Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) martonx


martonx
veterán

Jó látni, hogy ez a teszt is megerősítette azt amit én is tapasztalok, miszerint az új Edge böngésző igaziból még mindig nagyon gyengécske az FF, Chrome pároshoz képest.
Az egy dolog, hogy pár teljesen szintetikus tesztre most még jobban rágyúrt MS, de általánosságban, napi használatban észrevehetően lassabb, miközben a HTML5 támogatásban is gyengébb (és akkor még nem is beszéltünk a WebGL eredményeiről).
Na mindegy, az éles indulásig, vagy valamikor közel ahhoz hátha kijön egy még jobb Edge verzió, amiben végre már pluginezési lehetőség is lesz, mert így azt kell mondjam, még a régi IE11 is jobb, mint az Edge :(

Én kérek elnézést!

(#52) vfo7 válasza GZoli7 (#49) üzenetére


vfo7
senior tag

"A HP LJ 1015 simán működik."

Meg más régebbi Hp-printer is. Az ok szerintem az, hogy a LJ 1000-ből főleg cégek vettek nagyon sokat, miután rájöttek, mennyire strapabíró, a HP viszont a haszon biztosítása miatti kényszerből eredően b@szott ki a kuncsaftokkal, hogy minél nagyobb darabszámban cseréljék le a nyomtatóikat.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#53) icp1970


icp1970
senior tag

Szerintem teljesen normális ha a win 10, 10-15 éves vasakon nem az igazi.Bárcsak android fronton a telóknál lenne fele ilyen hozzálás,(nexus kivétel) lassan már ott tartunk hogy 2 éves csúcs teló is örülhet max 2 verzio frissítésnek évekkel megkésve. Részemről már az is szimpatikus ha 7-8 éves platformon is megy egy mai fris os,nem hogy 15 éves gépen.A perifériákat nézve ,pedig nem a win a hibás azért ,ha nem gondoskodik a gyártó megfelelő driverről.

(#54) vzozo válasza Abu85 (#21) üzenetére


vzozo
senior tag

Jaja, olvastam azt is, csak most nem linkeltem. Köszönöm.

De akkor most mi a mondás? Kb. egy héten belül kellene gépet összeraknom egy családtagnak, nem tudok várni vele. Szopó lesz a Haswell, nézzek inkább valami AMD-t, vagy mi a szitu?

(#55) anulu válasza martonx (#51) üzenetére


anulu
félisten

hát nem tudom. nálam pörög az Edge, mint a golyó. jópár napja fent van, és amitől az IE beállt, mint a szög (induláskor 20 tab), az Edge röhögve veszi.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#56) alevan válasza snecy20 (#34) üzenetére


alevan
őstag

Ha másban nem is, de videólejátszásban az IE 10 és 11 mindig erősebb volt a többi third party böngészőnél Win alatt (természetesen a támogatott formátumokra gondolva... szóval WebM kizárva).

(#51) martonx Másik oldalról nézve: mivel a PH! csak a Peacemaker-er tesztelt, elég egyoldalu.

Az Anandtech is tolt egy ilyen tesztet, Edge VS minden más ugyanazon a hardveren. Itt a tesztek többségében elég jól szerepel a konkurenciához viszonyítva (és fel vannak tüntetve januári Project Spartan eredmények is).

Kiadásra extensionok biztos nem lesznek, de az Edge amúgy is gyakrabban lessz frissítve, szal bőven van esély, hogy beéri a Chrome-ot és a Firefoxot.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#57) vzozo válasza vfo7 (#50) üzenetére


vzozo
senior tag

Hosszas kutakodás után aztán találtam egy teljesen más cég teljesen más driverét, mellyel csodák csodájára működött a 64 bites win8.1-en.

Szabad tudni, hogy melyik volt az? Van egy ilyen printer a családban.:) Win7 alatt tényleg elmegy az XP-s driverrel, de a jövőre nézve tanácstalan vagyok.

Köszi!

(#58) kakuk.tamas válasza Dezsike (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Prcesszortól függ. Ha jól tudom, P4 szintü gépen nem fog menni.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#59) spuros


spuros
őstag

Vajon a Xeon procikkal is megy? Jólenne..

(#60) kovsol válasza spuros (#59) üzenetére


kovsol
titán

Miért ne menne? :F

May the Force be with you!

(#61) GZoli7 válasza spuros (#59) üzenetére


GZoli7
senior tag

Miért ne menne? Legalábbis a 775-től biztosan.

