Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a szép kis bemutatót! Mi a helyzet a hálózati résszel? Pl. belső hálózat felállítása terén van változás, egyszerűsödött esetleg?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Nèha elgondolkozom mièrt nem volt pl. Commodore 64 5.1-es verzió? Abból kihozták a maximumot, nem voltak ilyen iPhone X a küszöbön verzió, nem kellettek frissítèsek, igaz net sem volt rajta :) Egyszer megcsinálták, s el voltál vele 5-10 èvet, bár mostanában is elő-előveszem. :)

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#3) Dezsike


Dezsike
tag

A 12 éves gépeken is menni fog? Win 7 megy most rajta, egyedül a Windows Update fogja meg úgy, hogy használhatatlan tőle, de azt kilőve gond nélkül működik (havonta a patch kedd utáni szerdán kézzel lefrissítjük amikor nincs használva).

(#4) anulu


anulu
félisten

remélem az Edge-ről lesz bemutató is. a szintetikus tesztek ugyanis egyáltalán nem mutatják meg azt, hogy pl sokkal kevesebbet "szüttyög", mint az FF, gyorsabban indul, mint a Chrome, stb.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Dilikutya válasza Bluesummers (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem is volt annyi új hardver és technológia.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Gm különösen,érdektelenk sokunk számára"Benchmark" tesztek,Lényegében ki-ki a saját gépein,jut valamely erdeményre,használata során akár Objektiv-vag y Szubjektiv formában,Letöltés,használatba vétele után érdemes,vitákat nyitni! :DD :R

föolvaso

(#7) rudi válasza anulu (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Tuti foglalkozunk majd az Edge képességeivel. A működési sebességet szerinted hogy mutassuk meg? Nekem az jutott eszembe, hogy levideózzuk, melyik hogyan indul előre megnyitott 10 tabbal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Win 11.2 nincs még? :DDD

(#9) rudi válasza kislaszlo83 (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Régóta van már. Windows 8.1 alatt virtuálisan futtatott 3.1-es ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) SirRasor


SirRasor
őstag

Teszteltem én is ősrégi gépen és kb. ugyanúgy megy, mint a 8.1-es.
-1 GB RAM
-P4 3.0 GHz (Prescott)
-80 GB-os maxtor
-noname alaplap, táp stb.

A gépen előtte XP volt és - igaz icipicit, de - gyorsabb lett általánosságban 8.1/10-essel. A felállás meg lényegesen gyorsabb lett.

Make Love not war!

(#11) vimes


vimes
senior tag

Akkor az Arrandale generacioval se lesz majd problema? Itt leginkabb a grafikara gondoltam.
Bongeszokrol: Win 8 alatt sebessegben nalam az IE magasan vitte a palmat joval gyorsabban indul, mint a Chrome, vagy az az FF. Persze volt benne par aprosag, mint pl. ha youtube full screenrol visszatertem, akkor nem lehetett lefele gorgetni, de ezzel egyutt is nalam no. 1 volt magasan.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#12) Bozek


Bozek
nagyúr

Engem leginkább az érdekelne, hogy mi a helyzet azokkal az eszközökkel, amikhez csak Win7 alá készült driver. Van egy TV tunerem, 8.1 alá felhegesztettem a 7-es drivert, de kék halál lett a vége, amint elindítottam a DVBViewer-t...

(#13) kislaszlo83 válasza rudi (#9) üzenetére


kislaszlo83
tag

Van már win 8 is? :P valamiről lemaradtam :DD
Troll off.

(#14) atosan válasza SirRasor (#10) üzenetére


atosan
addikt

Jó hír, köszi :D

Maine coon

(#15) rudi válasza Bozek (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Konkrétumot nem tudok mondani, de driver kérdéskörben alapvetően a 8-as megoldásaira támaszkodik a 10, szóval ami 8 alatt ment az szinte biztos, hogy 10 alatt is fog, és ami 8 alatt nem működött az jó eséllyel a 10 alatt sem fog, bár egy próbát mindenképp megér a felhegggesztése.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) brazos


