Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Zotya84 válasza Dezsike (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Olvasd el. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#102) SaGaIn válasza snecy20 (#99) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Pontosan.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#103) Gusztáv válasza Vesa (#93) üzenetére


Gusztáv
addikt

Használj Linuxot, vagy Win 7-et, vegyél MAC-et, senkinek nem kötelező felrakni/használni.

Laci

(#104) Cifu válasza snecy20 (#99) üzenetére


Cifu
nagyúr

Reméljük nem, és legalább egy normális Linuxot pakolnak inkább fel...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#105) snecy20 válasza Cifu (#104) üzenetére


snecy20
veterán

Windows-os alternatívára gondoltam természetesen. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#106) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Kíváncsi lettem volna normális, izmos grafikai benchmarkokra, (Catzilla, 3DMark), de majd hátha legközelebb. :)

(#107) Cifu válasza r3dsnake (#106) üzenetére


Cifu
nagyúr

Írták, hogy ehhez előbb megvárnák a hivatalos startot. Kimondatlanul azért, mert hátha a jelen állapotában még nem végleges a rendszer, és így fals eredmények születnének...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#108) DooMbo


DooMbo
tag

Kár, hogy a Vistat már nem lehet ingyen updateolni win10 re...

(#109) Kékes525 válasza FollowTheORI (#91) üzenetére


Kékes525
félisten

Tisztábban vagyok vele, de egyik sem tetszik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#110) Gusztáv válasza rudi (#33) üzenetére


Gusztáv
addikt

Arról is írhatnátok majd pár sort, hogy milyen fejlesztések történtek a motorháztető alatt (security, telepítési méret stb), mert akkor nem születnének olyan buta kommentek, hogy nem változott semmi a Win 8.1-hez képest. Persze ehhez nem árt ha kijön a végleges verzió, meg a DX12.

Laci

(#111) User64476 válasza Sanya (#76) üzenetére


User64476
őstag

A sony ősi román szokása a felhasználó orrba-szájba szivatása. Ez csak csepp a tengerben.

(#112) Sinesol


Sinesol
veterán

Én már vagy fél éve használom a win10-et, szerintem az XP óta messze a legjobb rendszer.

(#113) azopi74 válasza Sinesol (#112) üzenetére


azopi74
addikt

Miért épp az XP óta? XP előtt volt jobb? Vagy az XP jobb volt? :)

(#114) inspiroyhome válasza azopi74 (#113) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Arra gondol, hogy az XP után következő rendszerekkel összevetve számára a windows 10 a legjobb.

(#115) Sinesol válasza inspiroyhome (#114) üzenetére


Sinesol
veterán

Pontosan :R

(#116) chipesz válasza Sinesol (#112) üzenetére


chipesz
őstag

Az nem nehéz, számomra az XP volt a legrosszabb. Az ME után (mellett). :)

De a 10 tényleg jó, a legelső tech preview óta minden Buildet kipróbáltam, láttam, ahogy fejlődik; jó ideje pedig már napi szinten használom.

Várom az ingyenes Update-et asztalira és tabletre is (egyébként már rég feltettem volna.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#117) azopi74 válasza inspiroyhome (#114) üzenetére


azopi74
addikt

Nálam ez a sorrend (ha azt nézzük, hogy megjelenéskor mennyire volt jó az OS az akkor elérhető OSekhez képest):

1. Win2k
2. NT4
3. Win10
4. Vista
5. Win7
6. WinXP SP2
7. Win8.1
8. Win8
9. Win95 OSR2
10. WinXP
11. Win3.1
12. Win98
13. NT 3.5
14. Win95
15. WinMe

Win xp-t és az XP SP2-t szétszedtem, mert SP2 durva minőségi update volt az eredeti trágyakupachoz képest.

(#118) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Az érdekes, hogy a Wifi jelerősségét ennyire befolyásolja a telepített driver. Az vajon mit tud trükközni? Nem a hardver (antenna, érzékenység stb.) határozza meg a Wifi jelerősséget, hanem a szoftver is? Hogyan?

(#119) Sinesol válasza chipesz (#116) üzenetére


Sinesol
veterán

Nekem talán a Me, Win2k és a Vista volt messze a legirritálóbb rendszer, az az időszak elég gyászos volt Windows szempontból :)

Nekem talán ez lenne a top lista jelenleg:

Win10
WinXP
Win8.1
Win7
Win95

[ Szerkesztve ]

(#120) azopi74 válasza chipesz (#116) üzenetére


azopi74
addikt

Azért volt az XP-nél rosszabb is ( a teljes win9x vonal, ha egyáltalán azokat OS-nek nevezhetjük) Mindennek a legalja természetesen a winme volt...