(#62) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Énis kipróbáltam egy régi ezeréves laposon (Sony Vaio Core Duo T2400 32bites még, Vista-ig van driver támogatása hivatalosan!!), simán felismert minden hardvert és megy tökéletesen a 32bites Win 10 rajta.

És gyors is... mondjuk ezzel az ócska fapados grafikával (ami amugy borzasztó szerintem :O :DDD ) meg is lepne, ha nem lenne gyors a beépített legacy drivereivel is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#63) Attila2003


Attila2003
tag

Hát nem tudom. Nekem egy Medion laptopon windows 8.1 simán települt, csak neten való olvasásra meg dvix-es filmek nézésére használom. Namármost a windows 10 telepítőlemezt beteszem és a logo után nem csinál semmit. Akkor hogy is van az hogy amin megy a w 8.1 azon megy a 10-es is?
A proci Intel pentium M760, a chipset meg Intel Montara gml-i852.

(#64) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Most komolyan, ezt a lomtárikont sikerült megszülniük? :D

(#65) Freel válasza vfo7 (#50) üzenetére


Freel
tag

Teljesen igazad van mindenben amit írtál... Vagy legalábbis én személy szerint egyetértek Veled. Viszont kár rajta lovagolnod. Miért? A Linux miatt. Ott ugyanis számtalan olyan verzió IS van ami kifejezetten az őskori hardverekhez van igazítva. Sőt, van a legújabb, rolling disztrók között is jópár amelyik elég szépen megmozdítja a régi hardvereket is. Ráadásul ha valami nem működik, meglehet barkácsolni Linux alatt... :DDD
Szóval van alternatíva/ellenszer az elnyomó, Microsoft által diktált technikai 'fejlődés' elnyomására. :)

Teddy: nekem spec nagyon bejön :DDD Ha a csempe szögletes lett és nem kerek, akkor a kuka se legyen má kerek! Nem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#66) inspiroyhome válasza Mr. Teddy (#64) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Na mondjuk ez igaz, van pár röhejes ikon. :D

(#67) CJ4567 válasza Kroni1 (#35) üzenetére


CJ4567
veterán

13.4 beta kell hozzá, nálam egy 4670 van és tökéletes. W10-et nem tudom, nem teszteltem.

No Sana No Life

(#68) scarabaeus válasza Mr. Teddy (#64) üzenetére


scarabaeus
őstag

Most mi a gond ezzel, a Win95-ös múlt évezredbeli kukájával? :) Kicsit szebb, mint a korábbi buildekben feltűnő ... izé. :) (tényleg, mostanában említettem)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#69) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Azt kéne kideríteni valahogy, hogy a digitális aláíráshoz használt kártyaolvasóm meg az aláíró kártya működik-e win10 alatt.

(#70) lev258 válasza Kroni1 (#35) üzenetére


lev258
veterán

Nagy valószínűséggel nem. Az AMD a HD 5000 előtti kártyák támogatásával már nem foglalkozik; Linuxon annyival jobb a helyzet, hogy van nyílt driver, amit az AMD is segít, fejleszt. Gyári driverből (újabbak közül) ne számíts olyanra, ami támogatná. A régi meg nem Windows 10-hez készült.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#71) Mr. Teddy válasza scarabaeus (#68) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Végül is, mindig visszajönnek a divatba a régi cuccok. Így viszont a végleges változatba várok defaultként egy egérszürke témát. :)

(#72) Dark Archon válasza snecy20 (#46) üzenetére


Dark Archon
addikt

De pont úgy néz ki, hogy nem lesz több ciklus, ez a Win az utolsó, ezt fogják frissítgetni. S elvileg a Vista/Win7 driverek működni fognak Win10 alatt is.

vfo7: a 32 / 64 bit átállás egy másik kálvária, valószínűleg a gyártók helyében én sem szakadtam volna ketté.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#73) Freel válasza scarabaeus (#68) üzenetére


Freel
tag

Szerintem sincs semmi semmi baj vele... Sőt! :)
Én lehet pl. be is ruháznék egy Win10 retro special limited floppy disk edition-re is. Már ha úgyis megy mindenféle ótvaras hulladék gépeken, akkor had telepítsem már kisfloppy-ról! Megyek is le a pincébe, oszt a szén alól kikotrom a Celeron-t. Feldobok rá egy 10-est és mehet a HA-ra 10 ezerét... :C

(#74) Kékes525


Kékes525
félisten

A modern felület erőltetése engem sokkal jobban zavar mint a start menü megléte vagy meg nem léte, annál is inkább, mert az lecserélhető.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#75) FollowTheORI válasza Kékes525 (#74) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mit értesz modern felület alatt?