brazos
senior tag

A cikket elkezdtem olvasni, és hát nem igazán győzött meg. A címismertetőben említett több gépen is megnézzük kitétel gyakorlatilag két gépre korlátozódott le, ilyen téren ez a cikk semmi újat, értékelhetőt nem adott a már eddig is hozzáférhetőkhöz. Talán úgy lenne még értelme a cikknek, ha az többi W10-el foglalkozó fórumokhoz hasonlóan az említett régi gépek körébe valóban régi gépeket, és főleg alaplapokat, notikat is bevennétek, mert úgy lenne eleve több információ az egyes gépeket, alaplapokat, notikat illetőleg, amiket a széles néptömeg még bőven használ. Nem egyes egyedekre, hanem gépcsaládokra, alaplapcsaládokra noti verziócsaládokra gondolok itt, azon belül is olyan gépekre, amik a W10 nem csak közismert 1GB ram és hasonló közkézen forgó szlogenjére, hanem az ehhez még ténylegesen szükséges hardver követelményeket is tartalmazzák, vagy nem tartalmazzák, amik miatt ugye hiába az MS szlogenje, mégsem tud pár régi gépet birtokló tulaj a masinájára w10-et feltelepíteni. Azután az UEFI-s telepítés is megérne egy misét, továbbá a még nem igen támogatott új wifi-s hálózati eszközök problémája, újabb hardverelemek, valamint a régebbi hálózati eszközök problémaköre, -de ezt már előttem is írta valaki- azután a Cortana miatt jó lenne a hangrészeket is górcső alá venni, számos olyan trueAudió támogatású eszköz van már forgalomban, ahol erre szükség lehet, na meg azt sem szabad elfelejteni, hogy van alaplapi hangrész, -amit vagy támogat a win10 becsülettel, vagy nem, és ugyanabban a gépkonfigban van egy trueAudiót támogató eszköz, konkrétan a videókártya, amin még ott van a hd-s hang is, és ekkor volt már olyan w10-es fórumban is előjövő probléma, hogy új gépem van, ez és ez van benne, - a trueAudiót támogató modern videókártya, meg HD Audió, meg alaplapi hangrész is - és mégsem működik a hang a w10 feltelepítése után! Szóval ilyen dolgokra is ki kéne ám térni, és nemcsak sebességdiagramokat kellene a cikkbe betenni, ami amúgy tök felesleges, mert azt már mindenki tudja, hogy ez az átvarázsolt új W10 eleve gyorsabb működésre képes, mint a régebbiek, altatásból is gyorsabban tér magához, de ezt bizonygatni táblázatokkal, erre leragadni, és ezeket százalékokkal bizonyítgatni tök felesleges, a jónép nagyobbik része nem erre kíváncsi, ezzel nem fogod őket az új rendszerre rászoktatni. Azután, ha már a hálózat szóba került, talán megemlíthetnéd annak az értelmetlen módon való beállításának anomáliáját is, hogy miért is kellet több helyre is betenni a hálózatbeállítást, miért nem lehet az egy központi helye. Szóval inkább kevesebb sebességi táblázatot, és több konkrét felhasználót segítő dolgokat, trükköket vegyél bele a cikkbe, úgy talán még én is szívesebben végigolvasnám.
Ami pedig a felettem olvasható hozzászólásodban lett megemlítve,hogy ami hardver ment a w8-on, az menni fog a w10-en is, ez nevetséges, és nem mindig igaz! Sajnos! Tessék w10 -es fórumokat olvasgatni, számos példa hardverelem felsorolás forog közkézen a leírtakban, tehát ezt a kijelentésedet nem ártana felülbírálni.Ugyanez vonatkozik a driver témára is, ne csak az AMD-nél ragadj le, nézz szét más eszközök drivertámogatását illetően, meg fogsz lepődni!

