Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) zeon.hu válasza tirszin (#5749) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Playről Elixir 2/Elixir widget.
De ha egyéb widget készítő alkalmazásod van, pl Zooper, azzal is meg tudod csinálni.

Szerk.
Ahogy somatom írta.
Én kapásból widgetre gondoltam, mert azokat használom :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#5752) tirszin válasza #79335424 (#5750) üzenetére


tirszin
senior tag

Köszönöm szépen a segítségeteket!
Így már világos és működik is.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#5753) gezatata


gezatata
aktív tag

Kedves Tamás nagy tisztelője és szeretője vagyok a munkáidnak.

Szeretném megkérdezni, hogy a dual sim-es telefonokban (az enyém OnePlus3) csak a Dual Sim Controlal lehet ki/be kapcsolni egyenként a sim kártyákat? mert nálam sajnos nem működik.

Az e-robotban lesz-e majd erre is lehetőség?

Jelenleg Marshmallow rendszert használok. Van rá esély, hogy ha Nougatra frissítek akkor fog működni a Dual Sim?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#5754) PistiSan válasza gezatata (#5753) üzenetére


PistiSan
addikt

OOS 4.0.3 alatt sem működik sajnos egy app sem amivel lehetne ezt szabályozni. OP3 tulaj vagyok én is.

(#5755) Macika66


Macika66
addikt

Sűrűn jött most egymás után 2 javítás, előtte kifogástalanul ment a dolog.

Arra használom az E-robotot, hogy különböző helyszínekre belépve némítsa, vagy csak rezgésre tegye a készüléket. Illetve arra, hogy éjjel, éjféltől reggel 8-ig némítsa teljesen a készüléket.

Ez utóbbival van bajom, a frissítésen kívül nem történt semmi, de mostanában azt a hibaüzenetet kapom éjféltől (percenként), hogy:

ERROR: java lang SecurityException Not Allowed to change Do Not Disturb state.

Leszedtem, felraktam újra, ugyanaz. Végignéztem az Alkalmazásinfóból a lehetséges engedélyeket, az egész oldal végig engedélyezve van.

Hol lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#5756) PistiSan válasza Macika66 (#5755) üzenetére


PistiSan
addikt

Ugyan azt a némítást használod napközben is amit este szeretnél?

(#5757) Macika66 válasza PistiSan (#5756) üzenetére


Macika66
addikt

Nem az volt a gond. Én voltam a buta. :D

A speciális hozzáférésnél van egy olyan, hogy „Ne zavarj” hozzáférés. Ott kellett engedélyezni az E-robotot. Már szalad. :)

(#5758) Yoshida


Yoshida
aktív tag

A mostani frissítések óta (e-robot history alapján 11-e reggel óta) nem hajtja végre a robot a "Wi-Fi network is visible" eseményeket, viszont a "Wi-Fi network is not visible" 2 percenként bejegyzi magát a history-ba, és végre is hajtja.

Úgy van nekem, hogy ha otthon vagyok, az otthoni wifi ssid-je ha látható, akkor lehalkítja a telót, és van egy meló hely verzió is, ott kicsit magasabb hangot enged meg.

Ha meg egyik wifi se látható, akkor 100%-ra állít mindent. ez az "outdoor" esemény :)

1-2 hónapja használom, és eddig jó volt, viszont szombat óta nem jó. Most 2 percenként lefuttatja az outdoor eseményt, és hiába halkítok kézzel, visszahangosítja ugye...

Találkozott bárki ilyen gonddal? (4.4.2 Xperia Z rootolt)

Van még egy furcsaságom, de az péntek óta, miszerint hiába titkosított a telefon (pinnel oldható fel), bekapcsoló gombra egyből bejön a kezdő képernyő, nem kér pin-t... reboot után se javult meg, egyszerűen nem kér kódot. Gyanús, hogy a kettő esemény összefügg, de most emiatt húzzam újra a telefont? :) 3 éve megy a 4.4.2 rajta kb. Xperia Z 4 éves telefon.

(#5759) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Csináltam egy parancsot teljesen egyedül, kútfőből. De mivel az eddigi parancsaimra tudtatok jobbat, így inkább kérnék tőletek egy ellenőrzést.

