" a másikat. Ellenkező esetben nem úgy fog működni, ahogy szeretnénk. Ez minden ilyen programra igaz.

Üdv: Mcrazy

(#6326) Mcrazy válasza aprokaroka87 (#6324) üzenetére


Mcrazy
őstag

Shell script-et tud, de a java-ban nem vagyok biztos.

Azért kiváncsi vagyok, hogy hány felhasználónak van szüksége az itteni felhasználók közül a Te általad említett funkciókra és hányan lennének boldogok ha mondjuk egy Elmulasztott hivás-sms macrót könnyedén létre tudnának hozni.De én is bele tudok kérdezni, attól függetlenül, hogy elmondtam, nem a funkcionalitáson, hanem a kezelhetőségen van a hangsúly. Tud-e a Robot "Képernyőzár feloldva" eseményt?
A válasz: Nem.

Akinek ez a program tetszik, az használja egészséggel ezt. Nekem is tetszett 4 évvel ezelőtt. Azóta változtak a dolgok. Akik meg úgy érzik, hogy ezzel nem boldogulnak, nekik ott a másik alternatíva. Ezzel próbáltam segíteni. Nem egy lejárató kampányt indítottam, bár lehet, hogy az elején kissé nyersen fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6327) aprokaroka87 válasza Mcrazy (#6326) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én Tasker-t használok
az tud olyat hogy képernyőzár feloldva "esemény".

Nekem van taskerben olyan profilom amiben szükség van javasriptre és shell parancsra is.

De van olyan is ami intent-et használ.

(#6328) Somatom válasza Mcrazy (#6322) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor mégis tudja, csak a Playes feature listájáról maradt le ez a "lényegtelen apróság". Érdekes, hogy az összes többi alkalmazás fejlesztője fontosnak tartja kiemelni ezt a funkciót.

#6323:
Lehet, hogy Te már hozzászoktál ehhez, de nekem semmivel sem tűnik átláthatóbbnak, mint egy Robotparancs. Egyenként értem a tételeket, de az ábra alapján a köztük levő összefüggések egyáltalán nem egyértelműek.

Viszont tényleg jó lenne, ha ezt a saját topikjában folytatnánk! Lenne pár kérdésem. Pl. változó használata intent uriban. Sajnos, ezt a Robot nem tudja, pedig lenne rá egy ötletem. A Rocket Dial -ban van két prefix opció. Arra gondoltam, hogy az egyiknek megadnék egy számot. Lényegtelen, hogy mi az, mert csak arra kell, hogy az automatizáló eseményként kezelje. Ha indul egy hívás 1234 kezdetű számra, akkor szakítsa meg a hívást, a teljes számsorból vegye ki az 1234 -et, a többit pedig tegye egy DIAL intent urijába, és indítsa vele az intentben megadott alkalmazást (pl. MobileVoipot). Így nem kellene minden névjegyhez külön parancsot rendelni, valamint az alapértelmezett tárcsázóban dönthetném el, hogy GSM, vagy VOIP hívást indítok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6329) Mcrazy válasza aprokaroka87 (#6327) üzenetére


Mcrazy
őstag

Na látod. Neked az jött be, megtanultad kezelni. stb... boldog vagy vele.
Egy másodpercig sem állítom, állítotam, hogy az általam említett program sokkal jobb a Tasker-nél vagy a Robot-nál, de egyet biztosra veszek és én végig csak ez mellett érveltem. Sokkal könnyebb egy átlag felhasználó számára a telefon automatizálására.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6330) Headless válasza Mcrazy (#6326) üzenetére


Headless
őstag

"Felhasználó jelen van" = "Képernyőzár feloldva"

De amúgy eléggé logikátlan a parancsod, meg mi is az esemény? Percenként fut és ellenőrzi a feltételt??? Nem épp gazdaságos. Sokkal többet segít ha a broadcast üzenetekből dolgozik az app. Ugyanis nem kell futtatgatnia folyton. Ennyi erővel mehetne folyton a wifi. Úgyis átkapcsol ha elérhető.

A helyesemény meg mibden esetben rossz példa szerintem, teljesen random a működése és ez nem az automatizálótól függ, hanem egyszerűen a térerő, stb váltása, meg amúgy is bizonytalan, nagy kört fed le egy cella tartomány idegesítene, ha nem lenne mobilnetem az utca sarkán, mert bekapcsolt cella alapján a wifi.

Valamint minden helyet beállítász? Munkahely otthon, haver, gyorskajálda, stb.

