Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) Somatom válasza air (#6700) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, nekem is ez a gyanúm. A telóm topikjában keresett valaki ilyen funkciót. Gondoltam, csinálok egy tesztet, de, akkor ez a mag nem kelt ki.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6702) Yoshida válasza Somatom (#6701) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Ebbe az android alacsony szinten szólhat bele, mert ha csörög bármilyen hangerőn, és a legtöbb telefonon ha megnyomod egyszer a hangerő le gombot, akkor némítja a csörgést egyből. Lehet ezért nem megy felfele se, ahogy mondjátok, ilyenkor nem engedi beleszólni, csak a hardware-es gombokkal. (ezeket a gombokat nem lehet szimulálni valahogy?)

(#6703) Headless válasza Yoshida (#6702) üzenetére


Headless
őstag

Szerintem legnagyobb esélyed kernel/driver szinten van esélyed módosítani a hanverőt. Ha tényleg nem megy az alap vezérlés. Amúgy lehet inputot emulálni is.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6704) Somatom válasza Yoshida (#6702) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet, de nekem nincs ebben annyi, hogy tovább kísérletezgessek vele. Ha emelkedő csengőhangot akarnék, akkor inkább egy hangszerkesztővel csinálnám meg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6705) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Nyilván láma vagyok:
Hogy tudok eseménynek megadni időintervallumot, hogy ne aktiválódjon percenként?
Parancsot szeretnék tiltani/engedni megadott időpontok között.

#?*@&!

(#6706) zeon.hu válasza zeon.hu (#6705) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerk.
Tudom, hogy pillanatnyi eseményt figyel, de egyebet se látok, ami aktuális időpontra utalna.

#?*@&!

(#6707) Somatom válasza zeon.hu (#6705) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy külön parancsba teszed a tiltást és az engedélyezést külön riasztási időpontokkal, vagy egyetlen parancs eseményében megadod mindkét időpontra a riasztást és mindkét műveletet, majd a műveletekhez hozzáadod az "adott idő van" feltételeket, amikben beállítod az adott művelethez tartozó időintervallumot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6708) zeon.hu válasza Somatom (#6707) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R
Ez a riasztás mindig kimegy a fejemből.

#?*@&!

(#6709) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, van egy faék egyszerű parancsom, ha csörög a telefonom akkor vegye fel a robot, ezt meg is teszi, viszont valami beragad, mert nem hagyja elaludni a telefont, illetve fent is jelzi a rendszer, hogy valami fut ami rendszergazda joggal fut.
Van ötletetek?

A probléma megismételhető, illetve csak egy telefon újraindítás segít csak ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#6710) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Időnként nem érem el a gyerekeimet (amikor pedig fontos lenne), mert le van halkítva a telefonjuk. Brrrrrrr

Van arra lehetőség, hogyha az első nem fogadott hívásom után pl. 3 percen belül újra hívom őket, akkor az már max hangerőn szóljon. Egyébként minden álljon vissza az eredeti állapotba.

Nem root-olt telefonokról van szó (talán 6.0-s Androiddal).

Köszönöm

(#6711) PistiSan válasza adabra (#6710) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha adsz jogot hozzá, akkor meg tudod mondani a robotnak, hogy teljes némításból is adja rá a hangot.
Szerintem azt is be lehet állítani, hogy ha te hívod őket, akkor adjon rá hangot akármi is van.

(#6712) zeon.hu válasza PistiSan (#6711) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, lehet, lányomnál is így van beállítva.

adabra: Ezt a második hívást nem tudom, de az megoldható, hogy csak a Te hívásodnál emelje fel a hangerőt. Másik parancsban meg visszaállítja utána.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6713) Somatom válasza zeon.hu (#6712) üzenetére


Somatom
veterán

Azt honnan tudja a Robot, hogy mire kell visszaállítania hívás után? Ahhoz a hívás előtti állapotot (hangprofilt) rögzíteni kell egy változóban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6714) zeon.hu válasza Somatom (#6713) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A Hívás állapota - beszéd közben, megadva a számot nem jó?
Nyilván nem tudom, mire van állítva náluk a telefon, de egy általános némítás is jó lehet, megadva az értékeket. Én így csináltam a gyerek telóján.

Persze a változó lekérdezése és alkalmazása jobb, ha meg tudja csinálni. Én nem tudom :)

#?*@&!

(#6715) Somatom válasza zeon.hu (#6714) üzenetére


Somatom
veterán

Tegyük fel, megadod, hogy hívás után állítsa "vissza" némára! Az akkor is némára fogja állítani, ha előtte nem az volt. Ezért kéne vagy letárolni a hívás előtti állapotot, vagy, feltételben megadni, hogy csak akkor változtasson a hangerőn, ha az egyébként néma.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6716) zeon.hu válasza Somatom (#6715) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jogos.

#?*@&!

(#6717) Mcrazy válasza adabra (#6710) üzenetére


Mcrazy
őstag

Sziasztok! Sajnos nem lehet csörgés közben változtatni a hangerőt. Egy sms-el előtte viszont igen. Vagy email-el. Esetleg úgy, hogy hívás után rögtön feltekeri a robot a hangerőt és következő hívásnál már hangosan csörög.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6718) Mcrazy válasza adabra (#6710) üzenetére


Mcrazy
őstag

Egy egyszerű módszerrel a következőképpen lehet megoldani.