Tele már a patkóm, hogy mindig elfelejtem visszhangosítani a telefonomat az éjszakai némítás után, így le szoktam maradni hívásokról üzenetekről napközben.
Tehát azt akarom, hogy 07:45-kor menjen fel a hangerő csutkára és mivel idő intervallumot kellett megadni így addig legyen érvényes a parancs. De már előtte le szoktam venni az a rész számomra lényegtelen.
Szóval ennek fényében, jó-e ez a parancs?

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5760) air válasza HoTaZo (#5759) üzenetére


air
nagyúr

Nézd meg a naplóban, de szerintem ez a parancs minden percben lefut.
Ennek nem sok értelme van, szerintem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#5761) #79335424 válasza HoTaZo (#5759) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahogy air is írja, ez működik, de nem jó. Az eseményhez oda van írva, hogy percenként ismétlődik. Használj riasztás eseményt!

(#5762) HoTaZo válasza air (#5760) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igazad van. :(((
Ez se jött össze. :((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5763) HoTaZo válasza #79335424 (#5761) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ez?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5764) air válasza HoTaZo (#5763) üzenetére


air
nagyúr

:K :C
De inkább 13-ra tedd, mert 11 tegnap volt, és lehet, hogy így nem fog holnap reggel lefutni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#5765) HoTaZo válasza air (#5764) üzenetére


HoTaZo
őstag

Köszi mindkettőtöknek! :R

Az, hogy a Hiba követésben írogat, az nem baj ugye? Ez inkább csak tevékenységi napló, jól értelmezem?

Szerk.: Oké, köszi, hogy szóltál! :)

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5766) Macika66


Macika66
addikt

A készüléket fel kell ébressze a váltáshoz? Az fontos?

(#5767) #79335424 válasza air (#5764) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mindegy, hogy milyen, már elmúlt dátumot állít be. Régebben kérdeztem Tamástól, hogy mi van akkor, ha egy riasztásos parancsot tiltok, majd engedélyezek. Azt válaszolta, hogy működni fog, mert a Robot olyankor is leellenőrzi az időpontot.

Macika66:
Talán nem, de biztos, ami tuti. De, ez nem a kijelzőre vonatkozik.

(#5768) Macika66


Macika66
addikt

Új kérdés:

Nem lehet megoldani valahogyan az E-robottal, hogy a magánszámokról érkező hívásokat azonnal blokkolja?
Keresgéltem, számokra, jokerrel is lehet szűrni, de konkrétan olyat nem találtam, hogy ha nincs szám, akkor hajtson végre valamit.
Na meg tud-e egyáltalán blokkolni bejövő hívást?

Az igazi az lenne, olyat szeretnék az 1+3-amnál, mint amiket az LG-k tudnak alapból, hogy a rejtett számról hívó azonnal foglaltat kapjon, nem 1,5 kicsöngés után nyomja foglaltra a teló, amire van pár fajta root call blocker progi.

(#5769) #79335424 válasza Macika66 (#5768) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Robot közvetlenül csak OS szinten tudna közbelépni, az meg már neked késő.

(#5770) gyűrű


gyűrű
addikt

Sziasztok!

Eddig nagy megelégedéssel használtam régóta az Erobotot, a régebbi telefonoömon (kit-kat).
Most az újnál android 6 alatt, nem működik a régi parancsom ami a mobiladatokat kapcsolta időzítve ki-be.
Meg volt neki adva hogy pl 4:00 kor a dual sim control apk-nál kapcsolja be az adatot majd másik időpontban ki.
Azt látom hogy a dual sim control nem működik a 6 alatt, mi lenne a megoldás, hogy robottal kapcsolgatni lehessen az adatforgalmat? A telefonon root jog van a robotnak adva.

Köszi előre is.

(#5771) Headless válasza gyűrű (#5770) üzenetére


Headless
őstag

Ha csak mobilnet kapcsolásról van szó használd a beépítettet.

Telefon -> mobil adat kapcsolat beállítása.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5772) Macika66 válasza gyűrű (#5770) üzenetére


Macika66
addikt

Nálam kiválóan megy a mobiladat kapcsolgatása (Oneplus3, 7.0 Nougat), de csak root-joggal.