(#121) azopi74 válasza Sinesol (#119) üzenetére


azopi74
addikt

Win2k és a vista eléggé forradalmi volt azért a maguk idejében. Persze nem ártott érteni is hozzájuk megjelenéskor, átlag usernek valóban irritáló lehetett mindkettő. És az is igaz, hog, mindkettőnek elég durva hw igénye volt megjelenéskor, ez is frusztrálhatott sokakat, de megfelelő vas alatt nagyon szépen muzsikáltak.

(#122) Entryy


Entryy
aktív tag

A hétvégén feldobom majd az UX280P re. Ha azzal működik, akkor tényleg rendben van.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#123) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Nemtudom, én első nap váltottam win7-ről win8-ra de én soha nem éreztem, hogy akkora nagy katasztrófa lett volna....sőt élveztem a sok plusz dolgot amiben fejlődött (iso kezelés, telepítéskor már alig kellett driverekkel szenvedni stb)

Ezért is gondolkodás nélkül fogom magam belevetni a Win10 mókába is, remélem 29.-én túl nem kell majd sokat várni, hogy frissíthessek én is. Nagyon várom már épp ezért kicsit szíven ütött hogy a 29.-ei megjelenés kamu volt, és csak az insidereknek frissül csak akkor. :(((

(#124) Kékes525 válasza azopi74 (#117) üzenetére


Kékes525
félisten

A Vista nem volt jobb mint az XP. Legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#125) janos1988


janos1988
addikt

"...a vállalat úgy döntött, tovább erőlteti ezt a leegyszerűsített, vonalrajzos vonalat." - Nem is csoda, hisz kell az erőforrás a működéshez. :DD

És az örök klasszikussal is megbirkózik?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#126) rudi válasza SaGaIn (#81) üzenetére


rudi
nagyúr

12-15 z év múlva az MS szerint sem ez az OS lesz, ugyanis tíz évre tervezik a tízes életciklusát. De hogy mi, hogyan lesz helyette az már 2-3 év múlva is érdekes lesz, minimum addigra kell majd egy főverzió (értsd 10->11 jellegű) váltás. Persze, légyegében hótmindegy hogy mi a neve lehet Win 10 szende-szundi-morgó-hapci-tudor-vidor-kuka edition vagy Window XP reboot vagy akármi, csak legyen jó.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#127) Kékes525 válasza janos1988 (#125) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a leegyszerűsített, vonalrajzos ábrák nagyon nem tetszenek. Az android 5-ös is ikonjai is valami hasonlót követ, az sem tetszik. :( Miért nem lehet valami kidolgozottabb, nem csicsás(!) rajzolatot, ikonokat? :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#128) azopi74 válasza Kékes525 (#124) üzenetére


azopi74
addikt

Nekem igen. Ég és föld volt. Csak az a béna aero ne lett volna benne.... Meg a vista SP2 előtt azért az UAC is eléggé bosszantó lehetett annak, aki nem tudta úgy hackelni, hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon (biztonságos maradjon, de használhatóva váljon). A két lábon járó sec. hole XP után egy kicsit túllőttek a célon a Vista-ban az UAC első verziójával...

(#129) azopi74 válasza rudi (#126) üzenetére


azopi74
addikt

Nem lesz több főverzió váltás. Semmilyen néven.

(#130) scarabaeus válasza azopi74 (#129) üzenetére


scarabaeus
őstag

Aztán letelik a 10 év, és élt 40 évet, 1985-2025, R.I.P.
(Jó, NT vonal csak 1993-2025)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#131) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Alapban kis ikonos lett a tálca? Ez sajátosság? Nincs nagy ikonos (szabvány 7, 8.1) mód?

