Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Syl válasza MasterDeeJay (#144) üzenetére


Syl
nagyúr

>valószínűleg semmilyen hardveres gyorsítás nem működik az inteles grafikával.

És ezt hogy/hol lehet leellenőrizni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#152) Sinesol válasza Syl (#151) üzenetére


Sinesol
veterán

Például ezt beirod Chrome esetén a cimsorba: chrome://gpu

Ott írja, hogy mi az ami működik és mi az ami nem.

[ Szerkesztve ]

(#153) Dilikutya válasza pdev1811 (#150) üzenetére


Dilikutya
félisten

Komoly probléma.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#154) azopi74 válasza _Atesz (#148) üzenetére


azopi74
addikt

A Vista nem más, mint a Win7, csak kicsit megelőzve a korát, és hardverigényét, alapból használhatatlanságig megspékelt UAC-cal, és használhatóságot kevésbé javító Aero-val. Ha viszont egymás mellé teszel egy Win7-et és egy Vista SP2-t, akkor a különbség kb kimerül az új Win7 taskbar feature-ökben

(#155) Syl válasza Sinesol (#152) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk csak 8.1-en nézem, de
Rasterization: Software only, hardware acceleration unavailable
A többi okés.
i3 HD2500 - mire lehet számítani Win10-nél?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#156) rico21


rico21
tag

Hali
nekem a ki-be kapcsoláshoz lenne 1-2 szavam, én is több gépen tesztelem a 10-et.
Hát meg kell mondjam elég érdekes mert pl hp6930p P8400\2GB\1TB\HD3450 elég elfogadható,
aztán van egy főgépem i7-2600\16GB\SSD stb nyilván gyors ugyebár!
Na de van egy Gigabyte F2A88X-D3H\A10-5800k\8GB\WD 80GB HDD nem mai darab de többféle HDD-vel is próbáltam néha annyira tetű lassú a betöltés van hogy a le állítás is, de találkoztam Win 8 as laptopal is aminél volt ilyen jelenség, ja és új laptop volt!
Kiváncsian várom a folytatást!

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#157) snecy20 válasza Dilikutya (#153) üzenetére


snecy20
veterán

Pár hét aztán úgyis jönnek a skinek ezrei Win10-re. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#158) tDr1v3r válasza azopi74 (#154) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mondjuk érdekes hogy nekem a Vista tök ugyanúgy ment mint a 7. Clean install, upgrade, mindegy volt. Persze anno Q6600 volt mellette, de akkor is...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#159) Sinesol válasza Syl (#155) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem amit 8.1-en támogat, az ugyanugy megy 10-el is.
Ha jönnek később Win10 only dolgok, azokkal lehet gond, de egyelőre nem hallottam róla, hogy ilyesmi került volna akármelyik böngészőbe.

[ Szerkesztve ]

(#160) szaya válasza snecy20 (#157) üzenetére


szaya
tag

8.1 -re se jöttek :P

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#161) _Atesz válasza azopi74 (#154) üzenetére


_Atesz
addikt

A Vistáról a Microsoft nyilatkozta, hogy gagyi. Sosem volt fenn egyik gépemen sem.
Voltak benne újítások, de mint operációs rendszer egy nagy bukta, főképp az erőforrás igénye miatt.

(#162) tDr1v3r válasza _Atesz (#161) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"A Vistáról a Microsoft nyilatkozta, hogy gagyi."

Bill Gates meg azt hogy ki kéne írtani az emberiség felét.

Az erőforrásigénye ugyanaz volt mint a 7-nek, csak 2009-re az emberek képesek voltak kétmagos processzorra és 2 GB RAM-ra váltani.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#163) Bozek válasza Syl (#155) üzenetére


Bozek
nagyúr

Lentebb írják: "GPU rasterization is blacklisted on non-Android"

(#164) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek, hogy birkózik majd meg vele az Eeepc 1001p-nk (atom n450 + 2GB RAM). gondolom a 32bites verzió kicsit kevesebb RAM-ot eszik, mint a 64-es, úgyh azzal fogok próbálkozni...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#165) snecy20 válasza szaya (#160) üzenetére


snecy20
veterán

Akkor lehet nem skinnek nevezik, de kismillió módosított desktop használható Win8 alatt

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#166) Sinesol válasza tDr1v3r (#162) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért az valamit jelent, hogy az aktuál Win 8.1 jobban megy az akkori gépeken, mint a Vista/win7.
Szóval van ott valami gond az erőforrások kihasználásával.

(#167) Dilikutya válasza tDr1v3r (#162) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Windows 7 egy 3 GHz körüli P4-en is használható 1 Gb RAM-al. Saját szememmel láttam, én sose telepítettem volna. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#168) Kolondrum


Kolondrum
félisten

GMA4500M -re van már orvosság?