[ Szerkesztve ]

(#17) rudi válasza brazos (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó felvetéseket fogalmaztál meg, csak sajnos ezek a mi erőforrásainkkal nem valósíthatóak meg. Az sem véletlen, hogy a nálunk nagyságrendekkel nagyobb erőforrásokkal és olvasóközönséggel bíró, nemzetközi szájtok sem jelentetek meg ilyen mélyre szántó Windows 10 előzeteseket. Azért igyekezni fogunk kielégíteni minél több felmerülő igényt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a tesztet.Várjuk a többit is. :R

(#19) h-yle válasza Bozek (#12) üzenetére


h-yle
addikt

Semmi. Ha csinál hozzá drivert a gyártó lesz, ha nem nem. Ez már így megy több tíz éve. Vagy használod W7-es géppel, vagy veszel egy újat amihez van/lesz driver.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#20) vzozo


vzozo
senior tag

Akkor mi a helyzet ezzel? http://prohardver.hu/hir/skylake_lapka_celeron_pentium_jon_iden.html

Vagy annyira mégsem gáz, ha pl. Haswellen fut?

Szerk.: kopizom ide a lényeges pontot, hogy ne kelljen kattintanotok.:)

A gyártópartnerektől úgy tudjuk, hogy szokatlanul gyors váltást a Windows 10 teszi szükségessé, ugyanis a Microsoft új operációs rendszerének számos funkciója és újítása kisebb problémákat jelenthet a Haswell kódnevű lapkák IGP-jén, és ezt csak hardveres változásokkal lehetett helyrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Abu85 válasza vzozo (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - itt egészen pontosan le van írva a WDDM 2.0 és a Haswell problémája, ami abban a cikkben be is van linkelve. Ezt a gondot tényleg csak hardveres változással lehet kezelni, mert a szoftver nem csinál az IGP-ből 64 bites címzést támogató megoldást, ha erre a hardver képtelen.

Azért a gyártók védelmére fel lehet hozni, hogy amikor a Haswell készült, akkor fizikai címzésnek kellett megfelelni, és olyan utópisztikus modell, mint a GPUMMU még fel sem merült.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Syl válasza SirRasor (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Majd Bacsis verdiktet mond a követelményekről :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) vfo7 válasza rudi (#17) üzenetére


vfo7
senior tag

A picipuhának van egy kompatibilitási központja, melyben ellenőrizhetők az egyes hardverek win10 kompatibilitásra (is) [link]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#24) nubreed


nubreed
veterán

Ha benne van a cikkben elnézést, nem olvastam végig még, de elfogom, csak szemezgettem belőle de a kérdésem: ugye nem erőltetik rá a népre kötelezően az online microsoft fiókot és a bejelentkezést meg lehet oldani egy helyi fiók létrehozásával is, ugyanúgy mint a 8 -nál?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#25) GZoli7


GZoli7
senior tag

Én eddig 6 gépre tettem fel.
Core2duo laptop, Intel grafikával 2db. (DELL 500, MSI 601)
I3 370 laptop, Intel grafikával 1 db. (Samsung 538)
AMD X2 laptop, X1250 garikával 1db. (HP 6715b)
Asztali gép H61 celeron, Intel grafika 1db
Asztali gép A10-5800k, saját grafika 1db.
Eddig minden működik szépen. Ami nem volt egyszerű, az X1250 win7-es driver felment. Eddig nem szerette a 720p youtube videókat, most gond nélkül viszi. 8.1 alá nem ment fel.
A laptopok saját dedikált gomb meghajtóit nem szoktam feltenni, de pont a HP-n, ami a legrégebbi talán, azon élből működik. A kis HP elég fürge lett. :)

(#26) joghurt válasza vfo7 (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Apró baj csupán, hogy ez a tool hazudik. Nem vesz észre minden perifériát, illetve a meglevőekről is tesz felelőtlen kijelentéseket. Azzal sem foglalkozik különösebben, ha a hardver összetevőket ugyan mind tudnák támogatni, de a laptop gyártója nem ad ki frissítést/csomagot hozzá.

A tej élet, erő, egészség.

(#27) Bozek válasza h-yle (#19) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az addig okés, hogy több tíz éve így megy, csupán ugye a cikk arról is szól, hogy még ősrégi gépen is futni fog a Win10. Na, azokhoz se nagyon van 8-as driver, tehát ez a része megtévesztő. A TV tuner gyártója már nem fog kiadni semmit, az Alcor DTV Duo már kifutott termék sajnos. Újat meg biztos nem veszek 20-30 ezer Ft-ért a Win10 miatt, inkább marad a 7.

(#25) GZoli7: Ez egy reménysugár, bár nekem felment a Win7-es driver 8.1-re is, csak nem működött.

