Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) #79335424 válasza Armahun (#5450) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem inkább az utóbbi. Használd inkább a fókuszba kerülés műveletet!

(#5452) kanocpapa válasza #79335424 (#5449) üzenetére


kanocpapa
tag

tisztában vagyok azzal, hogy a robot nem tasker. nem monitorozni akarok vele, hanem elindítani egy viszonylag egyszerű parancsot, ami bekapcsolja a wifit és csak ezután indítja el a programot. ha lehet, akkor ezt egy kattintással. mint ahogy már írtam, ez taskerrel működik, de sajnos néha megbolondul a program és lefutnak a parancsok olyankor is, amikor újraindítom a telefont. ezért akartam kipróbálni a robotot, bízván abban, hogy megbízhatóbb, mint a nagy testvér.
lehet, hogy nem vagyok eléggé képben, de amit Te írtál "Esemény: Wifi -> Hálózati állapot megváltozott -> csatlakozva -> nem adsz meg SSID -t." ez feltételezi, hogy már bekapcsolt a wifi. tehát volt már egy művelet, ami után jön egy esemény, aztán megint egy művelet következik, ami indít egy programot. vagy nem jól értem? esetleg ezt egy parancsba is be lehet zsúfolni? bocsánat az akadékoskodás miatt! :)

(#5453) #79335424 válasza kanocpapa (#5452) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sőt! Ez minden wifi csatlakozásnál indítaná az appot. Ezért kell az utolsó műveletében letiltania saját magát. Egy letiltott parancs viszont nem tud reagálni az eseményre. Ezért kell a másik parancs, ami engedélyezi, majd létrehozza a kapcsolatot. Ez a parancs egy bökéses, manuális indítású. Érted már a két parancs összefüggéseit? Talán meg lehet csinálni egyetlen paranccsal is, csak tele kéne rakni feltételekkel. Hidd el, hogy két parancsban egyszerűbb, gyorsabb, és erőforráskímélőbb is, mivel egy letiltott parancs nem figyel eseményt. Csak akkor használ erőforrást, amikor dolga van.

(#5454) Oldman2 válasza Oldman2 (#4632) üzenetére


Oldman2
veterán

Keresgéltem az archívumot, így ezen saját hozzászólásomra reagálva érdeklődök:

Le lehet-e valahogy válogatni az Áruházból, hogy mely appok Tasker/E-Robot kompatibilisek?

Ötlet/kérdés: nem kellene egy ezeket összefoglaló lapot készítenünk?

(#5455) Headless válasza kanocpapa (#5446) üzenetére


Headless
őstag

Várakozásnál tudsz megadni feltételt is. .. Nekem a wifinél a az RSSI százalék (jelerősség) bizonyult jó feltételnek.

Valamint a későbbi program indításnál a kimenő while változót használhatod feltételnek.

Ha a feltétel igaz volt( sikerült wifihez kapcsolódni) akkor a while változó értéke hamis, ha pedig a beállított idő járt le, akkor igaz.

A képen fél másodpercenként vizsgálja a feltételt, maximum 10-szer.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5456) #79335424 válasza Oldman2 (#5454) üzenetére


#79335424
törölt tag

Keress rá a Playen a "Tasker plugin" kifejezésre!

(#5457) Oldman2 válasza #79335424 (#5456) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

(#5458) kanocpapa válasza #79335424 (#5453) üzenetére


kanocpapa
tag

ááá, köszi, de asszem feladom! marad a tasker. de még egyszer köszönöm a segítséget! rendesek vagytok! :)

(#5459) Headless válasza kanocpapa (#5458) üzenetére


Headless
őstag

Hamar feladtad, pedig elvileg leírtam neked, azt, amit kerestél vagyis addig várni, amíg nem lesz wifi. .. Vagy időtúllépés lesz.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5460) kanocpapa válasza Headless (#5459) üzenetére


kanocpapa
tag

nem annyira hamar, mert már régóta szemezgetek a programmal. viszont amit írtál (RSSI százalék) azt nekem nem engedi választani valamiért. egyenlőre úgy döntöttem, hogy ennyi, később még megpróbálom, hátha egyszerűbb lesz. Neked is köszi a segítséget!

(#5461) Headless válasza kanocpapa (#5460) üzenetére


Headless
őstag

És operátor helyett egyenlőség operátor kell.

Kifejezés megváltoztatása -> operátorok -> egyenlőség operátor -> első kifejezés: wifi -> wifi rssi % -> második kifejezés: konstansok -> egész szám -> 0

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5462) fecske13


fecske13
tag

Egy nem rootolt készüléket ki lehet kapcsolni robot paranccsal?

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#5463) air válasza fecske13 (#5462) üzenetére


air
nagyúr

Nem.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#5464) fecske13 válasza air (#5463) üzenetére


fecske13
tag

Köszi, ezt használom a rootolt készülékeken, de most van egy, ami nem rootolt.
Gondoltam, a nálam sokkal hozzáértőbbek talán tudnak valami "kiskaput".

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#5465) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok!