(#169) azopi74 válasza _Atesz (#161) üzenetére


azopi74
addikt

erőforrás igénye nagy volt, nem tagadom. (Win2K-nak is elég nagy volt, akkoriban az volt a nézet, hogy ne optimalizálj, csal kezdd el írni a szoftvert, nem baj, ha szarul fut a jelenlegi vasakon, mire befejezed, az utolsó vackon is menni fog simán)
hogy sose volt Vista egyik gépeden sem, az magánügy.
nem emlékszem olyan MS nyilatkozatra gagyi lenne. Ami miatt bukta volt, az az, hogy egyrészt brutális sokat késett (erről viszont elsősorban a trágyahalmaz XP tehet, mert az SP2-re sikerült csak belőle majdnem használható rendszert faragni) másrészt eredetileg olyan hardverre optimalizáláták, ami akkor sem létezett, és azóta sem létezik (10 GHz + mainstream procikról regélt akkoriban az Intel, a MS meg be is szívta a horgot), harmadrészt a már említett átjáróház WinXP után valami biztonságosat akart letenni az asztalra a MS, ebből lett a durva túlkapásnak nevezhető UAC (a la Vista). WinXP idők, de szépek voltak,.... Emlékszem a versenyfutásra az idővel, minden XP telepítés egy szerencsejáték volt, a tét az volt, hogy telepítés után sikerül-e hamarabb lehúzni a biztonsági frissítéseket, mint hogy megfertőződjön a gép (análkül, hogy akár egy weboldalt megnyitottam volna) :) Mert nem kellett még egy böngésző ablakot se megnyitni, hogy fent figyeljen az XP-n egy rakat trójai és egyéb kártevők ...

(#170) inspiroyhome válasza Dilikutya (#167) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Én anno SP1 előtt valami irodai konfigból kibányászott 2.0ghz-es P4-el, illetve 768mb rammal használtam. Teljesen jól ment, egyedül az aero nem működött a 128mb-os ati 9200 miatt. :D

(#171) Dilikutya válasza azopi74 (#169) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez a versenyfutásos rész egészen konkrétan a legnagyobb hülyeség, amit a héten hallottam, pedig hidd el, hogy a munkámból adódóan rendkívül erős mezőnybe kerültél. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#172) t72killer válasza azopi74 (#169) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"fent figyeljen az XP-n egy rakat trójai és egyéb kártevők ..." - fiatalok voltunk és bohók :DDD (wa rez + p0r n) Azért ez így túlzás, max akkor volt ez a helyzet, ha telepítés után rögtön 1 rakás tört szoftvert tettél fel és nem egy jobbféle vírusirtóval kezdted a sort (!=lejárt nod32 - mint korabeli sláger);)

#173: ezt sztem egy csöppet magozd ki a szalonképesség és a világbéke érdekében:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#175) Goose-T


Goose-T
veterán

Nálam az egzotikusnak nem is különösebben mondható Logitech F710 gamepaddel nem tud megbirkózni a Windows 10.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#176) vzozo válasza _Atesz (#161) üzenetére


vzozo
senior tag

#161 Dospalek

A Vistáról a Microsoft nyilatkozta, hogy gagyi.

Mondjuk úgy, hogy voltak egyes MS-es executive emberkék, akik mondtak egyet-s-mást, amellyel szembeköpték magukat. Tudod, van az a pénz, amiért te is képes lennél egyik napról a másikra 180 fokos fordulatot tenni bizonyos kérdésekben.

Arról nem is beszélve, hogy ez egy tipikus sales-es trükk volt: mint ahogy az autókereskedő, a porszívóügynök vagy a TV eladó is szidja az előző modellt, amint megjelent a Win7, a vista kegyvesztett lett.

Ezt mondjuk minden 10 évnél idősebb ember átlátja, és meg sem lepődik rajta.

#162 tDr1v3r

Bill Gates meg azt hogy ki kéne írtani az emberiség felét.

Természetesen sosem mondott ilyet, lásd a fentebbi utalásom a hozzászóló életkorára, élettapasztalatára és felfogására a világról.

(#177) tDr1v3r válasza vzozo (#176) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nyilván szarkazmusból írtam.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#178) Bozek válasza vzozo (#176) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk a Vista az az is volt. Legalábbis az elején, hiszen egy teljesen új irányba mentek el vele, amihez a hardvergyártók nem zárkóztak fel időben.

(#180) vzozo válasza tDr1v3r (#177) üzenetére


vzozo
senior tag

OK, akkor no offense.:)

(#181) dchard válasza Tesztelo.hu (#118) üzenetére


dchard
veterán

Örülök, hogy nem csak nekem tűnt fel ez a butaság.

" A Wi-Fi a Windows 7 alatt megszokottnál egy pálcikával gyengébb jelerősséget mutatott"

Ilyen nincs. Mármint kevesebbet nyilván mutathat például akkor ha a skála eleje és/vagy a vége máshol van, de kevesebb nyilván nem lesz a vételi szint.

Már csak azért sem, mert a vételi szintnek a driverhez semmi köze. 90%-ban a hardver maga, a maradék 10%-ban a rajta futó mikrokód határozza meg, ami a driverrel nem frissül, vagy változik meg.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#184) _Atesz válasza tDr1v3r (#162) üzenetére


_Atesz
addikt

Több memóriát zabált és a processzor időből is többet falatozott.
Nem egy gépet telepítettem át Vistáról 7-re és érezhetően gyorsabb lett, eleve kevesebb memóriát foglal el a 7-es oprendszer..