[ Szerkesztve ]

(#28) wolfman


wolfman
veterán

Amire nem lesz kifejezetten Win10-es driver, akkor a 7 vagy a 8.1 driverét kell feltenni? Vagy majd próba mondja meg?

Úgy látom már Audigy 2 Zs és barátaira is érkezett frissítés.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29) Воланд válasza nubreed (#24) üzenetére


Воланд
titán

meg lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30) -szp- válasza nubreed (#24) üzenetére


-szp-
aktív tag

Van lehetőség helyi fiókra továbbra is, igen.

Köszi Woland, gyorsabb voltál :)

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#31) Steve1207 válasza rudi (#7) üzenetére


Steve1207
veterán

Nézzetek 4ks 60fps-es videót több ablakban (2-3-4 db-ot). Prociforralás nélküli viszi röccenésmentesen a jelenlegi i5-3230M (HD4000). Chrome, firefox egyet se tud normálisan lejátszani bármit csinál vele az ember. Ezt kimondottan előnynek tartottam, még egy régi Dell E6400-as noti T9300-as procijával is gond nélkül mentek az előd IE-ben a videók Win8.1-en (nem emlékszem, hogy 4-kt néztem-e vagy volt-e akkoriban már, viszont több ablakban 1080p-s videót vitt gond nélkül. A többi böngészőben meg küszködni kellett, hogy csak a videó legyen megnyitva és rendesen játssza le az 1080p variánst.)
Nekem ez a legnagyobb bajom a böngészőkkel, elvégre a net tele van multimédiás tartalommal.
Pl még a Spotify webes lejátszója is gördülékenyebb, igaz itt pl nagyon minimális a különbség.

.

(#32) bacsis válasza Syl (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Bizony :K
elő a P3-asokat ;]

szerk:
Gondolom az NX bit hiánya továbbra is kizáró ok lenne :B

[ Szerkesztve ]

(#33) rudi válasza Steve1207 (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez érdekes, megnézzük majd, ahogyan a 4K-s kijelző a kezelőfelület skálázódását. Csak éppen mi értelme van egyszerre 2-3 darab 4K-s videót nézni? :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) snecy20 válasza Steve1207 (#31) üzenetére


snecy20
veterán

Ennyire jó volna az Edge? Na erre kiváncsi leszek.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) Kroni1


Kroni1
veterán

Az Acer 5738-as notimban HD4570-es VGA van, a Win8-ról nem tudtam 8.1-ra frissiteni, mert ahhoz már nincs Legacy Catalyst, csak a HD 5ezres sorozattól felfelé. Kiváncsi leszek mit jelent ez a régebbi gépekkel kompatibilitás, talán van esély rá hogy működni fog vele ez a nem túl fiatal gép?! :F

(#36) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

I5 3210M-el nekem is hibátlanul mentek a 4K vidik. Viszont nem úgy van, hogy YT-n a 4k max 30FPS lehet?

Elírás a cikkben: lehetőse --> lehetősége 5. oldalon

Feldobnám egy régi P3-as gépemre poénból, de tuti hogy valamilyen utasításkészlet hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#37) #00137984 válasza brazos (#16) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem is szabad igy hirtelen W10-re átállnunk, mert van még nekünk időnk megvárni mások véleményét. Vistára nagyon hirtelen átváltottam a DX10-es játékok érkezése után és nem vártam meg a frissitett driverek megérkezését. Egyéb pontokon is sokat szenvedtem a szeretett XP-m után, ez pedig a programok és böngészök hibamentes használhatósága volt. A drivereket úgy kellett ráerőltetni a gépemre és a programok is crash-eltek rendesen. Idővel kinőtte magát és mégis mentünk át Windows 7-re a DX11 miatt. Ez az OS nagyon jó lett nekünk és a Vistával kiforott drivereket is könnyen át lehetett emelni W7-re. Aero és a Start menű meghagyta a komfortérzetet és a 64bit-es W7 elhozta mindenkinek a gépfejlesztés és nagyobb teljesitmény izgalmát... ez később sajnos rajtunk is csapodott le, mert ezentúl nem igazán törödtek az optimalizálással. Pazarlás kezdödött minden területen. A programok (beleértve a játékokat is) mérete feleslegesen megnőtt és egyre nagyobb tárhelyet követeltek és tőbb erőforrást. A hardverek elértek egy szinte átugorhatatlan szintet, ahonnan csak szoftveres ügyeskedéssel lehet tovább lépni. W8 és a W8.1 OS engem nem gyözött meg a váltásra w7-ről, de a fejlődés megint elér minket.