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#76) Sanya válasza FollowTheORI (#62) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez eddig rendben van, csak a baj ott kezdődik, amikor a SONY bizonyos AMD és NVIDIA grafikus vezérlőire nem megy fel a gyári driver, csak az ő általa írt driver, ami meg nem fut újabb operációs rendszeren.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#77) Cifu válasza FollowTheORI (#75) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Modern felület leánykori neve volt a Metro felület... Tudod, a csempés rémálom, ami valahogy egyetlen Windowsos meetingen sem verte ki a biztosítékot a döntéshozókból a cégnél, így simán kihozták vele a Windows 8-at, alapértelmezésben, és amitől minden jóérzésű ember sikítófrászt kap... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#78) Kékes525 válasza FollowTheORI (#75) üzenetére


Kékes525
félisten

Mit nem értesz ezen?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79) Parson válasza GZoli7 (#49) üzenetére


Parson
addikt

Ez tutter?? :Y 2 ilyen nyomtatom is van, es win7 alatt sehogyse akarnak müködni, pedig mar egy rahedli lehetöseget kiprobaltam. :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#80) Bozek válasza Cifu (#77) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem nem volt gondom a Metro felülettel sem. Csak értelmesen kellett beállítani, nem alapon hagyni.

(#81) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Elolvastam vagy 50 Hszt de senki nem említette meg, hogy a Windows 10 nem fut minden gépen amin a Windows 7. P3-P4 en fizikailag nem fut el a prcesszorból hiányzó utasítás készletek miatt ugyanúgy ahogy win8.1 sem. Szóval aki P4 en való tesztelést vár az várhat sokáig mert nem fog menni. Támogatott processorok CorreDuo szériával kezdődnek. nem véletlenül nem tesztelték az említette laptopnál lassabb configon.

az említett utasítások: cmpxchg16b prefetchw and lahf/sahf

ezek mindenképp szükségesek a rendszer futásához különben constans kékhalálba ütközünk.

Lehet ez lesz utolsó windws de hogy nem ezt az MS oprendszert fogjuk használni 12-15 év múlva azt tuti. Lesz új csak max nem windows néven. Ez egy jó markenting szöveg hogy vedd meg ez az utlosó...
Vagy hogy képzeléik 10 év múlva is ezt foltozgatják? Lesz belőle egy újabb XP új alternatíva nélkül?
Ez kb olyan mint ha az intel azt mondá ez az utolsó I7-es.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#82) FollowTheORI válasza Kékes525 (#78) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azt hogy szerinted hol találkozol ezzel desktopon win10ben... meg úgy általában, amit nem tudsz megváltoztani úgy hogy ne zavarjon. :D

Vagy már egy pár kattintásos konfigurálás is kín? :F

Szerk: vagy ööö... neked a modern az a minimalista flat UI lenne, ami tök más... nevezzük nevén a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83) Kékes525 válasza SaGaIn (#81) üzenetére


Kékes525
félisten

Tegyük hozzá, hogy még C64-en sem fut. Miért kellene futnia P3 vagy P4-en? A hardver fejlődik...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84) Kékes525 válasza FollowTheORI (#82) üzenetére


Kékes525
félisten

Olvastad a cikket?
"Amivel azonban meg kell barátkozni, az a 8-as rendszerben debütált modern felületek például a rendszerbeállítások között, a vállalat úgy döntött, tovább erőlteti ezt a leegyszerűsített, vonalrajzos vonalat. Ezt lehet szeretni vagy utálni, egyre kevesebb választása van a felhasználóknak ezen a téren, a jövőben pedig várhatóan tovább fog szűkülni a Windows 95 óta használt panellel dolgozó ablakok sora."
Hozzáteszem Modern felület, Modern appok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85) Sweet Lou 6 válasza SaGaIn (#81) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

tegyük hozzá, hogy ezek csak a 64 bites verzióhoz szükségesek.

sweetlou6.wordpress.com

(#86) SaGaIn válasza Sweet Lou 6 (#85) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ebben nem vagyok biztos... de ha linkelsz egy cikket ahol a 32 bitest egy P4 en futtatják elhiszem.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#87) thomasa válasza Sweet Lou 6 (#85) üzenetére


thomasa
senior tag

Ne temessük a C2D procis gépeket, a nagy átlag még mindig ilyet használ.

