Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) PitLee válasza Syl (#296) üzenetére


PitLee
őstag

Mi "egyszerű" emberek nem tudunk nagyon elvonatkoztatni a pénztől, de egy olyan emberről beszéltek akinek nem olyan rég nem érte meg lehajolni a 20.000Ft-t mert azon idő alatt többet keresett. Szerinted ilyen embereket motivál olyan mértékben a pénz mint téged ? Nem, szinte bármit megvehetnek ez már nem motiválja őket, náluk már a befolyás és a hatalom ami mozgatja a fantáziájukat egy cégtulajdonosaként akár országokat befolyásolhatsz "kedved" szerint ehhez kell az információ amit a felhasználóktól begyűjtesz az egészségi állapotodtól kezdve a tartózkodási helyeden át a mit, hol, miért, mennyiért, miből, mennyid van ...ect ezért és a piaci verseny miatt nem valószínű, hogy havidíjas lesz max az egyszeri megvétel, hogy a cég dolgozóinak legyen fizu.

(#302) Dilikutya válasza Воланд (#298) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy olyan adatra, legalább arányokat tekintve még kíváncsi lennék, hányan vesznek dobozos Windows-t, amit gépről gépre költöztethetnek. Mert ők most azok a 7/8 felhasználók, akiknek nem kell majd a 10-et megvenni, és talán később se egyik újabb verziót sem. Mert nyugaton, ahol Windows-al veszik a laptopot, a brand gépet, de a többség az összeállított konfigurációt is, ott nem téma ezután se 3-4 évente megvenni az új géphez az aktuális verziót, ezen csak nálunk rágódnak. Valóban nem tűnik akkora bevételkiesésnek, már ha egyáltalán az, és nem csak átcsoportosítják a bevételeket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#303) Воланд válasza Dilikutya (#302) üzenetére


Воланд
titán

ilyet nem tesz kozze az ms.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#304) Dilikutya válasza Воланд (#303) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyilván nem, de attól még érdekes lenne. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#305) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

GTX960 és DirectX 12 miatt én is jelentkeztem a majdani ingyenes frissítésre. Ez a frissítési metúdus ugyan olyan mint egy windows csere" képfálj pendrive-ra, majd bootolása C meghajtó formatálása és telepítés"?

Elég sok munkám, anyagom van a gépen, így ha ez a frissítés így történik mint egy általánosnak mondható windows telepítés már most neki látok mentegetni.

(#306) Воланд válasza 4264adam (#305) üzenetére


Воланд
titán

nem. frissites eseteben a windows update letolti a szukseges fajlokat, ha kesz van, akkor jelez, te raboksz arra, hogy frissites, kivalasztod, hogy mit szeretnel megtartani (programok es szemelyes fajlok, csak szemelyes fajlok, semmit), aztan hatradolsz es varsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#307) hokuszpk válasza Dilikutya (#292) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem telepitettem ra semmit, szoval elvileg tokures ; nidda valahonnan van catalyst control center, hudeokos, nosza nezzuk meg mit bir a cpu, raengedtem az automata kifilozast, erre amikor az szolt, hogy most akkor rebootoljuk a rendszert, elkezdte ratenni a frissiteseket. gondolom emelt orajellel, reboot utan ossze is omlott az egesz.
na most kit szidjak ? :-)

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#308) 4264adam válasza Воланд (#306) üzenetére


4264adam
veterán

köszönöm szépen válaszát!

(#309) Bozek válasza Dilikutya (#299) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A dobozos (nem OEM) Windows 7, 8, illetve 8.1 tulajdonosoknak nem jó hír, hogy az ingyenes frissítési ajánlat a géphez kötődik, így a Windows10-es frissítési licenc nem hordozható tovább másik számítógépre."

forrás

(#310) justaview válasza Bozek (#309) üzenetére


justaview
őstag

Akkor most ki nem tudja jól?

When I upgrade a preinstalled (OEM) or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 license to Windows 10, does that license remain OEM or become a retail license?

If you upgrade from a OEM or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 to the free Windows 10 upgrade this summer, the license is consumed into it. Because the free upgrade is derived from the base qualifying license, Windows 10 will carry that licensing too.

If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.

If you upgrade from a OEM version, it carries the rights of a OEM version.