(#185) snecy20 válasza Dilikutya (#171) üzenetére


snecy20
veterán

Júzer error...eleve vírusos XP-t telepített! :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#188) _Atesz válasza vzozo (#176) üzenetére


_Atesz
addikt

Akkor mondták volna a 7-re is, de nem tették -> fail.

Gates-ről annyit, hogy elég komolyan jelen van az oltóanyag iparban, biztos szívjóságból.. :)
De ezt nem akarom magyarázni egy 9 év alatti gyereknek.

(#191) vzozo válasza _Atesz (#188) üzenetére


vzozo
senior tag

Akkor mondták volna a 7-re is, de nem tették -> fail.

Egyrészt még adós vagy azzal, hogy ki és mikor szidta a Vistát, mert az egy dolog, hogy én egyes MS által szervezett konferenciákon / eseményeken mit hallottam szűk körben, meg az is egy dolog, hogy te mit feltételezel erről az egészről.

Továbbá azt sem látom bizonyítottnak, hogy a 7-essel kapcsolatban ne hangzott volna el hasonló, főleg mivel nem ismerem személyesen a több tízezernyi (?) MS-es sales-es emberkét, és nem tudom, hogy ki mit és mikor mondott. Te talán igen?

Gates-ről annyit, hogy elég komolyan jelen van az oltóanyag iparban, biztos szívjóságból..

A fejlett egészségügyi ellátás természetesen módon magával hozza a népességszaporulat csökkenését - elég egyszerű a képlet: ha a megfelelő ellátás miatt életben maradnak az utódok, akkor nem kell tíz kölköt kipottyantani, hogy talán egy megmarad, hanem lehet szimplán egy-két gyermekkel tervezni. Ez tökéletesen megfigyelhető jelenség volt a fejlett világban a XX. század elején.

Én is "jelen vagyok" bizonyos cégekben tőzsdei befektetéseken keresztül, mivel úgy gondolom, hogy az egészségben óriási pénz van. Ettől senki sem lesz gonosz.

A szívjóság pedig egy érdekes szó, különösen annak fényében, hogy a Gates Alapítvány mi mindent tesz az emberiségért - tudod van az a szint, ahol már tényleg csak az számít, hogy mit hagysz hátra, és hogyan vonulsz be a történelemkönyvekbe.

Csak mint írtam, ezt gyermeki naivitással nem fogod sem belátni, sem megérteni.

Szóval, kisfiú, fellőtték a pizsit, irány aludni.

(#193) Musicking válasza Sinesol (#166) üzenetére


Musicking
aktív tag

Itt a sztárolt aktuál win 8.1 mit produkál egy modern laposon (asus k555lb) [link], 7esen meg ez e helyzet meg is szűntek a hangproblémák [link]

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#195) Sinesol válasza Musicking (#193) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez éppenséggel a progi fejlesztőjének a hibája, neki kéne normális Win8 verziót készítenie, majd javítják ha elegen sirnak miatta. Habár lehet hardverfüggő is, ugyanazzal a rendszerrel is 10 gép lehet 10 féleképpen müködik.

Amugy jó ez a lejatszó program?
Pont most keresek én is valamit, de lövésem sincs mi lenne jó pc-re zenére.

[ Szerkesztve ]

(#196) Musicking válasza Sinesol (#195) üzenetére


Musicking
aktív tag

Csak 8.1 x64-es támogatás van (új cucc meg hanyag támogatottság) a 7hez nekem kellett egyenként összeszedegetni drivereket különböző gyártók oldalairól. Egyébként tökmindegy driverek nélkül is ezt produkálja 8.1 alatt, w10 alatt egy fokkal jobb de közel se olyan mint a 7es alatt.

Hardverfüggő milyen lejátszó progit használsz, a srácnak ezzel jól tudom vezérelni a külső hangcuccát (hangkártya-keverő), az asiot is hibátlanul kezeli meg a laptop realtek asio driverével is szépen megy.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#197) _Atesz válasza vzozo (#191) üzenetére


_Atesz
addikt

Hivatalosan beismerte a Microsoft, hogy a Vista egy mellékvágány. Akkoriban még a csapból is ez folyt.

"elég egyszerű a képlet: ha a megfelelő ellátás miatt életben maradnak az utódok, akkor nem kell tíz kölköt kipottyantani, hogy talán egy megmarad, hanem lehet szimplán egy-két gyermekkel tervezni."
Ez tényleg elég egyszerű. Olyannyira, hogy már gyerekesen naiv. Szóval szerinted csak azért szül Indiában egy anya 10 gyereket, hogy majd talán egy életben marad? :DDD
Ennyit a gyermeki naivitásról.

A pizsit pedig gyanítom neked lőtték fel előbb. :)

(#198) azopi74 válasza _Atesz (#197) üzenetére


azopi74
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.