De amúgy a te parancsodat egy az egybe meg lehetne csinálni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6331) Somatom válasza Mcrazy (#6326) üzenetére


Somatom
veterán

Nem használok ilyen eseményt, de nekem úgy rémlik, hogy a "A felhasználó jelen van" az a "Képernyőzár feloldva". De, ha mégsem, akkor is megoldhatónak látom egy változó beiktatásával.

nem adunk olyan utasítást, illetve feltételt soha, ahol az egyik "üti" a másikat

Robotban nem is tudnál, de pl. Tasker -ben símán. De, most nem szeretnék belemerülni az esemény és az állapot alapú szabályzás különbségeibe.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6332) Mcrazy válasza Somatom (#6328) üzenetére


Mcrazy
őstag

"változó használata intent uriban."
Sajnos erre nem tudok válaszolni, de van fóruma a programnak. Ha megy az angol, vagy német, akkor biztos kapsz választ a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6333) aprokaroka87 válasza Mcrazy (#6332) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na de pontosan azért kellene csinálni egy topikot a PH!-ra is.

(#6334) Mcrazy válasza Headless (#6330) üzenetére


Mcrazy
őstag

"Képernyőzár feloldva" Akkor miért nem ez a neve?

Egyébként meg már leírtam, hogy az alternatívát nem a Robottal fekvő-kelő vérprofiknak ajánlottam, hanem azoknak, akik nem boldogulnak vele.
Amúgy a broadcast hogy működik? Nem kell hozzá semmi, csak a jóisten szétszórja?

Üdv: Mcrazy

(#6335) Headless válasza Mcrazy (#6334) üzenetére


Headless
őstag

Azt az android/egyéb alkalmazások küldik ígyis úgyis ha fogadja/nem fogadja azt bármi applikáció.[link]

Gondolom Tamás vagy aki fordította így fordította le az eredeti szöveget.

Megnéztem hát sajnos ez csak egy alap dolgokra képes valami. Az események/parancsok ömlesztve vannak, és átláthatatlan így. Változókat nem lehet létrehozni. Intentet lehet küldeni, sőt valami előre definiált változókat is lehet extraként adni, de így hogy nem lehet létrehozni/beállítani változókat, olyan mint halottnak a csók. Js nincs.

Ingyenes verzióban makró limit: 5. Ez kb semmire sem elég.

Somatom: hehe király a linked :D

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6336) Somatom válasza Mcrazy (#6334) üzenetére


Somatom
veterán

A beállított események bekövetkezéséről szted hogyan, kitől értesül az automatizáló? Tán a jóisten küldi neki az infót? Nem a jóisten, hanem a rendszer, vagy a küldő alkalmazás. Android Broadcast.

A Robot a rendszerüzeneteken kívül, tud eseményként kezelni egyedi broadcast üzeneteket, és természetesen műveletként küldeni is tud ilyet. Az egyedi broadcastokra jellemző példa a médialejátszók extra (értsd: Androidban nem definiált) funkcióival való együttműködés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6337) Mcrazy válasza Headless (#6335) üzenetére


Mcrazy
őstag

Akkor nézd meg jobban, mert lehet változókat létrehozni.

Üdv: Mcrazy

(#6338) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy kicsit visszaterelném a szót az E-Robotra...

Egy Rendszer újraindítást követően az Értesítések között megjelenő E-Robot bejegyzés a legutóbb végrehajtott Parancs nevét mutatja, függetlenül attól, hogy az a Reboot óta még nem aktiválódott egyszer sem. Le lehet ezt az infót onnan "törölni"?

Van egy Home Parancsom, ami a Történet szerint Reboot után nem aktiválódik, pedig itthon vagyok.

Esemény: az otthoni "WiFi hálózat látható"

Miért nem aktivizálódik őkelme?

Sajna úgy tűnik, hogy a készülékem csak feloldott képernyővel ad friss helyadatokat.
:-(

Az Otthoni "WiFi hálózat nem látható"

Ebben az esetben van-e valami más lehetőségem az "Elhagytam az otthonom" esemény kiváltására?

(#6339) Headless válasza Mcrazy (#6337) üzenetére


Headless
őstag

Boccs figyelmetlen voltam, akkor az intent, extraba/data uriba tudsz változót tenni. Szóval neked jó lehet somatom.

Oldman: nekem van egy reboot parancsom, a wifi/mobiladat/ forgatás governor, cpufreq beállítására, egyéb shell parancsokra. Úgymond egy default állapotot állítson, be. Én onnan futtatnám a dolgokat, hogy rendbe álljon minden.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6340) Mcrazy válasza Somatom (#6336) üzenetére


Mcrazy
őstag

Akkor magyarázd el nekem légyszíves, hogy működik a wifi bekapcsolása broadcast üzenetekkel úgy, hogy a telefon "gazdaságos" terhelésen fut.
Ne engem győzzetek meg, hanem azokat, akik nem jutnak ezzel a programmal 0-ról 1-re.
Ezek a "szakkifejezések" és a program ebben a formájában kockáknak való, nem mezei felhasználóknak.
És amiről Ti beszéltek, az sem evidens mindenkinek, csak nektek, mert ezt tanultátok, vagy ebbe az irányba orientálódtatok.
Nem vitattam a program tudását, csak a kezelhetőségét és a kinézetét. Nem is értem mit birkóztok itt velem.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6341) zeon.hu válasza Oldman2 (#6338) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Milyen telefon?
Huawei/Honor beállításokban van "Védett alkalmazások", ott kell bejelölni, mi futhat/fusson tovább lezárás vagy kilépés után.
Az E-robot hozzáfér a helyadatokhoz?