(#132) Kékes525 válasza azopi74 (#128) üzenetére


Kékes525
félisten

Aero? Az mi? :D Én azonnal kikapcsoltam. :K Ja és az UAC-t is. Idegesítsen mást. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#133) azopi74 válasza scarabaeus (#130) üzenetére


azopi74
addikt

WaaS
Windows as a Service

(#134) scarabaeus válasza azopi74 (#133) üzenetére


scarabaeus
őstag

Persze, hiszen eddig ez volt a kinyilatkoztatás, ez a Windows lesz a végső, szolgáltatás lesz, de pár napja viszont jött a bejelentés a 10 éves életciklusról. Namost az évek során névváltás nélkül evolválódik, az épp aktuális állapotnak (bár ugyanaz a név) ezek szerint maga előtt kell görgetnie a 10 éves életciklust, akkor viszont 10 év múlva minek a támogatása fog megszűnni? Egy 2015-ös állapotban megtartott Windows 10-nek? Nagyon nem tiszta ez a két bejelentés egymás mellett.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#135) Воланд válasza scarabaeus (#134) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#136) macman507 válasza rudi (#7) üzenetére


macman507
aktív tag

Tipp a sebesség méréshez:

Youtube-on html5 60fps-es videót nézzétek meg, hogy hány fps-el játssza vissza, mennyire stabil az a 60 fps.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#137) Dilikutya válasza Sinesol (#119) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Windows 2000 nem az átlagfelhasználóknak készült, a desktop vonalon akkor a Win98SE és a WinME volt, a Win2000 kimondottan munkaállomás volt. Utána hozták át a workstation vonalat a mezei szegmensbe is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#138) scarabaeus válasza Воланд (#135) üzenetére


scarabaeus
őstag

Tehát az, hogy a Windows 10-nek 10 éves az életciklusa, nem igaz.
Van egy "Long Term Service Branch" ág, kritikus rendszerek részére, amire igaz ez a 10 éves életciklus. Az összes többi, "hétköznapi" Windows 10-re pedig nem igaz.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#139) azopi74 válasza scarabaeus (#138) üzenetére


azopi74
addikt

Feltűnt a "released in July 2015" felirat a windows 10 mellett ? :) Értsd, ahogy érteni kell. ...

(#140) scarabaeus válasza azopi74 (#139) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem, nem tűnt fel cikkekben - legyenek azok külföldiek, magyar cikkek, köztük a prohardveres cikkek egyike sem emlegette ezt, hogy a 2015-ös állapotú. Csak annyit, hogy A Windows 10. Vártam, mikor tisztázza valaki az ellentmondást, de csak nem tisztázódott. Nagyon nem mindegy, hogy a Windows 10 egy kiadáskori állapotára (amely egy ág kivételével úgysem marad abban az állapotban) vonatkozik valami, vagy A Windows 10-re. Azon az oldalon ott van ez, rendben, de akkor is elveszett valami a cég kommunikációjában, ha egymástól független site-ok világszerte A Windows 10 tíz éves életciklusáról hozták le a cikkeiket.

(Szerk.: És nem is relatív 10 évvel, hanem konkrét dátumokkal, 2020 és 2025-ös dátumokkal)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#141) Воланд válasza scarabaeus (#138) üzenetére


Воланд
titán

igy van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#142) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Köszi! Korrekt bemutató! :C

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

(#143) azopi74 válasza scarabaeus (#140) üzenetére


azopi74
addikt

Mert ezek a népszerű site-ok érthetően arra koncentráltak, ami ma az emberek többségét érdekli: nevezetesen, meddig tart a support, ha most frissítenek Win10-re (vagy vásárolnak retail linence-t)
És igen, egészen pontosan 2020 okt 13-ig tart egy ma "befizetett" windows licensz mainstream supportja, (addig kapod az update-eket, ha az OEM-ed is úgy akarja, amennyiben OEM licenszről van szó), 2025 okt 14-ig pedig megkapod a biztonsági frissítéseket .
Természetesen ez el fog tolódni pár hónappal, ha pl 2015 októberében "lépsz be" a rendszerbe, mert feltehetően ki fog tolódni a terméktámogatás is az eltelt hónapokkal. Ha meg 2019 decemberében csengeted ki a a Win10 (bár akkor már valszleg csak simán Windows-nak hívják majd a szolgáltatást, "10" nélkül) licenszet, akkor feltehetően 2024-ig tart a mainstream, és 2029-if az extended support. és így tovább. Egyszerűbb lenne persze azt írni a MS helyében, hogy vásárlástól 5 év mainstream, 10 év extended, dehát egyelőre még gondolniuk kell a korábbi verziók használóira is, akik bizony még mindig konkrét dátumokban gondolkoznak ....

(#144) MasterDeeJay

Egy ma már ősinek számító, Core 2 Duo processzoros ThinkPad X60 notebookra is feltettük a Windows 10-et, hogy megnézzük, mire jut a 2006-ban gyártott, mára szinte semmilyen program által nem támogatott laptoppal.