(#5773) Macika66 válasza #79335424 (#5769) üzenetére


Macika66
addikt

Mondjuk nézzük a jó oldalát, ha ugyanazt tudja az E-Robot (a hívónak 1,5 csöngés után kinyomja, de én nem látok/hallok semmit se belőle, mint amit tud egy külső program) már megérte, mert egy progival kevesebb zabálja az akksit... ;)
Ha magába az alapszoftverbe/hardverbe nem tervezte bele a gyártó, akkor úgysincs más választásom...

A Taskerra azt írják, tudja ezt, akkor csak kellene az E-robotnak is, nem?
(Bocs az akadékoskodásért...)

(#5774) gyűrű válasza gyűrű (#5770) üzenetére


gyűrű
addikt

Közben megtaláltam, a beépített mobiladat jól kapcsolgatja....

Más..
Flip tokom van, de nem a mágneses fajta, ami automatán kikapcsolja a kijelzőt.
A fénymérő szenzort szeretném hogy kikapcsolja screent ha becsukom a tokot, ésd be ha kinyitom.
Hogyan induljak neki?

Köszi..

(#5775) HoTaZo válasza #79335424 (#5767) üzenetére


HoTaZo
őstag

Átállítottam, mert már úgyis csak a ma reggeli bekapcsoltatás maradt, amit tökéletesen végre is hajtott a Robot. :)

Akkor a hibakövetés jegyzeteivel ne is foglalkozzak?

---
Más:
Az alkalmazásos topikban tettél említést rá, hogy "6 -os Androidtól a mobilnet "majdnem" csak root -tal kapcsolható. Azért a "majdnem", mert érintésemulációval root nélkül is ki lehet erőszakolni a kapcsolást..." az eleganciával ezen esetben nem foglalkoznék.
Szerettem volna egy "elhagyom otthonom - wi-fim kikapcsol- mobilnetem bekapcsol- s visszatértemkor mobilnetről G8-asom wi-fire kapcsol" parancsot (hú bakker, költő sem lesz belőlem! :N ), de ebben a formában root kell (mint ahogy Headless-szel elmagyaráztátok), amit még nem akarok.
Viszont a fent említett "majdnem" felkeltette az érdeklődésemet. Van hozzám türelmed? ;)

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5776) PistiSan válasza gyűrű (#5774) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam sem mágneses a flip tok, de a telefon amúgy tudja a mágneses érzékelővel való ébresztést, én vettem ebay-ről 8x1mm-es mágneseket, egyet rá ragasztottam kívülről a tokra, probléma megoldva. :))

(#5777) DrBubo77 válasza HoTaZo (#5775) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez engem is érdekelne. Mert sajnos csak a wifi-t engedi kapcsolni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5778) #79335424 válasza HoTaZo (#5775) üzenetére


#79335424
törölt tag

Autoinput. De, időm nem lesz rá(d), mert jön a havi két hét gálya.

(#5779) -Maci-


-Maci-
addikt

Sziasztok!

Hogy lehet megoldani, hogy ha vezeték nélküli töltés indul, kapcsolja be a bluetooth-ot, ha pedig megszakad a töltés, kapcsolja ki?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5780) HoTaZo válasza #79335424 (#5778) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ó, tudod, hogy milyen türelmes ember vagyok!
Meg hát, ott vannak a 4 és fél óránkénti munkaközi szünetek... ;] :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5781) #79335424 válasza -Maci- (#5779) üzenetére


#79335424
törölt tag

Srácok! Legyen már bennetek egy kis igény a kreativitásra! Itt van pl. ez a kérés. Milliószor leírtuk egy egyszerű kapcsolás metódusát. Esemény -> művelet. Hol lehet egy töltésre vonatkozó esemény? Nyilván az akkumulátornál. De melyik lehet az? Sztem elég egyértelmű. Külső táp csatlakoztatva, illetve külső táp leválasztva. Rábökök. Világosan oda van írva, hogy "vezeték nélküli". Hol keressem a műveletet? Nyílván a bluetooth -nál. Az is egyértelmű, hogy melyik az, hiszen oda van írva, hogy ki/be kapcsolja a bluetooth -t.
Sztem nem érhet az a vád, hogy nem szoktam segíteni. De, ezt ne keverjük össze azzal, hogy helyetted megcsinálom, hogy gondolkodnod se kelljen! Ne haragudj, de ennek a kérdésednek erősen lustaság szaga van!