Azt szeretném elérni, hogy ha megmozdítják a telefonomat, készítsen pár képet, és küldje el gmail vagy dropbox accountra. Eddig ezt próbáltam ill. megadtam neki a /sdcard/Pictures helyet ahova mentsen.

(#5466) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy törölhetetlen értesítést rak ki az e-robot: "last command: XY"
Ezt hogy lehet eltüntetni anélkül, hogy kikapcsolnám a "foreground service"-t?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5467) air válasza Bici (#5466) üzenetére


air
nagyúr

Sehogy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#5468) Armahun válasza Bici (#5466) üzenetére


Armahun
addikt

Ha letiltod az alkalmazás összes értesítését.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5469) Bici


Bici
félisten

Köszi a válaszokat!

Akkor inkább marad. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5470) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Némi help kellene. Meg lehet-e robottal csinálni azt, hogy 1 bizonyos számról érkező hívás esetén a hangerőszint megemelkedne az adott szintre, hívás befejezése után pedig visszaállna az eredetire.

Ha az idő engedi kérem írd le mit és hogyan ? köszönöm :R

(#5471) #79335424 válasza #73959936 (#5470) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ez síma ügy, de most nekem meló van, nem tudok segíteni. Vagy más segít, vagy én később.

(#5472) #73959936 válasza #79335424 (#5471) üzenetére


#73959936
törölt tag

ok, megvárnám a segítséget privátban is jó lesz bármikor :K

(#5473) seger


seger
addikt

Létezik valami beállítás ami megoldaná azt, hogy van egy tab a kocsiba építve. Be van állítva az erobot hogy ha töltést kap akkor bekapcsol és elindul a navi, ha nincs töltés akkor kilép és lekapcsol.
A bajom az, ha ráadom a gyujtást, akkor kap áramot és feléled ahogy kell, de ahogy indítom ugye ujra elveszi a tápot egy pillanatra, így a tab lekapcsol a de mire ujra kap tápot mikor már beindult a kocsi, nem kapcsol vissza, mivel annyira röbid időre veszi el a tápot hogy mire ujra megkapja még a leállítás fázisban van....

(#5474) Headless válasza seger (#5473) üzenetére


Headless
őstag

Tegyél be egy várakozást/visszaellenőrzést a leállítás parancshoz. Szerintem egy fél-1 percig nyugodtan mehet, táp nélkül. Így biztos nem fog kikapcsooni rövid megszakításokkor.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5475) seger válasza Headless (#5474) üzenetére


seger
addikt

Kipróbálom! Köszi!!

(#5476) Headless válasza seger (#5475) üzenetére


Headless
őstag

De amúgy a bekapcsolás az hogy megy egyáltalán kikapcsolt állapotból? Csak kijelzőt kapcsolgatod csak?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5477) seger válasza Headless (#5476) üzenetére


seger
addikt

Igen! Csak kijelző, mert nagyon sokat vezetek. 1 éjszaka alatt meg nem merül így sokat így nem kell ki-be kapcsolgatni

(#5478) seger válasza Headless (#5474) üzenetére


seger
addikt

Nem találom a késleltetést hol lehet állítani :(

(#5479) seger válasza Headless (#5474) üzenetére


seger
addikt

Közben meg lett, de a várakozás hiába van beállítva....
Csak azt érem el hogy a power off késleltetve ugyan de lefut....

(#5480) Headless válasza seger (#5479) üzenetére


Headless
őstag

feltételt hozzáadtad??? csináltam róla képet.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5481) seger válasza Headless (#5480) üzenetére


seger
addikt

Elvileg sikerült, majd holnap élesbe kiderül...
Úgy csináltam, hogy hozzáadtam a várakozást és utána hozzáadtam hogy parancs megszakítás ha van töltés.
Talán jo lesz.

Holnap megírom!
Köszi a segítséget!!

(#5482) aelod


aelod
veterán

Olyant lehet a progival csinálni, hogy ha feltöltött a telefon akkor lekapcsolja a töltést? És ha elért egy bizonyos százalékot az akku akkor újra bekapcsolja a töltést?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5483) #79335424 válasza #73959936 (#5470) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosítsunk, hogy ne fussunk fölösleges köröket!
Kell az, hogy a változtatás előtti állapotra álljon vissza, vagy elég az, hogy megadsz egy hangerőszintet a visszaállításkor? Az utóbbi egyszerűbb, mert fix értéket adsz meg, míg az előbbihez változóban le kell tárolni az emelés előtti szintet.
Amit leírtál, az alapján minden körülmények között megemelné a hangerőt, pl. a néma üzemmódot sem venné figyelembe. Ez nem baj? Vagy, az is kell?

aelod:
Ilyen az alapértelmezett üzemmód, és ezt semmilyen, OS szintű alkalmazással sem lehet befolyásolni. Csak külső hardverrel lehetséges. Szerintem tök fölösleges lenne beleavatkozni, hacsak nem valami bugot kellene megkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#5484) #73959936 válasza #79335424 (#5483) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát ha már így megkérdezted: a hangerőszint, amit szintén a robottal állítottam fixre az kellene h.visszaálljon.