Események:
Nem fogadott hívás: szám a tiéd

Műveletek:
Hangerő beállítása
stream: csörgés
százalék: 100

Az első tőled érkező hívás után, amit nem vesz fel, felhangosodik a csörgés és a következő hívásnál már hallani fogja.

Persze ez így kissé fapados, mert a következő hívás bárkitől érkezik már hangosan szól és hívás után nem áll vissza az előző helyzetre. Na innentől lehet finomítani, testre szabni, ahogy szeretnéd.

Üdv: Mcrazy

(#6719) PistiSan válasza PistiSan (#6709) üzenetére


PistiSan
addikt

Megkerültem a problémát, ha hívás jön, akkor szimulálok egy hangerő fel gombnyomást, mivel nekem azzal is felveszi a hívást, így nem ragad be semmi.

(#6720) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Lehetséges, hogy a Vocalizer csak a Robottal nem működik néha?
Semmi hangot nem ad, amit kellene a parancsokban, de a beállításokban a Példa meghallgatásánál működik a TTS motor.

#?*@&!

(#6721) zeon.hu válasza zeon.hu (#6720) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerk.

A robottal lesz valami, töröltem, újratelepítettem, mentésből minden parancsot visszaállítottam és működik a tts.
Kérdés persze, hogy meddig, mert reboot után ideiglenesen mindig megjavult.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6722) Armahun válasza zeon.hu (#6720) üzenetére


Armahun
addikt

Érdemes előtte megadni a média hangerőt.

Ha játék vagy zene hallgatás közben lehalkítod, sokszor nem hallani a tts hangot.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6723) zeon.hu válasza Armahun (#6722) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Teszteltem, nem ment, de csak a robot parancsokban.

#?*@&!

(#6724) zeon.hu válasza Armahun (#6722) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ja, természetesen mindkét telón az 1.47-es verzió van belőle, de csak az android 5.1-en csinálja ezt, 4.4.2 hibátlan.

#?*@&!

(#6725) fecske13


fecske13
tag

Sziasztok!

Van egy parancs ami egy szenzor értéket időnként változóba ír.
De néha megáll az összes szenzor. (Újraindítás után jó megint, nem kiszámítható, hogy mikor áll le az érzékelő.)
Ilyenkor ha lefut a parancs a robot törli a változót, nem található a változók között. Ha újra működik a szenzor akkor a robot létrehozza megint a változót és beírja a jó értéket.

Milyen eseménnyel tudnám érzékelni hogy törlődött a változó, vagy leállt a szenzor? (A "Változó beállítva" nem reagál a törlésre)

[ Szerkesztve ]

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#6726) Somatom válasza fecske13 (#6725) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ezt rossz helyre címezted. A mi érdekünkben is copy/paste Tamásnak e-mail -ben. :R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6727) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!
A redmi 4x telómon megcsináltam a led értesítés fényének a megváltoztatását mivel alapból minden értesítést csak fehéren villogtat. A telefon ledje tudja a több színű megjelenítést is ezért akarok más-más jelző fényeket beállítani az appoknak.

Így jártam el a messengernél pl.

Először adj jogosultságot! Teló beállítások -> kisegítő lehetőségek -> hozzáférés az értesítésekhez -> E-Robot.

Aztán a Robotban az eseményed a rendszer -> új értesítés -> messenger.
A műveletnél rendszer -> értesítés megjelenítése.
Adj neki mondjuk 9 -es hely értéket, valamilyen tárgy és tartalom szöveget (pl. Viber és új üzenet), állíts be egy olyan ledszínt, amit a telód tud kezelni (az enyém csak a piros, kék, zöld színeket tudja, a keverés már nem megy). A villogást hagyd alapon, és pipáld ki a fényjelzést.

Esemény: alkalmazások -> alkalmazás megkapta a fókuszt -> messenger
Művelet: rendszer -> értesítés megszűntetése -> a 9 -es ID.

Kérdésem a következő lenne. Ha a többi appnál is megcsinálom ezeket akkor ugyan azokat az értékeket állítom be a 9-et?

Másik kérdés. A nem fogadott hívások beállításánál, hogy jelezzen, hogy járok el?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#6728) Somatom válasza aelod (#6727) üzenetére


Somatom
veterán

Hát próbáld ki! Sztem a 9 -es felülírja az előző 9 -est, de biztos, ami tuti, én a különböző értesítéseknek különböző számot adtam (9 -től csökkenő sorrendben). Plusz a villogás ütemével, és a led fényerejével is játszadoztam, de ez már persze csak licit. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6729) aelod válasza Somatom (#6728) üzenetére


aelod
veterán

Sajnos kernel szinten csak a fehér jelzést tudja...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#6730) karolyzo


karolyzo
csendes tag

Sziasztok!

Samsung s6-om van 7.0-s androiddal. A nem fogadott hívásokra szeretném ráengedni a robotot, ám nem reagál rájuk. Az esemény megadva (Nem fogadott hívás), művelet is amit szeretnék, elmentve, engedélyezve.