[ Szerkesztve ]

(#5782) -Maci- válasza #79335424 (#5781) üzenetére


-Maci-
addikt

Részben igazad van. Próbálkoztam (ez az első napom az appal) és épp hogy nem bökte ki a szemem... :))
Köszi

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5783) #79335424 válasza HoTaZo (#5780) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha. Az két részre bontható. Egy 15, és egy 30 percesre. Ugye, nem gondolod, hogy a "kedves" munkáltató nem várja el, hogy rakodás közben húzassak pihenőt a tachográffal. Én ott napi 15 órát melózok, gyakorlatilag pihenő nélkül. Van úgy, hogy szó szerint arra nincs időm, hogy megálljak sz...ni. Talán hétvégén, ha lesz netem. De, sztem, ha szépen megkéred, akkor bozek is tud neked segíteni Autoinputban. Meg, van róla leírás, videó. Én is úgy jöttem rá a működésére, hogy elszöszöltem vele egy napot.

(#5784) -Maci-


-Maci-
addikt

Bocsánat a láma kérdésért, de meg szeretnék bizonyosodni...
Beállítottam, hogy 21:00-21:00 között kapcsolja KI az automatikus szinkronizációt, 06:15-06:15 között pedig kapcsolja BE.
Két kérdés:
1.) Miért kell idő intervallumot megadni, egyszeri időpont helyett?
2.) ezzel a paranccsal ugye az összes alkalmazás szinkronizációját kikapcsolja, ugye?

Köszi :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5785) Tuomas válasza -Maci- (#5784) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha az eseménynél a riasztást adod meg, akkor egy dátumot elég megadni.
Minden szinkronizációt kikapcsol. :K

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5786) #79335424 válasza -Maci- (#5784) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jól észrevetted az anomáliát. Valami nem stimmel. Milyen eseményt adtál meg? Riasztást kéne. Időintervallumot feltételekben szoktunk használni.

(#5787) -Maci-


-Maci-
addikt

Értem, riasztás. Megvan.
Csak itt kicsit ellentmondásos nekem a dolog. Kér egy pontos dátumot és egy időt. Alatta van olyan opció, hogy "ismétlés", ezt kikapcsolva hagytam. Jóval lentebb pedig ott vannak a napok...
Most akkor az ismétlést kell beállítani 1 napra, vagy "elég" ha alul a napok ki vannak pipálva?

(A cél, hogy minden este 20:30-kor lenémítsa a készüléket és tiltsa az összes szinkronizációt. Majd 06:15-kor vissza az egész)

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5788) Tuomas válasza -Maci- (#5787) üzenetére


Tuomas
addikt

Ismétlésnél rámész az 1 napra, akkor minden nap ismétli, amikor meg van neki adva (lásd lent napok). Ha kiválasztod lent a napokat, azzal azt tudod kontrollálni, hogy pl hétvégén eltérő időpontot tudj beállítani.

Egy példa: Telefon némítás kikapcsolását állítod, munka, vagy suli miatt hétköznapokon reggel 6-ra, minden nap ismétlődve, a napoknál h, k, sz, cs, p kiválasztva.
Hétvégén ha nem 6kor kelsz, másik eseménynél beállítod pl 8-at, minden nap ismétlődve, de csak szo, vasárnap van bepipálva.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5789) HoTaZo válasza #79335424 (#5783) üzenetére


HoTaZo
őstag

Remélem, nem vetted komolyan a soraimat! :)
1. Csak hálás lehetek segítségedért és a többiek segítségeiért. Eszembe s jutna, hogy erőltessem bármelyikőtöket.
2. Leszedtem, aktiváltam a próbaidőt. Igaz sokra nem jutottam, de meglátom mire jutok magammal, legfeljebb ha nem megy megpróbálok szépen kérni Bozek-től vagy, aki hajlandó pátyolgatni. ;)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5790) -Maci- válasza Tuomas (#5788) üzenetére


-Maci-
addikt

Köszi!
Akkor csak, hogy jól értem e?!
Kell:
-1 parancs a hétköznap esti lezárásra
-1 parancs a hétköznap reggeli ébresztésre
-1 parancs a hétvégi esti lezárásra
-1 parancs a hétvégi reggeli ébresztésre.