FORRÁS

(#311) Воланд válasza justaview (#310) üzenetére


Воланд
titán

irtam a masik topicban is, meg mar korabban is, hogy az egy mvp altal, innen-onnan osszeollozott iras, nem az ms hivatalos tajekoztatoja. ha a klasszikus upgrade-et vesszuk figyelembe, akkor igaza is lenne, de mivel itt az ms nem koti a frissites ujratelepiteset meglevo os-hez, hanem inkabb hozzakoti az eszkozhoz igy nem pontos az informacio.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#312) davidsone válasza scarabaeus (#254) üzenetére


davidsone
addikt

én szeretem a minimal dizájnt de ez tényleg "túlzás" egy kicsit...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#313) JoeYi


JoeYi
őstag

" vonalrajzos vonalat "

A vonalak már csak ilyen vonalrajzosak :D

(#314) hokuszpk válasza hokuszpk (#307) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

némi kiserletezes utan arra jutottam, hogy a hozzam hasonlo alkalmi tunningosok nagy tomegei fognak belefutni ebbe, elokeszuletkent vagy le kell huzni a gepet a netrol, vagy elobb meggyozodni rola, hogy fentvan az osszes update.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#315) Dilikutya válasza hokuszpk (#307) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt most magyarul is, ha lehet! :)

AMD drivert már a Windows 8.1 frissítései között is láttam, de nekem azt nem telepítette, szerintem azt csak akkor rakja fel, ha te nem telepíted. De ha a CCC-s drivert telepíti, azzal olyan nagy baj nem kéne, hogy legyen, mivel az az AMD-től származik, legfeljebb csak nem a legfrissebb, nyilván eltelik némi idő, mire egy kiadott driver a Windows Update-en is megjelenik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#316) martonx válasza hokuszpk (#307) üzenetére


martonx
veterán

Hát elég egyértelmű, hogy magadat :)

Én kérek elnézést!

(#317) justaview válasza Воланд (#311) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm, most már összeállt a kép (meg az is, hogy MS nem tud kommunikálni, vagy az angol nyelv nem alkalmas erre ;] ).

(#318) martonx válasza hokuszpk (#314) üzenetére


martonx
veterán

"hozzam hasonlo alkalmi tunningosok nagy tomegei" - értsd mind az 1-2 ember, aki szerint egy új win esetében a legfontosabb megbizonyosodni arról, amit eddig is tudtak, hogy Mhz-re pontosan pont ugyanannyit bír az új videókártyájuk, mint eddig, hiszen mi is változott volna a vas szintjén :))
És ha 10Mhz-vel most éppen többet, vagy kevesebbet tud, akkor pl. mi van?

Én kérek elnézést!

(#319) hokuszpk válasza martonx (#318) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

speciel epp uj gepre ruhaztam be, es meg kivantam tudni, hogy ha esetleg netalantan szukseges lenne tekerni rajta, akkor meddig mehet.

*szerk: azt talan elfelejtettem irni, hogy itt nem a videokartyat rantottam meg, hanem a processzort, leven az ilyen hatmagos bulldozer, az emelt orajel ezert lehetett a windowsupdate hiba oka.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#320) hokuszpk válasza Dilikutya (#315) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem toltam ra semmit, w10 feltelepit, aztan nezegettem miisez mar megint ?
egyszer szolt, hogy volt par update inditsam ujra, ezutan csodalkoztam ra, hogy van catalyst control center, termeszetesen ha mar ottvan, akkor raprobalunk az osszes kapcsolora es tekerentyre, azert van ez a tesztverzio, de lehet felre vagyok tajekozodva.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#321) hokuszpk válasza Dilikutya (#315) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem csak nekem telepitett drivert kerdes nelkul, a hupon is aztirja kollega, hogy neki az nvidia cumot csapta agyon.
[link]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#322) HornedReaper válasza Bozek (#309) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Volt Sulinetes, lejárt licenszes Win7 vajon legálisan frissíthető? :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#323) Syl válasza HornedReaper (#322) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze. A thepiratebay-es vérpistike-power edition win7 is :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#324) HornedReaper válasza Syl (#323) üzenetére


HornedReaper
senior tag

azjóóóó :C már töltöm is a vérpista editiont :D

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#325) Feri1977


Feri1977
senior tag

Amúgy engem nem érdekel ez az idióta upgradesdi, ugyanis szűz új telepítést akarok, nem tákolmányt! Hogy toldozgassa a 8.1-emet, azt lesz valami belőle, hátra hagyva egymillió szemetet a régiből! Mikor lesz már olyan verzió, hogy pendrive-ra vagy dvd-re kiírom, azt telepítem és jó napot?!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#326) kleinguru válasza Feri1977 (#325) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem már van ilyen verzió a Microsoft honlapján (reggel mesélte a kolléga, most nincs időm megkeresni):K

Meg is találtam:K

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#327) Bozek


Bozek
nagyúr

A Win10-et lehet Win7 kulccsal is aktiválni? Vagy ha nem frissítek, hanem a 0-ról rakom fel, akkor vennem kell hozzá 10-es kulcsot?

(#328) Feri1977 válasza kleinguru (#326) üzenetére


Feri1977
senior tag

...ok...szuper! köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#329) Воланд válasza Bozek (#327) üzenetére


Воланд
titán

nem lehet, venned kell kulcsot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#330) odrif


odrif
MODERÁTOR

Valaki kipróbálta már egy Dell Vostro 3300-án?

20 éve a Prohardveren

(#331) 4264adam válasza Syl (#323) üzenetére


4264adam
veterán

De a piratebay-es verzióra, ha rátelepül a win10 onnantól kezdve a "hamisitás áldozata" felirat lsz olvasható, vagy rosszul gondolom?