#?*@&!

(#6342) Oldman2 válasza Headless (#6339) üzenetére


Oldman2
veterán

A gondom az, hogy ugyan innen indítom, de (leegyszerűsítve a dolgot) a Robot "nem látja", hogy hol vagyok a Reboot pillanatában, Otthon vagy azon kívül, amiket normál esetben ahogy tapasztalom, minden további nélkül lekezel a jelenlegi beállításokkal.

A készülék egy Xiaomi Redmi Note 4-es, Android 7.0 -al felvértezve. Ezen nincs "Védett alkalmazások" beállítás.

A Robot minden lehetséges engedélyt megkapott már.

[ Szerkesztve ]

(#6343) Headless válasza Mcrazy (#6340) üzenetére


Headless
őstag

Félre érted. Én a te konkrét parancsodat szaroztam le nem a macrodroidot. :))

Ugyanis te időeseményt vagy hogy a macrodroid kifejezést használjam "regular intervall" triggert használtál, ami annyit tesz, hogy percenként vagy a beállított időközönként megpróbálja futtatni a parancsot. Persze a feltétel miatt lekérdezi még a wifi státuszt, meg a cellainfókat. És mivel percenként futtatod és kivetted valószínűleg az akku optimalizációból az alkalmazást így deep sleepbe se nagyon fog menni a telefon. Többet buksz vele mint nyersz.

Helyes megoldás, ha mindenképp cellainfós eseményt akarsz, akkor:
Cell tower change -> belépés vagy kilépés attól függ mit szeretnél.

Azért nem rakom off topikba mert ugyanezen elv szükséges robotnál is, csak mások az elnevezések. 5 parancs meg kevés megvenni meg nem fogom. Előbb támogatom Tamást.

A véleményem a helyalapú eseményekről meg többször leírtam már, ezt nem részletezem többször.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6344) Somatom válasza Oldman2 (#6338) üzenetére


Somatom
veterán

Tedd fel a Macrodroidot! Ezt most nem gúnyból írom, tényleg komolyan gondolom! Jó lenne egyértelműsíteni, hogy ez a Robot hiányossága, vagy általános probléma. Ha a Macrodroid képes a telódon lezárt képernyőnél is reagálni a helyváltozásra, akkor ez Robothiba. Ha viszont ugyanúgy nem működik, akkor nincs új a Nap alatt, a Macrodroid is csak a rendszer üzeneteiből értesül a változásról.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6345) Oldman2 válasza Somatom (#6344) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, majd megnézem azt is.

Elsőre nem volt szimpatikus, úgy tűnik nem alapigényeim vannak.

(#6346) Headless válasza Oldman2 (#6342) üzenetére


Headless
őstag

De akkor most csak rebootnál van gond vagy máskor is?

Mert ha csak reboot mondtam csinálj egy boot parancsot és abban aktiváld a dolgokat amiket akarsz, ugyanis boot során nem biztos hogy olyan sorrendben fognak futni a dolgok, ha egyáltalán futnak. Ugyanis benne van a pakliban hogy a robot még el sem indult amikor a cellainfó változás megtörténik...

Am telefon ugyanez, csak AEX rom 7.1.2-vel.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6347) Mcrazy válasza Somatom (#6344) üzenetére


Mcrazy
őstag

"Ha a Macrodroid képes a telódon lezárt képernyőnél is reagálni a helyváltozásra, "

Bizony, hogy tud. De szerintem ezt a robotnak is kéne tudni. Másképp lezárt kijelzőnél semmi sem működne.
Az események lekérdezési idejét is be lehet állítani a beállításokban.
Ha esetleg félreértettem valamit, akkor elnézést.

Üdv: Mcrazy

(#6348) Somatom válasza Mcrazy (#6347) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, félreértetted. Egyes telókon lezárt kijelzőnél a rendszer nem küld broadcastot a hálózati állapot változásairól. Ettől még a többi eseményre ilyenkor is reagál a Robot és az sem releváns, hogy Nálad működik. Olyan telón kell kipróbálni, amelyiken Robottal nem működik (és tuti, hogy ezért nem működik, nem pedig vmi user error miatt).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6349) Oldman2 válasza Somatom (#6348) üzenetére


Oldman2
veterán

Beállítottam a Macrodroidban a szükséges dolgokat, holnap majd beszámolok a tapasztalatokról...

(#6350) Oldman2 válasza Headless (#6346) üzenetére


Oldman2
veterán

Leírtam, a problémát, légyszi olvasd el azt ismételten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.