Ugyi? :K

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5791) #79335424 válasza -Maci- (#5790) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet így is, de nem csak így lehet. Megteheted azt is, hogy egyetlen parancsban felsorolod az összes eseményt. Ekkor bármelyik bekövetkezik, az indítja a parancs műveleteit. DE! Akár az eseményeket, akár a műveleteket lehet fetételekhez kötni (erőforrás szempontból előnyösebb az eseményeket feltételekhez kötni). Mondjuk, műveletnek csak azt adod meg, hogy váltsa át a némítás állapotát. Aztán a némítás időpont eseményekhez azt a feltételt adod, hogy csak akkor riasszanak, ha a telefon nem néma. A kikapcsolásos eseményekhez meg azt, hogy ha a teló néma.

[ Szerkesztve ]

(#5792) -Maci- válasza #79335424 (#5791) üzenetére


-Maci-
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5793) #79335424 válasza HoTaZo (#5789) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy nem. :) Csak, ez a project kétirányú kommunikációt igényel, és nem szerencsés, ha én csak kétnaponta tudok válaszolni egy rövidet.

[ Szerkesztve ]

(#5794) -Maci-


-Maci-
addikt

Sziasztok!

Nah, megvan az első benyomás.
Éjszakára (08:30-06:15) beállítottam, hogy némítsa le a készüléket és tiltsa az automatikus szinkronizációt.
Azt vettem észre, hogy FB messenger üzenet megjött és nem értem miért.
A megadott időintervallum alatt 10% esett az akksi töltöttsége. Ezt szeretném redukálni 3%-5% köré. Erre szeretnék ötleteket, javaslatokat kapni. Nem szeretném kikapcsolni a készüléket, de a készülék minden tevékenysége tiltható lenne. Tehát azt szeretném elérni, hogy tényleg ne csináljon semmit éjszaka.
Egyedül az lenne jó, ha az esetleges nem fogadott hívásokat látnám reggel.

Köszönöm előre is, ha valaki segít valami jó kis ötlettel. :K

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5795) Headless válasza -Maci- (#5794) üzenetére


Headless
őstag

Remélem a korábban írt riasztás eseményt használtad és azt is hogy nem 8:30, hanem 20:30-at írtál be időpontnak.

Először tesztelnem, hogy a szinkronizálás kikapcsolásával bejönnek-e az üzenetek faceről, de a legtutibb megoldás a facebook/stb háttér szolgaltatásának leállítása, így biztos nem fog fogyasztani semmit. Reggel meg elindítod.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5796) -Maci- válasza Headless (#5795) üzenetére


-Maci-
addikt

Szia!

Igen, a riasztást állítottam be és 20:30 a az időpont.
Két dolog jutott eszembe:
-Tiltani kéne a mobil netet (nem tudom hol lehet és, hogy ezzel nyerek e valamit).
-Át kellene állítani, hogy csak GSM hálózatot használjon.

Lehet, hogy ez a kettő ugyan az... :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5797) DrBubo77 válasza -Maci- (#5796) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ha 6-os Androidod van, akkor a mobilnet kapcsolás csak root-tal fog menni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5798) -Maci- válasza DrBubo77 (#5797) üzenetére


-Maci-
addikt

6-os Androidom van, nem rootolt. Valahogy nem lehet mégis kijátszani? Ha más nem, repülős üzemmódot aktiválni (bár akkor nem látom reggel, ha nem fogadott hívásom volt :U )

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5799) Tuomas válasza -Maci- (#5798) üzenetére


Tuomas
addikt

Javaslom ne a mobilnetet kapcsold ki (ha úgysem lehet), mert ha a szinkronizálás ki van kapcsolva, akkor elvileg nem kéne, hogy sokat fogyasszon. Amit javaslok még ugyan ebbe a parancsba, a némítás és a szinkronizáció kikapcsolása mellé akkukímélés céljából:
- Automatikus forgatás letiltása,
- Automatikus fényerőállítás kikapcsolása
- ha a helymeghatározás be van kapcsolva, azt is kilőheted estére

Ezekben az esetekben, ha minden igaz az érintett szenzorok fogyasztását is csökkenti.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5800) Sofokles


Sofokles
tag

Beállítottam, hogy GPS koordináta alapján, 50 m-es pontossággal kapcsolja ki meg be a wifit, és amikor otthon vagyok, csatlakozva a wifihez, időnként ki meg bekapcsolgatja a wifit, mert azt hiszi, hogy ki és beléptem a körzetbe. Ez miért van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.