[ Szerkesztve ]

(#88) Dilikutya válasza SaGaIn (#81) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy P4 rendszeren már nem kell operációs rendszert cserélni. Még évekig frissül a Windows 7, és a P4 fölött így is jócskán eljárt az idő. Semmi olyat nem nyújt a Windows 10, amit egy P4-en ki lehetne használni.
Másrészt kínszenvedés használni, egy Firefox, Chrome már sok neki.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#89) azopi74 válasza SaGaIn (#81) üzenetére


azopi74
addikt

Prescott P4-en mennie kéne. Tudja a PAE-t, NX bitet, SSE2-t is..
Pedig lassan 12 éves proci.

(#90) Sweet Lou 6 válasza SaGaIn (#86) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

32 biteshez kell PAE, SSE2 és NX-bit, pár p4-ben nincsenek benne ezek, azokra nem megy fel.
64 biteshez pedig ezeken felül a már említett cmpxchg16b prefetchw and lahf/sahf.
de itt a cikk is.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#91) FollowTheORI válasza Kékes525 (#84) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rossz a cikk megfogalmazása is... baromira nem ugyanaz a kettő.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#92) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Én is felraktam, mondjuk a gépemen egyik rendszer sem lassú, szóval gyorsaság beli dolgokat nem igazán érzékelek, viszont maga a rendszer tetszik, igazából egy windows, mint a 7 -nem mint a 8-, és annak örülök igazán, hogy ez az utolsó windows, ami mindig frissülni fog, ez így hatalmas előny rengeteg dologban, nem gondoltam hogy lesz valaha ilyen, szuper húzás, szuper ötlet, az biztos, hogy ha bármire telepíteni fogok windowst mostantól, akkor arra 10 fog menni

Szerk.: inteles téren nálam nem voltak túl jó tapasztalatok driverben, sok mindent kézzel kellett telepíteni

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#93) Vesa


Vesa
veterán

Nos, kenjek a hajukra a beepitett, kikapcsolhatatlan update -spy- rendszerukkel egyutt....

A tudomány a valóság költészete!

(#94) epityesz


epityesz
aktív tag

kösz,jó cikk.
várom a folytatást

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#95) MongolZ válasza bacsis (#32) üzenetére


MongolZ
addikt

Van konkrét speci, hogy milyen CPU kell hozzá? Athlon XP T-Bred elég neki? :)

(#90) Sweet Lou 6: Kösz, csak tovább kellett volna olvasnom.

[ Szerkesztve ]

(#96) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Tök jó hogy mindenki nekem válaszol mint ha én nem érteném az egészet meg én vetettem volna fel hogy P4 en is tesztelni kellett volna. Lehet egyesek csak az utolsó 10 HSz-t olvassák el..

De mindegy úgy veszem hogy csak rányomtatok a válaszra de nem nekem szól :D Valaki az első pár hozzászólás között vetette fel a témát egyébként. Arra reagáltam.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#97) azopi74 válasza Vesa (#93) üzenetére


azopi74
addikt

köszönjük, Emese

(#98) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én személy szerint arra lennék leginkább kíváncsi, hogy mondjuk egy kínai tablet (pl Teclast, Chuwi, stb) hardverkomponenseit felismeri-e.

Illetve általában új OP-rendszer teszteknél lefuttatnak a tesztelők pár benchmarkot egy frissen telepített, szűz rendszeren. Ez persze a hétköznapi életben nem sokat számít. A lényeg az lenne, hogy mondjuk egy 1-2 Gb RAM-os, Atom procis gépen (amilyen mondjuk a fent említett kínai tabok többsége) teljesen belakva a rendszert 1 hónap intenzív használat után milyen a rendszersebesség. Nagyon visszaesik-e, vagy az idő múlásával, a feltelepített Appok számának növekedésével is gyors marad?

Minden szavam magánvélemény!

(#99) snecy20 válasza SaGaIn (#96) üzenetére


snecy20
veterán

A mai alkalmazásokhoz egy Pentium4 már pont annyit ér, mint egy 486-os. Hasznavehetetlen.
Ahol még Pentium4-ek döcögnek, oda örök életre marad a WindowsXP...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#100) VIC20 válasza Bluesummers (#2) üzenetére


VIC20
őstag

,,...igaz net sem volt rajta"

Nono!
Lehet, ahogy akkor még nem volt, de most már van! [link]
Fejlődőképes a jó öreg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.