Intel GMA950 Win10-el?
Na csoda történt és Intel kiadott rá drivert, vagy MS írt rá egyet?
Nem hinném, valószínűleg semmilyen hardveres gyorsítás nem működik az inteles grafikával.
Én egy újabb bár már réginek számító 4500HDM-el (Dell Latitude E4200) is csak kemény küzdelem árán tudtam hardveres gyorsítást kicsikarni win8 alatt. (Bekapcsolt virtualizációnál így is grafikai hibákat csinál, de ez hivatalos feature, WDDM 1.1 van hozzá) Microsoft féle tetű lassú driver arra jó hogy a legegyszerűbb dolgok is 100% pörgetnék a kicsi Core2 SU9600-ast és nem csak hogy akadna minden de aksiidő is kevés lenne. (microsoftosban nincs opengl)
Az hogy felismert minden hardvert és látszólag nem kell telepíteni semmit még nem jelenti azt hogy használható.
Valaki megírhatná nekem hogy most akkor WDDM 1.1-es driver (Win7) elég a win10-nek?
A nagyobb asztali gépemre szívesen felraknám a 10-est mert nekem bejött a prewiev is, de a notitól félek pont az inteles halálgyorsító miatt.

Egyébként ős core2-esek SSD-vel és 3-4Gb rammal egész kellemesek netezni, de pont a grafikus drivereknél van bukó legtöbbször!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#145) snecy20 válasza GeneraL_XTX (#123) üzenetére


snecy20
veterán

Naná hogy nem volt katasztrófa, sorrendiségben a Win8.1 és a Win7 is simán legelől van. Mióta ezt a két rendszert használom, nem volt se egy kékhalálom, se driver crash-ek, se fagyások, se stabilitási és kompatibilitási problémák, se bármilyen anomáliák és rendellenességek ami Vistától visszafelé mindig keserítették az életemet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#146) Sinesol válasza MasterDeeJay (#144) üzenetére


Sinesol
veterán

Én is azt tapasztaltam, hogy egy Core2duo + 4Gb ram is bőven elég általános felhasználásra még ma is, ráadásul szinte fillérekből kihozható.
Annyi a lényeg, hogy potom 5-6 ezer forintért veszel bele apróról pl. egy Nvidia gt520-at és minden funkció tökéletesen működik, a fogyasztás meg szinte semmi.

[ Szerkesztve ]

(#147) _Atesz válasza Mr. Teddy (#64) üzenetére


_Atesz
addikt

Nekem is azon akadt meg a szemem.. :DD

(#148) _Atesz válasza azopi74 (#117) üzenetére


_Atesz
addikt

Azért az érdekes, hogy nálad a Vista a 4. :D

(#149) MasterDeeJay válasza Sinesol (#146) üzenetére

Az rendben is van. Csak notinál ezt nehéz megoldani.
Ahol tudom ott megoldom:
Nvidiánál érdekes módon Win 8.1 x64 drivert képesek voltak írni ezeréves Quadro FX550-esre ami fizikailag nagyrészt egy 6600GT, ugyanígy az asztali régi geforceokra is van driver. Egy 2004-es kártyáról beszélek!!

AMD-nél driverhackekkel még éppen megoldható hogy a DX9-es kártyák (Ati 9500+széria) tákolva menjenek Win8.1 x64-en (2002-es kártyák) Nehézkes azért de nem lehetetlen. Brutál sokat szívtam vele és rengeteg kékhalált csináltam miatta. h264 gyorsítás úgy tudom x1000-x2000 től van.

Intel meg dobja pár év után a támogatást, pedig úgy tudom hogy a legtöbb gépben ilyen grafikus vezérlő van. Ezeknél még a drivert sem bírtam rendesen felrakni, nemhogy egy kékhalálig eljutni annyira zárt az egész.

Szóval nekem régi gépbe passzív hűtős Geforce 6-7-es bevált (h264 részben hardveresen megy 6600 tól felfele, de a 8000-esek már biztosan tudják.)

Win10 MS driverével meg gyakorlatilag a régi hardvereknél elbukott mindenféle gyorsítás, pont az ami kisegíteni a gyengébb procikat pl youtube alatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#150) pdev1811


pdev1811
tag

Az a lomtár.... ritka szarul néz ki. Mi ez, win 95?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.