(#38) joghurt válasza rudi (#33) üzenetére


joghurt
addikt

Két szemed van, azzal nézhetsz két külön monitoron 4K-s filmet. :DDD A harmadiknak meg a hangját hallgatod.

A tej élet, erő, egészség.

(#39) Cifu válasza inspiroyhome (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt én is így tudom. 60FPS-t max. 1080p-ben támogat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) Dark Archon válasza Bluesummers (#2) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hogyne lett volna?! EBBEN a cikkben, az elején még egy régebbi verzió van, ami nekünk is volt, igencsak más. Ezen felül ott is fel van sorolva 86 variáns, ahogy bizonyára sok alaplapi verzió is volt, csak akkor ezeket nem reklámozták. Magának a Basic nyelvnek is van több verziója.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#41) vfo7 válasza wolfman (#28) üzenetére


vfo7
senior tag

Szerintem tudomásul kell vennünk, hogy 10-15 éves, esetleg fiatalabb vasak (perifériákat is beleértve) nem, vagy csak korlátozottan alkalmasak az újabb oprendszerekkel és szoftverekkel való használatra, mert a piaci érdek nem azt diktálja, hogy valami minél tovább maradjon használható, hanem hogy minél gyakrabban cseréljék újabbra.

Szerény meggyőződésem, hogy a Win10 a formai átalakításokon túlmenően a 8.1-hez képest nem tartalmaz lényegi újdonságokat a motorháztető alatt, azogy a Win7 sem nagyon tért el a Vistától azokat az optimalizálásokat levonva, amelyek miatt utóbbit szidták.

Ahogy a Vistát is inkább érzelmi alapon utálták, úgy a 8-8.1-el is ugyanez a helyzet.

Ez ugyan némileg ellentmond a nyitó állításomnak, de a való világban azt lehet látni, hogy a hardvergyártók pl. egy idő után nem adnak ki drivert pl. printerhez (ld. Hp LJ 1000, TV-tuner: Leadtek széria, AT Theater 550 tuner,stb.), hogy a kuncsaftokat tudatosan az új vasak megvásárlására kényszerítsék.

Nekem van pl. egy analóg + digitális, hardveresen kódoló TV-tunerkártyám, amihez a Vista óta nem adtak ki drivert, holott a vas a mai napig kiválóan használható MinDig TV-hez, ill. analóg felvételek (pl. VHS) képjavított digitalizálására. Kapható viszont helyette újabb, drágábban.

Az egyébként kiváló és rendkívül strapabíró HP Laserjet 1000 printerhez, ami százszámra működik pl. okmányirodákban is, csak XP-s driver van, amivel az x86-os Win7-en még megy, de az x64-es win7-esen és Win8-asokon már nem, holott a mechanikája röhögve kibír 10-15 évet, vagy többet.

Az rendben van, hogy a fejlesztést az eladásokból lehet finanszírozni, de mindig ott van az ellentmondás, hogy vajon az aktuális fejlesztést a műszaki haladás és/vagy a vásárlóközönség kényszeríti ki, vagy a gyártók gerjesztenek mesterségesen egy igényt, amit utána ki is elégítenek, ám a kielégítés járulékaként a vevő(k)nek olyan pótlólagos beruházásokat kell eszközölni, melyek kisebb rájuk erőltetett vásárlási kényszer esetén föl se merülnének.

[ Szerkesztve ]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#42) kleinguru válasza Steve1207 (#31) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom milyen 4K-s tartalmat néztél, de nekem a 4k 50p 150Mbit/s videóval a gépem alig küzdött meg, pedig nem gyenge:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#43) Dark Archon válasza vfo7 (#41) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Szerintem tudomásul kell vennünk, hogy 10-15 éves, esetleg fiatalabb vasak (perifériákat is beleértve) nem, vagy csak korlátozottan alkalmasak az újabb oprendszerekkel és szoftverekkel való használatra, mert a piaci érdek nem azt diktálja, hogy valami minél tovább maradjon használható, hanem hogy minél gyakrabban cseréljék újabbra."