Viszont mikor nem fogadott hívás történik, akkor semmi sem történik, a parancs nem hajtódik végre.

Van valakinek ötlete?

Moto Defy+ WajkIUI 2.12.28

(#6731) Somatom válasza karolyzo (#6730) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudok olyan eseményről, hogy "nem fogadott hívás". Csak feltételként lehet ilyet megadni valamilyen eseményhez. Mihez adtad hozzá?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6732) zeon.hu válasza Somatom (#6731) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Események - kapcsolat - nem fogadott hívás (új nem fogadott hívás történt)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6733) karolyzo válasza zeon.hu (#6732) üzenetére


karolyzo
csendes tag

Ez lenne az, de nem működik. Pontosabban manuálisan végre tudom hajtatni a parancsot ha volt nem fogadott hívásom, de magától nem történik meg (ez lenne a lényeg ugye).

[ Szerkesztve ]

Moto Defy+ WajkIUI 2.12.28

(#6734) zeon.hu válasza karolyzo (#6733) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mi lenne a művelet?
Lehetséges, hogy a robotnak nincs engedélye hozzá (pl gmail küldéshez ki kell kapcsolni a kétlépcsős azonosítást a gmailben).

#?*@&!

(#6735) karolyzo válasza zeon.hu (#6734) üzenetére


karolyzo
csendes tag

Gmail küldés többek között, DE:

egyelőre teszt jelleggel csak egy egyszerű értesítő hang lejátszása van beállítva, és azzal sem megy. Nem indul el magától a parancs. Ha pl sima bejövő hívásra rakom át az eseményt, akkor igen. De nem fogadott hívásra nem.

Pfff..

Moto Defy+ WajkIUI 2.12.28

(#6736) zeon.hu válasza karolyzo (#6735) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kipróbáltam, nálam működik (a telefon boot hangját játszattam le a robottal nem fogadott hívás után).

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6737) karolyzo válasza zeon.hu (#6736) üzenetére


karolyzo
csendes tag

Értem, köszi a segítő szándékot. Nálam nem megy, pedig a telót is újraindítottam már. Most pont egy ilyesmi kis progi van beállítva amit te felraktál, de semmi...

Moto Defy+ WajkIUI 2.12.28

(#6738) zeon.hu válasza karolyzo (#6737) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tippre nem kapott meg minden jogot a robot, de majd a szakik megmondják biztosra.

Szerk.
Hozzáférés értesítésekhez megadva?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6739) karolyzo válasza zeon.hu (#6738) üzenetére


karolyzo
csendes tag

Igen

Moto Defy+ WajkIUI 2.12.28

(#6740) zeon.hu válasza karolyzo (#6739) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Esetleg próbálj egy másik hangot, talán azzal van gond.
Tesztképpen egy zenét, amit biztosan lejátszik a telefon.
Történetben szerepel a parancs, mikor nem Te indítod manuálisan?
Hibakövetés mutat valamit?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6741) karolyzo válasza zeon.hu (#6740) üzenetére


karolyzo
csendes tag

Ez az hogy a történetben sem szerepel, csak ha manuálisan indítom.

Moto Defy+ WajkIUI 2.12.28

(#6742) zeon.hu válasza karolyzo (#6741) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Dobj már ide egy screenshotot, hátha okosabbak leszünk!

#?*@&!

(#6743) karolyzo válasza zeon.hu (#6742) üzenetére


karolyzo
csendes tag

Késő, most távolítottam el a robotot, hátha alapon... talán majd holnap folytatom, addig is köszi.

Moto Defy+ WajkIUI 2.12.28

(#6744) hati


hati
addikt

Hogy tudok egy parancs csoportnak indító ikont kirakni?

(#6745) Somatom válasza hati (#6744) üzenetére


Somatom
veterán

Ugyanúgy, mint egy parancsnak. Home -on hosszan nyomsz -> E-Robot, és a listában ott lesznek a paranccsoportjaid is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6746) hati válasza Somatom (#6745) üzenetére


hati
addikt

A home az a home képernyőt? Mert nekem ott nem jelenik a robot, amint widgetet felajánló alkalmazás.

(#6747) Somatom válasza hati (#6746) üzenetére


Somatom
veterán

Nem widget, hanem parancsikon. Az nem ugyanaz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6748) hati válasza Somatom (#6747) üzenetére


hati
addikt

Akkor kérlek fussunk neki ismét. Mit jelent a home-on hosszan nyomás? A kezdő képernyőn? Ha igen, akkor ott tudok widget-tel rendelkező alkalmazást választani, de a robot nincsen közöttük.

(#6749) Somatom válasza hati (#6748) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, a kezdőképernyőn. De, az, hogy ott mi jelenik meg, a Launcher -től függ. Az meg többféle lehet. Én minden eszközömön Apexet használok. Azt nem tudom, hogy a Te launcherednek mik a lehetőségei.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6750) hati válasza Somatom (#6749) üzenetére


hati
addikt

Más alkalmazás megjelenik. Amúgy MIUI.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.