A néma mód jelenleg nem releváns, mert nem használom másrészt az adott hívás bármikor jöhet napszaktól függetlenül....(egyetlen számról)

(#5485) #79335424 válasza #73959936 (#5484) üzenetére


#79335424
törölt tag

OK. Ma végeztem a melóval, utazom haza németből. A hétvégén összehozzuk, ha előbb nem lesz rá jelentkező.

(#5486) aelod válasza #79335424 (#5483) üzenetére


aelod
veterán

Értem, köszi.
De ha merül a telefon és rá van dugva a töltőre akkor ugye egyből tölt. Én azt akarnám, hogy lehetséges e, hogy csak egy bizonyos %-elérése után adjon neki tápot.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5487) #79335424 válasza aelod (#5486) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mérni tudod, de közvetlenül befolyásolni nem. A teló a mért adatok alapján küldhet jelet egy külső hardvernek, ami a kapott jeltől függően kapcsolgatná a tápot.

[ Szerkesztve ]

(#5488) #73959936 válasza #79335424 (#5485) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#5489) air válasza aelod (#5486) üzenetére


air
nagyúr

Ne akard megerőszakolni a telefonban lévő töltésvezérlő elektronikát!
Hidd el, ő jobban tudja, hogy mit hogyan kell, mint te!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#5490) #79335424 válasza air (#5489) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha tehetném, akkor én is "megerőszakolnám", mert bugos. 100% -os töltöttségnél, ha rá van dugva a töltő, akkor időnként előfordul, hogy screen on -ra azonnal kikapcsol a teló. Újkora óta ilyen. Kernel, vagy töltésvezérlő bug. Ez elég gáz pl. egy éjszakai töltés/reggeli ébresztés párosításnál.

(#5491) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Frissítés érhető el E-robothoz, Elixir és Elixir widgethez.

#?*@&!

(#5492) szimi57 válasza aelod (#5482) üzenetére


szimi57
őstag

Ha megelégszel annyival, hogy jelezzen a töltéssel összefüggö eseményekre, ez megoldható a robottal. Pl. villogtatja a vakut v. bemond egy szöveget folyamatosan v. egy ujabb eseményig.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#5493) szimi57 válasza aelod (#5482) üzenetére


szimi57
őstag

Magát a töltöt talán ugy tudod a legegyszerűbben kapcsolgatni, ha beszerzel egy fényérzékelöt (fényérzékelö kapcsolót), amivel egy relén keresztül tudod ki-be kapcsolgatni a töltőt.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#5494) karldergroße


karldergroße
senior tag

Probléma: új telefonra költöztem amelyre visszaállítottam az előző telefonom adatait, amelyen az E-Robotot is használtam. Valószínűleg az E-Robot adataiból is sikerült valamit így "átcsempészni", mert az új telefonon hiába telepítem a robotot, mindig kiszáll hibaüzenettel. Valami ütközés lehet a régi adatok és az új program között. (Látom, hogy be akarja kapcsolni a robot az aktuális és átmentett profilt, csak nem tudja és bezárja a programot.) . Kérdés: hogy lehetne eltüntetni a robot "maradványait", hogy tisztán telepíthessem újra?
Melyik mappában vannak az adatok, nem találom őket... Köszi a segítséget előre is.

(#5495) #79335424 válasza karldergroße (#5494) üzenetére


#79335424
törölt tag

Állítsd le a Robotot, töröld a felhasználói tárhelyen az .../Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP, és ha van, akkor a com.bartat.android.robot mappákat, majd a teló beállítások menüjében a Robot gyorsítótárát, adatait, végül a Robotot!

(#5496) szimi57 válasza karldergroße (#5494) üzenetére


szimi57
őstag

Az alkalmazáskezelönél az E-Robot adatok törlését megcsináltad?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#5497) #79335424 válasza #73959936 (#5484) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megcsináltam. Még nem teszteltem, de sztem nem lesz vele gond. Lehet egy, és két parancsban is. Ha magamnak csinálnám, akkor két parancsba tenném, mert úgy sztem követhetőbb, és alakíthatóbb. De van, aki a "kompakt" megoldásokat preferálja. Melyiket szeretnéd? Csak leírni tudom, küldeni nem, mert olyan "egyedi" elemeket is tartalmaz, amiket Neked kell megadnod (pl. a telefonszám).

(#5498) karldergroße válasza #79335424 (#5495) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem tudom leállítani, mert nem indul el. Hibaüzenettel kilép. Illetve elindul egy olyan profillal, amit még az előző telefonos csináltam, de utána rögtön kilép. Az említett mappák pedig nem léteznek.

[ Szerkesztve ]

(#5499) karldergroße válasza karldergroße (#5498) üzenetére


karldergroße
senior tag

Egyébként köszönöm. Úgy látszik megjavult, elég volt a gyorsítótárat törölni.

(#5500) #79335424 válasza karldergroße (#5498) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor még nem küldtél logot, és nem csináltál mentést a parancsaidról. Azok a mappák akkor jönnek létre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.