Ez így van, azonban ez nem a Windows hibája. Még mindig szívesen használnám az Audigy 4-emet, ha a Creative nem sz*rt volna rá. Viszont nyilván más gyártótól vettem ezúttal egy hangkártyát, akiktől remélem, hogy támogatni fogják még egy darabig.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#44) Steve1207 válasza rudi (#33) üzenetére


Steve1207
veterán

Jogos, én se nézek egyszerre csak egy videót. Viszont azt el tudom képzelni, hogy valaki kivágja a videót megosztva tv-re (pl valami mese a gyerkőcnek) ő meg közben böngészget, más videót néz salala.
No, de a lényeg, hogy szimplán egy videót is döccenésmentesen csak az IE és az Edge volt képes lejátszani 1080p feletti felbontásban nálam akár régebbi, akár újabb gépen.

(#34) snecy20: ezen a ponton már a 8.1 alatti IE is jól teljesített kisebb gépeken. Komolyabb gépen nem tudom, ott lehet izomból menne minden :F

(#36) nagynorbiman: statisztikánál tényleg 30-at ír ki, bármelyik böngészőben, bárhogy is állítom. Viszont, ha már tesztelik 60-nal, akkor előbb utóbb csak jól jönne, ha valamivel le tudnánk játszani akadásmentesen.

Szerk.: (#42) kleinguru: hát mert erős a géped :D

[ Szerkesztve ]

.

(#45) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Nem nagyon értem a tesztet. Az elején leírják, hogy a Win8 bukott, mert nem volt jó, majd a 10-et a 8-hoz hasonlítják....
Szerintem az a korrekt, ha egy köztudottam jó Win7-hez képest látnánk az eredményeket, vagy lenne Windows 8.1-Windows 7 összehasonlító teszt.
Ilyen formában leginkább Microsoft promóciónak tűnik a dolog...

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#46) snecy20 válasza Dark Archon (#43) üzenetére


snecy20
veterán

Az a baj hogy a most jól csengő hardverelemek sem biztos hogy támogatva lesznek már 2 oprendszer ciklus, azaz 5-6-7 év múlva... Ilyen téren a WinXP korszak extra kényelmet jelentett...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#47) inspiroyhome válasza Steve1207 (#44) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Gondolom a HDMI miatt van 30-ra korlátozva.

(#48) camiIIus


camiIIus
tag

Az akármi nálam (és náluk) az rpi2-őt jelenti.

(#49) GZoli7 válasza vfo7 (#41) üzenetére


GZoli7
senior tag

A HP LJ 1015 simán működik. Magától leszedi a drivert.
Csak a példa miatt írtam, tudom az nem ugyanez.

(#50) vfo7 válasza Dark Archon (#43) üzenetére


vfo7
senior tag

"Ez így van, azonban ez nem a Windows hibája."

Szerintem meg közvetetten igen, ugyanis ahogy a 32 bites XP és a 32 bites Win7 - melyek között két generációnyi különbség van, elvben - elfogadta a legtöbb drivert a különböző perifériákhoz, ugyanúgy nem lenne akadály a régebbi hangkártyákhoz sem illesztőt írni. Csakhogy az nem hoz új vevőt, viszont növeli a gyártó ráfordításait. Ez a gyártói oldal, a Microsoft része pedig az, hogy az új oprendszerébe nyugodtan belefejleszthetne egy illesztőfelületet a régi driverhez.

Az említett HP Laserjet 1000 printer-példámnál maradva: nincs hozzá, csak 32 bites XP-driver. Viszont röhögve működött 32 bites Vistával és 32 bites Win7-el az XP-s meghajtó. Mással, 64 bites oprendszerrel nem. Hosszas kutakodás után aztán találtam egy teljesen más cég teljesen más driverét, mellyel csodák csodájára működött a 64 bites win8.1-en.

Na, ezért mondom, hogy nem minden arany, ami papsajt :DD

Aki csak a lábával siet, hibázik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.