(#332) kleinguru válasza Воланд (#329) üzenetére


kleinguru
addikt

Azt tudod esetleg, hogy diák ajánlat lesz-e és ha igen mikor?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#333) RVR400 válasza Sanya (#201) üzenetére


RVR400
veterán

Valójában egy időben már az első újraindításnál megették otthoni felhasználók a friss telepítés után a számítógép 1 perc múlva automatikusan újraindulós cuccot. Még csak több gép sem kellett hozzá.

(#334) Bozek


Bozek
nagyúr

Hmm, éljen az előfizetéses modell. Bár nem a Win10 lett az, hanem egyelőre "csak" a Pasziánsz...

[link]

(#335) MasterDeeJay

Felraktam a win10-et intel HDM4500-as grafikájú notira és láss csodát talált divert.
De persze megint hardveres gyorsítás nélküli, úgyan úgy ahogyan a win8.1-nél. Ez a driver arra pont jó hogy képet adjon meg zabálja az aksit és pörgesse maxon a procit.
Szerencsémre a Win7/Vistás drivert megette gond nélkül és azzal meg OpenGL gyorsítás is! (Win7Vista_64_151717bb)
Hála az égnek, ez ugyanis azt jelenti hogy WDDM 1.1-es drivereket megeszi a 10-es, azaz akár milyen szutyok hulladék kártyán elmegy amire volt Vista (nem XPDM) driver!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#336) Kolondrum válasza MasterDeeJay (#335) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi már telepítem is. :))

(#337) 4264adam


4264adam
veterán

Eddigi problémám, hogy az Autocad Electrical telepítés közben leáll arra hivatkozva, hogy nincs telepítve a 4.5 Net Framework. 3.5-öt automatikusan telepíti, de a 4.5-re azt írja a windows tartalmazza. Nem értem. Eleve érdekes, hogy a 3.5-öt telepíthetem de a 4.5 része.

(#338) MasterDeeJay

Következő gép, kicsit újabb szintén Intel gyorsító. Toshiba satellite t210-10x
Intel HM55 chipset. Valami pentiummal még az első generációs i széria korából.
Felmászott az MS féle driver, látszólag működik de alvó módba téréskor mindig kiírja hogy a videókártya illesztő nem válaszol. Ezen kívül működik csak írogat hülyeségeket.

Aztán egy asztali gép, már retró 4290 integrált grafikával. Felmegy az MS driver, nincs catalyst. Felraktam a legújabbat az meg nem látja a kártyát. Na akkor minden uninstall és a Win8-as driver kompatibilításos módban felmegy és működik minden.

Szóval az történt ami vártam. MS nem művelt csodát, a win10 esetében nem egyszerűbb a videókártya driverek kezelése, sőt mivel szar drivereket rak fel ezért többet árt mint használ. Azaz faék user felrakja a win10-et majd csodálkozik hogy miért nem megy még egy minecraft sem holott látszólag van driver és Win7-8 alatt működött. Annyit talán érhet hogy ráveszi az usert hogy vegyen újabb hardvert, vagy hívja a szomszéd pistikét aki megmókolja a drivereket hogy működjenek. (utóbbit csináltam, de tudom hogy így van esély rá hogy nem lesz stabil rendszerem)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#339) Musicking


Musicking
aktív tag

http://www.station-drivers.com

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#340) zkiss0


zkiss0
tag

HI!
A Windows 8.1-ben a fájlok másolása alkalmával lehetett látni, hogy mekkora sebességgel másol. Ez nagyon tetszett, jó volt szemlélni, én szerettem! A Windows 10-ben ez a funkció nincs meg.
Vissza lehet ezt valahogy hozni?
Kösz!

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#341) Sweet Lou 6 válasza zkiss0 (#340) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ez nem változott a 8-as óta, csak rá kell menni a "Több részlet" feliratú nyílra.

sweetlou6.wordpress.com

(#342) Bluesummers válasza VIC20 (#100) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ezt amúgy láttam egyszer régebben. :U

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#343) calocsay válasza Dilikutya (#5) üzenetére


calocsay
tag

Ha akarták volna, lett volna. Akkoriban még nem volt ennyire kapzsi a kereskedelem, mint ma. Ennyi a válasz és nem több. Jó volt, működött és minden feladatot megoldott. 10-20 évig is volt alkatrész, volt munkahely. Ma már 1-2 évre terveznek mindent, a cél a befektetők tőkéjének nevelése minden áron. Úgy is, ha emiatt munkahelyek ezrei szűnnek meg, úgy is, hogy kizsakmanyolják a földet, jobban, mint valaha, és úgy is ha a fejlesztés az emberi kapcsolatokra, szokásokra káros hatással van. Csak és kizárólag a profit mozgatja a mai okádni való világot (bocsánat a szóhasználatért).

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#344) tt76


tt76
friss újonc

vfo7 segítenél mi volt az a driver amivel tudtad működtetni a HP Laserjet 1000-et Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.